ČTNI apríl/máj 2011

ČTNI apríl/máj 2011

Ahojte Bubáci, ani sa mi veriť nechce, že je to už pár mesiacov, čo som listovala katalóg a vyberala kam sa vybrať tento rok, zvažovala som prvýkrát expedíciu, pred odchodom som intenzívne riešila ako sa pobaliť, očkovania, obavy z výšok, či to všetko vôbec zvládnem a zrazu to už mám celé za sebou. Keby som bola vedela, že to všetko pôjde tak hladko, tak by som tú energiu minula na oveľa príjemnejšie veci. Dnes je to už týždeň a čosi, čo sme sa vrátili, no ja som stále myšlienkami ešte v indických uličkách, či tibetských kláštoroch, v noci sa občas prebudím a rozmýšľam, v ktorom hoteli a v ktorej krajine som :-). Bola to moja štvrtá cesta s Bubom a môžem povedať, že síce všade bolo super, ale toto bola doteraz asi najlepšia voľba. Takže z mojej strany maximálna spokojnosť, bola to dosť komfortná a pohodlná expedícia, veľmi dobre pripravená, všetko klapalo ako malo, bolo to tak správne intenzívne, krajiny, ľudia, náboženstvá, klíma, kultúra, geograficky tak rôznorodé, že ani náhodou nehrozil pocit nejakej monotónnosti. Prialo nám počasie a asi všetci miestni bohovia, krásne zážitky a atmosféra niektorých miest ma úplne dostala a nabila energiou na dlhý čas. Som rada, že som sa toho všetkého mohla osobne dotknúť, ochutnať, ovoniať, ohmatať, precítiť a zažiť na vlastnej koži. Dostala som viac ako som očakávala. A samozrejme, že tak dobre by nám nebolo bez nášho "čaču" Peťa. Na najmladšom členovi našej skupiny bola najväčšia zodpovednosť, ale všetko zvládol s prehľadom a pokojom, aj rôznorodosť našej skupinky, organizačne super a zahrnul nás toľkými informáciami o krajinách, histórii, kultúrach, náboženstvách, až sa čudujem, že si toľko môže jeden človek zapamätať.. ;)) Fajn parťák, svojimi vtipnými poznámkami, siahodlhými rozprávaniami a vždy dobrou náladou nás previedol úplne iným svetom a ukázal nám jeho krásy. Že ste v Bube radi, že ho máte?? :D Ďakujem všetkých, čo túto cestu vymysleli, pre nás pripravili a nesebecky si gratulujem, že som sa tak dobre rozhodla ;-). Pozdrav pre Peťa možno už aj do Indie, pre členov expedície do Prahy, Brna, Bratislavy, Senca, Bystrice, Košíc, Trebišova, Humenného, na Oravu, aj do ostatných kútov :). Budem rada, ak sa na nejakej ceste znova stretneme... možno o rok, dva, päť ;)

E

Ázia  

India


náročnosť

16 dní

Trvanie

3158 4859€
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

3295 4393€
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12668 22224€
Expo 2025 Osaka - Rakúšania aj Česi chcú prekvapiť Blog

Blog Expo 2025 Osaka - Rakúšania aj Česi chcú prekvapiť

Chystáte sa na svetovú výstavu Expo 2025 v Osake? Pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavých riadkov o tom, ako to bude vyzerať a čo by ste…

Martin Šimko 8 min. čítania
Ako vychovať vaše dieťa? Blog

Blog Ako vychovať vaše dieťa?

Vzbudil vo mne túžbu po poznaní a od malička mi vštepoval, že stačí, ak bude najlepší len jeden - ja. Aj za spôsob, akým cestujem, vďačím svojmu…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
KVÍZ: Zodpovedzte správne tieto otázky o Thajsku Blog

Blog KVÍZ: Zodpovedzte správne tieto otázky o Thajsku

Poznáte Thajsko? Viete, kde hľadať najväčšiu sochu zlatého Budhu, akou menou sa platí v krajine či kedy sa tu oslavuje exotický nový rok? Thajsko…

Viktor Háber 10 min. čítania