Austrália a relax na exotickej pláži na Bali

Je málo tak atraktívnych ciest pre bežného smrteľníka ako práve táto. V kocke spoznáte najmenší kontinent na svete cez jeho najväčšie mestá. Pochopíme rozdiel medzi slobodným Melbourne a "trestaneckým" Sydney. Spoločne zvládneme celodenný výlet po jednej z najkrajších prímorských ciest na svete a počas pobytu v Sydney si môžete odskočiť do červeného srdca Austrálie. Vyskúšame steak z klokana a chladený Fosters pri prenose austrálskeho futbalu a plní dojmov potom preletíme na exotické Bali a tam si oddýchneme do sýtosti v starostlivo vybraných hoteloch. Dáte prednosť balijskému all inclusive či luxusu, ktorý ponúka sieť Oberoi? Dlhé lety v kombinácii s príjemným oddych sú naraz oveľa príjemnejšie a takúto kombináciu si budete chcieť zopakovať.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka Novinka
2017
od 2 600,00 €

Austrália, Indonézia, Bali

16 dní
 • najväčší výber ostrovov v Indickom a Tichom oceáne
 • množstvo termínov
 • Great Ocean road, Opera a teplý oceán
 • relax all inclusive na ostrove bohov
 

Ach Bože, stále sme vo vzduchu. Austrália je už však bližšie.

Skorý ranný prílet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol však v Melbourne v meste, ktoré šport miluje vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

Preletíme 1000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme.

Uvoľnený deň, ktorý strávime prechádzkou v starej časti mesta The Rocks, nákupy v Queen Victoria shopping centre prípadne relax na Bondi beach.

Voľný program alebo fakultatívny výlet do Blue mountains: Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria road prejdeme do "Modrých hôr". Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva Unesco. Z Echo pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii nazývanej tri sestry. V tzv. scenic world absolvujeme jazdu váčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime živú farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Večer návrat do Sydney. Cena 110 euro / 1 osoba ( doprava, vstupné, sprievodca)

Voľný program alebo fakultatívny výlet Ayers Rock: Absolvujte letecký výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ Slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny. Cena: 570 euro/ 1 osoba ( spiatočná letenka do Sydney vrátane letiskových poplatkov, 1 noc v 3* hoteli v dvojposteľových izbách, raňajky, letiskové transfery a výlet k Uluru). Pocestujete na ľahko keďže veci si necháte v Sydney.

Návrat z Ayers Rock, individuálny program v Sydney

Odlet na tropický ostrov BALI a oddych na slávnych plážach tohto indonézskeho letoviska. Kultúrne sa prenesieme do iného sveta veď Bali je unikátne tým, že je jedinou hinduistickou oblasťou mimo územia Indie. Spoznáme nové zvyky, chrámy ale hlavným cieľom je pláž. V základnej cene zájazdu je relax v príjemnom 3* hoteli Jayakarta. Ak máte záujem o zlepšenie ubytovacieho štandardu tak Vám odporúčame služby BUBO prémium, kde nájdete 4* a 5* hotely a aj all inclusive ponuku na Bali.

Relax v hoteli podľa Vášho výberu. Zlepšite si úroveň ubytovania cez BUBO Prémium.

Relax v hoteli podľa Vášho výberu. Zlepšite si úroveň ubytovania cez BUBO Prémium.

Relax v hoteli podľa Vášho výberu. Zlepšite si úroveň ubytovania cez BUBO Prémium.

Relax v hoteli podľa Vášho výberu. Zlepšite si úroveň ubytovania cez BUBO Prémium.

Cesta na Južnú pologuľu sa končí a nás čaká už iba let domov ponad šíry oceán a celú Áziu. Ten kúsok raja necháme za sebou.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku do Melbourne a späť z Denpasaru
 • Prelet Melbourne – Sydney
 • Prelet Sydney alebo Denpasar
 • 12 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • Privátnu dopravu počas celého programu
 • Letiskové transfery v Austrálii a na Bali
 • Prehliadku Melbourne a Sydney
 • Slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, fakultatívne výlet, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Bali: Hotel v základnej cene zájazdu na Bali je Jayakarta hotel s raňajkami.  Ide o jednoduchý plážový hotel v oblasti Legian. Oblasť je vynikajúca svojou polohou, reštauráciami a ste v centre diania. Ak si želáte pokojnejšie a oveľa lepšie rezorty tak odporúčame priplatiť si prémiové hotely v oblasti Nusa Dua alebo Seminyak. Najluxusnejšou oblasťou je Seminyak a najobľúbenejšou Nusa Dua.

Pláž

Pláže a kúpanie ovplyvňujú prírodné úkazy ako príliv a odliv. Príliv a odliv sa pravidlene strieda v intervaloch cca 6hod 40min. Pri odlive sú možnosti kúpania obmedzené a BUBO odporúča obuv do vody. 

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 31 31 31 32 31 30 30 30 31 31 32 32
Teplota vody °C 28 28 28 29 28 27 27 27 27 27 28 29
Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
17.07.2017
02.08.2017
2 860,00 €
26.10.2017
10.11.2017
2 600,00 €
18.11.2017
03.12.2017
2 760,00 €
31.12.2017
15.01.2018
3 050,00 €
26.02.2018
13.03.2018
2 760,00 €

24 hodin ticha na Bali

Je 28.3.2017 a na Bali sa dnes slavi den ticha a prichod roka 1939 podla balijskeho kalendara Saka. Tomuto dnu s nazvom Nyepi Day predchadzal Melasti Day - den ocisty a potom Ogho Ogho -…

Martin Šimko z BUBO
28
MAR
19:17
2017

Barong, kavova plantaz a ryzove terasy na Bali.

Dnesny den zaciname v dedinke Batubulan, kde si ideme spolocne pozriet tradicne balijske tanecne predstavenie. V tomto tanci sa biju dve mytologicke postavy. Barong v podobe leva…

Martin Š. z BUBO
02
MAR
12:47
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0