16 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najnovšie Turistické tipy a zážitky

Ohrid – jedinečný a nádherný symbol Balkánu

11

08:16

aug

2021

Severné Macedónsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Po hlavnom meste (dnes už) Severného Macedónska – Skopje – nad ktorým Gréci nariekajú, že im tam Severomacedónci znásilnili históriu a z ktorého majú ľudia vždy zmiešané…

Nepoznaná krása kúsok od Slovenska

31

18:48

júl

2021

Čierna Hora Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Balkánske štáty ako Chorvátsko, Čierna Hora, Bulharsko, či pre niektorých už aj Albánsko, majú Slováci zapí…

Múr nárekov a náboženstvá v Jeruzaleme

11

19:39

apr

2020

Palestína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Posledné roky som v tomto večernom čase a presne v tento deň chodil na prechádzku... nie hocijakú, ale ku Kristovmu hrobu na vrchole Golgota v…

Zažili sme veľký hinduistický festival v Afrike! Jedinečné Ganga Talao

22

14:43

feb

2020

Maurícius Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hinduizmus k Afrike nepatrí. Nad severom tohto, pre nás možno najexotickejšieho, kontinentu sa dominantne týči polmesiac islamu, ktorý…

Korytnačky Vanilkových Ostrov

22

14:42

feb

2020

Seychelské ostrovy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Korytnačky sú podľa mňa uletené živočíchy, niečo ako aj dlhokrké žirafy, kde si príroda jednoducho povedala, že skúsim niečo…

BYŤ SPRIEVODCOM...

22

14:40

feb

2020

Réunion (FRA) Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vstávate ešte pred 4 ráno. Rýchlo na raňajky, „nalodiť“ do autobusu skupinu ľudí, a smer letisko. Čaká vás…

Sultán Qaboos zomrel. Nech žije sultán!

12

17:19

jan

2020

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ak by som mal odporučiť len jednu jedinú arabskú krajinu z Perzského zálivu, bol by to rozhodne Omán. Nepochybne ma na tom zá…

Najvyššie položený bar v Afrike. Na zdravie!

22

23:00

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Etiópia je strechou Afriky,“ chvália sa mi miestni cestou do Simienských hôr - najvyšších hôr Eti…

Simienske hory - pamiatka UNESCO, Etiópia

22

22:56

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Si drzý ako opica“ túto vetu som doslovne pochopil až v Afrike. Videl som, ako okradli ľudí o jedlo či celé tašky, ako…

Jazero Chamo

22

22:49

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Východoafrická priekopová prepadlina, ktorá nám raz roztrhá Afriku, je známa svojimi veľkými africkými…

Danakil a otvorený vulkán Erta Ale, Etiópia

09

18:37

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Už klasický (komfortný) zájazd Etiópia je viac než len pestrým a naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Historický a…

Jazero Assal

24

19:22

nov

2019

Džibutsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Džibutsko - ďalšia z krajín, o ktorej, myslím, väčšina Slovákov ani nepočula, nič nevie; a o to viac je náv&scaron…