Argentína, Brazília (uzavretá skupina - p. Černá)

Argentína, Brazília

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018

Argentína, Brazília

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný

Mapa zájazdu už čoskoro.

Zatvoriť mapu

Odlet z Viedne, let do Južnej Ameriky.

Prílet do BUENOS AIRES v ranných hodinách, dopoludnia pešia prehliadka okolia hotela so sprievodcom. Ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Večer možno prvý argentínsky steak a prvý pohár červeného vína.

Symbol mesta Obelisk na najširšej ulici na svete, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe. Nákupy na pešej zóne Florida. Prechádzka do štvrte San Telmo, ktoré dýcha neopakovateľnou atmosférou začiatku 20. storočia. Na mieste, kde vzniklo tango, si možno dáte pohár argentínskeho vína. Pre záujemcov celodenný výlet rýchloloďou do Uruguaja. MONTEVIDEO, alebo COLONIA DEL SACRAMENTO, bývalá portugalská kolónia s hustou spleťou úzkych uličiek, pripomínajúcich starý Lisabon (UNESCO).

Po raňajkách si pozrieme snobské štvrte Buenos Aires a deltu obrovskej rieky Paraná. Plavba v delte v cene. Popoludňajší odchod veľmi kvalitným linkovým autobusom na sever. Náročnejším odporúčame prelet (príplatok 240 eur) – letí sa na druhý deň ráno.

Príchod k vodopádom Iguazú. Popoludní prehliadka brazílskych vodopádov (máte ako bonus už v cene - hodnota 45 eur). Ubytovanie v 3* hoteli s bazénom.

Celodenná prehliadka argentínskej strany vodopádov, ktorá je rozľahlejšia a možno aj krajšia než tá brazílska. Vláčik (v cene) nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov.

Dopoludnia výlet do Paraguaja. Popoludní odlet do Ria. Ubytovanie v hoteli s bazénom v štvrti Copacabana.

RIO DE JANEIRO. Mesto bohov, ktoré vás dostane už pri pohľade z okienka lietadla. Prvý dotyk s brazílskym morom, oddych na najznámejšej pláži sveta. Či dáte prednosť bohatšej Ipaneme? Pešia prehliadka štvrtí Copacabana a Ipanema so sprievodcom. Čas na caipirinhu na pláži a okúpanie sa vo vlnách Atlantiku.

Celodenná prehliadka mesta prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad? Pri troche šťastia návšteva futbalového zápasu na slávnej Maracane.

Celodenný výlet na opustené pláže ako bonus pre vás.

Posledné vlnky, transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku, prelet Iguazú-Rio, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, celodennú prehliadku Buenos Aires, celodennú prehliadku Ria, výlet do delty rieky Parana, prehliadku vodopádov Iguazú z brazílskej aj argentínskej strany, vláčik na Corcovado, lanovku na Cukrovú homoľu, slovenského sprievodcu, celodenný výlet na pláže v okolí Ria, presun kvalitným autobusom na trase Buenos Aires-Iguazu, letiskové transfery.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

cestovné poistenie, výdaje osobného charakteru, stravu okrem uvedenej

prehliadka vodopádov Iguazú aj z brazílskej strany

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Argentína , +3 viac
16 dní
6 710 €

Zľava

Argentína , +2 viac

Argentína, Brazília

16.11. → 27.11.2018 +11 ter.
12 dní
2 740 € 2 540 €


  • 1 / 0