Cesta na Tahiti cez dátumovú hranicu

Cesta na Tahiti cez dátumovú hranicu Odlet dnes, prílet včera

Odlietame dnes, aby sme doleteli včera! Tak by sa dal v skratke charakterizovať náš prelet dátumovou líniou. Na Novom Zélande je ešte dnes, ale keď pristávame na Tahiti, je ešte včera.. celkom zábavné. Niektoré elektronické zariadenia sa z toho nevedia spamätať. V BUBO milujeme tieto jemné bizarnosti sveta., ktorým cestujeme. Chvíľku sa dohadujeme, koľkého je a ako je to vôbec všetko možné. Rôzne teórie dostávajú priestor, ale keďže je krátko pred polnocou, hotelová posteľ po dlhom lete nás presvedčí, že aj zajtra je deň a že včera môže byť aj dnes. Tahiti a hneď vedľa neho ostrov Moorea. Nájdete nás na mape? Dnes je to už veľmi jednoduchá záležitosť. Človek hodí do “googlu” a je to, ale my sme sa zahrali na starých bádateľov a pekne sme si prstom prechádzali po mape celej Francúzskej Polynézie. Mapa možno môže trošku pripomínať mapu Európy, no keď sa lepšie prizrieme, nachádzame všetkých 5 častí Polynézie: záveterné aj náveterné ostrovy, Markézy, ktoré sme skloňovali v súvislosti s Gauginom, aj Tuamotu a tzv. Južné ostrovy. Pristávame na Tahiti, najväčšom z náveterných ostrovov. Je tu teplo a vlhko. Vzduch sa hýbe len keď človek zapne ventilátor. A ľudia a psy sa správajú rovnako. Respektíve, ľudia sa ani pri ventilátore nehýbu. Každý dostaneme voňavé kvety vôkol krku a niektorí mám pocit, že s nimi aj zaspali, lebo na nasledujúci deň vchádzajú na raňajky s ich vôňou. Nájdete nás na mape? Je heslo našich nasledujúcich dní. Slnko, voda, plážička, palmové domčeky a malý ostrov, okolo ktorého vedie len jedna cesta. Požičiavame si autá, aby sme to celé preskúmali a teta v požičovni mi zdôrazňuje: “nezabudnite prosím, že u nás na ostrove Moorea je maximálna povolená rýchlosť 60km.”. Táto jazda, to bude obrovský zážitok!  


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy


náročnosť

24 dní

Trvanie

12213
K

Austrália a Oceánia  

Francúzska Polynézia, Tahiti, Nový Zéland


náročnosť

16 dní

Trvanie

7728
K

Oceánia, Bora Bora, Francúzska Polynézia, Tahiti, Spojené štáty americké (USA)


náročnosť

13 dní

Trvanie

6705
Tahiti - tipy a triky Tahiti

Tahiti Tahiti - tipy a triky

Všetky cesty vedú do Ríma a rovnako tak všetky cesty do Francúzskej Polynézie vedú na Tahiti. Mnohí si Tahiti s Francúzskou Polynéziou pletú, či to…

Ľuboš Fellner 30 min. čítania
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Mojich 12 najsilnejších zážitkov v Oceánii Prémiový blog

Prémiový blog Mojich 12 najsilnejších zážitkov v Oceánii

Pacifik so svojimi 25 000 ostrovmi je jednou z najtajomnejších a najväčších výziev pre cestovateľov a dobrodruhov. Obrovská rozloha 165 miliónov…

Ľuboš Fellner 26 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny: