Malajzia, Brunej, Borneo, Filipíny

Nezvyčajná cesta juhovýchodnou Áziou. Od mrakodrapov Kuala Lumpur k bohatstvu Bruneja. Z pralesa Bornea, kde budeme kŕmiť orangutany na nádherné pláže. Po kľukatých cestách Filipín do hispánskej Manily. Poďte s nami spoznať inú tvár Ázie.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť klientov
od 2 645,00 €

Malajzia, Brunej, Filipíny, Indonézia

16 dní

Odlet z Viedne do Malajzie.

Prílet do Kuala Lumpur. Prvý dotyk s ázijskou modernou. Hypermoderné hlavné mesto Malajzie. Mesto, kde sa na jednom mieste stretáva malajská, čínska, indická a britská kultúra. Slávne dvojičky Petronas (452 m), námestie Merdeka a najvyšší vlajkový stožiar na svete. Bahenný sútok – doslovný preklad Kuala Lumpur, miesto sútoku dvoch riek Klong a Gombak, medzi ktorými sa nachádza rozprávkovo krásna mešita Jamek.

Odlet smer BRUNEJ – exotický mini štátik na ostrove Borneo. Nulové dane, žiadny priemysel, len samá ropa. Jeden z najbohatších štátov sveta s modernou architektúrou. Brunejský sultán patrí medzi najbohatších ľudí na svete, má najväčšiu zbierku áut, záľubu v póle a vrtuľníkoch. Ako narodeninové darčeky kupuje aj lietadlá.

Počas prehliadky uvidíme aj sultánov palác, nádhernú mešitu, múzeum. Návšteva plávajúcej dediny Kampong Ayer, ktorú obýva až 10% obyvateľstva. Obrovská exotika. Vitajte na ostrove Borneo.

Presun loďou sa do malajzijskej časti ostrova BORNEO, noc v Kota Kinabalu.

Odlet do Sandakanu. Fakultatívne možnosť návštevy Korytnačieho ostrova a pozorovanie najväčších korytnačiek pri kladení vajíčok, liahnutie, vypúšťanie novonarodených jedincov do mora spojené s pobytom na malebnom ostrove s nádhernou plážou a kryštálovo čistým morom plným života. Počet miest na tomto ostrove je silne obmedzený a návštevu nevieme garantovať.

Návšteva rezervácie orangutanov v blízkosti Sandakanu, kde sa o tieto ohrozené živočíchy starajú pracovníci centra a pripravujú ich na návrat späť do voľnej prírody. Vidieť orangutana v prirodzenom prostredí džungle a pozorovať ho počas prikrmovania patrí k vrcholným zážitkom celého zájazdu. Presun do hlavného mesta oblasti Sabah – Kota Kinabalu. Zastávka a kúpanie v horúcich prameňoch Poring Hot Sprigs. Nad nami sa majestátne vypína najvyšší vrch celej Malajzie Mount Kinabalu 4101 m.

Exotické mesto Kota Kinabalu Vás očarí svojou podmanivou atmosférou. Na miestnom trhu dostanete všetko. Poznáte rôzne druhy tropického ovocia ako napr. durian, rambutan, salak? Špecialitou KK sú tiež čerstvo ulovené a priamo pred Vami pripravené morské plody. Neodolateľné.

Možnosť návštevy blízkeho národného parku Tunku Abdul Rahman. Plavba loďkou pomedzi ostrovy spojená s kúpaním, šnorchlovaním a oddychom s výhľadom na samotné mesto a okolie.

Pokračujeme ďalej, letíme na Filipíny! Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie.

Cesta klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE. Prvá jazda v pestrofarebnom jeepney. Malý nenáročný trek k ryžovým poliam, ktoré sú často označované za ôsmy div sveta. Príslušníci kmeňa Ifugao tvorili primitívnymi nástrojmi súčasný reliéf krajiny dvetisíc rokov. Možnosť nákupu typických domácich predmetov, šperky a kroje kmeňa Ifugao, ktoré sa dajú porovnať iba s tými v Zimbabwe, či na Sumatre.

Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín. Úchvatný zážitok.

BAGUIO, známe aj ako hlavné letné mesto Filipín, vyhľadávané miestnou smotánkou. Leží v nadmorskej výške 1500 metrov, príjemná klíma, mesto borovíc a kvetov.

Bohatý program do poslednej minúty. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Manila je často považovaná za druhú Havanu. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty.

Transfer na letisko a odlet domov z tejto nezabudnuteľnej cesty.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

  • medzinárodné letenky v economy class
  • všetky prelety počas zájazdu
  • ubytovanie v hoteloch
  • lodné trajekty
  • dopravu podľa programu
  • slovenského BUBO sprievodcu
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vstupné

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
30.11.2017
15.12.2017
2 645,00 €

Veľká noc na Filipínsky spôsob

Je pol štvrtej ráno a na izbe ma budí telefonát z recepcie, že mám vstávať. Celá skupina sa stretávame na recepcií ná…

Robert Taraba z BUBO
14
APR
15:52
2017

Orang-Utan, lesný človek z Bornea

Prilietame do Sandakanu, bývalého hlavného mesta štátu Sabah vrámci Malajzskej únie. Sabah je druhým najväčším …

Robert Taraba z BUBO
08
APR
18:02
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Už dvadsaťpäť rokov je naším cieľom ponúknuť Vám kvalitnú dovolenku plnú zážitkov s najlepším pomerom férovej ceny a vysokej úrovne služieb. Sme presvedčení, že investícia do poznania nepodlieha devalvácii. O to viac ma teší, keď sa nám podarí pripraviť pre Vás cestu, ktorá prekvapí aj mimoriadne nízkou cenou. Do pozornosti Vám dávam tieto štyri novinky na rok 2017.

Už dvadsaťpäť rokov je naším cieľom ponúknuť Vám kvalitnú dovolenku plnú zážitkov s najlepším pomerom férovej ceny a vysokej úrovne služieb. Sme presvedčení, že investícia do poznania nepodlieha…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár  • 1 / 0