Mladý lekár Ľuboš Fellner si v novembri 1989 odstrihol na pamiatku kus ostnatého drôtu
zo Železnej opony a v stopách svojho pradeda vyrazil spoznávať svet.

V starej neklimatizovanej Karose s hŕstkou prvých klientov-nadšencov vyrazili objavovať Peloponézsky polostrov, severnú Afriku, na Polárny kruh či osláviť Veľkú noc na Golgote. Dnes sú takéto zájazdy bežné, no v tých časoch ich blízki pochybovali, či sa vôbec vrátia.

Bubo bubo je latinsky Výr skalný a sova je v mnohých kultúrach symbolom poznania a filozofie. Filozofii BUBO spočiatku nikto neveril. "Slováci necestujú, nie sú práve národ, ktorý by bazíroval na vzdelanosti," vraveli všetci. No ľudia z BUBO to videli inak a vedeli, že v každom národe sa skôr či neskôr vytvorí vrstva ľudí túžiacich po čomsi, čo presahuje hranice jednej krajiny. BUBO rodina sa postupne našla a odvtedy už iba rastie.

Už pred 16 rokmi sa BUBO stal najväčším slovenským organizátorom zájazdov, hoci ich vtedy poskytoval "iba" do 60 krajín celého sveta, čo sa z hľadiska dnešného čísla zdá už úsmevné. Toto prvenstvo si každoročne udržiava, násobí svoje skúseností a buduje si čoraz dokonalejšie know-how. Steny priestorov agentúry zdobia certifikáty veľvyslanectiev, ktoré BUBO potvrdzujú ako najlepšieho slovenského touroperátora na Kubu a Nový Zéland, do Brazílie, Číny, Indie, Indonézie, Japonska, Mexika, Namíbie, Peru, Srí Lanky, Thajska, Vietnamu, či špecialít ako Laos, Tanzánia, Tahiti či Antarktída. BUBO je takisto najväčší predajca letov s výpravami na Mount Everest.

Cestovná agentúra BUBO venuje významné množstvo energie do prieskumu nových destinácii a vzdelávania sprievodcov v BCA (BUBO cestovateľskej akadémii). Práve prieskum a neustále vzdelávanie považuje za dôležitý faktor, ktorým sa odlišuje od ostatných agentúr. Výsledkom sú intenzívne zážitky, ktoré sprostredováva práve vám.