Možnosť ísť na miesta, kde nestála noha žiadneho Slováka

Možnosť ísť na miesta, kde nestála noha žiadneho Slováka

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

Cesta, ktorá sa opäť zapíše do histórie slovenského cestovateľstva. Veľká šanca pre tých, čo sú schopní rýchlo sa rozhodnúť.

Malawi – Angola – Cabinda – Kongo (Belgické, Francúzske, Portugalské) - 21 aktívnych neuveriteľných dní! 

Cena zahŕňa: #

Všetku dopravu, prenajaté auto ale aj lokálnu, včítane lodí a 3 preletov
Ubytovanie v jednoduchých hotelíkoch Afriky (cestovný ruch sem ešte nedorazil), v Luande, Brazzaville a Kinshase vo 5 star. Máme objednaný aj najlepší hotel pri jazere Malawi.
Tvrdú drinu – nejde o fyzicky náročné prechody, skôr o psychicky ťažké prechody hraníc

Letíme triedou biznis

Expedíciu vedie: Ľuboš Fellner (čaká v Lilongwe a opúšťa skupinu v Brazzaville)

Max. počet: 3 klienti 

'Posledne som do Brazzaville prišiel z Ouésso, prezývaného hlavným mestom pygmejov. Na uliciach boli zhorené tanky, vypálená budova pošty. Pili sme pivo Ngok (so zeleným krokodílom) a zajedali ho čerstvými bagetami nad kaskádami obrovkej rieky Kongo a celkovo mesto malo ohromnú šťavu. Nestihol som vtedy druhé najväčšie mesto krajiny, veľkého rivala Pointe-Noire. Taktiež Cabinda je odvtedy mojim snom. Tomáš Hušek prešiel severnú Angolu minulý rok a máme tu dobrého partnera. Malawi chcem prejsť krížom krážom. Cabinda je cestovateľskou pikoškou, exklávou s kmeňom Bakongo, vtesnanou medzi obidve Kongá. Vo všetkých troch Kongách chcem ísť aj hlboko do džungle. Veľmi sa teším!' 

Aká je šanca, že sa táto unikátna cesta zrealizuje? 100%

Cena nezahŕňa: #

víza (vybavíme vám ich (Ľuboš Fellner ich už získal), úplatky na hraniciach cca 10-20 eur/celú cestu

Zdravie: do Pointe-Noire prídeme na začiatku suchej sezóny, všetko bude zelené, ale nebude už pršať, čiže komáre už nebudú. Každopádne je nutné mať očkovanie proti žltej zimnici a vziať si so sebou malarone (antimalariká). Či ich budeme užívať, rozhodne Ľuboš priamo na mieste. Iné očkovanie nutné nie je. Všetky rady priamo od Ľuboša na mieste.

Cena: 5547  eur včítane business class na medzinárodných letoch 

Veľkosť skupiny: maximálne 3 osoby

Ako to zažiť? (dodať do BUBO do utorka 16. apríla do 10.00)

  • Pas so 4 voľnými stranami
  • 3 fotografie
  • Preukaz s očkovaním proti žltej zimnici

Zápisky Tomáša Hušeka z Angoly nájdete tu.

Zápisky z Konga nájdete tu.

Informácie: Mgr. Tomáš Hušek, tomas.husek@bubo.sk  a Predmet správy: Malawi – Angola – Cabinda –3x  Kongo

Ľuboš Malawi, Angolu aj Belgické aj Francúzske Kongo už navštívil. Táto cesta má prejsť iné miesta a dôkladne zmapovať Cabindu. V roku 2019 Ľuboš prejde všetkých 54 krajín Afriky a zavŕši tak svoje 30 ročné snaženie a systematické návštevy Čierneho kontinentu.

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

Zakladateľ a srdce cestovnej kancelárie, zodpovedný za kvalitu zájazdov a nové programy, vynikajúci sprievodca s nadhľadom na všetkých kontinentoch-kamkoľvek na mape ukážete. Prešiel všetky krajiny sveta ako prvý Slovák. Do mnohých sa vracia opakovane. V Indii bol 45x, ale aj Pobrežie Slonoviny či Burkina Faso prešiel krížom štyrikrát.

Už 30 rokov pripravuje prvoexpedície. V roku 2012 zorganizoval pri príležitosti 100. výročia dobytia južného pólu plavbu na Antarktídu. O rok dobyl severný pól. Veľakrát precestoval Oceániu-Polynézia, Melanézia a Mikronézia. Od roku 2000 sa venuje Afrike a na Slovensku ani v Čechách nenájdete nikoho, kto by Afriku poznal lepšie. 

Ako vyštudovaný lekár s atestáciou sa venuje cestovateľskej medicíne a zrealizoval cesty s názvom Ebola tour (Západná Afrika 2015) a Zika tour (Brazília 2016). Má na starosti bezpečnosť našich klientov a zdravotné poradenstvo. Pre svojich sprievodcov je k dispozícii 24 hodín denne, aby poradil v prípade problémov.  Ľuboš vždy vybaví nevybaviteľné, interne ho prezývame BOSS.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Posledný raj (expedícia)

Zo zájazdu: Najkrajšie pamiatky sveta

Miro

Posledná úprava článku | Prečítané: 4427x

Mohlo by Vás zaujímať

Blogov

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu