El Clásico, Andalúzia a Gibraltar

Španielsko, Gibraltar, Granada

Logický okruh Španielskom, ktorý začneme v mestách známymi svojou rivalitou. Kastílsky Madrid a katalánska Barcelona. Futbalové derby týchto dvoch klubov je rovnako vzrušujúce ako objavovanie oboch miest. Otvorenejší a priateľskejší Madrid a odmeraná a striktná Barcelona. Na juhu prejdeme mestami, ktoré patria historicky medzi najdôležitejšie v Európe a dlho jej udávali krok. Nuž a európska rarita Gibraltar na pomedzí Európy a Afriky ako bonus.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 080 €

Španielsko, Gibraltar, Granada

11 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Atraktívna cesta s pohnutou históriu
 • Pláže Costa del Sol
 • Najlepšie európske galérie a jedno z najkrajších miest Európy
 • Detailne o rivalite medzi Madridom a Barcelonou
Zobraziť mapu

Odlet na Pyrenejský polostrov. MADRID: srdce Španielska a metropola Kastílie. Palacio Real: sídlo španielskeho kráľa a najstaršia budova v meste. La Puerta del Sol a Plaza Mayor, centrum celého Španielska a symbolický stred krajiny. Nádherná katedrála de Santa María la Real de la Almudena, námestie La Plaza de Cibeles s fontánou, kde sa oslavujú všetky triumfy a víťazstvá bieleho baletu. Nezabudneme vyskúšať legendárne tapas bary a lokálnu kuchyňu.

Po raňajkách odporúčame zamieriť do vynikajúcich madridských galérií a vybrať si niečo spomedzi Prada, Reiny Sofie či Thyssen Bornemisza. Náš tip je Prado, kde nájdete úžasné obrazy Raphaela, Goyu, Velásqueza, Boscha, Rubensa, Durera. Alebo sa prejdeme po parku Retiro, nakúpime niečo na ulici Gran Vía a muži si možno pôjdu prezrieť futbalový štadión Santiaga Bernabeu, sídlo pusiniek.

Rozlúčka s Madridom. El Clasico je aj o Barcelone. Presunieme za necelé štyri hodiny k Stredozemnému moru. BARCELONA – metropola hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB aj Woody Allen robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Program pre Vás osobne pripravil náš sprievodca, ktorý v Barcelone niekoľko rokov žil. Mesto uvidíte inak.

Celodenná prehliadka Barcelony. Picassovo múzeum, slávna Sagrada Familia a Parc Guell. La Rambla, ktorou denne prejde 150 000 ľudí. Pouliční umelci, predajcovia kvetov a zlodeji. Pomník Krištofa Kolumba a Gaudího fenomenálne stavby. Monumentálne Plaza Espagna. Olympijský komplex a hrdí Katalánci, Nou Camp a Barca. Akú si dáte paellu? Odporučíme vám reštauráciu, ktorá nie je pascou na turistov. Pozrite si film Vicky Cristina Barcelona a poďte s nami po stopách jeho hrdiniek. Najlepšie tapas a bary, ktoré vám vyrazia dych. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim?

Čas na návštevu katedrály, akvária či múzeí. Transfer na letisko a odlet domov, alebo pokračovanie vo veľkom okruhu Španielskom. Ideme do Andalúzie. Prelet do Malagy. Pobrežie Costa del Sol a rodný dom Pabla Picassa.

V tieni pohoria Sierra Nevada leží absolútna perla miest. GRANADA: ukážka jedinečnej arabskej architektúry, perla Španielska, Almohádovci a Almorávidovci, Červená pevnosť Alhambra: radosť sa pozerať. Tu si synovia púšte postavili svoj sen. Úžasné záhrady Generalife, tajomné zákutia, stará kresťanská Granada, katedrála, hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda Aragónskeho, cigánky, veštenie z ruky, všadeprítomné flamenco, biely Albaicín a Sacromonte.

CORDOBA: jedno z najnavštevovanejších španielskych miest, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu, je bez pochýb najdôležitejším monumentom západného moslimského sveta, Medinat az Zahara – majestátny palác Abd al Rahmana III. Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy.

SEVILLA: hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža, pekelná horúčava a zvyšky slávy španielskych moreplavcov. Mesto, na ktoré sa kedysi upierali oči celého sveta. Rieka zlata, krivoľaké uličky starého mesta a toreadori. Opäť výborné reštaurácie a neuveriteľné bary. Mesto, ktoré vám vyrazí dych.

GIBRALTAR: anglická enkláva na španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie. Veľká zmena. Vyšliapeme si na Tariqovu skalu, kde nám budú robiť spoločnosť makaky. Heraklove piliere a reálna politika, marocké pobrežie na dohľad. Pohnutá história Illanitos, zaujímavé letisko. Príchod na pobrežie slnka Costa del Sol a relax na pieskových plážach Stredozemného mora.

Oddych na teplej pieskovej pláži pri sangrii a tapas.

Ešte raz si namočíme nohy do Stredozemného mora, odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 10 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby
 • raňajky
 • prehliadky podľa programu
 • výlet na Gibraltar
 • letiskové transfery v Španielsku
 • dopravu
 • prelet Barcelona-Malaga
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla  

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
28.09.2018
08.10.2018
2 180 €
Základná cena 2180 €
Letiskové poplatky 180 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 420 €
Objednať zájazd
13.05.2019
23.05.2019
2 080 €
Základná cena 2080 €
Letiskové poplatky 180 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 320 €
22.07.2019
01.08.2019
2 180 €
Základná cena 2180 €
Letiskové poplatky 180 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 420 €
23.09.2019
03.10.2019
2 080 €
Základná cena 2080 €
Letiskové poplatky 180 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 320 €
04.10.2019
14.10.2019
2 080 €
Základná cena 2080 €
Letiskové poplatky 180 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 320 €

Odporúčame

Portugalsko , +1 viac

Portugalsko, Madeira

14.04. → 22.04.2019 +5 ter.
9 dní
1 750 €
Francúzsko
8 dní
1 750 €

M Mariana Fábry

 
Dobrý deň, bola som na dovolenke s vašou cestovnou kanceláriou na zájazde Andalúzia a britský Gibraltar. Prišla som domov nadšená, velmi sa mi páčil. Chcem pochváliť sprievodkyňu Petru Kováčovú, jej profesionálny prístup, nadšenie,pozitívnu energiu,ktorú neustále rozdávala. Chcem poďakovať za pekné spomienky. Mariana Fábry

J Jano

 
Sme kompletos? Michal pred každým odchodom autobusu, autobus jednohlasne „Si", áno aj to patrí ku kempingovému autobusovému zájazdu cestou za poznaním. Bola to krásna dovolenka, s výborným Michalom. Mnohé navštívené miesta s bohatými dejinami naplnili naše očakávania. Ani viac ako 8 tis.km na kolesách nezmaže naše dojmy. Dúšok kvalitného portského v portskom Wine Calem doplnil pohodu. Naviac nás očaril aj španielsky Beridorm, krásne nové a na zábavu bohaté mesto. Preto vďaka Michal, za tvoje perfektné sprevádzanie, za pohodu, ktorú si vytvoril v tak rôznorodom kolektíve. Vďaka Bubo za krásnu dovolenku. Teším sa ďalšie. Jano

E Eva Robotová s manželom Bubakom Jankom

 
Vďaka Bubáci za absolutpedanta&perfekcionistu sprievodcu Michala. Lepšiu školu života Vaše dve nové veľké nádeje mať nemohli...tým pádom aj eurokemping Port-Span-Gibr bol absolutsupeeeeeeeeeeeeeer, moc dakujemeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! Eva Robotová s manželom Bubákom Jankom

K Katarína

 
Milý Bubo, ďakujem za prekrásny zážitok zo zájazdu do Andalúzie. Španielsko mi pripadalo vždy veľmi vzdialené a príliš prímorské, tento zájazd ma však vyviedol z omylu a prinútil úplne prehodnotiť názor. A to hlavne vďaka našej skvelej sprievodkyni Petre, ktorá nám Andalúziu predstavila z mnohých aspektov. Priblížila nám bohatú históriu tejto časti Španielska, jej kultúru, zvyky, kulinárske dobroty i život bežných domorodcov. A to naviac v skvelej réžii, bez hluchých miest alebo naopak príliš unavujúcich aktivít. Ešte raz vďaka, Petra. A nech sa Ti darí získávať ďalších nadšených cestovatľov pre krásne a zaujímavé kúty sveta. Katarína

 

 
Dobrý deň,
bola som na dovolenke s vašou organizáciou- Andalúzia a britský Gibraltar- prišla som domov nadšená, velmi sa mi páčila.

Chcem pochváliť sprievodkyňu Petru Kováčovú, jej profesionálny prístup, nadšenie,pozitívnu energiu,ktorú neustále rozdávala.

Chcem poďakovať za pekné spomienky.

Mariana Fábry

M Maťa

 
Ahoj, tak sme doma. Naši super šoféri Ferko a Mirko nás doviezli do Bratislavy živých a zdravých presne o 14:00 hod. Týmto im veľmi pekne ďakujem za ich celkový prístup, ako i ochotu a ústretovosť a taktiež za spríjemnenie atmosféry. Za tých 18 dní sme toho videli veľmi, veľmi veľa a máme kopec nádherných zážitkov. Človeku sa až nechce veriť, že sme toho toľko stihli. Jednak veľa miest a krásnej architektúry, ako aj pláže, na ktorých sme si potom mohli oddýchnuť a načerpať nové sily. V neposlednom rade ďakujem naším sprievodcom Maťovi a Uschi. Boli ste super a dúfam, že sa zase stretneme na nejakom inom zájazde. ĎAKUJEM. Pa-pa. Maťa

 

 
Milý Bubo, ďakujem za prekrásny zážitok zo zájazdu do Andalúzie. Španielsko mi pripadalo vždy veľmi vzdialené a príliš prímorské, tento zájazd ma však vyviedol z omylu a prinútil úplne prehodnotiť názor. A to hlavne vďaka našej skvelej sprievodkyni Petre, ktorá nám Andalúziu predstavila z mnohých aspektov. Priblížila nám bohatú históriu tejto časti Španielska, jej kultúru, zvyky, kulinárske dobroty i život bežných domorodcov. A to naviac v skvelej réžii - bez hluchých miest alebo naopak príliš unavujúcich aktivít. Ešte jaz vďaka, Petra, a nech sa Ti darí získávať ďalších nadšených cestovatľov pre krásne a zaujímavé kúty sveta.

Katarína


 • 1 / 1