Sme radi, že s nami zdieľate vášeň pre cestovanie. Prihláste sa do 27. septembra na zájazdy s BUBO v roku 2020 a získajte historicky najvyššie zľavy festivalu Od pólu k pólu.

ZĽAVNENÉ ZÁJAZDY

PROGRAM FESTIVALU OD PÓLU K PÓLU

01

September

River Park , 13:00

Trans Danube Swim

Viete čím je Bratislava unikátna? Má Dunaj, rieku, ktorá preteká aj Viedňou a Budapešťou, no ani jedno z týchto miest nemá Trans Danube Swim. Poďte s nami preplávať Dunaj už po šiesty raz!

01

September

Magio pláž, 20:30

Ako precestovať všetky krajiny sveta

Ako prvý Slovák bol na oboch póloch aj v saudskej Mekke a je právom považovaný za najscestovanejšieho Slováka. Prečo koncept slow travellingu funguje aj v dnešnej dobe instantných zážitkov? Ľuboš premieta najbližšie 10. septembra o 19.00 v klube pod lampou.

03

September

pod lampou, 19:00

Blízky východ očami historika

O 19.00 v príjemnom klube pod lampou po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach, kadiaľ kráčala história.

05

September

Tabačka, Košice, 20:00

Nórsko očami BUBO

Začíname o 20.00. BUBO ide do Košíc. Z Oslo do Bergenu cez najkrajšie nórske fjordy a doliny. To najkrajšie z najkrajšej krajiny na svete v rozprávaní človeka, ktorý Nórsko spoznáva už štvrťstoročie.

07

September

Letné kúpalisko - Mestský park na Sihoti, Nitra, 00:00

BUBO na La Fiesta Cubana

BUBO cestuje po Slovensku. V sobotu zavítame do Nitry. O 17.00 premieta Ľuboš Fellner na festivale La Fiesta Cubana. Ľuboš prešiel všetky karibské ostrovy, všetky krajiny Ameriky, Ázie aj Afriky a aj tak sa vždy rád vracia na Kubu. V sobotu sa v Mestskom parku na Sihoti dozviete prečo:)

07

September

Dostihová dráha, 18:00

Petržalský festival

Na prvom ročníku multižánrového Petržalského Festivalu pre všetky vekové kategórie sa stretnete s našimi sprievodcami a navštívite s nimi tie najkrajšie krajiny sveta. Podelíme sa s vami o zážitky z Ázie, Ameriky, či Afriky. Tri hodiny premietania na sobotný večer.

08

September

Dostihová dráha, 18:00

Petržalský festival

Naše premietania na prvom ročníku multižánrového Petržalského Festivalu pokračujú aj v nedeľu. Aj v nedeľu od 18.00 navštívite s našimi sprievodcami top destinácie našej planéty. Okrem toho celý deň aktivít pre všetky vekové kategórie v príjemnom prostredí petržalskej dostihovej dráhy.

10

September

pod lampou, 19:00

Slow travelling - smer pre 21. storočie

V klube pod lampou sme hovorili o smere, ktorý odporuje našej dobe selfies a sociálnych sietí. Aké je to precestovať všetky krajiny sveta za 30 rokov? Aké je to cestovať tri desaťročia bez lajkov na facebooku či followerov na instagrame? Ktoré zážitky si Ľuboš z troch desaťročí objavovania našej planéty najviac cení a čo by poradil dnešným mladým ľuďom s túžbou spoznať viac? Diskusiu si môžete pozrieť tu: https://www.tyzden.sk/lifestyle/58444/bubo-cestovanie-slow-travelling--smer-pre-21-storocie/?ref=tit&fbclid=IwAR2YiNvKSh6EWKhBodYndbDXB_YBu-DIneCj1c2EdwpVlBlIos9sIBraCnw

14

September

TA3, 00:00

Stredná Ázia očami Ľuboša Fellnera

Dvojtýždňovým trekom so svojím synom v Tadžikistane navštívil Ľuboš Fellner všetky krajiny Ázie. Čo odporúča vidieť v bývalých sovietskych republikách, ktoré spája slávna história, nádherné pamiatky a priateľský islam? Premiéra v sobotu o 16.45, repríza v nedeľu o 10.45 na TA3.

15

September

Bratislava - Viedeň, 09:00

Open Border Ride

9.00 30. výročie Nežnej revolúcie, dve najbližšie položené hlavné mestá v Európe, jedinečná príležitosť, akú nemá iný Európan. BUBO a Isadore Apparel sa rozhodli spojiť Bratislavu a Viedeň prvým verejným cyklomaratónom.

17

September

pod lampou, Partizánska 2, Bratislava, 00:00

Japonsko, Južná Kórea

Začíname o 19.00. Dva technologicky najvyspelejšie národy sveta. Dva národy, ktoré spája zároveň dlhá a dosť nevraživá história. Lákavá cesta, ktorá umožní spoznať a porovnať hodnoty Kórejcov a Japoncov. Krajina vychádzajúceho slnka a jej historický sok. Prežite vzrušujúce dni na tejto výbornej komparatívnej ceste s krásnymi fotografiami od Martina Šimka.

19

September

Piváreň Pivotéka Fabrika, Nové Zámky, 19:00

Austrália, Nový Zéland

Ďaleko na druhom konci sveta leží najmenší kontinent na svete Austrália a zelené ostrovy Nového Zélandu. Odhaľte s nami kulisy slávnej trilógie Pána prsteňov. Najkrajšie prírodné scenérie od gejzírov, búrlivých riek a vodopádov cez jazerá a ľadovce až po mohutné hory a vulkány, skáčuce veľryby a fantastické skalné útvary. Pri bojovom tanci Maurov budeme vyplazovať jazyk a prekvapia nás príjemné mestá na tomto odľahlom ostrove. Austrália - jedinečná zem, ktorá je zároveň samostatným kontinentom. Najkultúrnejšie Melbourne, Sydney s veľkolepou budovou Opery aj hlavné mesto Canberra. Po legendárnej Great Ocean Road sa dostaneme až k pobrežiu a dvanástim apoštolom, odolávajúcim vlnám oceánu. Krajinami protinožcov vás prevedie BUBO sprievodca Jiří Jobánek. Tešíme sa na vás 19. septembra 2019 o 19:00 v Pivárni Pivotéka Fabrika v Nových Zámkoch.

21

September

TA3, 00:00

Sedem divov sveta na TA3

K Taj Mahalu sa doviezol stopom ešte pred vynálezom internetu a odvtedy intenzívne spoznáva svet. Sedem divov sveta, ktoré sme spojili na našej ceste okolo sveta privátnym lietadlom, vám predstaví Ľuboš Fellner. Premiéra v sobotu o 16.45, repríza v nedeľu o 10.45.

24

September

pod lampou, Partizánska 2, Bratislava, 00:00

Mexiko, Stredná Amerika

Začíname o 19.00. Katarína Líšková odsprevádzala za 15 rokov v Strednej Amerike tisícky slovenských cestovateľov. Ponorte sa v jej spoločnosti do podmanivej atmosféry mexických pyramíd, získajte recept na najlepšie mexické jedlá, objavte indiánsku kultúru Guatemaly či čierne pláže Salvadoru. Po stopách Mayov do regiónu, ktorý kypí životom.

udalostí

Exkluzívne blogy od najscestovanejšieho Slováka Ľuboša Fellnera. Každý piatok čítanie, z ktorého srší láska k našej planéte a túžba objavovať svet v súvislostiach. Vlastný názor, vlastné fotografie.

Ľuboš Fellner

EXKLUZÍVNE BLOGY

Blogov

Ocenili sme hlavne profesionalitu a ochotu sprievodkyne, ktorá vedela presne, ako nám zabezpečiť ten naj zážitok.

Daniel Kollár

generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Banky

Ocenili sme hlavne profesionalitu a ochotu sprievodkyne, ktorá vedela presne, ako nám zabezpečiť ten naj zážitok.

Daniel Kollár

generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Banky

Daniel Kollár

V Indii na recepcii hotela ma začali volať BUBO Roman. A ja som na to hrdý.

Ľubo Roman

herec

V Indii na recepcii hotela ma začali volať BUBO Roman. A ja som na to hrdý.

Ľubo Roman

herec

Ľubo Roman

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Priekopníci luxusných expedícií

Najvyššie zľavy teraz!