15 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Ghana

Ghana - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Ghana

Ceny kakaa vo svete prudko rastú

09

09:53

feb

2024

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Pobrežie Slonoviny Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Globálne ceny kakaa dosiahli nový rekord. Na newyorskej burze sa začiatkom februára predávala tona kakaa za 5 874 dolárov, najviac v histórii. BBC v tomto smere podotýka…

Otrokárstvo v Afrike

25

22:57

dec

2021

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Elmine pochopíte, o čo ide. V Benine realizujú množstvo zájazdov, kde sa rozpráva o strašnom otroctve, no mne sa…

Prvá slobodná africká krajina - Ghana - Kwame Nkrumah

13

21:47

mar

2017

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ghana bola prvou krajinou, ktorá sa oslobodila od kolonizátorov. Bolo to v marci roku 1957 a teraz je to presne 60 rokov. Stál som na námest…

Elmina, UNESCO - miesto odkiaľ už nebolo návratu

13

11:02

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Elmina je najstaršou koloniálnou budovou južne od Sahary. Tento hrad - pevnosť postavili Portugalci v 15 storočí. Potom ju prevzali Holanďania a…

Kumasi a trhovisko Kejetia - ako sa pochováva v Ghane

13

11:00

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mesto Kumasi  je veľkosťou porovnateľné s mestom Akkra aj keď knihy píšu inak. Má cez 2,5 milióna obyvateľov. Centru dominuje…

Ašanti, Ewe, Ga - kmene Ghany a trendy africkej módy

13

10:38

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„V čom je rozdiel medzi Ga a Ašanti?" pýtam sa bodrého chlapíka s okrúhlou tvárou v centre hlavného mesta. Kmeň Ga…

Accra, Kofi Annan a kakao - úspešný africký príbeh

13

10:35

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ghana je moderným zlatým dieťaťom Západnej Afriky. Hovorí sa o nej ako o demokratickej a ekonomicky úspešnej krajine. U n…

Byť policajtom je slušná trafika - Takoradi

13

10:30

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hello! Pozdraví Moisse ghanského policajta. I would love to see your documents, odpovie policajt. Čo prinášate z vašej krajiny? Mier!…

Streetfood v Ghane - nastrúhaný maniok, kokosová šťava a papája

13

10:27

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Yusuf je zlatý, ale zrejme nevie čítať. Ja keď si pozriem mapu, viem lepšie, ktorým smerom ísť. Oni sú traja, no z navigá…

Akkra a začiatok cesty naprieč celou západnou Afrikou

11

18:47

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Sedím na raňajkách v jednom z najlepších hotelov Akkry a čakám na chlapcov Bubákov, ktorí dnes do hlavného mesta…

Sám z  Bamako do Accra - spanilá cesta.

02

11:32

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Keď som bol tento rok na jar v Sydney, musel som vyplniť formulár, kde som deklaroval, že som v žiadnej „ebola" krajine nebol. No toto nebol jediný…

5 miest, ktoré musíte v Ghane vidieť - Akkra, Kakum, Bosumtwe a Kokrobite

15

11:55

aug

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ghana sa označuje za najpriateľskejšiu krajinu Afriky. Je prvou krajinou, ktorá získala nezávislosť, hrá najlepší futbal…