Kolumbia-Ekvádor (Galapágy)

Kolumbia, Ekvádor

Pozrite si miesto, kde rastie najlepšia káva na svete, jazero, kde sa náčelník posýpal zlatým prachom, katedrálu zo soli hlboko pod zemou a kľukaté uličky horúcej Cartageny. Sviežeho a lepkavého vzduchu Pacifiku sa nadýchame pri plavbe okolo Galapág a pozorovaní leguánov a korytnačiek. Je toto posledný raj na zemi? Viete, že je to najbližšie miesto k Mesiacu? Máte už fotografiu z rovníka? Dve krajiny, oceán a more, dve kávy a desiatky zážitkov.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018
od 4 640 €

Kolumbia, Ekvádor

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Plavba okolo Galapág

Zájazd pre klientov náročných na poznanie

Najlepšia káva na svete, katedrála pod zemou a najkrajšie stredoveké mesto Južnej Ameriky

Pláže Karibiku a Tichého oceánu

Zobraziť mapu

Odlet a prílet do hlavného mesta krajiny, Bogoty. Večerná aklimatizácia. Dáte si už dnes dúšok slávneho kolumbijského rumu alebo ostanete dlho hore po šálke silnej kávy?

Celodenná prehliadka hlavného mesta. Prejdeme sa srdcom Bogoty. Kostol El Carmen, palác Nariňo, sídlo prezidenta, Plaza Bolívar a Capitol. V koloniálnej časti la Candelaria budeme obdivovať výrazne farebné domy, drevené vyrezávané balkóny a všadeprítomné kvety. Koloniálnu minulosť si pripomenieme na námestí Quevedo a poobede si pozrieme múzeum zlata, kde nájdete najväčšiu zbierku zlatých predmetov z predkolumbovej éry. Je ich vyše 30000. Voľný program v zelenej metropole v zovretí hôr.

Soľné bane Zipaquira sú miestom zázrakov. V hĺbke 120 metrov objavili monumentálnu katedrálu zo soli. Spustíme sa dole a tento unikát si dokonale pofotíme. Poobede pokračujeme k jazeru Gutavita, kde vznikla legenda o Eldoráde. Podľa legendy práve v tomto jazere prebiehali náboženské rituály, pri ktorých bol obetovaný náčelník pokrytý celý zlatým prachom a ľudia do vody hádzali drahokamy a zlato. A tak vzniklo Eldorádo. Podvečerný návrat do Bogoty.

Prelet do Armenie. Mesto v zovretí hôr a troch najväčších miest Kolumbie (Bogota, Medellín a Cali). Divočinu v okolí symbolizuje fakt, že mesto založil lovec jaguárov. Dnes je vstupnou bránou k najlepšej káve na svete. Armenia je hlavným mestom departamentu Quindio – centrum kávovej oblasti, keďže Kolumbia je známa najlepšou kávou na svete, navštívime kávovú farmu v Armenii, kde sa oboznámime ako to vlastne s tou kávou je – od zasadenia kávového zrnka až po balenie na export, aj my sami sa zapojíme do zberu kávových bobúľ a za odmenu sa posilníme výdatným jedlom – (typická Bandeja Paisa), no a samozrejme chutnou šálkou kávy.

Čaká nás nádherný deň, na ktorý nikto nezabudne. Káva nás sprevádza na každom kroku a dnes si pozrieme očarujúce mestečko Salento a údolie Cocora. Priezračná voda rieky Quindio a voskové palmy, národné stromy Kolumbie. Uvidíme aj palmu de cera dorastajúcu až do výšky 80 m? Údolie Cocora si vychutnáme peši aj na koni, pre tých čo chcú zažiť úplne všetko. Ako obed odporúčame miestneho pstruha, ktorý patrí medzi vychýrené lahôdky.

Opustíme zelené údolia Ánd a letíme ku Karibiku. Čaká nás najkrajšie mesto Kolumbie, koloniálna Cartagena. Večer už cítime slaný vzduch Karibiku a krajina sa opäť úplne zmenila. Cartagena de Indias: jedno z najzaujímavejších miest v Južnej Amerike, kedysi hlavné mesto španielskych provincií z ktorého odchádzali lode obťažkané cennosťami. Príťažlivý cieľ pirátskych útokov a najväčší trh s otrokmi v španielskej Južnej Amerike. Dnes je historické jadro na zozname pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prehliadka najväčšej španielskej pevnosti na kontinente – Castillo de San Felipe de Barajas a historického centra so zachovanou koloniálnou architektúrou, obohnaného hradbami na ochranu pred pirátmi. Návšteva mnohých pamätihodností aj miest zachytených Gabrielom Garcíom Márquezom v románe Láska v časoch cholery.

Cartagena si vyžaduje potlesk. Pre mnohých to bude najkrajšie miesto cesty a dnešný deň si pozrieme z každej strany. Začneme vyhliadkou z Cerro de la Popa a potom najkrajší kostol v meste San Pedro Claver. Ponoríme sa do kľukatých kamenistých uličiek starého mesta a necháme sa unášať atmosférou. Prehliadku zakončíme na Pierino Gallo, kde si môžete vybrať množstva suvenírov alebo si iba sadnúť do kaviarne a pozorovať dianie v tejto stredovekej perle.

Voľný deň v meste s uvoľnenou atmosférou a výbornými reštauráciami alebo fakultatívny celodenný výlet loďou na ostrovy Rosario a Barú. Šnorchlovanie a pozorovanie fantastického podmorského sveta, rum na pláži s bielym pieskom a deň plný karibskej pohody. Výlet trvá cca 10 hod.

Kolumbiu, ktorá má absolútne všetko čo krajina má mať, opúšťame a prelietame do susedného Ekvádoru. Prílet do Ekvádoru a hlavné mesto Quito. Mesto na úpätí sopky Pichincha vo výške 2 800 m n. m a podľa mnohých najpokojnejšia a najbezpečnejšia juhoamerická metropola.

Odlet na GALAPÁGY, ostrovy Charlesa Darwina, sloních korytnačiek, morských leguánov, najmenších tučniakov na svete, hniezdiská vtákov a mnohých iných druhov zvierat v panenskom prostredí, plavba teplým Tichým oceánom okolo rovníka v tropickom raji malou privátnou loďou s dvojposteľovými kajutami a plnou penziou. Kúpanie, príroda a obmedzený počet ľudí, ktorí môžu tieto ostrovy navštíviť. Navštívime viaceré z ostrovov ako Genovesa, Espanola, Bartolomé či San Cristóbal. Výskumná stanica Charlesa Darwina. Galapágy sú jedinečným rajom a kúskom nedotknutej prírody na planéte Zem. Spomienka na ich pokojnú, ničím nerušenú atmosféru Vás ešte dlho bude držať. Noc na lodi.

Plavba po Galapágoch. Noc na lodi.

Plavba po Galapágoch. Noc na lodi.

Plavba po Galapágoch. Noc na lodi.

Odlet z Galapág a návrat do Quita. Tranzitný nocľah v metropole Ekvádoru.

Prílet domov a káva už nikdy nebude chutiť tak ako predtým.

Cena zahŕňa

- medzinárodnú letenku v economy class
- všetky miestne lety ( Bogota-Armenia-Cartagena, Bogota - Quito)
- let Quito - Galapágy - Quito
- ingala card 
- vstupné na Galapágy
- plavba okolo Galapág s plnou penziou v dĺžke 4 noci
- výlety a program podľa popisu
- dopravu počas celého zájazdu, všetky letiskové transfery
- ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
- slovenského BUBO sprievodcu počas pobytu v Kolumbii
- asistenčné služby BUBO
- najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Poznámka:

Tento zájazd lietame preferenčne leteckou spoločnosťou Air France/KLM s prestupom v Paríži/Amsterdame alebo Iberiou s prestupom v Madride. Lokálny let je operovaný spoločnosťou Avianca a prelet na Galapágy s miestnymi operátormi.

Pobyt v Ekvádore je bez slovenského spriveodcu, takisto aj plavba. Pozemný program je zabezpečený miestnym partnerom. Posádka na lodi hovorí anglicky a španielsky. 

Plavby sa robia menšími loďami/jachtami ako Xavier, Lonesome George, Darwin a podobnými. 

Luxury
9%

Termíny a ceny

Termín
Cena
07.08.2018
22.08.2018
5 230 €
Základná cena 5230 €
Letiskové poplatky 605 €
Spolu 5 835 €
Objednať zájazd
06.11.2018
21.11.2018
4 640 €
Základná cena 4640 €
Letiskové poplatky 605 €
Spolu 5 245 €
20.11.2018
05.12.2018
4 640 €
Základná cena 4640 €
Letiskové poplatky 605 €
Spolu 5 245 €

Odporúčame

Kolumbia , +1 viac
13 dní
2 880 €
Kolumbia

Kolumbia 5K 2019

08.03. → 17.03.2019 +4 ter.
10 dní
2 250 €


  • 1 / 0