Gabon a luxusný oddych na Svätom Tomášovi

Gabon, Svätý Tomáš

Ochutnávka Gabonu a kvalitná prehliadka Svätého Tomáša. Stred sveta v Guinejskom zálive a oddych na nádherných plážach najzelenšieho ostrova sveta. Tu nebol nikto. Užite si špičkové hotely, tropický oceán v Guinejskom zálive, lahodnú, pravú čokoládu a prechádzku azda najbohatším mestom Afriky.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Spokojnosť zákazníkov
od 3 160 €

Gabon, Svätý Tomáš

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Veľmi ťažko prístupné krajiny s BUBO
 • Lacná cena v drahej Rovníkovej Afrike
 • Bezpečná destinácia
 • Stred Sveta
 • Inšpirujte sa príspevkami a zážitkami priamo zo Svätého Tomáša
 • Horúci TIP na 2018

Prelet tesne k rovníku do štátu ktorý National Geografic nazval Posledný raj.

Náročné hraničné formality. Predložíme pozývací list, bez ktorého nás do krajiny nepustia. Napriek vízam, ktoré máme vybavené budeme platiť poplatok 85 USD priamo na letisku. Mesto založili oslobodení otroci v roku 1849 na pobreží a dnes je veľké asi ako Bratislava. Sme opäť v našej Afrike, na kontinente ktorý v BUBO milujeme a dokonale poznáme. Náš partner je k dispozícii so všetkými svojimi kontaktami. Následne máme objednaný privátny transfer do hotela. Vitajte v jednej z najdrahších krajín aké ste kedy navštívili! Riaďte sa prosím podľa inštrukcií v pokynoch k zájazdu

LIBREVILLE: vôňa mora, šum nádherných paliem a mútne vody rieky Gabon.. Prejdete prenajatou dopravou promenádou popri Guinejskom zálive, popri obrovskom bielom paláci prezidenta, ktorý nám jasne ukazuje kto je tu pánom. Budova francúzskej ambasády, hlavná budova pošty, kostoly a nové mešity postavené prezidentom, centrum mesta. Po raňajkách Vám slovenský sprievodca odporučí to čo ste včera nestihli. Na večeru čerstvé ryby a šťava z tropického ovocia. Roztočíte to v baroch v Luis? Máme zopár horúcich tipov, ktoré zaručene nesklamú. Čo takto kávička v najstaršej budove mesta, múzeá a nákup suvenírov, veď gabonské masky zbieral aj Pablo Picasso. Zúčastníte sa na domorodom rituáli Bwiti? (za doplatok). Ten sa snaží načrieť do vašej prapodstaty. Duša sa oddelí od tela a vy sa dokážete porozprávať so svojimi predkami aj keď už nie sú medzi nami. Prečítajte si o zážitku Ľ. Fellnera z rituálu Bwiti na našom fóre.

Ťažká rozlúčka s rajom. Komu by sa chcelo z raja odísť, však. Našli sme si tu svojich priateľov. Transfer na letisko a odlet. Letenky sa bežne nedajú kúpiť. Prelet z málo navštevovanej krajiny do ešte menej navštevovanej. Doleteli sme na ostrov, ktorý je jednoducho od ruky. Navštívili sme bývalú francúzsku kolóniu a teraz sme v bývalej portugalskej kolónii a opäť sa všetko zmenilo. Brazília je najväčšou portugalskou kolóniou a teraz sa nachádzame v tej najmenšej. Vitajte na ostrove Svätého Tomáša, ktorý bude zrejme najkrajším ostrovom aký ste kedy videli. Transfer z letiska, ubytovanie v hlavnom meste. Miestna mena sa volá Dobra a je dobrá, po výmene 50 euro sa s nás stanú milionári. Večera na ulici stojí okolo 1 eura. Na paličke tu dostanete grilované kalamáre, chobotničky, krevetky a buziu, čo sú slimáky (caracóis) a sú tu veľmi populárne. Trúfnete si? Keď to polejete “džindungu”, pikatnou omáčkou, tak je to vcelku chutné. Prehliadka centra mesta s katedrálou a prezidentským palácom oproti. Stará portugalská pevnosť. Zatancujete si kizombu?

Stred sveta, to znie ako riadna hlúposť, no dnes tam budete stáť. Preplavíme sa na malý ostrovček ku ktorému je priesečník rovníka a nultého poludníka najbližiše. Keď si pred sebou roztvoríte atlas sveta a zadívate sa na stred, tak presne tam budete stáť. Pôjdeme loďou a potom si asi 30 minút vyšliapeme k zaujímavému pamätníku. Sme presne na rovníku, nad oceánom, okolo palmy, zelená sa strieda s tyrkysovou. Potom nám prestrú na pláži a každý sa naje čerstvých rýb do sýtosti. Zapíjať to budeme kokosovým mliekom. Na záver sa vykúpeme na najkrajšej pláži s bielučkým pieskom, kde budeme sami. Ubytovanie k luxusnom hoieli Pestana na 3 noci, klimatizovaná izba.

Oddych na najexotickejšom mieste na akom ste kedy boli. Hotel je luxusný, v cene sú klimatizované izby.

Oddych na najexotickejšom mieste na akom ste kedy boli. Hotel je luxusný, v cene sú klimatizované izby.

Odchod späť do hlavného mesta, posledná čokoláda od Claudio Coralla, ktorá je vraj najlepšia na svete a odlet domov.

Prílet domov. Zažili ste niekedy exotickejší 9 dňový úlet?

Prílet domov. Zažili ste niekedy exotickejší 9 dňový úlet?

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Gabonu a späť zo Svätého Tomáša
 • medzištátny let Gabon – Sv. Tomáš
 • ubytovanie v Libreville 4* hotel, Sv. Tomáš jednoduchý 3*, Pestana je najlepším hotelom ostrova
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • všetky popísané aktivity v národných parkoch a permity
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

vreckové, víza (Gabon 210 eur, Svätý Tomáš 0 eur), hraničné poplatky, prípadné predĺženie na Sao Tomé, ostatná strava, nápoje, očkovanie proti žltej zimnici.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Ubytovanie je prekvapujúco kvalitné ako aj strava. Kvalita dopravy je v Gabone vyššia než na Sao Tomé. V dnešnej dobe patria obidve krajiny medzi 10 najmenej navštevovaných na našej planéte a to hovorí za všetko – toto je exotika bez masového turizmu! Ide o absolútny cetovateľský TOP. Určite si prečítajte všetky príspevky z poslednej expedície na našom Fóre (www.bubo.sk(forum) pod vlajočkou Svätý Tomáš. Tu sa dozviete ako to na ceste vyzerá.

Termíny a ceny

Termín
Cena
09.11.2018
17.11.2018
3 160 €
Základná cena 3160 €
Letiskové poplatky 575 €
Víza Gabon 210 €
Spolu 3 945 €

Odporúčame

Gabon , +1 viac

Posledný raj

02.11. → 15.11.2018 +2 ter.
14 dní
7 810 €
Gabon , +2 viac
16 dní
9 280 €


 • 1 / 0