29 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Rwanda (2)

Rwanda - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Rwanda

REFERENCIA z Rwandy: Skusenost so zajazdom Burundi, Rwanda, Uganda, Kena a Tanzania

26

15:43

nov

2012

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mili bubaci, V sobotu som sa vratila z trojtyzdnovej cesty po Vychodnej Afrike (Burundi, Rwanda, Uganda, Kena a Tanzania) a som jednym slovom nadsena! Preco? Su to…

Na zájazde Burundi, Rwanda, Uganda

06

14:31

nov

2012

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zdravime vsetkych z nadherne cistej Rwandy. Dnes sa presuvame z Nyungwe forest okolo jazera Kivu do Gisenyi na hranici z Kongom. V porovnani s uzasne rusnou a zivou…

Bujumbura - Butare - Gisenyi - Goma - Entebbe najlepšia dovolenka

26

19:22

júl

2012

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Bujumbura...vacsina z nas netusi, co si pod tymto menom predstavit. My sme pristali prave tu, 3,5 stupna pod rovnikom v centralnej Afrike. Buja (Bujumbura familiarne) je…

Magická hodinka s gorilami - tipy a triky ako správať v prítomnosti goríl

09

20:56

apr

2012

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Rwanda je najhustejsie obyvanou krajinou Afriky. Preto je celkom paradoxom, ze je prirodnym kralovstom pre horske gorily, ktorych pocet sa tu kazdym rokom zvysuje. Asi…

Mzungu v Afrike, za volantom v Rwande

08

20:07

apr

2012

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ucime sa rozumiet si navzajom. Ja a Rwandcania. Veselo si zamienaju pismenka v a b, a tiez l a r. Ked sa predstavim Mirka, tak ma volaju Milka. Kym som hladala funkcny…

7. april v Rwande stop genocídam!

07

18:25

apr

2012

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Rwanda. Ktovie co vam napadne pri vysloveni mena tejto krajiny. Cokolvek by to bolo, zrejme to bude mat len malo spolocne s realitou. Ak sem priletite z inej africkej…

22 goríl v dažďovom pralese a BUBO skupina - autentický zážitok

22

10:17

feb

2012

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Afrika neustale prekvapuje. Uz len ked si poviete Rwanda, urcite sa kazdemu vybavi genocida, ktora za 100 dni zabila takmer 1 miliona ludi a kazdy ma obavu o bezpecnost…

Dian Fossey- gorily v hmle

17

11:21

nov

2011

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gorily v hmle. Kde sa odohraval tento pribeh? Kde je horska lodge Dian Fossey, ktora pre zachranu horskych goril urobila najviac? Kde zije najvacsia gorila na svete? Na…

Jazero Kivu - 460 metrov hlboké tajomné jazero

13

19:47

nov

2011

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kivu vo Východoafrickej priekopovej prepadline na hraniciach Konžskej demokratickej republiky s Rwandou je súčasťou Veľkých jazier. Dnes som sa…

Cyangugu - Kamembe  - hranice Rwanda- Kongo

12

22:22

nov

2011

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ako to vyzera v domorodej krcme v Kamembe, na hraniciach s Kongom, ked objednate celej krcme pivo? Ako spievaju Rwandania "Nad Tatrou sa blyska?" Kamebe je viac indistri…

Rwandský čaj a colobusy

12

15:28

nov

2011

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Rano na mountainbikoch cez kopceky a sytozelene cajove plantaze do fabriky. Rwandsky caj pestovany vo vyske 1800m je lepsi nez ine caje z Afriky, je to specialita, cosi…

Prehliadka Kigali a luxusný hotel Kigali Serena

15

07:15

jún

2010

Rwanda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hadajte, v ktorom apartmane spal Tony Blair, ked minuly tyzden navstivil Kigali? A hadajte, kde sme spali my. Prezidentsky apartman c. 501 hotela Serena Kigali Resort. 3…