Japonsko, Bali pre p. Černú (uzatvorená skupina)

Novinka Novinka
2017
 

10000000 dní

Odlet z Európy a prílet do TOKIA. Prvá prechádzka najväčším mestom na svete – aj s predmestiami tu žije 41 miliónov obyvateľov. Ubytovanie v 3* hoteli.

Nezabudnuteľný pohľad na mesto zo štvrte Shinjuku (ak budeme mať šťastie, po prvýkrát uvidíme bájnu Fudži). Štvrť Sibuya je japonským Times Square. Najväčší peší prechod na svete, kde za minútu prejde 2000 ľudí! Takto ste si predstavovali Japonsko? Pôjdeme na sushi, ktoré vám bude servírovať robotický systém miesto čašníkov? Celý deň skúšame najvyťaženejšie metro na svete.

Raňajky. Vlakom so slovenským sprievodcom vysokokvalifikovaným sprievodcom do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE s jeho prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o sedem rokov. Prechod cez Kawasaki a Jokohamu, prvý dotyk so šírym oceánom a pozorovanie šantiacich surfistov.

Celodenná prehliadka Tokia. Záhrady Cisárskeho paláca so sakurami a obrovskými bonsajmi. Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba – kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. Alebo dáte prednosť budhistickému chrámu v štvrti Asakusa s pohľadom na najvyššiu stavbu SKY TREE? A večer do štvrte, plnej barov a reštaurácií – na chvíľu sa budeme zabávať tak, ako to robia Japonci. Ktoré saké je najlepšie?

Celodenný výlet vlakom do NIKKÓ. Japonci hovoria: „Nehovor o kráse, kým si nevidel Nikkó!“ Pochopíte prečo. Pozrieme si celý komplex chrámových budov, zasadený v nádhernom prostredí národného parku. Tóšógú – svätyňa a zároveň mauzóleum zakladateľa dynastie Tokugawa zo 17. storočia, ktorej krása svedčí o bohatstve a moci šógunov. Brána slnečného jasu Jómeimon – národný poklad – hýriaca farbami a stovkami jemných drevorezieb. Svetoznámy reliéf opíc (nepočujem, nehovorím, nevidím). Stajňa s posvätným bielym koňom, drevená pagoda, brána s nebeskými strážcami či revúci drak na strope budhistického chrámu. Náročný, ale nádherný deň. Návrat do hotela.

Zážitok z presunu šinkansenom na teplý juh až do najkrajšieho mesta krajiny. KJÓTO, sídlo cisára od roku 794 do 1868, je kultúrnym a náboženským centrom krajiny. V tomto meste s viac ako 1700 chrámami a svätyňami by sa dal stráviť mesiac.

Pešia prehliadka krásneho mesta. Prehliadka starého Cisárskeho paláca a jeho záhrady. Návšteva Zlatého pavilónu, Kinkakudži, ktorý je najznámejšou pamiatkou celého Japonska. Čajový altánok, kde si vysvetlíme čajovú ceremóniu. Slávna zenová záhrada v chráme Rjóandži z 15. storočia, v ktorej nenájdete ani jednu rastlinu, ani jeden kvet. Budete nadšení, keď pochopíte symboliku japonskej záhradnej architektúry. Svätyňa Heian, dokonalá replika prvého cisárskeho paláca v Kjóte z roku 794. Brána budhistického chrámu Čionęin – najväčšia v Japonsku. Park, kam chodia Japonci jeden deň v roku pozorovať kvitnúce sakury (japonská čerešňa). Pontočó, tradičné miesto kjótskeho nočného života. Svätyňa Jasaka s lampiónmi, popísanými menami tajomných gejš. Uvidíme ich tento večer? Historická štvrť s drevenými budovami. Tento deň patrí medzi najkrajšie. Drevené pagody a čajové záhradky. Množstvo pamiatok upravíme podľa vašej chute a energie. Kto chce vidieť všetko, prejde za deň 20 kilometrov.

Celodenný výlet na miesta, kde si pripomenieme najväčšiu tragédiu 20. storočia. Prevezieme sa historickou električkou k Atómovému domu, ktorý prežil jadrový výbuch. Kde presne bomba vybuchla? Návšteva Parku mieru s množstvom papierových žeriavov, ktoré sem zasielajú ľudia z celého sveta. Múzeum, kde sa dozvieme viac a pozrieme panoramatický film. Prechádzka moderným pulzujúcim centrom mesta. Výlet na nádherný ostrov MIJADŽIMA. Svätyňa ICUKUŠIMA a jej slávna červená plávajúca brána torii, ktorá pri prílive zdanlivo pláva po hladine. Svätyňu dala v roku 593 postaviť cisárovná Suiko a je tiež pod ochranou UNESCO. Ide o najfotografovanejší objekt Japonska, ktorý však pre jej nedostupnosť vidí málo zahraničných turistov.

Výlet vlakom so slovenským sprievodcom. NARA: bývalé hlavné mesto Japonska, s množstvom zaujímavých chrámov a svätýň, roztrúsených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. storočia – najväčšia drevená stavba na svete. Šestnásťmetrová socha sediaceho bronzového Budhu. Pôsobivá svätyňa Kasuga, známa svojimi 3000 kamennými a bronzovými lampášmi. Spoločnosť nám bude robiť vyše 1200 krotkých srniek. Návrat do Kjóta.

Naša cesta Japonskom vrcholí. Smerujeme do Osaky, obchodného centra, kde sa ľudia na ulici zdravia: „Koľko si dnes zarobil?“ Neóny, reklamy, herne pačinko, nádherne vystavané mesto s uvoľnenou atmosférou. Osacký hrad, najväčší v Japonsku. Transfer na hypermoderné letisko Kansai, postavené na umelom ostrove, ktoré je pýchou Japonska, odlet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Tokia a späť z Osaky
 • komplet ubytovanie v 3*-4* hoteloch vyššej strednej triedy v  izbách pre dve osoby ( 2 x 4* a 7 x 3*)
 • kvalitné raňajky formou švédskych stolov
 • dopravu po Japonsku šinkansenmi, rýchlovlakmi, vlakmi, prenajatými autobusmi
 • trajekt na ostrov Mijadžima
 • vstupy podľa programu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • dopravu na letisko vo Viedni
 • prelet Osaka-Bali
 • ubytovanie v 3* hoteli na Bali (all inclusive)

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vreckové, poistenie

Termíny a ceny

Termín Cena  

Podrobovateľ riek práve utiekol

V Gambii najmenšom štátiku obrovskej Afriky som bol pred vyše rokom. Písal som vtedy o extravagantnom prezidentovi Yahya Jammeh. A ten práve z krajiny ušiel, nie trajektom, ktorým sme sa…

23
JAN
14:38
2017

Čo všetko sa dá robiť v Thajsku

Vyrážame z nášho hotela v Krabi, presúvame sa 45 minút v otvorených autách a vychutnávame si okolité malé dedinky. Petrosť kultúry, z ktorej je už cítiť moslimskú prítomnosť Malajzie je…

23
JAN
11:39
2017
Martin Karniš Martin Karniš

Pristávam v Dar Es Salaam a cítim sa tu okamžite ako doma. Nikdy predtým som nebol v rovníkovej Afrike, ale od svojich siedmich-ôsmich rokov som túžil sa sem dostať. Nevedel som, čo si o miestnej kultúre myslieť, hlavným ťahákom bola príroda a vysnívané národné parky východnej Afriky. Videl som nakoniec veľké množstvo z nich. Ale tá pravá Afrika je v ľuďoch. A práve to som pomaličky začal chápať…

Pristávam v Dar Es Salaam a cítim sa tu okamžite ako doma. Nikdy predtým som nebol v rovníkovej Afrike, ale od svojich siedmich-ôsmich rokov som túžil sa sem dostať. Nevedel som, čo si o miestnej…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0