Referencia Nový Zéland 20.3. - 4.4.2013

Referencia Nový Zéland 20.3. - 4.4.2013

Nový Zéland je odľahlá krajina na južnej pologuli. Hlavným mestom je Wellington a najväčším je Auckland. Obe sú na Severnom ostrove. V dňoch 20,3,-4,4,2013 sme absolvovali zájazd na Novom Zélande. Takú krásnu prírodu som ešte nevidela, snáď k nej môžem prirovnať Madagaskar, ktorý som s Bubom navštívila v roku 2012. Putovanie sme začali na Južnom ostrove v meste Christchurch, kde na letisku nás privítala usmievavá blondýnka Baja. Podvečer nás previedla mestom, ktorého centrum pred niekoľkými rokmi zničilo zemetrasenie. Na druhý deň sme sa zoznámili s Jirkom Jobánkom, našim veľmi zodpovedným, vzdelaným a vždy ochotným sprievodcom po NZ. Jirkovi nikdy nechýbal úsmev a každú situáciu vyriešil s rozvahou a dobre. Vždy poradil a pomohol, tak ako jeho kolegyňa Baja, za čo im patrí naša veľká vďaka. V skupine nás bolo 13 plus naši dvaja sprievodcovia. Nálada v skupine bola celý čas veľmi príjemná a veselá. Spomínam hlavne na pána Sauvignona blanc, ktorý nám vždy prinášal dobrú náladu svojimi vtipmi a dobrým vínkom. Samozrejme, že sme sa všetci pripájali. Smiech bol od rána do večera. Južný ostrov je veľký, zelený park s prekrásnou vegetáciou a faunou, hlavne morskou. Užili ame si čistý vzduch, nechýbala vlhkosť, vietor a na začiatku ani dážď (najdaždivejšie miesto na svete). Bolo naozaj cítiť blízkosť Antarktídy.Čaro krásnej prírody spestrovali na stráňach ovečky (40 miliónov), ktoré sa striedali s veľkými čriedami jeleňov, srniek a danielov. Nechýbali ani farmy s hovädzím dobytkom a peknými koňmi. Zažili sme plavbu za veľrybami, ktoré sa nám aj ukázali. Niektorí z nás zažili aj morskú chorobu. Na brehu mora sme sa prechádzli vedľa spokojných uškatcov, ktorí sa spokojne prevaľovali nielen na skalách v mori, ale aj v kríkoch na brehu. V prístave v Pictone sme videli v mori plávať raje a na kameňoch hviezdice. Počas daždivého dňa sme si na lososovej farme pochutnali na čerstvo grilovanom losose, ba aj na veľmi chutnej lososovej polievke. A tie 400 g steaky s hranolkami, to bola bašta! K tomu ich vychýrené vínko Sauvignon blanc! Musím konštatovať, že všetky potraviny boli veľmi chutné - v podstate bio. Ubytovanie bolo vždy dobré, široké a pohodlné postele, na stene veľká plochá TV, izby čisté, veľké s malou kuchynkou, v ktorej nikdy nechýbal čaj, cukor, ani rýchlovarná kanvica. V skrini bola vždy žehlička s doskou, v kúpeľni sme vždy našli mydlo, šampón a fén. Môj najväčší akčný zážitok bol na jetboatoch (rýchle člny na divokej vode). Výskala som skoro hodinu. Pre niektorých bol fascinujúci výlet helikoptérou na ľadovec. Ja som ho absolvovala peši. Nádherný bol pohľad na slnkom zaliaty Mount Cook (200 dní v roku neviditeľný v oblakoch), najvyšší vrch NZ, na ktorom trénaval aj Sir Hillary. Užili sme si aj romantické potulky pri jazerách, jednu noc sme strávili v zámočku pod úbočím sopky. Ráno sme si urobili výlet k prekrásnym vodopádom. Tento zájazd NZ sme si všetci veľmi užívali, za čo predovšetkým ďakujeme našim sprievodcom Jirkovi, Baji a samozrejme našej obľúbenej kancelárii BUBO.

K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy


náročnosť

24 dní

Trvanie

14045
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland, Austrália


náročnosť

15 dní

Trvanie

4645 5665€
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland, Austrália


náročnosť

22 dní

Trvanie

5912 7390€
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Najkrajšia časť Nového Zélandu Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšia časť Nového Zélandu

Južný ostrov Nového Zélandu patrí k najkrajším prírodným miestam na svete. A jeho západné pobrežie je známe nádhernou prírodou, dažďovými pralesmi,…

Veronika Hulíková 10 min. čítania
Auckland - mesto plachiet Auckland

Auckland Auckland - mesto plachiet

Auckland - najväčšie mesto Nového Zélandu. Vďaka svojmu medzinárodnému letisku, ktoré sa nachádza len 25 km od centra mesta, je pre návštevníkov…

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: