Barma, Mekong a Laos (Lite)

Menej známe krajiny juhovýchodnej Ázie vo verzii dostupnej pre každého. Jednoduché ubytovanie, príjemná cena a vynikajúci program potešia každého cestovateľa, ktorý dáva prednosť poznaniu pred luxusom. Novinka z dielne BUBO a ideálna cesta krátku, exotickú dovolenku. Lite verzia, znamená maximum poznania za minimálnu cenu.

Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík
Novinka Novinka
2017
od 1 660,00 €

Barma, Laos

13 dní

Desiatky rokov skúseností z Barmy a Laos

Mekong splavujeme už takmer 20 rokov

Prvá CK zo SR, ktorá organizovala cesty do Barmy

Sprievodcovia z BUBO BCA

 

Pristávame v Barme, v krajine, kam sme začali chodiť ako prví zo Slovenska, aj z Čiech. RANGÚN: ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre mesta, uvítací večierok a prvé barmské chute a vône. Sme v celkom inom svete a už dnes v západe slnka uvidíme ligotavú Švedagonskú pagodu.

Prehliadka niekdajšieho hlavného mesta Barmy, Rangún. Koloniálny svet, pagoda Sule v centre mesta, prístav Botataung, obrovský ležiaci Buddha (o 9 metrov dlhší ako ten v Bangkoku). Nádherná Švedagonská pagoda má vraj na sebe viac zlata, ako je vo všetkých britských bankách a toto tvrdia samotní Briti. Pagoda Botataung sa takisto nijako nenechá zahanbiť a každodenný rytmus života v Rangúne budeme nasávať na Nanthida jetty. Večer odchod a nočný transfer do Baganu klimatizovaným autobusom.

BAGAN patrí k tomu najlepšiemu, čo sa dá na našej planéte vidieť. 2200 chrámov, veľkých ako parížsky Notre Dame, roztrúsených na ploche veľkej ako Bratislava. Uvidíme tie najkrajšie zrekonštruované, ale aj tie, z ktorých ešte dýcha neodhalené tajomstvo. Vďaka prenajatému mikrobusu uvidíme viac! Švedagonská pagoda, ktorá je prototypom tej v Rangúne, chrám Gubyaukkyi a výjavy z jataky. Gigantický Budha v chráme Manuha, Brahma v chráme Nanpaya a pri západe slnka budeme pri pagode Ananda postavenej kráľom Kyanzitthom.

Možnosť ranného letu balónom ( závisí od počasia a technického stavu), neskôr sa pozrieme na panorámu starého Baganu a ocitneme sa pred najvyšším chrámom Dhammayangyi postaveného kráľom Narathu ako pokánie za jeho hriechy. Fresky vo fotogenickom chráme Sulamuni. Zážitky budeme hľadať aj miestnych dedinách, kde žijú potomkovia starého Baganu.

Pokračujeme ďalej. Smerujeme k jazeru Inle. Pokojná cesta magickým vidiekom nás dovedie až k jednému z vrcholov našej cesty. Jazero Inle.

JAZERO INLE: prírodný skvost a neuveriteľná exotika. Jazero, kde sa vesluje nohami. Jeden z vrcholov našej cesty. V kláštore skákajúcej mačky si porozprávame o čare barmského buddhizmu, zastavíme sa vo fabričkách na barmské cigary, látky a ostré nože priamo na vode. Na motorových člnoch zbrázdime jazero vysoko v horách. Možno vám pripomenie Titicacu, no v Bolívii nežijú dlhokrké ženy.

Transfer na letisko a odlet Tachileiku, presun na hranice s Thajskom a transfer do hotela. Sme na brehu rieky Mekong na úplnom severe Thajska/Laosu. Podvečerný hotpot, ktorý je tu známy skôr ako barbecue a večerné pivko pri Mekongu, ktoré každému padne vhod.

Nasadneme na typickú miestnu loď brázdiacu teplé vody Mekongu (jeho deltu môžete navštíviť na zájazde Vietnam, Kambodža). Dobrodružstvo ako sa patrí. Prekrásny a najzachovalejší prales v juhovýchodnej Ázii. Možno uvidíme divoko žijúce slony a určite krásne dedinky a neopísateľný západ slnka nad Mekongom. Jaskyňa Pak Ou a večer prichádzame do Luang Prabangu. To najlepšie, čo Laos ponúka.

LUANG PRABANG: historické chrámy zaradené medzi svetové dedičstvo UNESCO, modlitby mníchov v historickom jazyku Pali. Vyjdeme si na najvyšší kopec v Luang Prabang, kde budeme mať celé mesto ako na dlani. Popritom ochutnáme miestnu kuchyňu. Toto miesto si odnesiete v srdci.

Ďalej si užívame atmosféru tohto malebného, francúzskou koloniálnou architektúrou šmrncnutého mesta. Prechádzky, objavovanie zážitkov, skúsite to na bicykli? Atmosféra nočného trhu je krásna. Na oba dni v Luang Prabangu máme pre vás pripravenú návštevu krásnych vodopádov s možnosťou kúpania sa, chrám Wat Visoun, kráľovský palác a národné múzeum. Nádherný zážitok. Vstaňte skoro ráno a pridajte sa k šafránovo odetým mníchom, ktorí zbierajú malé obety od veriacich.

Posledný pohľad na majestátny Mekong a odlet domov.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

 

Cena zahŕňa

  • Medzinárodnú letenku economy class Rangún-Luang Prabang
  • Prelet do Tachileku
  • slovenského BUBO sprievodcu
  • 10 x ubytovanie v 2* hoteloch s raňajkami
  • všetky transfery podľa programu z toho 2 x pravidelná linka
  • asistenčné služby CK BUBO
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • plavbu po Mekongu
  • prehliadky a výlety podľa popisu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zájazd pre klientov, ktorý hľadajú autentické zážitky a stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Minimalistická cena, maximálne poznanie. Zájazd z kategórie LITE nie je určený pre klientov náročných na komfort a hotelový štandard.

BUBO otvorilo Barmu slovenským cestovateľom už v roku 1997 a má najdlhšiu tradíciu v strednej Európe v organizovaní zájazdov do tejto destinácie.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
20.07.2017
01.08.2017
1 790,00 €
22.08.2017
03.09.2017
1 990,00 €
15.10.2017
27.10.2017
1 660,00 €

Deň na jazere Inle

Je krásne slnečné ráno a my nastupujeme do našich lodiek, na ktorých budeme celý deň križovať najkrajšie zákutia jazera Inle. Ako prvé mierime na lokálny market kam od skorého rána miera…

31
MAR
10:08
2017

Good morning BUBO

Pozdravujem z vyšky 35985 stôp vysoko nad zasneženými horami Perzie, kusok od Tabrizu. Píšem vám pri rýchlosti 575 mph= 926 km/h. Letiet…

21
OKT
14:38
2016
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Už dvadsaťpäť rokov je naším cieľom ponúknuť Vám kvalitnú dovolenku plnú zážitkov s najlepším pomerom férovej ceny a vysokej úrovne služieb. Sme presvedčení, že investícia do poznania nepodlieha devalvácii. O to viac ma teší, keď sa nám podarí pripraviť pre Vás cestu, ktorá prekvapí aj mimoriadne nízkou cenou. Do pozornosti Vám dávam tieto štyri novinky na rok 2017.

Už dvadsaťpäť rokov je naším cieľom ponúknuť Vám kvalitnú dovolenku plnú zážitkov s najlepším pomerom férovej ceny a vysokej úrovne služieb. Sme presvedčení, že investícia do poznania nepodlieha…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár  • 1 / 0