KĽDR

Keď sme sem v roku 2005 zorganizovali prvú cestu zo Slovenska aj z Čiech, zážitky nám vyrazili dych. V tom čase Severnú Kóreu navštívilo z celého sveta len 350 turistov. Odvtedy chodíme do tejto uzatvorenej krajiny pravidelne. Pravidelne posúvame hranice poznania Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Poďte do toho s nami!

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť klientov
od 2 890,00 €

KLDR, Kórea

12 dní
 • prví zo Slovenska aj Čiech už v roku 2005
 • návšteva demilitarizovanej zóny v cene
 • plná penzia v KĽDR v cene
 • neuveriteľné zážitky v KĽDR v cene
 

Prílet do Pekingu. Ubytovanie. Posledné náročné predvstupové formality. Prehliadka hlavného mesta Číny podľa Vašich predstáv.

Odlet do Pchjongjangu. Prílet do iného sveta. Stretnutie s našimi dvoma sprievodcami. Víťazný oblúk (vyšší než v Paríži), Park fontán otvorený v roku 1976 s fontánou do výšky 80 metrov. Položíme kyticu kvetov k pamätníku Kim Ir– Sena a Kim Čong-Ila. Cítite tú atmosféru? Ubytovanie v 4* hoteli v centre mesta.

PCHJONGJANG – Náš pobyt sa začína. Obrovská Veľká študovňa ľudu na pompéznom námestí Kim Ir–Sena, ktorá je najväčšou knižnicou krajiny. Zmestí sa do nej 30 miliónov kníh a denne ju údajne navštívi 10 000 Kórejčanov. Nájdeme tu aj slovenské knihy? Obed v panoramatickej reštaurácii. Galéria kórejského umenia, Múzeum víťaznej vojny za oslobodenie domoviny, americká loď Pueblo, ktorú sa hrdinským Kórejcom podarilo zajať.

Mauzóleum Veľkého vodcu Kim Ir-Sena. Absolútne miesto. Cintorín mučeníkov revolúcie so zbierkou 120 búst kórejských hrdinov, ktorým dominuje busta manželky Kim Ir-Sena. Užijeme si mestský život a zahráme bowling s miestnymi. Máme šancu? Presun na juh krajiny. KAESONG – mesto, ktoré počas kórejskej vojny trikrát zmenilo majiteľa.

Demilitarizovaná zóna PANMUNJOM na hranici s Južnou Kóreou. Výhľad na betónové opevnenie na juhokórejskej strane hranice, náš sprievodca nám vysvetlí, ako to vlastne s tou kórejskou vojnou bolo. Nikde zrejme nenájdete miesto, kde by bolo napätie cítiť viac. Návrat do Pchjongjangu. Vyskúšame miestne metro. Napíšeme pohľadnice domov. Kedy dôjdu?

170 metrov vysoká granitová veža Juche, postavená na počesť 70. narodenín Kim Ir–Sena za 35 dní. Panoramatický výhľad na toto unikátne mesto. Pamätník založenia strany. Kosák, kladivo a čo je to tretie? O koho je v KĽDR skutočne dobre postarané? Námestie Kim Ir-Sena. Rodný dom Kim Ir-Sena, kde sa budete môcť s tisíckami Kórejčanov napiť zo studne, ktorú vykopal Kim Ir-Senov dedko. Vedeli ste o tom, že proti Američanom bojoval už Kim Ir-Senov pradedko?

Smerujeme do krásnych kopcov Myohyangsan. Smerujeme na výstavu medzinárodného priateľstva, kde sa zhromažďujú dary Kim Ir–Senovi a Kim Čong–Ilovi z celého sveta. Dnes ich tu je cez 300 000 a nájdeme medzi nimi aj plaketu od KSS z októbra 1993. Vosková socha Kim Ir-Sena v životnej veľkosti. Budhistický kláštor ako dôkaz náboženskej slobody Kórejčanov. Návrat do hlavného mesta. Návšteva pôrodnice a pionierskeho paláca.

Čaká nás PYONGSONG, ktorý sa len nedávno otvoril pre turistov. Návšteva textilnej fabriky, strednej školy a prechádzka centrom. Ideme Kórei pod kožu. Návrat do Pchjongjangu a prechádzka centrom mesta (ak nám budú naši sprievodcovia dôverovať). Rozlúčková večera. Spomienky na celý život.

Transfer na železničnú stanicu a odchod kvalitným lôžkovým vlakom do Číny. Posedenie v jedálenskom vozni s obrazmi vodcov.

Čínskokórejskú hranicu prekročíme v ranných hodinách. Sme v kapitalizme. V absolútnom omámení budeme blúdiť pekinskými uličkami. Nevrátime sa?

Transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky,
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách 4* a 5* hotelov (s výnimkou 1 noci v tradičnom hoteli v Kaesongu),
 • všetku dopravu v rámci Číny a KĽDR,
 • plnú penziu v rámci KĽDR,
 • vybavenie veľmi náročných víz,
 • 2 miestnych sprievodcov,
 • výťah do veže Juche,
 • unikátne zážitky,
 • slovenského BUBO-sprievodcu.

Cena nezahŕňa:

fakultatívne aktivity, letiskové poplatky, kyticu kvetov k soche Kim Ir- Sena, kórejské víza, dopravu Peking-Pchjongjang-Peking.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.07.2017
12.07.2017
2 890,00 €
01.09.2017
12.09.2017
2 890,00 €

BUBO v KLDR

Starucky Tupolev TU204-100 spolocnosti Air Koryo nenaplnil povest o najhorsej leteckej spolocnosti planety a my bezpecne pristavame na medzinarodnom letisku v Pyongyangu. TU-cko sice pri…

16
SEP
18:32
2016

BUBO v KLDR

Na svete existuje len malo krajin o ktorych sa vela pise, ale naozaj malo sa o nich vie. Jednym z najzahadnejsich statov nasej planety je Korejska ludovodemokraticka republika, znamejsia…

13
SEP
13:53
2016
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0