Kanada - veľký okruh

Kanada

Divoká západná Kanada, kde dodnes vládnu hory a zvieratá, v kombinácii s východnou Kanadou, ktorej pre zmenu vládnu kanadské mestá a kultúra. Pookrejeme pri smaragdových jazerách s pohľadom na osamelé zasnežené vrcholky Skalnatých hôr, v Toronte navštívime hokejovú sieň slávy a kanadskú históriu spoznáme v Montreale a Quebecu. BUBO veľmi chutí aj kanadská gastronómia a hlavne ľadové víno a do zlatista upečené rebierka naši klienti milujú.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 690 €

Kanada

19 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Malé skupiny vždy so slovenským sprievodcom v hlavnej sezóne
 • Najkrajšie zákutia Skalnatých hôr, smaragdové jazerá, zasnežené kopce
 • Jelene wapiti, medvede, lososy, ale aj výborné ľadové víno
 • 19 dní plných javorových zážitkov
Zobraziť mapu

Let ponad veľkú mláku, ponad Skalnaté hory, cez niekoľko časových pásem až do cieľa, ktorým je jedno z najkrajších miest na svete. VANCOUVER: usadený na pobreží Pacifiku pod zelenými horami.

Zvykneme si na časový posun a začneme prehliadkou mesta. 400 hektárov Stanleyho parku, obrovské jedle, indiánske totemy a akvárium, visutý most Capillano Suspension Bridge, zavesený na lanách vo výške 70 m a dlhý 137 m. Dvadsaťminútová prechádzka po visutých mostíkoch, zavesených medzi 60 metrov vysokými jedľami bude ohromným zážitkom.

Z Vancouveru sa po diaľnici s názvom „Od mora k oblohe“ dostaneme do centra zimných olympijských hier, Whistlera. Po ceste sa zastavíme na Shannon falls a Brandywine falls v oblasti indiánskeho kmeňa Squamish. Olympijský WHISTLER s nádhernou horskou scenériou. Ak bude priaznivé počasie, nájdeme si čas a vyvezieme sa na horu Blackcomb a ďalej najdlhšou lanovkou – Peak to Peak - na svete, ktorá spája dva vrcholy. Do tretice si pozrieme vodopády Nairn, ktoré vznikli iným spôsobom ako predošlé dva. Pokračujeme krajinou a dostávame sa do predhorí Skalistých hôr. Oblasťou kmeňov Squamish, Salish, Shuswap a ďalších sa presunieme do mesta KAMLOOPS, kde prenocujeme.

Kanadská obloha je modrá, voda je modrá a aj rieka je modrá. Vyrazíme k BLUE RIVER na severnom okraji Thompsonovho údolia, ktoré je súčasťou parku WELLS GRAY PROVINCIAL PARK. Fantastická horská scenéria bude predzvesťou toho, čo nás čaká ďalej. Nedotknutá panenská príroda, to je Kanada. Zastavíme sa na krátke fotopauzy a prechádzky, aby sme si túto nádhernú krajinu užili. Pozdĺž Thompsonovej rieky cez horský prechod Yellowhead až k vyhliadke na MT. ROBSON, najvyšší vrchol Skalistých hôr. Prekročíme hranice z Britskej Kolumbie do Alberty a posunieme hodinky o hodinu dopredu. Víta nás národný park JASPER, ktorý je známy horami, jazerami a zvieratami. ROCKY MOUNTAINS: vysnívané miesta milovníkov prírody a skvelé fotografické možnosti. Pri troche šťastia možnosť vidieť medveďa či losa. Čisté rieky, smaragdové jazerá (s jedinečnou farbou), alpínske lúky, zasnežené vrcholky hôr, ľadovce, vodopády, divá zver. Budeme sa vyhýbať jeleňom wapiti a vždy zastavíme na tých najlepších výhľadoch.

Výlet k nádhernému a najväčšiemu jazeru v národnom parku Jasper MALIGNE LAKE. Plavba loďou okolo ľadovcov k najfotografovanejšiemu ostrovu v celej Kanade–Spirit Island. Po ceste sa budeme zastavovať a fotiť divú zver. Tu najčastejšie stretávame baribalov, ovce dallove a wapiti. Uvidíme aj vlka, alebo losa? Prejdeme sa k MALIGNE CANYON a pozrieme si tieto úžasné výtvory prírody tisícročiami hĺbené riečkou Maligne do skaly. Pre aktívnejších je tu možnosť 11km prechádzky v údolí Piatich jazier, alebo sa vyvezieme lanovkou na vrchol WHISTLERS (2 464 m n. m.), odkiaľ sa nám naskytne pohľad na nekonečné Rockies. Jasper je iba náš.

Cesta dolinami lemovanými hrebeňmi úžasných hôr vysokými vyše 3 000 metrov po Icefield Parkway. Vodopády Athabasca, najväčší ľadovec v Skalnatých horách Columbia Icefield a prechádzka na Athabasca Glacier. O Skalnatých horách sa Vám bude aj snívať. Nevyhneme sa ani perle Rockies – jazeru LAKE LOUISE, v ktorom sa odráža ľadovec Victoria. Opäť prekračujeme hranicu a vraciame sa späť do Britskej Kolumbie. Prechádzame národnými parkami Banff a Yoho, kde sa budeme snažiť zazrieť kamzíka beláka na strmých skalách pozdĺž cesty. V priesmyku Kopajúceho koňa vyskúšame šťastie, či práve pôjde vlak cez dva špirálové tunely, kde vidíte začiatok aj koniec vlaku tesne nad sebou.

Z Goldenu vyrazíme do národného parku Kootenay. Spolu s NP Jasper, Yoho a Banff tvorí komplex parkov pokrývajúcich najkrajšiu časť kanadských Skalistých hôr. Horúce pramene Radium hot springs, „Maľované jazierka“ Paint Pots, Marble canyon a rôzne vyhliadky. Park si užijeme a prejdeme ho autom naprieč po diaľnici #93. Prichádzame do Banffu, turistického centra národného parku Banff.

Začneme lanovkou, ktorou sa vyvezieme na vrchol Sulphur Mountain a vychutnáme si panoramatický pohľad na Banff a rieku Bow. Kto sa cíti, môže absolvovať výstup na Sulphur Mountain pešo (bežný turista cca 2h). Po obede sa presunieme na vyhliadkovú cestu za Banff a prejdeme sa Johnstonovým kaňonom zaseknutým do hôr. Vodopády a nádherné scenérie sa tu neustále striedajú. Horské mestečko Banff s obchodíkmi, veľmi priateľskou atmosférou a jeho pyšný, fotogenický Mt. Rundle (2 949 m n. m.). Celý deň strávime v nádhernom prostredí.

Doobedie si ešte užijeme v horách a potom už opúšťame Skalisté hory a vydávame sa do oblasti prérií. Neuveriteľné a rozsiahle roviny, kde okrem fariem neuvidíte nič. Fascinujúca krajina, ako si ju predstavujeme z kovbojok. Zrazu sa uprostred prérie do zeme zaryje rieka Red Deer a vytvorila spolu s vetrom a dažďom úžasnú krajinu známu ako Badlands.

V provinčnom parku Midlands pri mestečku Drumheller sa nachádzajú tie najneuveriteľnejšie skalné útvary – hoodoos. Mimo samotnej krajiny je táto oblasť známa ako jedno z najlepších nálezísk dinosaurích kostí na svete. Royal Tyrrell museum má úžasnú zbierku a my máme čas si ju dôkladne pozrieť. Máte tu šancu si vyskúšať prácu paleontológov a svoj nález si vziať domov. Odborníci Vám povedia, čo ste našli, poprípade z akého dinosaura ten Váš kúsok pochádza. Kto nemá záujem o dinosaury, má možnosť sa poprechádzať v nádhernom prostredí, požičať si bicykel, alebo ísť na prehliadku historickej bane.

CALGARY, ktoré leží hneď na pomedzí týchto nekonečných rovín a Skalistých hôr. Objavenie ropy a prekvitajúce farmy zabezpečili mesto do budúcnosti a olympijské hry 1988 umiestnili Calgary na mapu sveta. Downtown s najväčšími vnútornými záhradami, Calgary Tower vysoká 191 m a Skalnaté hory hneď predo dvermi. Vysvetlíme si, čo je systém +15, pozrieme si Saddle dome, prejdeme sa po nábreží rieky Bow, ktorá sa už oproti Banffu rozšírila a oddýchneme si na Princovom ostrove s výhľadom na panorámu hlavného mesta kovbojov.

Rozlúčka so západom, prelet do Toronta a vydáme sa rovno na juh k Niagarským vodopádom. NIAGARA. O Niagarských vodopádoch každý už stokrát počul, ale vždy je lepšie vidieť. Hrmiaca voda, hmla, dúha, suveníry. Niagara je jedna veľká ľudská a aj prírodná show.

TORONTO: najväčšia kanadská metropola a jej zaujímavosti. Za osemdesiat sekúnd sa dostaneme rýchlovýťahom do výšky 357 m oficiálne najvyššej stavby sveta CN TOWER TORONTO (580 m). Toronto Island v jazere Ontario, centrum Toronta, zaujímavosti a kanadské žartíky.

Rozlúčka s metropolou a presun do hlavného mesta Kanady Ottawy. Návšteva hlavného mesta Kanady OTTAWA: prehliadka metropoly, budova parlamentu, rezidencia ministerského predsedu, Ottawa City Hall a najvyšší súd Kanady. Kto sa pridá na ranný jogging popri kanáli Rideau?

Raňajky a káva u Tima Hortona, obed na Byward Market a večerať už budeme v jednej zo známych reštaurácii kozmopolitného Montrealu. Najživšie kanadské mesto MONTREAL. Z kopca Mount Royal si pozrieme panorámu mesta, vychutnáme si baziliku Notre Dame, starý seminár, Mc Cordove múzeum alebo olympijský park. Podzemné mesto, ktoré je najväčším svojho druhu na svete.

Pokračujeme v ceste provinciou Quebec a ideme ďalej na severovýchod. Po ceste sa zastavíme na pútnickom mieste pri mestečku TROIS RIVIERE. Tu, v Cap de la Madeleine, stoja dva kostoly. Starý, ktorý je výsledkom prvého zázraku (zamrznutie rieky) a miestom zázraku druhého (takzvaný zázrak otvorenia očí). Nová bazilika bola vystavaná v polovici 20. storočia, keď toto miesto začali vo veľkom navštevovať pútnici. Deň zakončíme prírodou. Prejdeme sa po visutom moste ponad najvyššie vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nie sú také mohutné ako Niagara, ale majú svoje čaro.

QUEBEC: jediné opevnené mesto Kanady, ktoré bolo až do roku 1759 centrom Nového Francúzska a dnes je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Navštívime historické pamiatky zovreté v mestských múroch, staré domčeky na brehu Rieky svätého Vavrinca s výhľadom na okolité pláne, Place dęs Armes, voľný čas v uličkách starého Quebecu, zastrčené kaviarne, skvelá kuchyňa a oprášenie francúzskych slovíčok.

Odlet domov. Až sa Vám nebude chcieť veriť, ako rýchlo Vaša cesta ubehla.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • prelet Vancouver – Toronto
 • 17 x ubytovanie v hoteloch štandardu 3* v dvojposteľových izbách
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • všetky cestné poplatky
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • vstupné do národných parkov Jasper a Banff

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, kanadské víza eTA, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.08.2018
01.09.2018
4 690 €
Základná cena 4690 €
Letiskové poplatky 530 €
Cestovná autorizácia ETA (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 5 232 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Kanada

Kanada - západ

24.05. → 05.06.2019 +6 ter.
13 dní
2 960 €
USA , +2 viac
12 dní
2 750 €

A Anonym

 
Milí Bubáci a budúci Bubáci. Ak existuje na svete niečo, čo ste ešte nezažili, odporúčam navštíviť Kanadu. Píšeme z vlastnej prežitej skúsenosti. Po poriadku: Najdôležitejšia je Kancelária CK BUBO. Zabezpečili nám presne do bodky všetko - presné pokyny, vybavenie dokladov, poučenie, fantastický odvoz na a z letiska Viedeň, perfektné ubytovania počas celej poznávačky, letecké spojenia, rezervácie miest v lietadlách, dopravu po Kanade, výborného /fantastického/ sprievodcu Mateja Hrnka. Potom to už bolo na nás a našom Maťovi. A čo sme zažili, to nám zostane až do smrti ako najkrajšia poznávačka s CK BUBO - zatiaľ. Múzeum Dinosaurov, vlak prechádzajúci cez špirálové tunely, volne žijúce divoké bizóny, totemy, najlepšie palacinky na svete, najlepšie bravčové rebierka na svete, sieň hokejovej slávy, jednu z najkajších zoologických záhrad na svete, akvárium, ktoré Vám vyrazí dych, pravý saloon so slovenskou bankovkou na strope, prechádzku cez vysunutý most, vysoké skvostné sekvoje, všetky dravce Kanady /mimo rysa/ a všetky divoké zvieratá žijúce v národných parkoch západnej Kanady /mimo losa/, nádherné a divoké rieky, nádherné jazerá a výhľady z tých najvyšších vrchov Kanadských hôr, ľadovce. Mali sme možnosť navštíviť prekrásne mestečká o ktorých kráse, architektúre sa Vám ani nesníva. Mali sme možnosť sedieť v boboch, v ktorých súťažili černosi na olympiáde. CK BUBO a najmä Maťo nám dali do naších duší a sŕdc radosť, šťastie a krásu. Vďaka patrí i samotným Kanaďanom, ktorý nás cez Stana Mikitu, Jožka Golonku, Petra Štastného /v Quebeku je namaľovaný na stene domu, kde sú namaľovaný všetci od 17 storočia, čo prispeli ku sláve mesta/treba vidieť/, Marcela Hossu, p. trénera Staršího, Cháru, spoznali a dali nám pocítiť ich pohostinnosť. A nakoniec, najlepšie chutia pravé kanadské jahody. Vďaka BUBO, veľká vďaka. Vrele odporúčame všetkým. Ľ a J

 

 
Ahoj Bubáci a celá rozvetvená bubácka "família".
Precestovali sme 5 500km, videli sme lesnú zver a verte neverte,z bezpečnej vzdialenosti i medveďa, wapitiho, divoké moriaky, húfy bernikiel,orla bielohlavého...v našom aute sme pocítili i pomstu zrazeného smrdutého kojota.
Precítili sme nekonečnú krásu všetkých vodopádov, včetne Niagár.
Obdivovali tajomno dažďového a machového pralesa.

Stále mám pred očami tyrkysové jazerá,zasadené medzi majestátnymi horskými štítmi.
Každý deň bol pre mňa iný a krajší.
Mala som to potešenie vidieť vlak ,prechádzajúci špirálovým tunelom v priesmyku Kopajúceho koňa.
Zastavili sme sa v čase v mestečku duchov THREE VALLEY GAP.
Stíšili sme sa v nedávno objavenom posvätnom indiánskom mieste kmeňa Odjibwa,vyryté petroglyfy v kameni evokovali mystično a pri troche fantázie som si predstavovala indiánov,ako si uctievali toto miesto.

Samozrejme sme nezabudli ani na ďalšiu príjemnú časť nášho objavovania a spoznávania Kanady.Spontánne sa vytvorili dve skupinky,kávičkári a závisláci na barbecue rebierkách a la Kanada. Naďka,Zuzka a Martin,ako to bolo?

Boli sme skvelá partia,úprimné ďakujem patrí nášmu sprievodcovi, obetavému a priateľskému Martinovi,ktorý nám rozšíril vedomosti a nedal nám ani na chvíľu vydýchnúť!Ale veď to sme predsa chceli.

Kanada zostáva v mojom srdci na vždy ukrytá.
Ahoj Lubika.

 

 
Dobrý deň Pavel,

chcel by som sa Vám srdečne poďakovať za zorganizovanie zájazdu Kanada-veľký okruh v termíne 13.8.-2.9. 2012. Zájazd bol vynikajúco pripravený s doslova nabitým programom od prvého až po posledný deň, čo mi umožnilo spoznať prírodné krásy západnej Kanady, ako aj mestá východu. Bol to od Vás veľmi dobrý zámer spojiť západnú časť s východnou. Váš sprievodca, Kamil Čeman ma opätovne presvedčil, že pre BUBO pracuje sprievodcovská špička minimálne na Slovensku. Príjemný mladý muž, ktorý svoju prácu robí zo srdcom a vkladá tam veľký kus človečenstva. Kamil preukázal počas cesty neskutočné množstvo znalostí z reálii krajiny, bol pripravený odpovedať na množstvo našich otázok. Vždy príjeme naladený, ochotný pomôcť počas celého dňa, s perfektným vystupovaním. Je patrné, že táto profesia ho vyslovene baví a berie ju ako poslanie.- klobúk dole. Pavel, teším sa na ďaľšie spoznávanie exotických končín sveta prostredníctvom Vašej cestovnej kancelárie.

S pozdravom

Boris Fordinál


 • 1 / 1