Island, Grónsko

Na minútu prepracovaný program na Islande. Famózne Dúhové hory, gejzíry, vodopády, kontinentálna trhlina. Krásne čierne pobrežie najjužnejšieho Islandu, Eyjafjallajokull, kúpanie sa v termálnych vodách. Zábavné príbehy o krajine, ktorá verí na elfov a kde bolo zakázané piť pivo. Predĺžte si dovolenku o návštevu Grónska, Nórska alebo New Yorku.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť klientov
od 2 995,00 €

Island, Dánsko, Grónsko (Dánsko), Grónsko, Arktída

9 dní
 • Vstupné do Modrej lagúny v cene
 • Trojhodinová plavba za veľrybami v cene
 • Gurmánska mapa Reykjavíku v cene
 • Pod patronátom škandinavistov
 

Transfer na letisko a odlet na Island. Pristávame na letisku Keflavik, ktoré počas druhej svetovej vojny vybudovali americké vojská. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije? Inak,kto je Jon Gnarr?

Veľké rozšírenie programu bez zvýšenia ceny! Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím Þjórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Rímsa krátera LJOTIPOLLUR a jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy. Okolo nás zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci.

Zlatý islandský trojuholník. Známy zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? REYKJAVÍK: prehliadka hlavného mesta ostrova. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť.Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey s množstvom hniezdiacich vtákov. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí uvidíme. Určite však uvidíme výborný dvadsaťminútový film o tom, ako výbuch sopky prežívali miestni. Fascinujúce zábery. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

Vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Kto bude mať chuť, môže hneď po vylodení veľrybie mäso ochutnať. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku.

Posledné islandské raňajky, transfer na letisko a odlet do Grónska. Prestup v Kulusuku a pokračovanie helikoptérou do Ammassaliku. Plná penzia sa začína obedom. Noc v Ammassaliku v dvojposteľových izbách s príslušenstvom (sprcha, WC na izbe).

Pobyt v Ammassaliku. Možnosť fakultatívnych výletov. Plná penzia. Náčrt výletov: Plavba loďou k ľadovcom 2,5 h (cca 60 €), let vrtuľníkom do vnútrozemia (cca 240 €), túra do neporušenej prírody Údolia kvetov (zadarmo, alebo za poplatok s miestnym sprievodcom). Výlety si kupujete podľa záujmu na hoteli.

Rozlúčka s Grónskom. Prelet helikoptérou do Kulusuku a následne let do Reykjavíku. Prílet do Reykjavíku o 18.00. Pokračovanie v lete ešte tú istú noc.

Prílet do Viedne.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy
 • raňajky na Islande a plnú penziu v Grónsku
 • všetky transfery a výlety na Islande
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • vstupné do Modrej lagúny
 • pozorovanie veľrýb
 • cestné poplatky
 • informačný materiál
 • poistenie proti insolventnosti
 • prelet Island - Grónsko - Island lietadlom aj vrtuľníkom

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
12.08.2017
20.08.2017
2 995,00 €

Pádlovanie medzi ľadovými obrami

Písal sa nádherný slnečný deň. Na oblohe sem-tam obláčik. Naokolo fjordy a voda. hladina bola pokojná. Vlnky sa hrali jedna s druhou a rozprávali si hlbinné pikošky. Moje pádlo len s veľkou…

25
JAN
12:04
2017

Cesta do Landmannalaugar a nie len to..

Na Islande je tazke najst iba jedno najkrajsie miesto, no dlhodobo vitazia Duhove hory - Landmannalaugar. Preco je toto miesto tak krasne? Na to si zodpoviete najlepsie sami, ked toto…

Robert Taraba z BUBO
14
AUG
01:51
2016
Jo Nesbo a autor článku
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

20 rokov žijeme Škandináviou a zhrnúť naše topky do jedného článku je priam nadľudská úloha. Ale skúsili sme to. Ktorú škandinávsku krajinu máte najradšej vy?

20 rokov žijeme Škandináviou a zhrnúť naše topky do jedného článku je priam nadľudská úloha. Ale skúsili sme to. Ktorú škandinávsku krajinu máte najradšej vy?

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Už je to pomaly mesiac a pol od návratu z dovolenky, ale pri triedení fotiek do fotoknihy to človek stále naplno prežíva. Bol to fantastický poznávací zájazd plný zážitkov a milých prekvapení vo forme zabezpečeného kvalitnejšieho bývania ako bolo naplánované a nečakaných atrakcií ako napr. výlet terénnymi autami na ľadovec s možnosťou "skútrovania" po ľadovcoch. Bolo to výborne zorganizované a vďaka starostlivosti našej Martinky o nás (čo nebolo také jednoduché vyhovieť toľkým rozdielnym ľudským bytostiam) sme sa cítili bezpečne a úplne úžasne. Vždy bola ochotná na všetko odpovedať a veľmi pútavo nám podávala informácie o Islande a Grónsku. Ešte raz ďakujeme. Jankovci
8. 8. 2013
Vrátila som sa z návštevy Islandu, plánovala som cestu niekoľko rokov a hľadala spolucestujúcu. Konečne to vyšlo (mám práve 74), ale ani seniori nemusia mať obavy z tejto takmer luxusnej dovolenky. Neľutujem a priniesla som si krásne spomienky, vrátili sme sa všetci zdraví. Príjemne prekvapil Hotel GRAND (aj keď sme mali nezvyčajne "výhľad" z izby na recepciu v hale hotela), počasie nesklamalo, (dokonca jeden deň bolo polooblačno, s občasným slniečkom), krajina je úžasná (neprekvapuje ma, že tu. prežívate boom záujemcov o Island), podľa mňa celý program bol super. Nakoniec pochvala pre sprievodkyňu Martinku, milé dievčatko - všetko zvládla s prehľadom a pokojom. K zdarnému priebehu cesty pomohli aj disciplinovaní účastníci (boli medzi nimi mnohí "ostrieľaní bubáci," tak ako ja!). Želám veľa úspešných zájazdov! Vaša Viera Pospíšilová
31. 7. 2013
Pozdravujeme všetkých doma na Slovensku práve z teplých Islandských prírodných lávových kúpeľov Modrá Lagúna. Zájazd Island a Grónsko sa nám končí ale máme úžasné zážitky, slnečné 20 stupňové Grónsko, eskimáci, ľadovce, ešte na Islande terénne jeeps k ľadovcom, vodopády, perfektne nabitý program a intenzívne zážitky ako i dnes veľryby. Vďaka Matka za sprevádzanie a zdravíme časť skupiny na čele s Majkou čo je teraz niekde v Nórsku. Domov nám to letí za pár hodín a tak snáď prinesieme trošku i tej Islandskej zimy so sebou. D.
21. 6. 2013
V prvom rade sa chceme poďakovať za úžasný zájazd. Boli sme veľmi spokojní. Veľmi oceňujeme, že Vaša agentúra mala pre nás pripravený program od rána do večera a že celý zájazd sa niesol v priateľskom až rodinnom duchu. Tiež by sme chceli vyzdvihnúť vynikajúci výkon našej sprievodkyne Mati, ktorú zároveň týmto veľmi pozdravujeme. Nepamätám si, že by som pred tým niekoho stretol, kto by vedel takto pútavo, aktuálne a v takom rozsahu poskytovať údaje, fakty, zaujímavosti. Naozaj klobúk dolu pred Maťou ako aj pred Vaším výberom sprievodkyne. Ešte raz ďakujeme a pozdravujeme Pavol Hižnay, Peter Ďuriš, Martin Achimovič z WT Society
5. 10. 2012
Už som 2 týždne doma zo zájazdu a hlavou mi ešte stále behajú zážitky z tohto kúta sveta. Chcem sa podeliť s tým, čo mňa najviac zaujalo. Konečne som videla ako vyzerá živá alka, malý vtáčik, ktorého som doteraz poznala len z krížovky - arktický vták na 4 písmena. Prekvalipi ma sopky, vždy som mala predstavu kužeľovitého kopca, napr. Vezuv, Etna a pod. a tu hľa, väčší, či menší ľadovec a pod ním driemu tie vtáky-ohniváky. Ľadovec Eyjafjallajökull, a tá potvora, sopka čo pod ním drieme a narobila toľko problémov pred dvoma rokmi mi pripadal ako zasnežený Chabenec v Nízkych Tatrách.Škoda, že nebol čas prejsť po trávnatom chodníku pomedzi tento ľadovec a susedný Mýrdaljökull, pod ktorým drieme sopka Katla. Viem, trávnatý chodník tam nie je, ale je to krásna predstava. A čo taká Hekla-cesta do pekla (alebo na Stromboli- Verne Cesta do stredu zeme(Už som videla veľa vodopádov, ale prejsť poza vodopád Seljalandsfoss, teda vidieť ho aj zo zadnej strany tiež stojí za to. Veľryby, ktorých sme videli niekoľko neplávajú len tak vo Váhu. Štát jednou nohou a auroázijskom a druhou na severoamerickom kontinente, kde sa láme kontinentálna doska, sa nedarí každý deň. Aj keď tých bočným trhlín je niekoľko. V hlavnom meste Reykjavíku som po dlhom čase ochutnala párok, ktorý chutil ako skutočný párok. V meste, ktoré má 120.000 obyvateľov je 15 kostolov. Pred prezidentovým domov žiadny plot, či živý či kamenný, žiadna ochranka, len malý psík, ktorý si nás nevšímal. Grónsko. Inakší kus Európy, mesačná krajina ale s nádhernými kvietkami, modrými zvončekmi, fialovými vrbovkami a kvietkami všelijakých iných farieb. Prvý let vrtuľníkom. Obrovské, i menšie ľadovce v objatí tyrkysovej vody. Detváky, ako všade na svete, usmiate i hanblivé, veselé, skákali na trampolínach, čo je asi grónskym národným športom. Veruže im chutili slovenské cukríky. Na cintoríne, na všetkých hroboch rovnaké biele kríže, všade veľa umelých kvetov a vykopané jamy. To pre prípad, lebo v zime by sa im ťažko kopalo. V Údolí kvetov dušu hľadiace ticho, sem tam prerušované hlukom vodopádu.V meste Tasiilaq v kostole som si zahrala na harmóniu. Pohľad z okna našej izby nádherný a každú chvíľu inakší, vždy očarujúci. Ja som v tých vrchoch videla naše Tatry - Slavkovský štít, Kôpky, Zabi kôň, Veľká Vysoká s Dračím i Českým štítom a pod.No a bonus- varený tuleň. Aj keď halušky s bryndzou mi viac chutia. Už hádam dosť. Len ešte srdečná vďaka CK BUBO za bezchybne pripravený zájazd a špeciálne Ľubo-vi z Bubo za perfektné sprievodcovské služby. Bolo to fajn. Ivica
20. 9. 2012
Ak máte záujem vidieť, aké úžasné veci dokáže vytvoriť príroda, tak vám vrele odporúčam navštíviť tieto dva prekrásne ostrovy. Okrem toho budete mať možnosť aspoň trochu spoznať hodnoty, ktoré uprednostňujú ľudia, ktorí tu žijú. Na zájazde, z ktorého som sa vrátila minulý týždeň, som bola mimoriadne spokojná so skvelými službami CK BUBO, optimálne zvoleným programom a samozrejme s profesionálnosťou sprievodcu Jozefa Zelizňáka. Srdečná vďaka, Táňa Mellová
26. 6. 2012
Práve sme sa vrátili z kombinovaného zájazdu Island, Grónsko. Island bol super, nádherná príroda, ale Grónsko.... tak to bola čerešnička na torte. Mali sme absolútne gýčové počasie, modrá obloha, nádherná viditeľnosť... proste paráda. Hneď prvý deň, po prelete vrtuľníkom z Kulusuku do Ammasaliku sme šli na vyhliadkovú plavbu loďou medzi ľadovce. Paráda. Niektoré ľadovce boli väčšie ako domy a my sme ich videli celkom zblízka. Druhý deň sme chodili a chodili, ale myslím že nachodene kilometre (boli sme pozrieť údolie Hydro Valley-snáď najmenšiu hydroelektráreň akú som kedy videl osadenú do čistej prírody a tiež Údolie kvetov) určite stáli za to. Grónsko je proste super! Ďakujem Jožovi z BUBO ktorý našu skupinu sprevádzal po Islande za super prístup a skvelé sprievodcovské služby počas dní, ktoré sme strávili na Islande. Pozdravujem tiež spolucestovateľov z Grónska, Tatianu, Igora a Tomáša, s ktorými sme tam strávili nezabudnuteľné dní. Ahojte! Peter
22. 6. 2012

 • 1 / 1