Kanada - veľký okruh

Divoká západná Kanada, kde dodnes vládnu hory a zvieratá, v kombinácii s východnou Kanadou, ktorej pre zmenu vládnu kanadské mestá a kultúra. Cesta naprieč celou krajinou so starostlivo vybranými miestami. Pookrejeme pri smaragdových jazerách s pohľadom na osamelé zasnežené vrcholky Skalnatých hôr, v Toronte navštívime hokejovú sieň slávy a kanadskú históriu spoznáme v Montreale a Quebecu. Zájazd vhodný pre klientov, ktorí majú viac času a chcú spoznať Kanadu počas jedného zájazdu. Komorná doprava, veľmi príjemné hotely a rokmi overený program robia z tohto zájazdu najpredávanejší zájazd do Kanady. BUBO veľmi chutí aj kanadská gastronómia a hlavne ľadové víno a do zlatista upečené rebierka naši klienti milujú.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 4 130,00 €

Kanada

19 dní
 • Malé skupiny vždy so slovenským sprievodcom v hlavnej sezóne
 • Najkrajšie zákutia Skalnatých hôr, smaragdové jazerá, zasnežené kopce
 • Jelene wapiti, medvede, lososy, ale aj výborné ľadové víno
 • 19 dní plných javorových zážitkov
 

Let ponad veľkú mláku, ponad Skalnaté hory, cez niekoľko časových pásem až do cieľa, ktorým je jedno z najkrajších miest na svete. VANCOUVER: usadený na pobreží Pacifiku pod zelenými horami.

Zvykneme si na časový posun a začneme prehliadkou mesta. 400 hektárov Stanleyho parku, obrovské jedle, indiánske totemy a akvárium, visutý most Capillano Suspension Bridge, zavesený na lanách vo výške 70 m a dlhý 137 m. Dvadsaťminútová prechádzka po visutých mostíkoch, zavesených medzi 60 metrov vysokými jedľami bude ohromným zážitkom.

Z Vancouveru sa po diaľnici s názvom „Od mora k oblohe“ dostaneme do centra zimných olympijských hier, Whistlera. Po ceste sa zastavíme na Shannon falls a Brandywine falls v oblasti indiánskeho kmeňa Squamish. Olympijský WHISTLER s nádhernou horskou scenériou. Ak bude priaznivé počasie, nájdeme si čas a vyvezieme sa na horu Blackcomb a ďalej najdlhšou lanovkou – Peak to Peak - na svete, ktorá spája dva vrcholy. Do tretice si pozrieme vodopády Nairn, ktoré vznikli iným spôsobom ako predošlé dva. Pokračujeme krajinou a dostávame sa do predhorí Skalistých hôr. Oblasťou kmeňov Squamish, Salish, Shuswap a ďalších sa presunieme do mesta KAMLOOPS, kde prenocujeme.

Kanadská obloha je modrá, voda je modrá a aj rieka je modrá. Vyrazíme k BLUE RIVER na severnom okraji Thompsonovho údolia, ktoré je súčasťou parku WELLS GRAY PROVINCIAL PARK. Fantastická horská scenéria bude predzvesťou toho, čo nás čaká ďalej. Nedotknutá panenská príroda, to je Kanada. Zastavíme sa na krátke fotopauzy a prechádzky, aby sme si túto nádhernú krajinu užili. Pozdĺž Thompsonovej rieky cez horský prechod Yellowhead až k vyhliadke na MT. ROBSON, najvyšší vrchol Skalistých hôr. Prekročíme hranice z Britskej Kolumbie do Alberty a posunieme hodinky o hodinu dopredu. Víta nás národný park JASPER, ktorý je známy horami, jazerami a zvieratami. ROCKY MOUNTAINS: vysnívané miesta milovníkov prírody a skvelé fotografické možnosti. Pri troche šťastia možnosť vidieť medveďa či losa. Čisté rieky, smaragdové jazerá (s jedinečnou farbou), alpínske lúky, zasnežené vrcholky hôr, ľadovce, vodopády, divá zver. Budeme sa vyhýbať jeleňom wapiti a vždy zastavíme na tých najlepších výhľadoch.

Výlet k nádhernému a najväčšiemu jazeru v národnom parku Jasper MALIGNE LAKE. Plavba loďou okolo ľadovcov k najfotografovanejšiemu ostrovu v celej Kanade–Spirit Island. Po ceste sa budeme zastavovať a fotiť divú zver. Tu najčastejšie stretávame baribalov, ovce dallove a wapiti. Uvidíme aj vlka, alebo losa? Prejdeme sa k MALIGNE CANYON a pozrieme si tieto úžasné výtvory prírody tisícročiami hĺbené riečkou Maligne do skaly. Pre aktívnejších je tu možnosť 11km prechádzky v údolí Piatich jazier, alebo sa vyvezieme lanovkou na vrchol WHISTLERS (2 464 m n. m.), odkiaľ sa nám naskytne pohľad na nekonečné Rockies. Jasper je iba náš.

Cesta dolinami lemovanými hrebeňmi úžasných hôr vysokými vyše 3 000 metrov po Icefield Parkway. Vodopády Athabasca, najväčší ľadovec v Skalnatých horách Columbia Icefield a prechádzka na Athabasca Glacier. O Skalnatých horách sa Vám bude aj snívať. Nevyhneme sa ani perle Rockies – jazeru LAKE LOUISE, v ktorom sa odráža ľadovec Victoria. Opäť prekračujeme hranicu a vraciame sa späť do Britskej Kolumbie. Prechádzame národnými parkami Banff a Yoho, kde sa budeme snažiť zazrieť kamzíka beláka na strmých skalách pozdĺž cesty. V priesmyku Kopajúceho koňa vyskúšame šťastie, či práve pôjde vlak cez dva špirálové tunely, kde vidíte začiatok aj koniec vlaku tesne nad sebou.

Z Goldenu vyrazíme do národného parku Kootenay. Spolu s NP Jasper, Yoho a Banff tvorí komplex parkov pokrývajúcich najkrajšiu časť kanadských Skalistých hôr. Horúce pramene Radium hot springs, „Maľované jazierka“ Paint Pots, Marble canyon a rôzne vyhliadky. Park si užijeme a prejdeme ho autom naprieč po diaľnici #93. Prichádzame do Banffu, turistického centra národného parku Banff.

Začneme lanovkou, ktorou sa vyvezieme na vrchol Sulphur Mountain a vychutnáme si panoramatický pohľad na Banff a rieku Bow. Kto sa cíti, môže absolvovať výstup na Sulphur Mountain pešo (bežný turista cca 2h). Po obede sa presunieme na vyhliadkovú cestu za Banff a prejdeme sa Johnstonovým kaňonom zaseknutým do hôr. Vodopády a nádherné scenérie sa tu neustále striedajú. Horské mestečko Banff s obchodíkmi, veľmi priateľskou atmosférou a jeho pyšný, fotogenický Mt. Rundle (2 949 m n. m.). Celý deň strávime v nádhernom prostredí.

Doobedie si ešte užijeme v horách a potom už opúšťame Skalisté hory a vydávame sa do oblasti prérií. Neuveriteľné a rozsiahle roviny, kde okrem fariem neuvidíte nič. Fascinujúca krajina, ako si ju predstavujeme z kovbojok. Zrazu sa uprostred prérie do zeme zaryje rieka Red Deer a vytvorila spolu s vetrom a dažďom úžasnú krajinu známu ako Badlands.

V provinčnom parku Midlands pri mestečku Drumheller sa nachádzajú tie najneuveriteľnejšie skalné útvary – hoodoos. Mimo samotnej krajiny je táto oblasť známa ako jedno z najlepších nálezísk dinosaurích kostí na svete. Royal Tyrrell museum má úžasnú zbierku a my máme čas si ju dôkladne pozrieť. Máte tu šancu si vyskúšať prácu paleontológov a svoj nález si vziať domov. Odborníci Vám povedia, čo ste našli, poprípade z akého dinosaura ten Váš kúsok pochádza. Kto nemá záujem o dinosaury, má možnosť sa poprechádzať v nádhernom prostredí, požičať si bicykel, alebo ísť na prehliadku historickej bane.

CALGARY, ktoré leží hneď na pomedzí týchto nekonečných rovín a Skalistých hôr. Objavenie ropy a prekvitajúce farmy zabezpečili mesto do budúcnosti a olympijské hry 1988 umiestnili Calgary na mapu sveta. Downtown s najväčšími vnútornými záhradami, Calgary Tower vysoká 191 m a Skalnaté hory hneď predo dvermi. Vysvetlíme si, čo je systém +15, pozrieme si Saddle dome, prejdeme sa po nábreží rieky Bow, ktorá sa už oproti Banffu rozšírila a oddýchneme si na Princovom ostrove s výhľadom na panorámu hlavného mesta kovbojov.

Rozlúčka so západom, prelet do Toronta a vydáme sa rovno na juh k Niagarským vodopádom. NIAGARA. O Niagarských vodopádoch každý už stokrát počul, ale vždy je lepšie vidieť. Hrmiaca voda, hmla, dúha, suveníry. Niagara je jedna veľká ľudská a aj prírodná show.

TORONTO: najväčšia kanadská metropola a jej zaujímavosti. Za osemdesiat sekúnd sa dostaneme rýchlovýťahom do výšky 357 m oficiálne najvyššej stavby sveta CN TOWER TORONTO (580 m). Toronto Island v jazere Ontario, centrum Toronta, zaujímavosti a kanadské žartíky.

Rozlúčka s metropolou a presun do hlavného mesta Kanady Ottawy. Návšteva hlavného mesta Kanady OTTAWA: prehliadka metropoly, budova parlamentu, rezidencia ministerského predsedu, Ottawa City Hall a najvyšší súd Kanady. Kto sa pridá na ranný jogging popri kanáli Rideau?

Raňajky a káva u Tima Hortona, obed na Byward Market a večerať už budeme v jednej zo známych reštaurácii kozmopolitného Montrealu. Najživšie kanadské mesto MONTREAL. Z kopca Mount Royal si pozrieme panorámu mesta, vychutnáme si baziliku Notre Dame, starý seminár, Mc Cordove múzeum alebo olympijský park. Podzemné mesto, ktoré je najväčším svojho druhu na svete.

Pokračujeme v ceste provinciou Quebec a ideme ďalej na severovýchod. Po ceste sa zastavíme na pútnickom mieste pri mestečku TROIS RIVIERE. Tu, v Cap de la Madeleine, stoja dva kostoly. Starý, ktorý je výsledkom prvého zázraku (zamrznutie rieky) a miestom zázraku druhého (takzvaný zázrak otvorenia očí). Nová bazilika bola vystavaná v polovici 20. storočia, keď toto miesto začali vo veľkom navštevovať pútnici. Deň zakončíme prírodou. Prejdeme sa po visutom moste ponad najvyššie vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nie sú také mohutné ako Niagara, ale majú svoje čaro.

QUEBEC: jediné opevnené mesto Kanady, ktoré bolo až do roku 1759 centrom Nového Francúzska a dnes je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Navštívime historické pamiatky zovreté v mestských múroch, staré domčeky na brehu Rieky svätého Vavrinca s výhľadom na okolité pláne, Place dęs Armes, voľný čas v uličkách starého Quebecu, zastrčené kaviarne, skvelá kuchyňa a oprášenie francúzskych slovíčok.

Odlet domov. Až sa Vám nebude chcieť veriť, ako rýchlo Vaša cesta ubehla.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • prelet Vancouver – Toronto
 • 17 x ubytovanie v hoteloch štandardu 3* v dvojposteľových izbách
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • všetky cestné poplatky
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • vstupné do národných parkov Jasper a Banff

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, kanadské víza eTA, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
13.06.2017
01.07.2017
4 280,00 €
12.07.2017
30.07.2017
4 130,00 €
29.07.2017
16.08.2017
4 280,00 €
15.08.2017
02.09.2017
4 130,00 €
01.09.2017
19.09.2017
4 130,00 €

Ladove vino v Kanade

Vcera sme sa s nasou malou, 7-clennou skupinkou, vybrali z najvacsieho a najmetropolitnejsieho mesta Kanady - Toronta, na Niagarske vodopady.
Po ceste sme prechadzali aj zonou Zeleno pasu …

03
MAR
13:13
2017

Barker, Butterfield a Bennett...

Sedím v bare s českými a slovenskými známymi v Kanadskom Jasperi v provincii Alberta. Vedieme nezáväznú debatu o počasí, do ktorej n…

22
AUG
02:59
2016
Najnebezpečnejšie zvieratá planéty podľa Ľuboša Fellner
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia Afriky tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych – ročne je to skoro milión - už nejde o vtip. Na našej planéte je ale ešte jedno nebezpečnejšie zviera … Prinášame vám skutočné cestovateľské príbehy, ktoré vás zaujmú a pobavia, ale aj a zopár rád z cestovateľskej praxe, ktoré vám môžu zachrániť život.

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia Afriky tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych – ročne je to skoro milión - už nejde o vtip. Na našej planéte je…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0