85 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najnovšie Turistické tipy a zážitky

Fort Augustus

23

12:18

jan

2024

Škótsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na BUBO zájazdoch po škótskej vysočine sa dostanete naozaj na prekvapivé a rôznorodé, niekedy zapadnuté miesta. Nep…

Kelpie z Loch Lomond

22

10:15

jan

2024

Škótsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Každý kto zavítal do Škótska aspoň raz si túto krásnu a divokú krajinu zamiloval. Od škótskej vysočiny až po kráľovské hrady a zámky nám má táto zem určite čo ponúknuť.…

Glenfinnanský viadukt

22

10:12

jan

2024

Škótsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na ľavej strane šoférujem dlho. Najradšej však v Škótsku. Vždy sa tam rád vraciam. Mám tu pár kamar…

Sennalandet

11

11:59

jan

2024

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na ceste z nórskej Alty na Nordkapp prechádzame na BUBO zájazde jednou z najkrajších častí celého zá…

Národný park Abisko

11

11:56

jan

2024

Švédsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Švédske laponsko je cieľom turistov a dobrodruhov hlavne v lete a v zime. V lete sú tu turistické cesty a …

Kungsleden

11

11:53

jan

2024

Švédsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Včera som bol na jednej krásnej prednáške o Long Trail turistike po takmer celej USA. Spomenul som si teda na jeden z mojich snov z …

Sommarøy

12

15:32

aug

2023

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nórske fjordy ponúkajú nikdy nekončiace hory, výhľady a ostrovné zákutia, ktoré keby sme chceli objavovať do detailov, asi nám to potrvá celý život. V dnešnej…

Treriksroysa

12

15:25

aug

2023

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Národný park Øvre Dividal je známy najväčšou koncentráciou medveďov v severnom Nórsku. Možno si poviete "nič moc". Močiare, júlové komáre a muchničky, borovice a brezy o…

Fenomén polnočného slnka

12

15:22

aug

2023

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Polárny kruh je pomyselná čiara 66 rovnobežky, 33 stupňov na severe. Je to hranica, za ktorou slnko po určitú časť roka nezapadá za horizont. Naopak, nášho zimného času…

Street food stánky vo Forodhani parku

14

10:14

feb

2023

Zanzibar Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Slnko už zapadá. More je pokojné a v Stone Town na Zanzibare sa pomaly rozsvecujú pouličné svetlá. Po BUBO prehliadke hlavného mesta tohto jedinečného ostrova korenín…

Sólfar

14

10:03

feb

2023

Island Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Island je zem ohňa, ľadu a vikingov. Tí sem zavítali na svojich objaviteľských výpravách už veľmi dávno. Odvtedy sa, samozrejme, mnohé zmenilo, Island prešiel veľkou…

Jægersborg

14

09:47

feb

2023

Dánsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Počas môjho pôsobenia v Kodani som mohol toto mesto nielen lepšie spoznať a vidieť, ale priblížiť sa aj krajine, kultúre a spoločnosti. Vidieť skutočne ukryté miesta, o…