Čína pre znalcov

Čína

Krásna cesta do najkrajšej čínskej prírody. Bláznivé mosty okolo hory Huangshan. Slávny Kamenný les, Roklina skákajúceho tigra či plavba po rieke Li. Uniknite čínskym metropolám a zažijete viac.

Samuel Kĺč Samuel Kĺč
Spokojnosť zákazníkov
od 2 630 €

Čína

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • 21 rokov skúseností s Čínou
 • Túto trasu sme prešli už niekoľkokrát
 • Možnosť doplatiť si polpenziu na celý čas za výhodnú cenu
 • Čínsky vidiek s odborníkmi
Zobraziť mapu

Odlet do hlavného mesta provincie Yunnan.

KUNMING, nazývaný aj mestom večnej jari. Rapídne zmeny posledných rokov mesto zmenili na nepoznanie. Aj kvôli takýmto radikálnym premenám človek cestuje. Prehliadka šesťmiliónového mesta vrátane taoistického, najväčšieho bronzového chrámu v Číne.

Návšteva KAMENNÉHO LESA Shilin (UNESCO), štyristo kilometrov štvorcových čarovných tvarov nezabudnuteľného čínskeho vápenca. Vedeli ste, že v tejto provincii sa zrodilo pitie čaju? Vedeli ste, že v južnej číne je jeden z najväčších a najimpozantnejších krasov na svete? Juhočínsky kras, ktorý sa rozprestiera cez štyri provincie zaberá 600 000 kilometrov štvorcových a jeho najznámejšie časti sú zapísane v rámci svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu napríklad neuveriteľný kamenný les Shilin, najvyšší vodopád Číny Huangguoshu alebo čínsku, menej známu verziu vietnamskej dračej zátoky na rieke Li. Juhočínsky kras ponúka nádhernú prírodu akú v Európe nenájdete, spojenú s kultúrnymi odlišnosťami krajiny stredu, ktoré dokopy tvoria exotiku akú nájdete len na málo tak jednoducho prístupných miestach.

Presun komfortným vlakom do šarmantného mestečka DALI, ktorého história siaha do obdobia dynastie Tang (zlaté obdobie Číny), kedy bolo hlavným mestom kráľovstva Nanzhao. Uvidíme slávne tri pagody, jazero Erhai a Staré mesto, ktoré niekto prirovnáva ku Kathmandú spred tridsiatich rokov. Zaspomínate si?

Krátky presun do mesta LIJIANG (2400 m.n.m.). Prechádzka po starom meste (UNESCO), nádherné mesto s históriou osemsto rokov. Baríky, čínska zábava ďaleko od Šanghaja či Hongkongu. Návštevy dediniek s tradičnou miestnou architektúrou, kde stále niektorí obyvatelia nosia kroje ako pred stovkami rokov.

Nezabudnuteľná ROKLINA SKÁKAJÚCEHO TIGRA na hornom toku bájnej Yangtze (najdlhšej v Číne a tretej najdlhšej na svete) patrí medzi najhlbšie riečne rokliny planéty (UNESCO). My ju uvidíme. Večerný odchod kvalitným nočným ležadlovým vlakom do Anshungu. O provincii Yunnan sa hovorí ako najpríjemnejšej provincii v Číne a s týmto hodnotením môžeme len súhlasiť. Príjemné vec je počasie, ktoré nikdy nebýva príliš horúce a ani príliš studené. Táto provincia ale okrem toho oplýva neuveriteľne rozmanitou prírodou a nájdeme v nej subtropické lesy ale aj hory s večným snehom. Na severe nájdete známu horu Yulong (Jadeoitový drak) okolo ktorej nájdete buddhistické kláštory, miestne dedinky alebo aj termálne pramene. Tu sa v hlbokých kaňonoch na rozkladá systém troch paralelných riek (UNESCO), ktorý zahŕňa aj legendárnu roklinu skákajúceho tigra. Práve v nej sa rieka Yangtze zužuje na 37 metrov a vytvára jedny z najväčších perejí na svete.

Príchod do Anshungu, výlet k najväčšiemu vodopádu v Číne Huangguoshu. Je vysoký 78 metrov, široký 100 metrov a patrí k najkrajším (pre západ neznámym) prírodným atrakciám Ríše stredu. V tomto regióne sa dedinčania stále zabávajú tradičnou operou. Vieme kde ju hľadať a garantujeme skvelý zážitok. Najmodernejším rýchlovlakom do mesta GUILIN. Sme v subtropickej Číne a je to cítiť. Najkrajšie prírodné scenérie Číny.

Turistická štvorhodinová (prejdeme 65 kilometrov) PLAVBA PO RIEKE LI okolo vápencových skál do mestečka Yangshuo. Staré čínske príslovie hovorí: scenérie Guillinu sú najkrajšie na svete, ale scenérie v Yangshuo sú najkrajšie v Guilline. Európski backpackeri a exotické trhy s čínskymi suvenírmi. Veľmi príjemná atmosféra a pivko v miestnom baríku.

Ako sa dajú chytať ryby pomocou kormoránov? Pozrieme si spôsob rybolovu, vďaka ktorému sa podarilo ľudom v tejto krajine prosperovať po stáročia. Super zážitok. Chýrne ryžové terasové polia Longsheng, ľahká túra k nádhernému výhľadu na ryžové polia. Domčeky ako vystrihnuté z osemnásteho storočia, keď Mao Ce-tung nebol ešte ani v pláne. Návrat do Guilinu.

Pokračujeme. Odlet do Hangzhou a presun do Huangshanu. Mesto je vstupnou bránou do Žltých hôr. Lanovkou na vrchol Huangshan, ktorý inšpiroval čínskych maliarov po stáročia a bol prvou čínskou prírodnou zónou vôbec pridanou do svetového dedičstva UNESCO. Slušné ubytovanie v kopcoch a vrchol našej cesty. Dosť času na vychutnanie si atmosféry. Hory s čarovnými názvami Začínam veriť, Čierny tiger, Držiak pera, Zasnený v kvetoch, Opica sa díva a podobne. Popoludní pokračujeme ku kaňonu Xihai, ktorý aj čínski turisti objavili len nedávno. Nezabudnuteľná trojhodinová túra po visutých mostoch s jedinečnými výhľadmi. Návrat lanovkou do hotela. Bomba. Traduje sa, že návšteva Číny nemôže byť kompletná bez návštevy posvätnej hory. V krajine ich nájdeme viacero ale najznámejšia je práve žltá hora – Huangshan. Tento rozľahlý masív sa pokladá za jednu z kolísok čínskej kultúry, alebo aspoň jej mytologických koreňov a v UNESCO je zapísaný ako prírodná a zároveň aj kultúrna pamiatka. Pre Číňanov je to de facto pútnické miesto a keď vidím exotické žlté skaly okolo ktorých pláva hmla alebo nízke oblaky a elegantné borovice, ktoré akoby rástli zo skalných stien proti zákonom gravitácie, tak chápeme, že toto miesto muselo od nepamäti dráždiť predstavivosť miestnych ľudí.

Vstávame za tmy, aby sme zažili nezabudnuteľný východ slnka, návrat do hotela. Ďalšie výhľady a ďalšia čínska príroda s množstvom endemických rastlín. Návrat do civilizácie a presun do Šanghaja. Takúto Čínu videlo pred Vami len pár Slovákov.

ŠANGHAJ – metropola Číny na záver. Poprechádzame sa po koloniálnom Bunde pri úžasnej rieke Huangpu s výhľadom priamo do tváre mladej, dynamickej a dravej Číny. Panoráma mrakodrapov, ktorá sa právom radí medzi tie najvelkolepejšie na svete. Na záver cesty možno ochutnávka tradičnej šanghajskej kuchyne.

Rozlúčka so Šanghajom a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • dopravu prenajatými autobusmi
 • transfery ležadlovým vlakom
 • BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • množstvo prehliadok a výletov
 • geniálny program
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, miestny prelet (cca 95 €), vstupné, letiskové poplatky.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
25.07.2018
06.08.2018
2 760 €
Základná cena 2760 €
Letiskové poplatky 460 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Miestny prelet (Čína pre znalcov) 95 €
Vstupné Čína pre znalcov 190 €
Spolu 3 580 €
Objednať zájazd
27.05.2019
08.06.2019
2 630 € 2 890 €
Základná cena 2890 €
Letiskové poplatky 460 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Miestny prelet (Čína pre znalcov) 95 €
Vstupné Čína pre znalcov 190 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -260 €
Spolu 3 450 €
15.07.2019
27.07.2019
2 630 € 2 890 €
Základná cena 2890 €
Letiskové poplatky 460 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Miestny prelet (Čína pre znalcov) 95 €
Vstupné Čína pre znalcov 190 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -260 €
Spolu 3 450 €
10.11.2019
22.11.2019
2 630 € 2 890 €
Základná cena 2890 €
Letiskové poplatky 460 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Miestny prelet (Čína pre znalcov) 95 €
Vstupné Čína pre znalcov 190 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -260 €
Spolu 3 450 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Hongkong , +2 viac

Veľký okruh Čínou

28.03. → 14.04.2019 +16 ter.
18 dní
2 290 € 2 084 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Čína
13 dní
1 950 € 1 775 €


 • 1 / 0