Island, New York - nečakaná kombinácia

Island, USA

Najzaujímavejší ostrov a najlepšie mesto sveta. Vyskúšajte netradičnú kombináciu. Dúhové hory Landmannalaugar a Empire State, vodopády a žlté taxíky. To najlepšie zo sopečného ostrova, intenzívny program v Big Apple s ubytovaním priamo na Manhattane. Zažite nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove, kde žijú elfovia a v meste, ktoré nikdy nespí.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
 • ubytovanie na Manhattane v cene
 • Dúhové hory Landmannalaugar v cene
 • vstupné do Modrej lagúny v cene
 • trojhodinová plavba za veľrybami v cene
Zobraziť mapu

Transfer na letisko a odlet na Island. Pristávame na letisku Keflavik, ktoré počas druhej svetovej vojny vybudovali americké vojská. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije? Inak, kto je Jon Gnarr?

Veľké rozšírenie programu bez zvýšenia ceny! Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím Þjórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Rímsa krátera LJOTIPOLLUR a jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy. Okolo nás zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci.

Zlatý islandský trojuholník. Známy zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? REYKJAVÍK: prehliadka hlavného mesta ostrova. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey s množstvom hniezdiacich vtákov. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí uvidíme. Určite však uvidíme výborný dvadsaťminútový film o tom, ako výbuch sopky prežívali miestni. Fascinujúce zábery. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

Vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Kto bude mať chuť, môže hneď po vylodení veľrybie mäso ochutnať. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku.

Odlet a prelet do mesta, ktoré nikdy nespí. Prílet do vibrujúceho veľkomesta, aglomerácie New York City alias Veľké Jablko. Transfer do 3* hotela priamo na Manhattane. Prvá prechádzka po večernom New Yorku. Vysvietené rušné Times Square, v akých farbách dnes žiari Empire State Building? A kde je Chrysler?

Celodenná prehliadka mesta so slovenským sprievodcom. Miesto spomienky na pád dvojičiek z 11. septembra v tieni najvyššej stavby na Manhattane. Vyhliadka na New Jersey a Sochu slobody od Clinton Castle. Spoznáme finančnú štvrť Wall Street, odfotíme sa pri soche Washingtona pred sídlom prvého amerického parlamentu. Rozprávanie o najstaršej americkej histórii. Americká burza a Occupy Wall Street. Prechádzka po slávnom moste Brooklyn Bridge. Sídlo OSN, slávna Piata Avenue, Broadway. Zaujímavá čínska štvrť a kulinárska atmosféra talianskej štvrte Little Italy. Na Johna Lennona si zaspomíname na Strawberry Fields v Central Parku, v oáze pokoja a pouličného umenia. Kde ho zastrelili? Slávny hotel Plaza dnes už nepatrí Američanom, no bývali tu Beatles aj Kevin zo Sám doma. Najdôležitejší Apple Store planéty, Kostol svätého Patrika. Nestačí?

Zabeháte si ráno v Central Parku? Voľno v dokonalom meste alebo fakultatívny program so sprievodcom. Návšteva skutočných historických skvostov v Metropolitnom múzeu či najlepšieho moderného umenia v MoMA. Vyhliadka na mesto miest zo strechy mrakodrapov Rockefeller Centra alebo slávnej Empire State Building. Alebo pôjdete na plavbu okolo Manhattanu?

Posledné americké chvíle, rozlúčka s mestom, ktoré nemôžete nemilovať. Transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy v dvojposteľových izbách na Islande aj v New Yorku
 • raňajky na Islande
 • všetky vstupy na Islande
 • plavbu za veľrybami
 • kúpanie v Modrej lagúne
 • prehliadku New Yorku
 • letiskové transfery
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, vstupné v New Yorku, ESTA, poistenie.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR s vízami alebo elektronickou autorizáciou ESTA. Cestovný pas musí byť platný aspoň 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Sri Lanka
11 dní
2 210 €
Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

17.10. → 01.11.2018 +20 ter.
16 dní
2 280 €


 • 1 / 0