Kolumbia, Panama all inclusive

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Scenérie pre každú chuť. Zelená džungľa, pohodové karibské pobrežie, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultúra a fascinujúce pamiatky. Vítame vás na ceste, ktorá kombinuje najkrajšie miesta Kolumbie s relaxom na plážach Panamy. Dostupná cena, all inclusive a zážitkami nabitý program. Bogota spoločne so San José či Johannesburgom patrí medzi mestá zlata a ukáže Vám to vo svojom fantastickom múzeu. V Andách ochutnáte pravú kolumbijskú kávu, v slanej jaskyni si budete pretierať oči či dobre vidíte a stredoveká Cartagena je jednoducho pastvou pre oči. Okrem iného nájdeme aj Eldorádo! Cestu zakončíme výborným relaxom all inclusive na plážach Panamy.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka Novinka
2017
od 2 110,00 €

Kolumbia, Panama

13 dní
  • Eldorádo a katedrála zo soli
  • Najlepšia káva na svete, zlato a Karibik
  • Panamský prieplav  a panamské all inclusive
  • Výborná kombinácia južnej a strednej Ameriky
 

Odlet a prílet do hlavného mesta krajiny, Bogoty. Večerná aklimatizácia. Dáte si už dnes dúšok slávneho kolumbijského rumu alebo ostanete dlho hore po šálke silnej kávy?

Celodenná prehliadka hlavného mesta. Prejdeme sa srdcom Bogoty. Kostol El Carmen, palác Nariňo, sídlo prezidenta, Plaza Bolívar a Capitol. V koloniálnej časti la Candelaria budeme obdivovať výrazne farebné domy, drevené vyrezávané balkóny a všadeprítomné kvety. Koloniálnu minulosť si pripomenieme na námestí Quevedo a poobede si pozrieme múzeum zlata, kde nájdete najväčšiu zbierku zlatých predmetov z predkomubovej éry. Je ich vyše 30000. Voľný program v zelenej metropole v zovretí hôr.

Soľné bane Zipaquira sú miestom zázrakov. V hĺbke 120 metrov objavili monumentálnu katedrálu zo soli. Spustíme sa dole a tento unikát si dokonale pofotíme. Poobede pokračujeme k jazeru Gutavita, kde vznikla legenda o Eldoráde. Podľa legendy práve v tomto jazere prebiehali náboženské rituály pri ktorých bol obetovaný náčelník pokrytý celý zlatým prachom a ľudia do vody hádzali drahokamy a zlato. A tak vzniklo Eldorádo. Podvečerný návrat do Bogoty.

Prelet do Armenie. Mesto v zovretí hôr a troch najväčších miest Kolumbie (Bogota, Medellín a Cali). Divočinu v okolí symbolizuje fakt, že mesto založil lovec jaguárov. Dnes je vstupnou bránou k najlepšej káve na svete. Armenia je hlavným mestom departamentu Quindio – centrum kávovej oblasti, keďže Kolumbia je známa najlepšou kávou na svete, navštívime kávovú farmu v Armenii, kde sa oboznámime ako to vlastne s tou kávou je – od zasadenia kávového zrnka až po balenie na export, aj my sami sa zapojíme do zberu kávových bobúľ, a za odmenu sa posilníme výdatným jedlom – (typická Bandeja Paisa), no a samozrejme chutnou šálkou kávy.

Čaká nás nádherný deň na ktorý nikto nezabudne. Káva nás sprevádza na každom kroku a dnes si pozrieme očarujúce mestečko Salento a údolie Cocora. Priezračná voda rieky Quindio a voskové palmy, národné stromy Kolumbie. Uvidíme aj palmu de cera dorastajúcu až do výšky 80m? Údolie Cocora si vychutnáme peši aj na koni, pre tých čo chcú zažiť úplne všetko. Ako obed odporúčame miestneho pstruha, ktorý patrí medzi vychýrené lahôdky.

Opustíme zelené údolia Ánd a letíme ku Karibiku. Čaká nás najkrajšie mesto Kolumbie, koloniálna Cartagena. Večer už cítime slaný vzduch Karibiku a krajina sa opäť úplne zmenila. Cartagena de Indias: jedno z najzaujímavejších miest v Južnej Amerike, kedysi hlavné mesto španielskych provincií z ktorého odchádzali lode obťažkané cennosťami. Príťažlivý cieľ pirátskych útokov a najväčší trh s otrokmi v španielskej Južnej Amerike. Dnes je historické jadro na zozname pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prehliadka najväčšej španielskej pevnosti na kontinente – Castillo de San Felipe de Barajas a historického centra so zachovanou koloniálnou architektúrou, obohnaného hradbami na ochranu pred pirátmi. Návšteva mnohých pamätihodností aj miest zachytených Gabrielom Garcíom Márquezom v románe Láska v časoch cholery.

Cartagena si vyžaduje potlesk. Pre mnohých to bude najkrajšie miesto cesty a dnešný deň si pozrieme z každej strany. Začneme vyhliadkou z Cerro de la Popa a potom najkrajší kostol v meste San Pedro Claver. Ponoríme sa do kľukatých kamenistých uličiek starého mesta a necháme sa unášať atmosférou. Prehliadku zakončíme na Pierino Gallo, kde si môžete vybrať množstva suvenírov alebo si iba sadnúť do kaviarne a pozorovať dianie v tejto stredovekej perle.

Voľný deň v meste s uvoľnenou atmosférou a výbornými reštauráciami, alebo fakultatívny celodenný výlet loďou na ostrovy Rosario a Barú. Šnorchlovanie a pozorovanie fantastického podmorského sveta, rum na pláži s bielym pieskom a deň plný karibskej pohody. Výlet trvá cca 10hod.

Dnes nás čaká druhá krajina na našej ceste, Panama. Prelet z Cartageny do Panama city. Celodenná prehliadka Panama City, hlavného mesta Panamy. Panama City je elegantným a prosperujúcim centrom bankovníctva, obchodu a dopravy. Historické mesto Panama City, pamiatka zo zoznamu Unesco má dve časti, starú Panamu zo 16.st a koloniálnu Panamu z 17.-18.st. Nenecháme si ujsť katedrálu Sv.Jozefa, ktorú ako jedinú ušetril legendárny pirát Morgan. Vyhliadka na jazdu z najmonumentálnejších stavieb na svete, panamaský prieplav z Miraflores. Gigantický kanál spájajúci Tichý oceán s Karibikom. Nuž a práve pláže Tichého oceánu budú našim posledným zastavením na tejto ceste. Transfer do príjemného hotela na Playa blanca a relax na pláži v štýle all inclusive.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Doobeda relax na pláži, poobede transfer na letisko a odlet domov

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

 

Cena zahŕňa

- medzinárodnú letenku do Bogoty a späť z Panama city v economy class

- prelet Bogota-Armenia-Bogota-Cartagena-Bogota-Panama

- 8 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v Kolumbii v izbe pre 2 osoby

- 4 x ubytovanie v 3* all inclusive rezorte v Paname

- program podľa popisu

- vstupné do pamiatok a atrakcií počas poznávacieho programu

- slovenského BUBO sprievodcu od príletu do Bogoty až do 10. dňa

- najlepšie poistenie proti insolventnosti

- asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, jazdu na koni, ostatnú stravu, fakultatívne výlety

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
26.03.2017
08.04.2017
2 210,00 €
13.07.2017
25.07.2017
2 410,00 €
28.07.2017
10.08.2017
2 410,00 €
29.09.2017
12.10.2017
2 220,00 €
21.10.2017
03.11.2017
2 320,00 €

Panama

Dobre ráno, dobrý deň, dobrý večer!!! Naša miniskupinka o počte kusov 9, so mnou 10, aby sa nam to lepšie počítalo, dnes už balí kufre v Paname!!! Včera nam na pozdrav "Bubo zdravi Panamu"…

10
MÁJ
22:44
2014

Rano ledva rozlepim oci vo svojej hojdacej sieti a uz sa ide hladat riecny delfin

Este pred tyzdnom sme leteli mini-lietadielkom ponad nekonecnu guyansku dzunglu, aby sme pristali na polnej pristavacej drahe nedaleko asi najkrajsieho vodopadu sveta Kaieteur. Preco?…

23
JAN
01:54
2012
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Aj tento rok sme Vás chceli prekvapiť. Krajším katalógom, lepšou a krajšou stránkou a mnohými cestovateľskými novinkami. Pre Vašu ľahšiu orientáciu som vybral 4 komfortné novinky, ktoré stoja za Vašu pozornosť.

Aj tento rok sme Vás chceli prekvapiť. Krajším katalógom, lepšou a krajšou stránkou a mnohými cestovateľskými novinkami. Pre Vašu ľahšiu orientáciu som vybral 4 komfortné novinky, ktoré stoja za Vašu…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár  • 1 / 0