Los Angeles, San Francisco a relax na Oahu (Havajské ostrovy)

Priznajme si, že nie každý chodí na dovolenku preto, aby každý deň vstával, chodil, behal, balil a vybaľoval. Pohodovú atmosféru Los Angeles neschladí zachmúrené a odmerané San Francisco, lebo viete, že na ďalší deň už letíte do raja. Havajské ostrovy, kde platí radšej raz vidieť naživo ako tisíckrát v televízii. Naše dva obľúbené ostrovy a výber z hotelov, s ktorými budete spokojní. Príjemná plážová atmosféra Los Angeles, ktoré spoznáte do poslednej pláže, najkrajšou cestou USA sa prevezieme až do San Francisca. Uvidíme najkrajšie dánske mesto na svete? V San Franciscu budeme hľadať dôvody čo robia mesto takým úspešným alebo si jednoducho sadneme do Kerouacovej kaviarne a necháme život plynúť. A pláže Havaja? To už je ďalší príbeh.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 540,00 €

USA, Havaj, Havajské ostrovy

13 dní
 • Najväčší organizátor zájazdov do USA
 • Najširší výber svetových pláží
 • Príjemný a nekomplikovaný zájazd
 • To naj zo západného pobrežia Severnej Ameriky, L. A. a San Francisco
 

Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17 storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých znám filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý záber na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive. Uvidíme niektorú z hviezd? Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

Z Los Angeles sa dnes po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden gate bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

Odlet do Honolulu na známy ostrov OAHU a transfer do nášho hotela neďaleko pláže Wakiki beach. Relax na havajských plážach, ktorý si môžete spestriť fakultatívnymi výletmi alebo leňošením na pláži. Naša pláž leží na južnom prostredí ostrova Oahu. V 19. storočí práve na túto pláž chodili príslušníci miestnej kráľovskej rodiny surfovať a oddychovať, dnes ich vystriedate Vy. Socha pána Kahanamoku, ktorý vynašiel surf, nás privíta priamo na pláži. Pokocháme sa nádhernou vyhliadkou na Diamond Head a na miesto, kde sa lámu vlny. Na výber máte z množstva výletov. Prehliadka Honolulu, Pearl Harbour, let vrtuľníkom ponad Oahu, výlet na ďalšie ostrovy... je kam ísť. Relax v Honolulu na Waikiki beach je vhodný pre ľudí, čo majú radi mesto a rušné pláže s nočným životom. Hotel v základnej cene je z našej obľúbenej siete Marriott. Necelých 16 minút z letiska oproti najslávnejšej pláži na Oahu, Waikiki beach. Verejná pláž je dostupná hneď cez cestu a centrum mesta vrátane nákupného strediska sú 5 minút jazdy taxikom. Cena nezahŕňa žiadnu stravu a rezortné poplatky. Ubytovací štandard si môžete zlepšiť využitím lepšieho hotela z ponuky BUBO Prémium ( Halekulani).

Oddych v Honolulu v hoteli podľa Vášho výberu.

Oddych v Honolulu v hoteli podľa Vášho výberu.

Oddych v Honolulu v hoteli podľa Vášho výberu.

Oddych v Honolulu v hoteli podľa Vášho výberu.

Oddych v Honolulu v hoteli podľa Vášho výberu.

Oddych v Honolulu v hoteli podľa Vášho výberu.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • kompletnú dopravu mikrobusmi a autobusmi počas poznávacej časti
 • miestne dane a poplatky
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 7 x v 3* hoteli na Oahu
 • slovenského BUBO sprievodcu (po 4. deň)
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • 1 l balenej pitnej vody denne počas poznávacej  časti
 • asistenčné služby BUBO

 

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ESTA, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.) a letiskové transfery na Havaji, batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade a letoch do Karibiku

Poznámka:

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Los Angeles: Holiday Inn La airport a podobný 2 noci

San Francisco: Whitcomb/Cova a podobný 2 noci

Honolulu: Marriott Waikiki 7 nocí

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Ak si želáte luxusné ubytovanie, využite služby BUBO Prémium.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
30.04.2017
12.05.2017
2 640,00 €
15.05.2017
27.05.2017
2 640,00 €
01.06.2017
13.06.2017
2 870,00 €
16.06.2017
28.06.2017
3 140,00 €
01.07.2017
13.07.2017
3 140,00 €
16.07.2017
28.07.2017
3 140,00 €
01.08.2017
13.08.2017
3 140,00 €
16.08.2017
28.08.2017
3 140,00 €
30.08.2017
11.09.2017
3 140,00 €
05.10.2017
17.10.2017
2 820,00 €
30.10.2017
11.11.2017
2 820,00 €

Donaldove dane (nie toho z Káčerova...)

Čaute Bubáci,
opäť sa vám hlásim z New Yorku. Určite máte Veľkej noci už plné zuby, tak začneme s iným zážitkom.
Dnes, ako sme s kolegyňou Monikou odpočívali v Bryant Park, ktorý patrí k…

16
APR
00:21
2017

Central park a v nom BUBO!

Takto sme my v BUBO travili vikend na Manhattane! Nasa mala, 8-clenna skupinka sa presunula z Toronta cez krasne Niagarske vodopady az do New Yorku.
A pocasie v sobotu poobede, kedy sa nasa…

27
FEB
15:02
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického útoku sa zmenilo na pietne a finančné centrum, pýchu mesta miest.

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0