Južná Etiópia a Džibutsko

Etiópia, Džibutsko

Dokážete si predstaviť, že na týžden zatvoríte kanceláriu, delegujete úlohy a prenesiete sa do doby kamennej? Časovo nenáročná cesta do južnej Etiópie k fantastickým kmeňom z povodia rieky Omo. Jedno z posledných miest na svete, ktoré je stále jedinečné, svojské a pre naše oči až neuveriteľné. Rozrezané telá Mursiov, červená hlinka na Hamaroch, skákanie cez býky, bičovanie, vysokí Dasanechovia a to všetko zakončíme v najteplejšom štáte sveta - Džubutsku. Tam dominuje hrdý kmeň Afarov, ktorý dokže prežiť azda aj na mesiaci. Každý deň stovky fotiek, zážitkov a dojmov.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Novinka
Novinka
2018
od 2 580 €

Etiópia, Džibutsko

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Totálne bláznivá cesta do doby kamennej

Týždeň mimo tradičnej civilizácie

Na minútu zorganizovaná cesta s odborníkmi na Afriku

All inclusive a plný servis, vy len užívajte

Zobraziť mapu

Prílet do Addis Abeby, prestup a hodinový let na juh. ARBA MINCH. Mesto 40 prameňov je vstupnou bránou do obrovskej a nekonečnej oblasti, ktorej dominuje tajuplná hnedá rieka Omo. Vysoké kopce v okolí Arba Minch skrývajú horské dedinky kmeňa Dorze, typické vysokými domami, ktoré termiti postupne znižujú. Ochutnáme chlieb z falošného banánu s medovou alebo chili omáčkou. Večer prídeme do našej lodge a zrelaxujeme.

Etiópsky New York.Skaly pripomínajúce mrakodrapy, maličké políčka zavesené na strmých svahoch a tajuplné totemy chrániace hroby mŕtvych. Vitajte v Konso. Pokračovanie oblasťov kmeňa Tsemai, cez Key Afar až do Jinky.

Skorý ranný budíček a za tmy uháňame po novopostavenej prašnej ceste do národného parku Mago, kde nás čaká azda najznámejší kmeň Mursi. Ženy, ktoré si rituálne rozťahujú pery a vkladajú do nich hlinené tanieriky. To, že tieto kultúry prežili, je takmer zázrak. Návrat do mesta Jinka, priestor na obed u Ermiasa. Deň ako zo sna sa ale nekončí. Po ceste si vykračujú Hamar a Banna, polonahé telá, vlasy zmaľované červenou hlinkou a na pleciach pušky. Stojíme, fotíme a čudujeme sa. Večer príchod do maličkej dedinky Turmi.

Dnes sa dotkneme rieky Omo. Miestna metropola Omorate a neexistujúci most. Nevadí. Na tradičnej lodičke sa preplavíme cez rieku a na druhom brehu nás čakajú vysokí Dasanechovia. Sme na západnom brehu a pred nami najdivokejšia časť Etiópie. Autentické zábery rieky, ktorá skrýva a chráni najväčšie kmeňové poklady Afriky. Návrat do Turmi.

Skorý ranný presun do Arba Minch, prelet do Addis Abeby. Prehliadka hlavného mesta Etiópie ADDIS ABEBA. Hlavné mesto starodávnej krajiny, ktorá zažila všetky biblické kráľovstvá, vzostupy a pády a vytvorila obdivuhodnú kultúru vo východnej Afrike. Kedysi pradávno práve z tejto krajiny vyrazil človek a osídlil planétu. Hlavná mestská katedrála svätej trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde sa započúvame do modlitieb v amharčine. Večerná kávová ceremónia pri dúšku lahodnej etiópskej kávy.

Odlet z Addis Abbeby a prílet do Džibuti po krátkom hodinovom lete. Malá krajina v rohu Afriky, pasová kontrola, francúzske uniformy, orientálny výzor, africká povaha. DŽIBUTI CITY: jediné mesto krajiny, kde sídlia všetky dôležité inštitúcie. Džibuti City, kde sú najväčšími budovami v meste hotel, prezidentský palác a americká ambasáda. Cestou budeme možno míňať stovky maskovaných landroverov francúzskej armády, ktorá tu má dôležité základne. Odbočíme doprava a začneme zostup do Danakilskej preliačiny, na najnižšie položené miesto Afriky, slané jazero LAC ASSAL.155 metrov pod hladinou mora, najväčší zdroj soli na svete, kde je jej hrúbka v niektorých miestach 60 metrov . Túto súčasť starodávnych karavánových ciest dodnes obýva nebojácny kmeň Afarov. Kontrast tmavých sopečných skál, bielej soli a azúrovo modrej vody. Prechádzka po soľných pláňach a prípadne sa odvážlivci aj okúpu. Ozaj... priemerná teplota v zime je tu 34 stupňov a v lete 50. Ide o najteplejšie miesto na našej planéte.

Posledné lúče pod horúcim africkým slnkom a neznámom Džibuti. Dokončenie prehliadky a poobede odlet domov.

Príchod domov. Šoková terapia. Moderna vs starý svet. Vaše fotky bude chcieť vidieť každý a na facebooku budete hviezdou.

Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku economy class

3 x lokálny prelet

ubytovanie v 3*-4* hoteloch v izbách pre 2 osoby

súkromnú dopravi počas celého zájazdu

africké all inclusive v Etiópii ( plná penzia a  neobmedzené množstvo balenej pitnej vody) a raňajky v Džibuti

vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií, prepitné pre šoféra

miestne dane a poplatky

slovenského BUBO sprievodcu

asistenčné služby BUBO

najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), nápoje a ostatnú stravu, peniaze na fotografie (fotenie kmeňov je možné vždy za drobný poplatok, pri tom množstve fotiek však treba počítať s cca 50-100 eur resp. podľa toho, ako sa dohodnete s ľudmi, ktorých fotíte)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz s ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby bral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
23.05.2018
31.05.2018
Vypredaný
2 580 €
Objednať
10.07.2018
18.07.2018
Vypredaný
2 760 €
Objednať
21.11.2018
29.11.2018
Voľný
2 580 €
Objednať

Odporúčame

Etiópia
16 dní
4 340 €
Etiópia , +1 viac
11 dní
2 610 €


  • 1 / 0