Škótsko: gajdy, whisky a hrady

Okruh krajinou, ktorá patrí medzi najexotickejšie v Európe. Kde už len muži nosia sukne, jedia chlpaté kravy a pijú živú vodu? Romantická cesta západným a východným pobrežím, kde vznikali legendy o vodných koňoch a drakoch. Príbehy stredovekých hradov, starých škótskych rodov, duchov a príšer. A na záver pobyt v jednom z najkrajších miest Európy. Škótsko je príkladom, že Európa určite nie je opozeraná a sú tu stále exotické miesta, kam nemusíte letieť 8 hodín.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 1 585,00 €

Škótsko, Veľká Británia

7 dní
 • Tajomstvo živej vody, nazývanej aj whisky, a ostrov Skye
 • Kompaktný okruh celou krajinou, zakončený v jednom z najkrajších miest Európy
 • Lochneská príšera, očarujúca vysočina a rozbúrený Atlantik
 • Najkrajší hrad krajiny, miesto, kde vznikla Británia a inšpektor Rebus
 

Prílet do Škótska a hneď vyrážame na sever. Opúšťame rušné mestá a smerujeme do Škótskej vysočiny. Malá výškou, ale o to drsnejšia podnebím. Viete, ako sa volá malý strážca, ktorý vysočinu stráži? Začneme zostra a to návštevou a možno aj kúpaním sa v jazere LOCHNESS. 38 km dlhé jazero, hlboké 213 metrov, ktoré je najväčším rezervoárom sladkej vody v Británii a zároveň v ňom žije legendárna Nessie, ktorú sa už od 6. storočia snažia zhliadnuť návštevníci tohto regiónu. Z hradieb kedysi najväčšieho škótskeho hradu URQUHART skúsime aj my Nessie vyvolať von. Príbehy slávnych horalov, klanový systém a ďalšie zaujímavosti Škótska. Na prvý deň viac než dosť a večer sa naučíte, aký je rozdiel medzi single malt a blended.

Najväčší dom Škótska, hrad DUNROBIN Castle: sídlo hrdého rodu Sutherlandovcov, ktorí vlastnili väčšinu pôdy severného Škótska, viac než 199 dobovo zariadených miestností, mamutie lopúchy a poľovnícke trofeje z čias, kedy len zopár vyvolených mohlo vycestovať do Afriky a Sutherlandovci tu, samozrejme, boli. Cesta cez dezolátny Sutherland až úplne na sever k Dunnet Head a do mestečka John O´Groats, kde sa hlavný ostrov končí. Najsevernejšie miesto krajiny a vyhliadka na Orknejské ostrovy. Viete, čo znamená Mac?

EILEAN DONAN CASTLE: nádherný hrad, situovaný na mieste, kde sa stretávajú tri jazerá. Rodinné sídlo klanu MacRae, miesto natáčania Highlandera a prekrásna okolitá scenéria. Smerujeme stále ďalej na sever scénickou cestou cez časť vysočiny Wester Ross, otvorenej divokým vetrom Írskeho mora, torridonský vápenec, rybárske mestečko Ullapool, trhlina Corrieshalloch Gorge: najhlbšia priepasť v Británii, fotopauzy, vyhliadky na more, ľudoprázdne pobrežie, kde príbehy toho pravého romantického Škótska stále žijú. Vedeli ste, že škótskych horalov si Angličania nikdy nepodmanili? FORT WILLIAM: hlavné mesto vysočiny, ukryté pod najvyšším vrchom Škótska Ben Nevisom.

Žiaden okruh Škótskom by nebol kompletný bez návštevy aspoň jedného z množstva ostrovov, a preto nás dnes čaká ostrov drakov, ostrov SKYE. Ostrov je domovom mocného klanu McDonaldovcov, ktorí kedysi vládli chladnému moru. Navštívime ich múzeum a zrúcaniny hradu Armadale Castle. Obednú pauzu si dáme v maľovanom pobrežnom mestečku PORTREE. Farebnú divočinu kedysi izolovaného ostrova si vychutnáme v Cuillin Mountains. Na záver dňa nás čaká Glenfinnan Monument, kde si do detailov prejdeme starý príbeh Bonnieho a zároveň magický svet Harryho Pottera vo forme viktoriánskeho viaduktu.

Cez zátoku Firth of Forth sa dostaneme do Edinburghu, najkrajšieho mesta na svete. Ešte predtým sa však zastavíme v pálenici whisky, kde ochutnáte a zároveň uvidíte, ako sa robí pravá škótska a aký je rozdiel medzi single malt a ostatnými. Poobede sa zastavíme v Rosslynskej kaplnke, známej z filmu Da Vinciho kód, ktorá je najzdobenejšou kaplnkou krajiny a učňovho stĺpa sa dotknete aj Vy. Vyhliadkou z kopca Calton Hill sa zoznámime s Edinburghom, v ktorom strávime celý ďalší deň.

Celodenná prehliadka EDINBURGHU: mesto, ktoré Vás očarí bez ohľadu na to, aké je počasie. Nádherná poloha na úpätí Arturovho sedla na jednej strane a Severné more na druhej strane. Mesto je symbolom Škótska a jeho turbulentných dejín. Ulica Royal Mile, Edinburgh Castle a korunovačné klenoty škótskych kráľov, ktoré sú staršie ako tie anglické. Miesto, kde sa narodila Británia. Holyroodhouse Palace: oficiálne sídlo kráľovnej. Camera Obscura, Huntly House Museum, Národná galéria. Poobedňajší voľný program s možnosťou nákupov na Princess Street. Edinburgh sa Vám bude páčiť, to Vám garantujeme! Nocľah v Edinburghu, puby starého mesta alebo chcete nasledovať inšpektora Rebusa?

Posledné raňajky, minieme posledné škótske libry na Princess Street a poobede odletíme z Edinburghu domov. Prílet.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • privátnu dopravu počas programu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • všetky cestné poplatky
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

 
 

Cena zahŕňa navyše:

 • vstupné do pálenice whisky
 • 1 x jednochodová večera v škótskom pube
Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.07.2017
16.07.2017
1 820,00 €
16.07.2017
22.07.2017
1 820,00 €
11.08.2017
17.08.2017
1 820,00 €
17.08.2017
23.08.2017
1 820,00 €
07.09.2017
13.09.2017
1 585,00 €
20.09.2017
26.09.2017
1 585,00 €

SKYE, Glenfinman a alchýmia výroby whisky.

Žiaden okruh Škótskom by nebol kompletný bez návštevy aspoň jedného z množstva ostrovov a preto nás dnes čaká ostrov drakov, najväčší ostrov Hebríd, Vyrazili sme z Fort Williamu na ostrov…

Robert Hašta z BUBO
19
APR
12:52
2017

Whisky za stotisíc libier a nekúp to.

Vstali sme do neobvykle slnečného dňa. Včerajšok patril magickému Lochneskému jazeru a hradu Urquhart ,ktorý sme dnes vymenili za najväčší zámok vysočiny Dunrobin, ktorý patrí klanu…

14
APR
23:30
2017
Zájazdy | BUBO