13 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Gabon

Gabon - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Gabon

Zaujímavé zvieratá Gabonu

30

11:58

apr

2021

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gabon je dokonalé miesto na spoznávanie pôvodnej prírody na mieste, ktoré je minimálne navštevované turistami.…

Gabon -ekoturistika Afriky

24

18:56

apr

2019

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gabon je stredoafrická krajina, ktorá leží na pobreží Atlantiku. Je to najlepšie miesto, ktoré môžete navští…

Gabon plný masiek

10

21:45

nov

2018

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je takmer koniec roka 2018 a vstupujeme ešte do starého Národného múzea umenia a tradícií v gabonskom hlavnom meste…

Gabon a  Rovníková Guinea

30

00:44

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Už iba pohnúť sa tu je problém. Aj v absolútnom kľude som neustále mokrý. Nikde na svete nie je takéto teplo. Ok, na Sahare som…

Bwiti v Gabone

21

16:54

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Už 60 hodín som nezažmúril oko. Verím, že dnešnú noc sa mi to podarí, ale nie som si istý. Opäť som sa dnes totiž…

Mandril - najväčšia a najfarebnejšia opica sveta

18

17:30

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pri cestách do Afriky chcete najprv uloviť svoje Big 5. No, keď sa vám to podarí, a do Afriky sa zamilujete, tak sú pred vami ďalšie v…

Gabon - je Afrika nebezpečná?

17

12:51

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tu, kúsok v Kongu, prepukla opäť ebola a včera vyše 100 ľudí utieklo v hlavnom meste Kinshasa z väznice. V Pobreží slonoviny bolo posledných pár dní vojenské povstanie.…

Cesta do Lambaréne

17

00:32

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Krásne to znie a starší luteráni to aj dobre poznajú. Veď práve tu vyše 2 desaťročia pôsobil luteránsky far…

Lovec krokodílov v Loango National Park

16

23:53

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mám nádhernú chatku s terasou, s výhľadom na nádhernú lagúnu, všade okolo džungľa, akú nemá…

Loango - Safari, na ktorom ešte nikdy nebol žiaden Slovák

16

09:59

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vstávame tesne po piatej, dávame si kávičku a koláčik – petit dejeuner – a zbiehame k motorovým loďkám. Tie n…

Loango - Cesta do raja

15

12:10

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Po prelete cez rovník pristávame v Port Gentil, odtiaľ ideme džípmi asi 20 minút do prístavu a nasadáme na dve súkromn…

Ako sa dostať do Gabonu?

11

22:17

máj

2017

Gabon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najradšej lietam cez Oceániu a Afriku. Oceánia, to sú tisíce ostrovčekov, všade sa striedajú všetky odtiene…