16 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Guinea

Guinea - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Guinea

Doumbouya sa v Guinei stal novým Alfa samcom

07

09:19

sep

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

O čo dnes ide v Guinei? Vojenský puč odstránil „demokratického prezidenta“ Alpha Condé. Keď som po prvý raz prechá…

Charita pre siroty, ktorým rodiny zomreli na ebolu

27

21:01

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tento cestovateľský príspevok je o charite a o hystérii s covidom. Na covid je odborník dnes každý, a t…

Conakry – hlavné mesto Guinei

27

19:16

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Už som tu ako doma. Centrum mesta je totižto položené na polostrove, a keď sa sem už dostanete, všetko je blízko a ľahko to spozná…

Bane na zlato - exotický zárobok

13

11:56

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 Prechádzame nehostinnou prírodou, bez akýchkoľvek ciest, iba koľaje v suchej červenej pieskovej zemi.  Hľadáme zlaté…

Kasta hudobníkov – Grioti, Džalí

13

11:46

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 V Mali existuje táto kasta hudobníkov od nepamäti. My ich voláme grioti, oni seba džalí. V textoch svojich skladieb pren…

Guinea – krížom krážom

13

11:44

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mal som to šťastie že som tento neznámy štát prešiel krížom – krážom. Bedekre sa o ňom nezmieňujú,…

Mali empire- malijská ríša

13

11:43

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 2. najväčšia ríša sveta mala svoje hlavné mesto väčšinu času v dnešnej Guinei.  Skutočne išlo…

Endogamia a zvláštne kmene sveta a ich choroby

13

11:41

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Guinei nájdete kastu Griotov – viac o nich píšem pri Mali rep v blogu Expedícia do Timbuktu.   Vypočujete si…

Najbohatší černoch

13

11:39

apr

2021

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 Rozmýšľate nad rappermi, boxeristami, basketbalistami či hráčmi a amerického futbalu? Podnikateľ v dnešnej dobe napadne asi málo koho. A kráľ už vôbec. Každopádne…

Bezpečnosť a choroby v Západnej Afrike

13

11:37

apr

2021

Burkina Faso Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Západná Afrika od čias otrokárov nebola nikdy významným cieľom turistov.  Nevyspytateľné režimy sa postupne upokojuj…

Conde  vs Diallo – politika Guinei

27

19:07

okt

2020

Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 Už som spomínal príhodu ako ma skoro v Conakry zastrelila ochranka prezidenta Alpha Conde. Náš hotel sa nachádzal vedľa…

Očkovanie proti žltej zimnici

23

10:50

okt

2020

Burkina Faso Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Kongo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Konžská demokratická republika Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Libéria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Rovníková Guinea Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Sierra Leone Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Francúzska Guyana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Do mnohých krajín sveta Vás nepustia bez očkovania. Takmer vždy sa vyžaduje iba jedno a to očkovanie proti žltej zimnici. Akonáhle Vás…