JAR, Lesotho, eSwatini a Maurícius

Juhoafrická republika, Svazijsko, Lesotho, Maurícius, eSwatini

Jednoducho koncipovaná cesta po najkrajších miestach južnej Afriky a jej malých susedov. Kvalitné safari a široký historický záber cesty zabezpečia, že nudiť sa nebudete. Záver cesty je venovaný oddychu na krásnom ostrove v Indickom oceáne, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších. Hľadáte cestu, ktorou potešiť Vašich blízkych a rodinu? Tento zájazd patrí medzi ideálne. Bohatý sprievodný program v doprovode najlepších slovenských sprievodcov na Afriku spraví tento zájazd zážitkom.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 800 €

Juhoafrická republika, Svazijsko, Lesotho, Maurícius, eSwatini

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Safari v Krugeri

 • Overené hotely na Mauríciu a bohatý program v Afrike
 • hory, kultúra, safari  a pláže
 • safari v najstaršom národnom parku Afriky pod dohľadom BUBO rangerov
 • precízna cesta vhodná pre každého
Zobraziť mapu

Odlet z Európy na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu.

Prílet a Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou Búrov, nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger National Park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes.

Veľkú päťku – Big 5 – viete v skutočnosti nájsť na celom svete iba na miestach ktoré spočítate na piatich prstoch vašej ruky. Najstarší národný park Afriky, Kruger je jedným z nich. BUBO rangeri ho navštevujú už 25 rokov, a máme ho prebrázdený od severu na juh. Rozlohou veľký ako polovica Slovenska s populáciou 2200 stále hladných levov. Skaliská ktoré milujú leopardy, savany ktoré milujú gepardy a tône, kde nájdete takú vzácnosť ako psov hyenovitých. Toto nie je ZOO, ale drsná príroda. Uvidíme žirafy, slony a možno najkrajšie antilopy impala. Ročne pytliaci v tomto parku zabijú 700 nosorožcov. My budeme pozorovať ich stopy, značenie teritória a budeme sa snažiť ich vystopovať. V Hippo pool budeme hľadať hrochy a aj najnebezpečnejšie zviera Afriky – byvola. Opice a samotárske slony. Každé stretnutie so zvieratami je veľkým zážitkom. So skúseným rangerom je šanca mnohonásobne vyššia ako keď ide človek sám. Boj o život prebudí naše skryté reflexy.

Smerujeme do kráľovstva SVAZIJSKO, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Malý štát s dvoma hlavnými mestami. Po mnohých rokoch aj tu máme program, kde našim klientom ukazujeme kultúru, ktorá sa rýchlo stráca. Prútené domorodé domčeky, náčelníci, králi a šamani. Koľko žien môže mať svazijský muž? Kto vchádza v Svazisjku prvý do dverí? Aké postavenie má stará mama? Nezanedbáme ani nádhernú prírodu tohto exotického štátika. Prechádzka džungľou k vodopádom. Pozor na opice, aby Vám nezobrali fotoaparát a prosím nekúpte sa, sú tu krokodíly.

Cez oblasť Zululandu, odkiaľ pochádza Shaka Zulu sa dostaneme na miesta kde prebiehali boje medzi Angličanmi, búrmi a zulu. Ako to dopadlo? Hovorí Vám niečo meno „Krvavá rieka“. Dozviete sa viac o nedávnej histórii krajiny. Viete kde vznikli koncentračné tábory a kto ich zaviedol? Kam zmizlo Krugerove zlato? Nocľah v tieni Dračích hôr a vysokohorského štátu Lesotho.

Celodenný program v tieni DRAKENSBERGU alias „Dračích hôr“, ktoré tvoria hranicu medzi Lesothom a južnou Afrikou a sú domovom najvyššej hory juhu vysokej 3 482 metrov. Viete, ako sa volá? Národný park Royal Natal a presun k hraniciam s Lesothom. Krásne výhľady a v zimných mesiacoch ( jún, júl, august) možno aj autentická africká guľovačka.

Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Hlavné mesto MASERU, horská scenéria, typické klobúky a dážď. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky? Neskoro večer príchod do Johannesburgu.

Naše poznávanie sa končí a začína sa relax. Odlet na Maurícius a kvalitný oddych na plážach, ktoré patria k najkrajším na našej planéte. Súostrovie Maskarény a jeho najznámejší ostrov MAURÍCIUS. Nádherné pláže, koralová bariéra, vyhasnuté sopky. Už Mark Twain o ňom napísal: „Budete presvedčení o tom, že Boh stvoril najprv Maurícius. A nebesá vytvoril až neskôr, podľa jeho vzoru." Vysoký komfort, individuálny servis a citeľný vplyv Ázie. Pohostinní krásni ľudia, kastový systém z Indie a afroázijská architektúra, to všetko vytvára z tohto ostrova ideálnu oddychovú destináciu. Okrem plávania, šnorchlovania pomedzi farebné rybičky a gurmánskych zážitkov, sa môžete venovať aj spoznávaniu ostrova. Najdrahšia známka sveta Modrý Maurícius. Nenechajte si ju ujsť! Plantáže cukrovej trstiny, miestny biely rum musíte ochutnať! Francúzska kreolčina a anglický systém dopravy. PORT LUIS: hlavné mesto ostrova, miestny život, múzeum, okolitá úrodná poľnohospodárska krajina, plantáže s cukrovou trstinou. Pobyt v raji, v ktorom si budete rekapitulovať spomienky na africkú faunu. Na Mauríciu strávime 5 nocí. Hotel v základnej cene je La Palmeraie. V prípade záujmu o lepší hotel na Mauríciu využite ponuku BUBO prémium a luxusné all inclusive ubytovanie v hoteli Shandrani za príplatok.

Relax na Mauríciu v hoteli podľa Vášho výberu. Oddych vo vlnách Indického oceánu.

Relax na Mauríciu v hoteli podľa Vášho výberu. Oddych vo vlnách Indického oceánu.

Relax na Mauríciu v hoteli podľa Vášho výberu. Oddych vo vlnách Indického oceánu.

Relax na Mauríciu v hoteli podľa Vášho výberu. Oddych vo vlnách Indického oceánu.

Odlet domov ponad Indický oceán až do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Johannesburgu a spať z Port Louis v economy class
 • prelet Johannesburg - Port Louis
 • 11 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3* - 4*) v  izbách pre dve osoby
 • 11 x raňajky
 • 1 x safari v Krugerovom parku
 • 1 x vstupné do Krugerovho parku
 • letiskové transfery v Afrike a na Mauríciu
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • exkluzívneho BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby  BUBO

Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán (z toho 2 DVOJSTRANY).

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 40 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program.

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Hazyview/Nelspruit: Numbi hotel a podobný 2 noci

Mbabane: Lugogu sun a podobný 1 noc

Drakensberg: Orion Mt.Aux Sources a podobný 2 noci

Maseru: Avani a podobný 1 noc

Maurícius: La Palmeraie 5 nocí

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný park Kruger je v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán ( z toho minimálne 2 dvojstrany).

Zájazd určený pre každého. Veľmi dobré ubytovanie, kvalitná doprava.  Sprievodcovia sú zoológovia, etnológovia a milovníci Afriky. 

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň: EK761 Dubaj Johannesburg 04:40- 10:55 

8.deň: SA8051 Maseru Johannesburg 08:10 - 09:05

8.deň: SA190 Johannesburg Port Luis 10:25 - 16:20

13.deň: EK704 Maurícius- Dubaj 23:00 - 05:40*

14.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii, alebo sú už cenovo nedostupné, tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi.  Náročnejším odporúčame využiť business class a dať si drink v prvom bare vo vzduchu.

Ak máte záujem o inú leteckú spoločnosť, tak vám radi vyhovieme, avšak musíme túto informáciu dostať hneď pri prihlásení sa na zájazd, nie neskôr. Cena zájazdu sa takisto môže mierne zmeniť.

Finálne lety Vám budú zaslané v informáciách k zájazdu cca 6 týždňov pred odletom.

V období 16.4.-30.5.2019 sa na letisku v Dubaji ( DXB) bude opravovať južná runway.  Všetky aerolínie sú nútené redukovať lety do Dubaja. V tomto období budeme používať iba večerný odlet Emirates z Viedne o 22:45 a ak by z kapacitných dôvodov nebol dostupný tak využijeme Qatar Airways alebo Austrian/Lufthansa v závislosti od dostupnosti a destinácie. ( upravil Tomáš Hušek 18.7.2018, zdroj Emirates)

Zažite Afriku s ľuďmi čo ju milujú.

Termíny a ceny

Termín
Cena
27.07.2018
09.08.2018
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 902 €
Objednať zájazd
10.08.2018
23.08.2018
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 902 €
Objednať zájazd
24.08.2018
06.09.2018
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
Objednať zájazd
21.09.2018
04.10.2018
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 602 €
Objednať zájazd
04.10.2018
17.10.2018
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
Objednať zájazd
12.10.2018
25.10.2018
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
Objednať zájazd
26.10.2018
08.11.2018
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
Objednať zájazd
08.11.2018
21.11.2018
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
01.02.2019
14.02.2019
2 830 €
Základná cena 2830 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 632 €
22.02.2019
07.03.2019
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
08.03.2019
21.03.2019
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
22.03.2019
04.04.2019
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
05.04.2019
18.04.2019
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 902 €
03.05.2019
16.05.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 602 €
12.07.2019
25.07.2019
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 902 €
26.07.2019
08.08.2019
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 902 €
10.08.2019
23.08.2019
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 902 €
20.09.2019
03.10.2019
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 902 €
11.10.2019
24.10.2019
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
01.11.2019
14.11.2019
2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 752 €
15.11.2019
28.11.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 630 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 602 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €
Juhoafrická republika , +6 viac

Južná Afrika Total

19.10. → 03.11.2018 +19 ter.
16 dní
3 540 €

D Dušan Čaplovič

 
Vážený pán riaditeľ Ľuboš Fellner, dovoľte sa mi na sklonku tohto roka poďakovať za ponúknuté služby, najmä za jedinečný poznávací zájazd do JAR, Svazijska a Lesotha a druhú časť, relaxačnú, na ostrove Maurícius. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť starostlivosť, vedomosti a prehľad sprievodcu Stanislava Cigáneka. Rád by som pridal poďakovanie celému kolektívu pracovníkov BUBO Travel Agency a Vám, s prianím pokojného adventného času, krásnych Vianoc v kruhu najbližších a všetko dobré, skvelých cestovateľských ponúk a spokojných účastníkov všetkých druhov zájazdov v nastávajúcom roku 2017. S pozdravom a s úctou Dušan Čaplovič

V Viera Viera

 
Zajazd bol uzasny, boli sme malá skupinka, ktorá si navyse aj vyborne sadla. Mali sme vynikajuceho sprievodcu Staňka Ciganeka, ktorý nam dal luxusne intro nielen do Afriky, ale aj ako byvaly zamestnanec a osetrovatel v ZOO aj o africkych zvieratach..napr teraz viem podla coho sa spozna, ci je slon pravák alebo lavák :-)
hotely v kazdej krajine boli na vybornej urovni, v JAR sa nam pacilo v Hippo Hollow rezorte, kde sme pocas vecere sledovali troch hrochoch divoko zijucich ako sa pasu pri rieke. Krugerov park bol tiez pekny zazitok, boli sme vo februari kedy je v nom vela zelene, preto sme zvierata hladali mozno pracnejsie ako v inych parkoch, ale aj tu sme nadobudli uzasne zazitky aj fotky. Urcite vsak odporucam ist tam dobre oblecený (bunda do vetra), so stuplami do uší (prievan pri presunoch v otvorenych autách) a pokrývkou hlavy. Mauricius bol rozpravka...rezort exkluzivny, NIČ nam v nom nechybalo. vyborna strava, servis, poloha, ciastocne zatoka, kto chcel mohol ist sa kupat na plaz k otvorenemu moru. Tu vsak bolo podstatne veternejsie a boli vlny, kym v zatoke bola voda plytka a kludna.
Zaverom...zajazd urcite stal za to. Pridana hodnota, ktorú vnímam ako luxus bola nasa skupina turistov. A velmi vysoko si cenim nasho sprievodcu za jeho pohodovy pristup , vecny usmev a siroke vedomosti!
Vierka

 

 
From: -------@chello.sk
Sent: Wednesday, August 08, 2012 10:36 AM
To: BUBO Travel Agency
Subject: Re: Po navrate z Vasej dovolenky s CK BUBO

Dobrý deň bubáci,
ďakujeme všetkým zamestnancom, ktorí sa podieľali na zabezpečení našej dovolenky po Juhoafrickej republike a na ostrove Maurícius v čase od 18. 7. do 1. 8. 2012.
Všetko prebehlo bez problémov.
Naša vďaka patrí našim (Vašim) sprievodcom - Matúšovi a Jirkovi - s ktorými sme prežili úžasnú dovolenku. Naše zážitky viac ako splnili naše očakávanie.
Prajeme Vašej cestovnej kancelárii veľa úspechov v ďalšej práci a určite ešte v budúcnosti využijeme Vaše služby.
Angelika a Katka


 • 1 / 1