Alpské trio - Švajčiarsko, Taliansko, Francúzsko

Francúzsko, Taliansko

Najkrajšia časť najvyššieho európskeho pohoria komfortne a bez veľkej námahy. Fantastická kuchyňa, nádherné švajčiarske scenérie a stredomorská klíma. Veľmi príjemný pohodový zájazd s možnosťou aktívneho oddychu - turistika. kaňoning či najvyšší bungee jumping v Európe. K tomu ako bonus nákupy v druhom najväčšom talianskom meste v Miláne.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Novinka
Novinka
2018

Francúzsko, Taliansko

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
Zobraziť mapu

Prílet do Milána, druhého najväčšieho mesta Talianska. Kávička a gelado pred najslávnejším Dómom a možno dáte aj prvé nákupy na najelegantnejšej ulici Milána Via Montenapoleone. Presun cez Lombardiu do švajčiarskeho kantónu Ticino. Malebné jazerá, krásne údolia, nábrežia lemované palmami, všade samá zeleň a mediteránska klíma. Sme ozaj vo Švajčiarsku?

Údolie Verzasca vás dostane. Hore kľukatými cestami pozdĺž divokej rieky cez kamenné dedinky až k najslávnejšej európskej priehrade. Skočíte si bungee z 220 metrov ako James Bond vo filme Golden Eye? Pre záujemcov fakultatívny kaňoning. Pomerne nový šport pre adrenalínových nadšencov je zvládnuteľný pre každého odvážlivca, ktorý sa nebojí vody a výšok. Dnes sa nachádzame v mekke tohto športu a v Európe niet krajších kaňonov ako tu. Ostatní majú voľné poobedie v príjemnom historickom mestečku Bellinzona.

Švajčiarsko má najhustejšie vybudovanú sieť diaľnic v Európe. Rovnako sa môže popýšiť najväčším množstvom tunelov a horských priesmykov na rozlohu. Dnes sa o tom prvý krát presvedčíme. Cez horské priesmyky až do oblasti Sionu. Čakajú nás krásne výhľady na krajinu, akú ste si vysnívali.

Ozubeným eko vláčikom až do Zermattu. Už ste videli Matterhorn na obrázku? Ešte krajší je v skutočnosti! Fakultatívny výlet zubačkou na Gornergratt do výšky 3089 m n.m. odkiaľ sa vám naskytnú neuveriteľné pohľady na okolitý štvortisícový masív najvyššieho švajčiarskeho kopca Monte Rosa. Možnosť fakultatívnych celodenných trekov v jednej z najkrajších turistických oblastí Európy.

Mohutné alpské masívy vymeníme za mediteránsku atmosféru na promenádach Ženevského jazera so subtropickou vegetáciou. Pitoreskné mestečká: Vevey - perla švajčiarskej riviéry a Montreux - dejisko najznámejšieho jazzového festivalu. Tu si podávali v nahrávacích štúdiách kľučku Frank Zappa s Freddym Mercurym.

Presunieme sa cez horský priesmyk do Francúzska. Už samotná cesta cez horskú krajinu vás uchváti. Chamonix – mekka alpinistov a centrum Savojských Álp. Pre záujemcov je tu možnosť vyviezť sa lanovkou až na Aguille du Midi do 3842 m n.m. a pokochať sa výhľadom na najvyššiu horu Európy Mont Blanc! Nikde inde v Alpách sa takto vysoko s takou pohodlnosťou nedostanete. Popoludní presun do Ženevy, jedného z najprestížnejších a najdrahších miest Európy. Večerná prechádzka pri ženevskom jazere a posledné fondue.

Rozlúčka s rozprávkovým Švajčiarskom a odlet domov s kufrom plným deravého syra.

Cena zahŕňa

  • letenku do Milána a späť zo Ženevy
  • dopravu prenajatým auto/mikrobusom
  • 6x ubytovanie s raňajkami v hoteloch strednej triedy (3*)
  • vláčik do Zermattu
  • lanovku na Gornergratt
  • lanovku na Aguille du Midi
  • slovenského BUBO sprievodcu
  • asistenčné služby BUBO
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) , ostatnú stravu, poistenie, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety a aktivity

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Francúzsko
8 dní
1 650 € 1 502 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Švajčiarsko , +4 viac

Alpská päťka

01.05. → 08.05.2019 +7 ter.
8 dní
1 050 € 956 €


  • 1 / 0