Exkluzívna India s Ľubošom Fellnerom

India

Spoznajte za krátky čas to najslávnejšie z neuveriteľnej Indie v luxuse najlepších hotelov. Najkrajšia stavba planéty postavená z lásky, pestrofarebný Jaipur, staré aj nové Dillí. Špičkové hotely, aké nenájdete nikde inde na svete. Luxusná, krásna cesta do neuveriteľnej Indie s Ľubošom Fellnerom, ktorý napriek tomu, že precestoval celý svet, naďalej pokladá Indiu za to najzaujímavejšie na našej planéte.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018
od 2 810 €

India

7 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • S Ľubošovým indickým know-how spoznáte Indiu aj za krátky čas
 • Poďte s Ľubošom do kina – nebudete ľutovať
 • Každý deň luxusné neturistické zážitky
 • K najväčšej chudobe ale aj k maximálnemu luxusu
Zobraziť mapu

Odlet do Indie. Za krátky intenzívny čas prejdeme 4 indické štáty, navštívime niekoľko palácov maharadžov (v niektorých budeme aj spať), 2 paláce mughalov a najkrajšiu stavbu sveta. V hoteli Shangri La v centre Dillí si teraz kúpite najnovší Rolls Royce, v Meridiene najnovší model Ferrari a v hoteli Ashoka je showroom Porsche. No na uliciach a v chrámoch je stredovek. Indovia dávajú prednosť tradíciám pred výdobytkami západnej vedy. Vedeli ste, napríklad, že keď v rodine niekto psychicky ochorie, príbuzní nejdú s pacientom k psychiatrovi, ale priviažu svojho milovaného na reťaz a dopravia ho do chrámu, kde podstúpi kúru za prítomnosti celej rodiny? Váľanie sa v bahnitej vode, potom kotúle v prachu, tanec a srdcervúce modlitby pri mrežiach. A funguje to, hovorí aj môj kamarát Dakshesh, človek so vzdelaním z USA a príslušník najvyššej kasty brahmanov (aj jeho meno v preklade znamená pán Šiva). A presne po týchto fascinujúcich protikladoch pôjdeme. Príďte na dovolenku fyzicky oddýchnutý. Pôjdeme naplno! Prílet do hlavného mesta krajiny.

DILLÍ – Keď som bol v Indii prvýkrát ako celkom mladý chalan pred 25 rokmi, nechápal som. Pamätám si, ako som sedel s kamarátom na chodníku a plakali sme. Odvtedy som precestoval Indiu celú, hral som golf s najbohatšími Bombajčanmi, našiel som si kamarátov na život v najchudobnejších dedinách Kašmíru, s redaktorom z Lonely Planet som objavoval kmene Nagalandu, bol som na pohrebe Matky Terezy, ale aj na najlepších žúroch oceľových magnátov. Prečo to píšem? Lebo presne tak bude vyzerať naša cesta. Budeme spávať v hoteloch, aké ste ešte nezažili, jesť v najlepších indických reštauráciách sveta, no zároveň budeme prechádzať uličkami starého Dillí, o ktorých iní turisti ani nevedia, nie že by tam išli. Mojím cieľom je ukázať vám Indiu celú. Tak poďte do toho! Atmosféra Dillí vás dostane. Hneď na úvod vyskúšame kvalitné metro, ktoré naozaj funguje. Vynoríme sa z jeho moderných útrob a vstúpime do stredoveku. Ako Alica v krajine zázrakov. Prechádzame sa starým Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikskom chráme si porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne. My sa dozvieme viac. Vyzujeme sa, dáme si na hlavy šatky a najeme sa s pútnikmi. O vzťahoch Pakistanu a Indie si budeme hovoriť pri najväčšej a najkrajšej mešite miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. A potom korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica na trhoch starého Dillí. Máte dosť? Poďme ďalej. Pikniková atmosféra pri India Gate, drink na koloniálnom Connaught Place, spomienky na Gándhiho, široké zelené aleje Nového Dillí a zrekapitulovanie dojmov pri večeri v špičkovej reštaurácii, kde sa zorientujeme v pestrosti indickej kuchyne. To sme tu naozaj ešte len deň?

Pôjdete si so mnou ráno zabehať do ulíc Dillí? Občas nám skríži cestu ťava, potom kravy, motorové rikše, psy, nezabudnuteľný klus neuveriteľným mestom. Než opustíme mesto, zastavíme sa pri Dänikenovom stĺpe a úžasnom minarete v Qut'b Minar. Túto pamiatku mám osobne veľmi rád. Potom už JAIPUR – hlavné mesto púštneho a najpestrofarebnejšieho miesta celej Indie, štátu Rajastan. Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia najpestrofarebnejšie sárí. Prejdeme si ho celé.

Symbol mesta Palác vetrov, trhy látok a drahokamov. Skvelá hvezdáreň od Shah Jahana (staviteľ Taj Mahalu), palác maharadžov, možno whisky v bare nášho palácového hotela. A večer ideme do kina. Mäkké koberce, ťažké ozdobné lustre, oblúkové rampy k balkónikom a masívne drevené dvere. Indovia tlieskajú alebo pískajú. Z času na čas počuť aj nenávistné či povzbudzujúce výkriky. Zvuk hučí naplno, pristávajú na vás dva pukance, to dvaja chlapci za vami nevedia obsedieť z toho, že sa zaľúbenci vo filme takmer pobozkali. Padá opona (áno, naozaj tu majú oponu) a my vybiehame s titulnou melódiou v hlave občerstviť sa do bufetu, aby nám neušlo druhé dejstvo.

Pevnosť Amber je jedna z najkrajších v celej Indii, preto ju nemôžeme obísť. Vyvezieme sa tam na slonoch. Potom už FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), ktorým budeme prechádzať ako veľkým múzeom. Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky. A príchod do Agry. Uvidíme už dnes prvýkrát božský Taj Mahal?

AGRA: bývalé hlavné mesto ríše je dnes šedivou dierou a aj tak sem chodí celý svet. My uvidíme TAJ MAHAL pri východe slnka, keď postupne pred nami odkrýva svoje krásy. Jeho polodrahokamy vsádzané do mramoru si pozrieme z piatich centimetrov, ale obdivovať ho budeme aj z diaľky v perspektíve. Je to úžasná stavba a som presvedčený, že vášniví fotografi sa sem vrátia ja večer, aby si ho nafotili v inom svetle. A vôbec sa im nečudujem. Medzitým stihneme aj červenú pevnosť panovníkov Agry, ktorá sa vám určite bude páčiť. Prejdeme ju celú so skúseným miestnym sprievodcom, s ktorým ľahko pochopíte genialitu mughalských architektov. Dnes poslednýkrát skočíme do hotelového bazéna, navečeriame sa v Dillí.

Odlet a prílet do Viedne. Kam vyrazíme nabudúce?

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v 5* hoteloch s raňajkami
 • slovenského BUBO sprievodcu Ľuboša Fellnera
 • kompletnú luxusnú dopravu počas celého pobytu, ale aj metro a rikše
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti do 4 730 000 €
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu

Poznámka:

5* hotely v základnej cene

Delhi – Hotel Radisson Blu
Jaipur – Hotel Hilton Jaipur
Agra – Hotel Radisson Blu

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Pozrite si naše prémiové hotely a doprajte si Maharadža štýl! Viac informácií nájdete v doplnkových službách, alebo v kalkulácii.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
08.05.2018
14.05.2018
Už len 2 miesta
2 810 €
Objednať
29.09.2018
05.10.2018
Voľný
3 680 €
Objednať

Odporúčame

Barma , +2 viac
14 dní
2 580 €
Francúzska Guyana , +4 viac
13 dní
7 580 €


 • 1 / 0