Gajdy, whisky, hrady a Škóti

Okruh krajinou, ktorá patrí medzi najexotickejšie v Európe. Kde už len muži nosia sukne, jedia chlpaté kravy a pijú živú vodu? Romantická cesta západným a východným pobrežím, kde vznikali legendy o vodných koňoch a drakoch. Príbehy stredovekých hradov, starých škótskych rodov, duchov a príšer. A na záver pobyt v jednom z najkrajších miest Európy. Škótsko je príkladom, že Európa určite nie je opozeraná a sú tu stále exotické miesta, kam nemusíte letieť 8 hodín.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 1 480,00 €

Škótsko, Veľká Británia

7 dní
 • Tajomstvo živej vody, nazývanej aj whisky, a ostrov Skye
 • Kompaktný okruh celou krajinou, zakončený v jednom z najkrajších miest Európy
 • Lochneská príšera, očarujúca vysočina a rozbúrený Atlantik
 • Najkrajší hrad krajiny, miesto, kde vznikla Británia a inšpektor Rebus
 

Prílet do Škótska a hneď vyrážame na sever. Opúšťame rušné mestá a smerujeme do Škótskej vysočiny. Malá výškou, ale o to drsnejšia podnebím. Viete, ako sa volá malý strážca, ktorý vysočinu stráži? Začneme zostra a to návštevou a možno aj kúpaním sa v jazere LOCHNESS. 38 km dlhé jazero, hlboké 213 metrov, ktoré je najväčším rezervoárom sladkej vody v Británii a zároveň v ňom žije legendárna Nessie, ktorú sa už od 6. storočia snažia zhliadnuť návštevníci tohto regiónu. Z hradieb kedysi najväčšieho škótskeho hradu URQUHART skúsime aj my Nessie vyvolať von. Príbehy slávnych horalov, klanový systém a ďalšie zaujímavosti Škótska. Na prvý deň viac než dosť a večer sa naučíte, aký je rozdiel medzi single malt a blended.

Najväčší dom Škótska, hrad DUNROBIN Castle: sídlo hrdého rodu Sutherlandovcov, ktorí vlastnili väčšinu pôdy severného Škótska, viac než 199 dobovo zariadených miestností, mamutie lopúchy a poľovnícke trofeje z čias, kedy len zopár vyvolených mohlo vycestovať do Afriky a Sutherlandovci tu, samozrejme, boli. Cesta cez dezolátny Sutherland až úplne na sever k Dunnet Head a do mestečka John O´Groats, kde sa hlavný ostrov končí. Najsevernejšie miesto krajiny a vyhliadka na Orknejské ostrovy. Viete, čo znamená Mac?

EILEAN DONAN CASTLE: nádherný hrad, situovaný na mieste, kde sa stretávajú tri jazerá. Rodinné sídlo klanu MacRae, miesto natáčania Highlandera a prekrásna okolitá scenéria. Smerujeme stále ďalej na sever scénickou cestou cez časť vysočiny Wester Ross, otvorenej divokým vetrom Írskeho mora, torridonský vápenec, rybárske mestečko Ullapool, trhlina Corrieshalloch Gorge: najhlbšia priepasť v Británii, fotopauzy, vyhliadky na more, ľudoprázdne pobrežie, kde príbehy toho pravého romantického Škótska stále žijú. Vedeli ste, že škótskych horalov si Angličania nikdy nepodmanili? FORT WILLIAM: hlavné mesto vysočiny, ukryté pod najvyšším vrchom Škótska Ben Nevisom.

Žiaden okruh Škótskom by nebol kompletný bez návštevy aspoň jedného z množstva ostrovov, a preto nás dnes čaká ostrov drakov, ostrov SKYE. Ostrov je domovom mocného klanu McDonaldovcov, ktorí kedysi vládli chladnému moru. Navštívime ich múzeum a zrúcaniny hradu Armadale Castle. Obednú pauzu si dáme v maľovanom pobrežnom mestečku PORTREE. Farebnú divočinu kedysi izolovaného ostrova si vychutnáme v Cuillin Mountains. Na záver dňa nás čaká Glenfinnan Monument, kde si do detailov prejdeme starý príbeh Bonnieho a zároveň magický svet Harryho Pottera vo forme viktoriánskeho viaduktu.

Cez zátoku Firth of Forth sa dostaneme do Edinburghu, najkrajšieho mesta na svete. Ešte predtým sa však zastavíme v pálenici whisky, kde ochutnáte a zároveň uvidíte, ako sa robí pravá škótska a aký je rozdiel medzi single malt a ostatnými. Poobede sa zastavíme v Rosslynskej kaplnke, známej z filmu Da Vinciho kód, ktorá je najzdobenejšou kaplnkou krajiny a učňovho stĺpa sa dotknete aj Vy. Vyhliadkou z kopca Calton Hill sa zoznámime s Edinburghom, v ktorom strávime celý ďalší deň.

Celodenná prehliadka EDINBURGHU: mesto, ktoré Vás očarí bez ohľadu na to, aké je počasie. Nádherná poloha na úpätí Arturovho sedla na jednej strane a Severné more na druhej strane. Mesto je symbolom Škótska a jeho turbulentných dejín. Ulica Royal Mile, Edinburgh Castle a korunovačné klenoty škótskych kráľov, ktoré sú staršie ako tie anglické. Miesto, kde sa narodila Británia. Holyroodhouse Palace: oficiálne sídlo kráľovnej. Camera Obscura, Huntly House Museum, Národná galéria. Poobedňajší voľný program s možnosťou nákupov na Princess Street. Edinburgh sa Vám bude páčiť, to Vám garantujeme! Nocľah v Edinburghu, puby starého mesta alebo chcete nasledovať inšpektora Rebusa?

Posledné raňajky, minieme posledné škótske libry na Princess Street a poobede odletíme z Edinburghu domov. Prílet.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • privátnu dopravu počas programu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby CK BUBO
 • všetky cestné poplatky
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

 
 

Cena zahŕňa navyše:

 • vstupné do pálenice whisky
 • 1 x jednochodová večera v škótskom pube
Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
26.03.2017
01.04.2017
1 585,00 €
13.04.2017
19.04.2017
1 680,00 €
29.04.2017
05.05.2017
1 585,00 €
16.06.2017
22.06.2017
1 585,00 €
10.07.2017
16.07.2017
1 585,00 €
16.07.2017
22.07.2017
1 585,00 €
11.08.2017
17.08.2017
1 780,00 €
17.08.2017
23.08.2017
1 740,00 €
25.08.2017
31.08.2017
1 780,00 €
07.09.2017
13.09.2017
1 585,00 €
20.09.2017
26.09.2017
1 585,00 €

Dovoľte, aby sme sa Vám spolu s manželom poďakovali za skvele pripravený zájazd , z ktorého sme sa včera v noci vrátili. Sme ešte plní dojmov a ešte nejaký čas určite potrvá, kým strávime to všetko krásne, čo sme cestou videli a vnímali. Na pomoc sme mali dvoch skvelých mladých ľudí - Vašich sprievodcov - Rastislava Švandu a Jirka Jobánka. Sústavne sa venovali každému z nás, správali sa ku každému pozorne a úctivo, stále boli v pohotovosti a prispôsobovali sa našim potrebám. Za tak pomerne krátku dobu sme videli zo Škótska viac, než sme čakali -mali pripravené aj malé prekvapenia v podobe neplánovaných zastavení /Castle&Garden of Mey, mestečko Wick a pod./, robili časté fotoprestávky -máme nafotených cca 1300 záberov. Napriek tomu, že som držiteľkou ZŤP preukazu správali sa empaticky, bez toho aby ostatní boli akokoľvek obmedzovaní. Túto skvelú dovolenku nám hradili naše deti, ktoré sa dohodli navyše s našimi sprievodcami a pripravili pre nás dvoch "bonusové" prekvapenie v podobe slávnostnej večere - to všetko citlivo a pozorne! Jednoducho boli VÝBORNÍ. Ak máte i ostatných sprievodcov takýchto, nemusíte sa báť budúcnosti - určite sa Vám bude dariť. Jediný záporný zážitok sme prežívali v podobe neustálej nespokojnosti niekoľkých účastníkov výletu. My sme mali šťastie na spoločníkov v aute a bolo nám všetkým úprimne ľúto Jirku, ktorý čelil sústavným nezmyselným požiadavkám niektorých členov svojej osádky. Prajeme Vám veľa úspechov vo vašej činnosti, všade budeme šíriť Vaše dobré meno a odporúčať našim známym Vašu cestovku. Ak nám to zdravie dovolí, radi by sme s Vami spoznali ešte nejednu krajinu. Ešte raz ďakujeme - s pozdravom Habalovci"
Milí Bubáci, Rada by som sa poďakovala Vašim sprievodcom Rasťovi a Jirkovi, ktorí nás s plnou zodpovednosťou previedli minulý týždeň celým nádherným Škótskom. Bezchybne zvládli organizáciu nášho výletu a ukázali nám krásne prírodné scenérie ( čo mňa najviac zaujalo) tejto tajomnej krajiny. Pozdravujem Vás a teším sa na ďalší bubácky výlet . Edina
Touto cestou by som sa chcela s Vami podeliť o svoje dojmy zo zájazdu do Škótska. Pre Vašu cestovnú kanceláriu som sa rozhodla na základe dobrých referencií od kamarátov. Nesklamali ste. Dobre postavená trasa, krížom celým Škótskom a odborný výklad sprievodcov (Rasťo Švanda a Jirko Jobanek) poskytli každému možnosť vytvoriť si obraz o tejto krajine, spoznať život ľudí a bohatú históriu. Vďaka našim výborným šoférom sme bez jednej kolízie zvládli náročnú cestu s motajúcimi sa ovcami za dažďa a vetra naprieč celou vysočinou. Zažili sme práve škótske počasie, ale aj krásne slnečný Edinburg. V daždi a vetre som pochopila Vaše odporúčanie, aby sme si nenechali pokaziť náladu počasím. Väčšine z nás sa to podarilo a v našej skupine vládla uvoľnená optimistická a veselá nálada počas celého zájazdu (a nebolo to len kvôli whisky). Práca s ľuďmi nie je jednoduchá, vyžaduje to dobrého psychológa a práve tu som ocenila profesionalitu sprievodcov. Ďakujem Vám za perfektný zájazd a teším sa na ďalšie zájazdy s BUBO. Vašu kanceláriu určite odporučím aj svojim priateľom. S pozdravom, J. Dinková
Vzhľadom na to, že som sa včera vrátila, plná dojmov zo zájazdu do Škótska, ktorú organizovala Vaša cestovná kancelária, rada by som sa o tieto dojmy podelila. Prešli sme za pomerne málo dní veľmi krásnu trasu cez celé Škótsko, krajina mňa i môjho manžela uchvátila, nakoľko sme obaja architekti máme aj veľmi blízky vzťah k histórii a pamiatkam. Výber navštívených miest umožnil naozaj získanie veľmi konkrétneho obrazu o dejinách, architektúre a spôsobe života obyvateľov ostrova. To však všetko bolo už komunikované cez program zájazdu a viac menej sme boli na tie skutočnosti pripravení. Čo nás naozaj veľmi pozitívne zaskočilo bola úroveň sprievodcov, ktorých vaša kancelária poskytla. Vzhľadom na ich vek, naozaj preukázali veľmi dobré organizačné, odborné aj ľudské kvality. Ich prístup bol o to viac obdivuhodný, že nielenže nás mali na starosti ako sprievodcovia, ale zároveň nám robili aj šoférov. Bolo naozaj obdivuhodné ako bravúrne zvládali nielen ťažký horský neznámy terén, ale aj celkom inú organizáciu dopravy. Dôkazom ich kvalít je skutočnosť, že počas jazdy sme nemali žiadnu kolíznu situáciu , naopak musím potvrdiť ako dlhoročná vodička ( jazdím od 18 rokov ) som mala pocit bezpečia počas celej jazdy. Ako človek, ktorý dlhé roky riadi veľký kolektív som neraz stála pred skutočnosťou výberu pracovníkov, musím oceniť schopnosti vašej firmy vybrať spoľahlivých a osobnostne komplexných ľudí, ktorí sú schopní s veľkou trpezlivosťou a pochopením zvládať náročné situácie komunikácie z rôznymi typmi zákazníkov. Určite nie je ľahké nájsť mladých ľudí, ktorí okrem s organizačných a jazykových schopností sa môžu pochváliť aj znalosťami z histórie, ktoré vedia patrične odkomunikovať a sú výbornými šoférmi. Obaja naši sprievodcovia Rastislav Švanda a Jirko Jobánek, boli naozaj vynikajúcou voľbou vašej agentúry. Veľmi milo prekvapilo, že prejavili nielen naučené znalosti z histórie Škótska, ale s niektorými historickými obdobiami sa u zaoberajú zo záujmu aj podrobnejšie v súkromí, čo bolo zreteľné pri ich prezentácii. Túto skutočnosť vysoko ocenil aj manžel, ktorý je aj pedagógom. Naša dovolenka bola naozaj čarovná, prešli sme cca 2000 km po krásnej krajine, videli sme pekné pamiatky s podrobným výkladom, všetko čo bolo plánované sme stihli načas a bez stresov, videli sme dokonca aj miesta mimo plánu naviac, ubytovanie bolo slušné, v našom aute aj dobrá partia a dvaja obetaví, trpezliví a zdatní sprievodcovia, keby som mala dávať známky bolo to na 1*. Na záver musím skonštatovať, že odporúčania mojich kolegov, ktorí už viackrát cestovali s vašou agentúrou boli pravdivé a v budúcnosti aj my s manželom určite využijeme Vaše služby a budeme dávať iba pozitívne referencie. Vďaka za peknú dovolenku a želám šťastnú ruku pri výbere spoľahlivých sprievodcov typu Rasťa a Jirku. S pozdravom Ing.arch. Ingeborg Vodrážková a Prof.ing.arch. Peter Vodrážka, Phdr.
Dobrý deň v Škótsku bol perfektne, cesta bola výborne naplánovaná. Hotely boli výborné, počasie vynikajúce. Ešte raz veľmi pekne za všetko ďakujeme. Luba a Palo Kalinovci
Vážené dámy a vážení pani, touto cestou by sme sa chceli poďakovať za krásny poznávací zájazd do Škótska, ale predovšetkým vyzdvihnúť prácu našej sprievodkyne p. Mirky Badinskej, ktorá nás svojimi fundovanými vedomosťami informovala o všetkom dôležitom a zaujímavom tejto krajiny. Okrem toho je to výborná šoférka a má výnimočne organizačné schopnosti, rieši promtne dané situácie k spokojnosti klienta a plynulosti zájazdu. Takisto ďakujeme aj druhému šoférovi, ktorý bol takisto spoľahlivý a dobrý šofér. Tešíme sa na nasledujúci zájazd s BUBO! S priateľským pozdravom Dr. Ivan a Eva Bražinovci

1