New York Marriott Marquis

New York Marriott Marquis

Keď si väčšina ľudí predstaví New York, v hlave sa im často ako prvé vynorí spojenie s Times Square. A presne na tomto mieste leží aj jeden z našich príplatkových a obľúbených hotelov v USA, novozrekonštruovaný luxusný hotel Marriott Marquis.

New York Počasie

slabý dážď

slabý dážď

10°C

Predpoveď 28.Mar

Východ slnka 06:46

Západ slnka 19:15

Dážď 0.36mm

Energia ikonického New Yorku vás pohltí od prvého momentu. Marriott Marquis vo Veľkom jablku skvele vystihuje ducha mesta v modernom štýle. Ubytováva hostí v blízkosti najznámejších atrakcií NYC, akými sú Times Square, divadelná štvrť Broadway, Rockefellerovo centrum, Katedrála svätého Patrika či Radio City Music Hall. Central Park a multifunkčná aréna Madison Square Garden sa nachádzajú len 1,1 km od hotela.

Veľkou výhodou je aj metro stanica, ktorá je od hotela vzdialená len zopár minút chôdze a vďaka metru sa viete presúvať po celom Manhattane. Po rušnom dni strávenom prehliadkou mesta si tak vychutnáte pokoj v jeho premyslených a veľkorysých priestoroch. Hotel navrhol architekt John C. Portman Jr., nachádza sa na adrese 1535 Broadway, medzi 45. a 46. ulicou a s 1 966 izbami je jedným z najväčších hotelov v meste.

5 fotografií

Poloha hotela

Do hotela sa vstupuje z ulice West 46th Street. Hneď po príchode na vás spraví dojem personál hotela. Zamestnanci hotela sú všetci veľmi príjemní a nápomocní a je skôr raritou naraziť na niekoho, kto nebude mať na tvári povestný americký úsmev.

Z prízemného poschodia, kde sa nachádza vstup do hotela, sa na recepciu dostanete buď eskalátorom, alebo výťahom. Už tu budete cítiť majestátnosť tohto hotela.

Na recepcii predložíte svoj cestovný pas s kreditnou alebo debetnou kartou. Hotel vám na karte zadrží depozit vo výške zhruba 200 USD. Na platbu depozitu vám odporúčame použiť kreditnú kartu, nakoľko v tomto prípade si depozit vaša banka vyžiada naspäť do pár pracovných dni. Naopak, keď na platbu depozitu použijete debetnú kartu, uvoľnenie transakcie v niektorých prípadoch môže trvať aj mesiac.

Hotel si na mieste účtuje aj takzvaný rezortný poplatok (resort fee). Poplatok svojím hosťom hotel účtuje až priamo na mieste. Sú v ňom zahrnuté služby ako poplatok za energie, trezor, miestne telefonáty, posilňovňu a podobne. Výška poplatku sa pohybuje okolo 55 USD za izbu na jednu noc. V prípade, že potrebujete wi-fi pripojenie na vašej izbe, hotel za túto službu účtuje príplatok zhruba 17 USD za jeden deň (ceny nie sú aktualizované a môžu sa meniť).

V prípade, že by ste si v New Yorku chceli požičať auto, hotel ponúka službu valet parking priamo na mieste a účtuje si za ňu 70 USD za jeden deň.

Zamestnanci hotela sú všetci veľmi príjemní a nápomocní.
Foto: BUBO archív — BUBO

Dostupnosť izby vám hotely vedia garantovať od 16.00 h. Najneskorší check-in je o polnoci a čas check-outu je najneskôr o 11.00 h. V prípade, že na letisko odchádzate až večer, batožinu si môžete zadarmo odložiť na recepcii hotela aj po checkoute.

Prečítajte si tiež newyorské blogy:

Keď sa presuniete z recepcie do izby, všade naokolo uvidíte zaujímavý a moderný dizajn. Pokiaľ ide o usporiadanie hotela, v strede budovy je obrovské množstvo otvoreného priestoru s izbami rozmiestnenými do kruhu po celom obvode. V strede otvoreného priestoru je niekoľko dizajnových výťahov, takže keď idete hore alebo dole, máte pocit, akoby ste leteli vesmírom.

Výťahy v hoteli sú trochu nezvyčajné v tom, že číslo poschodia, na ktoré sa chcete odviezť, musíte zadať ešte pred nastúpením do výťahu. Stlačíte číslo poschodia a panel vám ukáže, do ktorého výťahu máte nastúpiť (A, B, C, atď.). Ak tak neurobíte predtým, ako si výťah privoláte, nebudete sa môcť dostať na požadované poschodie.

3 fotografie

Lobby a výťah

Kde sa najesť? #

Objavte chute New Yorku priamo v hoteli v novoprerobených luxusných reštauráciách s 360-stupňovými výhľadmi na Manhattan.

Chutnú reštauráciu Broadway Lounge nájdete na 8. poschodí ponúkajúcim dychberúci výhľad na celé okolie Times Square. Na mieste si viete priplatiť a vychutnať aj skvelé raňajky od 6.30 h do 11.30 h. Na výber máte buď a raňajky lá carte alebo raňajky vo forme bufetov. Cena bufetových raňajok je zhruba 36 USD za osobu. Na večeru vám odporúčame zarezervovať si stôl vopred. Reštaurácia sa zatvára o 22.00 h.

Populárnou voľbou je napríklad stejk 12 oz New York Strip dochutený červeným vínom s tarragonovým maslom. Na doladenie dokonalej harmónie chutí máte na výber z viac ako 20 vín a plejády koktejlov od tých najlepších barmanov v NY. Výhľad na Times Square si z tejto reštaurácie navyše môžete vychutnať aj z otvorenej terasy na čerstvom vzduchu.

7 fotografií

Výhľad z hotelovej terasy

Ešte zaujímavejšou voľbou je luxusná reštaurácia v hoteli s názvom The View Restaurand and Lounge. Tu už budú vysoko v oblakoch nie len vaše chute, ale aj oči. Reštaurácia sa nachádza na 48. poschodí s 360 stupňovým výhľadom nielen na Times Square, ale na celý Manhattan. Fantázii sa medze nekladú a presvedčí Vás o tom aj zábavná videoprojekcia, ktorá sa vám bude odohrávať priamo na stole.

Tá vás nadchne ešte skôr ako si doprajete dokonale chuťovo vyvážené obľúbené homárie rizoto z amerického štátu Maine, ktoré sa perfektne spája so Sauvignon Blancom z novozélandskej oblasti Malborough. Máte radi zelený čaj Matcha? Potom tu určite ochutnajte aj kokosové espresso s príchuťou Matcha. Prajeme vám dobrú chuť s nezabudnuteľnými výhľadmi.

4 fotografie

Dobrú chuť!

V prípade, že sa ponáhľate a nemáte dostatok času na raňajky, na prízemí s označením Ground Floor Level nájdete Starbucks, kde si viete zobrať so sebou do ruky kávu a croissant to go.

Veľkosť izby Deluxe room s jednou manželskou posteľou (King size) je 35m2. V izbe si môžete uživať veľké okná od podlahy až po strop, 55-palcovú Smart TV s prémiovými kanálmi a aplikáciou Netflix a nájdete tu aj dokovaciu stanicu na iPod s hodinami a rádiom. Súčasťou vybavenia izby sú aj kávovar/čajník, prémiová posteľná bielizeň a nadýchané páérové periny, v ktorých si po nabitom dni vo Veľkom jablku dokonale oddýchnete.

K izbe prislúcha aj mramorová súkromná kúpeľňa v ktorej nájdete kombináciu sprchy a vane, ekologické toaletné potreby zdarma a sušič vlasov. Nechýba ani trezor a žehlička so žehliacou doskou. Izba je tiež klimatizovaná. Hotel má aj bezbariérový prístup. Izby v hoteli sú nefajčiarske.

3 fotografie

Hotelová izba

Silvester v newyorskom Marriott Marquis #

Chcete v tomto luxusnom hoteli uloviť exkluzívny zážitok navyše? Vráťte s do New Yorku na Silvestra a rezervujte si izbu s výhľadom na na silvestrovský Ball Drop priamo na Times Square. Zažite oslavu z pohodlia priestrannej hotelovej izby s výhľadom na najväčšiu silvestrovskú párty na svete! Hlavnou udalosťou je Silvestrovský ples na streche budovy One Times Square. Slovné spojenie Ball Drop odkazuje na guľu, ktorá sa spúšťa po špeciálne navrhnutom stožiari od 23.59 h a zastaví sa o polnoci, čím signalizuje začiatok nového roka.

V posledných rokoch spúšťaniu gule predchádza živá zábava vrátane vystúpení svetoznámych hudobníkov. Koná sa každý rok (s výnimkou 1942 a 1943) od roku 1907! Guľa je takmer celoročne vystavená na vrchole námestia One Times Square, zatiaľ čo pôvodná - menšia verzia súčasnej gule, ktorá sa používala v roku 2008, je vystavená vo vnútri návštevníckeho centra Times Square.

3 fotografie

Silvester v New Yorku

Ak by ste Silvester neplánovali stráviť v izbe, odporúčame rezerváciu v hotelovej reštaurácii s 360-stupňovým výhľadom z výšky na Ball Drop. Rezerváciu je potrebné urobiť minimálne 3 mesiace vopred. Pripravte sa na chutné kokteily a užite si atmosféru typickej newyorskej reštaurácie za zvuku prijemného cinkania pohárov.

Vysoko nad Times Square si vychutnajte priestrannú,modernú izbu s výhľadom cez obrovské okná od podlahy až po strop na slávny Silvester Ball Drop. Nalejte si luxusné šampanské a na zdravie do Nového roka zo srdca NYC!

Upozorňujeme, že izbu je potrebné rezervovať aspoň 4 mesiace vopred a na minimálne 3 noci. Príchod na hotel musí byť 30. 12. a skôr.

Príplatkový hotel Marriott Marquis nájdete pri každom zájazde na Východe USA na našej stránke v doplnkových službách v sekcii ubytovanie. Hotel si viete jednoducho pridať do objednávky online v druhom bode aj sami. Aktuálne ceny nájdete na našom webe. Prajeme vám príjemný pobyt v srdci centra NYC. 

Martin Šimko

Martin Šimko

Martin Šimko

Popri sprevádzaní je Martin zároveň destinačný manažér na oblasť Severnej Ameriky (USA, Karibik, Kanadu), Papuu Novú Guineu, Mikronéziu a Veľkú Britániu, kde zároveň strávil časť svojho života. Ako BUBO sprievodca s našimi klientmi loví zážitky po celom svete – na vrcholoch sopiek v Indonézii, pri obradoch spaľovania mŕtvych v Indii, pod osemtisícovkami v Nepále, aj pri prechádzkach popod Islandské vodopády. Domorodým kmeňom Himba v Namíbii vždy prinesú zásoby jedla, s masajmi v Keni pijú krv z kráv, v Zimbabwe sa prechádzajú s levmi a na safari v Tanzánii a Botswane striehnu na veľkú päťku. Jeho druhým domovom je Japonsko a Južná Kórea, ktoré prešiel z východu na západ už vyše 20 krát. Sám ďalej prešiel 15 štátov USA, kde takmer rok žil, Nový Zéland, Oceániu, Karibik, Arabské Emiráty a juhovýchodnú Áziu. Martin je vyštudovaný hygienik, ktorý strávil rok štúdiom v Austrálii. Jeho koníčkami sú fotografovanie, filmovanie, tvorba cestovateľských videí a adrenalínové športy, miluje rôznorodosť planéty. Klienti BUBO si na Martinovi vážia jeho obetavosť a pozitívnu náladu za každej situácie. Vidia, že cestovaním si plní svoje sny a sprevádzanie ho napĺňa. Ako správny sprievodca po Afrike miluje steak z impaly s Umngqusho ako prílohou.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu

Južná Kórea, Japonsko

Zo zájazdu:

Martin Šimko

Posledná úprava článku | Prečítané: 83

Mohlo by Vás zaujímať

New York Marriott Marquis Prémiový blog

Prémiový blog New York Marriott Marquis

Keď si väčšina ľudí predstaví New York, v hlave sa im často ako prvé vynorí spojenie s Times Square. A presne na tomto mieste leží aj jeden z…

Martin Šimko 7 min. čítania
San Francisco - mesto s dušou slobody San Francisco

San Francisco San Francisco - mesto s dušou slobody

San Francisco - mesto beatnikov a hippies, mesto dobrodruhov a srdce Silicon Valley. Mesto strmých uličiek, farebných viktoriánskych domčekov a…

Veronika Hulíková 15 min. čítania
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Boston - najstarší maratón sveta a pitie čaju Boston

Boston Boston - najstarší maratón sveta a pitie čaju

Očaril vás New York, nadchlo vás už San Francisco a USA pre vás nesymbolizuje fastfoodová kultúra, ale liberálny svet americkej inteligencie? Ak…

Pearl Harbor, Honolulu a prehliadka Oahu Prémiový blog

Prémiový blog Pearl Harbor, Honolulu a prehliadka Oahu

7. december 1941. Nedeľné ráno, 7:48. Tora! Tora! Tora! Zaznieva signál, že sa prekvapenie podarilo a Japonci útočia na americkú základňu Pearl…

Arizona - najväčšie poklady a tipy Page (Arizona)

Page (Arizona) Arizona - najväčšie poklady a tipy

Počuli ste už o americkom mestečku Page? Že už máte prechodené Spojené štáty krížom-krážom a o tomto mieste ste ešte nepočuli? Chyba! Malé mesto na…

Michal Čičmanec 11 min. čítania
Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA)


náročnosť

10 dní

Trvanie

3151
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Guam, Spojené štáty americké (USA), Japonsko


náročnosť

17 dní

Trvanie

7291
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

9 dní

Trvanie

3496
K

Ázia   Amerika  

Oceánia, Spojené štáty americké (USA), Japonsko


náročnosť

17 dní

Trvanie

7895

Získajte prístup
k exkluzívnym ponukám
a informáciám.

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek