Kolumbia, Panama all inclusive 2018

Kolumbia, Panama

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Scenérie pre každú chuť. Zelená džungľa, pohodové karibské pobrežie, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultúra a fascinujúce pamiatky. Vítame vás na ceste, ktorá kombinuje najkrajšie miesta Kolumbie s relaxom na plážach Panamy. Dostupná cena, all inclusive a zážitkami nabitý program. Bogota spoločne so San José či Johannesburgom patrí medzi mestá zlata a ukáže Vám to vo svojom fantastickom múzeu. V Andách ochutnáte pravú kolumbijskú kávu, v slanej jaskyni si budete pretierať oči či dobre vidíte a stredoveká Cartagena je jednoducho pastvou pre oči. Okrem iného nájdeme aj Eldorádo! Cestu zakončíme výborným relaxom all inclusive na plážach Panamy.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2018
od 2 840 €

Kolumbia, Panama

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
  • Eldorádo a katedrála zo soli
  • Najlepšia káva na svete, zlato a Karibik
  • Panamský prieplav  a panamské all inclusive
  • Výborná kombinácia južnej a strednej Ameriky
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do hlavného mesta krajiny, Bogoty. Večerná aklimatizácia. Dáte si už dnes dúšok slávneho kolumbijského rumu alebo ostanete dlho hore po šálke silnej kávy?

Celodenná prehliadka hlavného mesta. Prejdeme sa srdcom Bogoty. Kostol El Carmen, palác Nariňo, sídlo prezidenta, Plaza Bolívar a Capitol. V koloniálnej časti la Candelaria budeme obdivovať výrazne farebné domy, drevené vyrezávané balkóny a všadeprítomné kvety. Koloniálnu minulosť si pripomenieme na námestí Quevedo a poobede si pozrieme múzeum zlata, kde nájdete najväčšiu zbierku zlatých predmetov z predkomubovej éry. Je ich vyše 30000. Voľný program v zelenej metropole v zovretí hôr.

Soľné bane Zipaquira sú miestom zázrakov. V hĺbke 120 metrov objavili monumentálnu katedrálu zo soli. Spustíme sa dole a tento unikát si dokonale pofotíme. Poobede pokračujeme k jazeru Gutavita, kde vznikla legenda o Eldoráde. Podľa legendy práve v tomto jazere prebiehali náboženské rituály pri ktorých bol obetovaný náčelník pokrytý celý zlatým prachom a ľudia do vody hádzali drahokamy a zlato. A tak vzniklo Eldorádo. Podvečerný návrat do Bogoty.

Prelet do Armenie. Mesto v zovretí hôr a troch najväčších miest Kolumbie (Bogota, Medellín a Cali). Divočinu v okolí symbolizuje fakt, že mesto založil lovec jaguárov. Dnes je vstupnou bránou k najlepšej káve na svete. Armenia je hlavným mestom departamentu Quindio – centrum kávovej oblasti, keďže Kolumbia je známa najlepšou kávou na svete, navštívime kávovú farmu v Armenii, kde sa oboznámime ako to vlastne s tou kávou je – od zasadenia kávového zrnka až po balenie na export, aj my sami sa zapojíme do zberu kávových bobúľ, a za odmenu sa posilníme výdatným jedlom – (typická Bandeja Paisa), no a samozrejme chutnou šálkou kávy.

Čaká nás nádherný deň na ktorý nikto nezabudne. Káva nás sprevádza na každom kroku a dnes si pozrieme očarujúce mestečko Salento a údolie Cocora. Priezračná voda rieky Quindio ,voskové palmy a národné stromy Kolumbie. Uvidíme aj palmu de cera dorastajúcu až do výšky 80m? Údolie Cocora si vychutnáme peši aj na koni, pre tých čo chcú zažiť úplne všetko. Ako obed odporúčame miestneho pstruha, ktorý patrí medzi vychýrené lahôdky.

Opustíme zelené údolia Ánd a letíme ku Karibiku. Čaká nás najkrajšie mesto Kolumbie, koloniálna Cartagena. Večer už cítime slaný vzduch Karibiku a krajina sa opäť úplne zmenila. Cartagena de Indias: jedno z najzaujímavejších miest v Južnej Amerike, kedysi hlavné mesto španielskych provincií z ktorého odchádzali lode obťažkané cennosťami. Príťažlivý cieľ pirátskych útokov a najväčší trh s otrokmi v španielskej Južnej Amerike. Dnes je historické jadro na zozname pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prehliadka najväčšej španielskej pevnosti na kontinente – Castillo de San Felipe de Barajas a historického centra so zachovanou koloniálnou architektúrou, obohnaného hradbami na ochranu pred pirátmi. Návšteva mnohých pamätihodností aj miest zachytených Gabrielom Garcíom Márquezom v románe Láska v časoch cholery.

Cartagena si vyžaduje potlesk. Pre mnohých to bude najkrajšie miesto cesty a dnešný deň si pozrieme z každej strany. Začneme vyhliadkou z Cerro de la Popa a potom najkrajší kostol v meste San Pedro Claver. Ponoríme sa do kľukatých kamenistých uličiek starého mesta a necháme sa unášať atmosférou. Prehliadku zakončíme na Pierino Gallo, kde si môžete vybrať množstva suvenírov alebo si iba sadnúť do kaviarne a pozorovať dianie v tejto stredovekej perle.

Voľný deň v meste s uvoľnenou atmosférou a výbornými reštauráciami, alebo fakultatívny celodenný výlet loďou na ostrovy Rosario a Barú. Šnorchlovanie a pozorovanie fantastického podmorského sveta, rum na pláži s bielym pieskom a deň plný karibskej pohody. Výlet trvá cca 10hod.

Posledné kúpanie v Karibiku, transfer na letisko a odlet z Južnej do Strednej Ameriky. Vedeli ste, že Kolumbia a Panama boli až do 20. storočia jedným štátom? Tento zájazd, toto spojenie dvoch krajín má zmysel. Prilietame do prvého mesta, ktoré postavili belosi na brehoch Tichého oceána, vitajte v hypermodernom Panama City. Pristávame v bývalej banánovej republike, ktorá sa mení na ekonomického jaguára a kde je domorodou menou americký dolár. Nepotrebujeme víza, žiadne očkovanie, voda sa v Panama city dá piť z kohútika. Vitajte v bezpečnej tropickej krajine plnej prekvapení. Historické mesto Panama City je pod patronátom Unesco. Nenecháme si ujsť Katedrálu Santo Domingo a oblúk zo 17. storočia Arco Chato, kvôli ktorému sa rozhodli postaviť Panamský kanál práve tu. Prezidentský palác, námestie Herrera a námestie Bolivar. Porozprávame si o legendárnom pirátovi Morganovi a v slávnej katedrále San José budeme obdivovať majestátny zlatý oltár (Altar de Oro), ktorý prežil, lebo ho pred pirátmi natreli na čierno. Tento oltár je považovaný za druhý najväčší poklad Panamy, hneď po panamskom kanály. Vstúpime aj dovnútra najvyššieho kostola San Francisco de Asisi, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou panorámy historického mesta. Večerná prechádzka modernou Panamou a budova odkiaľ unikli legendárne panamské dokumenty! Salud so 7 ročným rumom Abuelo, ktorého fabrika patrí rodine prezidenta. Ubytovanie v Panama city.

Celodenná prehliadka Panama City a rozšírená prehliadka Panamského kanála. Panama City je elegantným a prosperujúcim centrom bankovníctva, obchodu a dopravy. Modernou diaľnicou križujúcou oceán pomedzi mrakodrapy najmodernejšej časti mesta. Moderné vs historické mesto. Prejdeme krížom po avenida Balboa a vzdáme hold prvému Európanovi, ktorý uvidel Tichý oceán. V tesnej blízkosti hlavného mesta leží najdostupnejší dažďový prales Panamy, národný park Soberanía. Množstvo cestičiek priam vyzýva na krátku prechádzku. Umelé jazero Lago Gatún tvorí najväčšiu časť Panamského prieplavu a bolo najväčším jazerom aké vytvorila ľudská ruka. Vydáme sa na cca. dvojhodinovú plavbu z rieky Chagres t.j. po Panamskom prieplave, počas ktorej budeme pozorovať krásnu prírodu, ale aj mamutie lode, ktoré plávajú Panamským prieplavom tesne vedľa nás. Vychutnávame si rozkvitnutú tropickú prírodu, sýtožlté stromy guyacan, ktoré mnohí pokladajú za najkrajšie na svete a pozorujeme rôzne druhy exotických opíc. Našou prenajatou lodičkou prídeme na dosah a opice skáču na našu loď a jedia nám banány priamo z rúk. Viete aký je rozdiel medzi krokodílom a kajmanom? Cestou sa snažíme nájsť leňochodov a tukanov. Všade okolo je zelená džungľa a z nej trčia nádherné žlté stromy. Akoby to bolo namaľované. Našou prenajatou loďou sa dostávame na miesta, kam sa inak dostať nedá. Zastaneme kde sa nám páči a spoznávame Panamský kanál dôkladne. Panamský prieplav je najvýznamnejšou vodnou cestou na svete. Tento zázrak techniky je dlhý 80 km a tiahne sa z Panama City na pobreží Tichého oceánu až do Colónu na pobreží Atlantického oceánu. Nezabudneme ani na vyvýšené miesto nad plavebnou komorou Miraflores odkiaľ budeme pozorovať zoraďujúce sa lode. Navštívime múzeum Panamského kanála a aj komory v Pedro Miguel. Prečítajte si náš aktuálny blog o prehliadke Panamského kanála. Ochutnáme špeciality na rybacej tržnici ako napríklad fufu, či ceviche z chobotnice ku ktorému sa hodí ľahké pivo Panama. Ako zákusok si dáte la Michoacana alebo raspados ? Bude čas kúpiť si ručne vyrábané suveníry od inidánov zo San Blas, alebo kvalitný panamský klobúk “Panamák”. Z pešej promenády plnej bežcov a cyklistov nafotíme “New Yorskú” panorámu novej Panama City najlepšie. Sme v najbohatšom meste Strednej Ameriky.Večer príchod na pláž a zaslúžený oddych v all inclusive rezorte.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Doobeda relax na pláži, poobede transfer na letisko a odlet domov

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Cena zahŕňa

- medzinárodnú letenku do Bogoty a späť z Panama city v economy class

- prelet Bogota-Armenia-Bogota-Cartagena-Bogota-Panama

- 9 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami  v izbe pre 2 osoby

- 3 x ubytovanie v all inclusive rezorte v Paname, Royal Decameron hotel a podobný

- program podľa popisu

- slovenského BUBO sprievodcu od príletu do Bogoty až do 10. dňa

- najlepšie poistenie proti insolventnosti

- asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, jazdu na koni, ostatnú stravu, fakultatívne výlety, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Letenka: Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Air France/KLM s prestupom v Paríži/Amsterdame. Odlet býva prvý deň v ranných hodinách okolo 07:00. Presné a finálne informácie zasielame cca 5-3 týždne pred odchodom zájazdu. Lokálne lety operuje spoločnosť Avianca a Copa.

Termíny a ceny

Termín
Cena
06.11.2018
19.11.2018
2 840 €
Základná cena 2840 €
Letiskové poplatky 570 €
Spolu 3 410 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Kolumbia , +1 viac
13 dní
2 560 € 2 330 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Kolumbia

Kolumbia 5K 2019

08.03. → 17.03.2019 +3 ter.
10 dní
2 080 € 1 893 €


  • 1 / 0