29 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Mali (2)

Mali - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Mali

Let z Mali

23

23:32

máj

2018

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mali – Krajina slávna, ale zároveň minimálne navštevovaná. Práve sme tu strávili so skupinou týždeň a pre…

Bamako, hlavné mesto Mali

22

23:38

máj

2018

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Videl som na svete množstvo trhov, malých a veľkých, uzavretých, otvorených, špinavých aj čistých, ale žiaden sa…

Mešita v Djenné

22

00:12

máj

2018

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Veľká mešita v Djenne je úctyhodná budova. Týči sa 16 metrov nad okolím a jej hlinená fasáda spevnená…

Bandiagara, krajina Dogonov

20

14:23

máj

2018

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Či ste priaznivcom prírody alebo kultúry, toto osloví každého! Predstavte si mohutný, 150 kilometrov dlhý, pieskovcový …

Prechod hraníc Burkina Faso - Mali

17

00:34

máj

2018

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Čisté béžové uniformy zmiznú a začína sa nárazníkové pásmo, kde by sme bez nášho…

Ebola tour 6 -Sikasso

13

09:22

nov

2015

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Bude pršať" s láskou pozerá na oblohu Giree, sme južne od Sikasso a tu zvykne pršať pravidelne. My Európania sa vtedy tvá…

Bamako, Afrika je o vzťahoch

12

08:42

nov

2015

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Ľubo, kedy chceš vyraziť?" Pýtajú sa ma v hoteli moji partneri. Však vy povedzte, odpovedám. Nie, nie Ľubo, povedz ty. Sú…

Sám z  Bamako do Accra - spanilá cesta.

02

11:32

nov

2015

Ghana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Keď som bol tento rok na jar v Sydney, musel som vyplniť formulár, kde som deklaroval, že som v žiadnej „ebola" krajine nebol. No toto nebol jediný…

Mali - mame pre vas novu destinaciu

05

10:20

dec

2013

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Chlapcov obrezavaju ked maju 7. Ak sa z akehokolvek dovodu nemozu zucastnit ceremonie, potom ked maju 14. Robi to jedna rodina na jedinom mieste. Saman natiahne…

Ako sa dostať do bájneho Timbuktu?

02

13:37

dec

2013

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

"Ja by som tam nesiel" hovori Herbert, majitel najlepsieho hotela v Segou. Zije v Mali vyse 20 rokov a jeho deti uz vedia jazyk bambara lepsie nez nemecky. Do prdele,…

Segou -bývalé hlavné mesto Mali

28

21:49

nov

2013

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Slnko zapadá nad riekou Niger, dievčatá robia večernú hygienu, ich mamy peru, rybári sa vracajú na pyrogách domov. Segou v …

Nebezpečné Mali

29

19:01

jan

2013

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Keď sa krajina zmieta vo vojne aj letecký benzín môže byť zhabaný. Tak takto nám oznámila letecká spoločnosť, že dnes…