Malajzia, Singapur a fantastická Indonézia

Malajzia, Singapur, Indonézia, Bali

Cesta, ktorú raz z živote treba absolvovať. Kontrasty 3 náboženstiev, tri ázijské veľkomestá, ktoré udávajú tóny svetového biznisu a do toho azda najkrajšie hinduistické a budhistické pamiatky na svete. Jáva a Bali, dva ostrovy, ktoré sú ako oheň a voda. Let výbornou spoločnosťou, minimálne presuny autobusom a záver na ostrove bohov pri šume oceánu. Trošku zanedbávaná časť sveta, ktorá vás prekvapí atrakciami, pamiatkami a autentickosťou.

Tomáš Horňák Tomáš Horňák
Spokojnosť zákazníkov
od 2 270 €

Malajzia, Singapur, Indonézia, Bali

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Ťahaný čaj

Typickou pochúťkou malajzského polostrova je takzvaný "ťahaný čaj". Stretnete sa s ním od Penangu po Singapur. Základ je čierny čaj, do ktorého sa pridá "salko" a potom ho už len ponaťahujú. Výsledok je veľmi chutný. Dáte si ho horúci, alebo na ľade?

Kinetický dážď

Kinetický dážď je exkluzívne umelecké dielo na letisku Changi v Singapure. Zastavte sa na Termináli 1 pri jednom z týchto diel. Nájdete ich v hale pri check in pultoch.

* jedinečná kombinácia na trhu

* najkrajší hinduistický chrám na svete a najlacnejšia michelinka na svete

* 3 prelety v cene

* výber hotelov na Bali máte pod kontrolou

Zobraziť mapu

Prílet do KUALA LUMPUR. Ubytovanie v najvyššom hoteli Malajzie (zmena vyhradená, no 4* garantujeme), divoká čínska štvrť a osvetlené najvyššie dvojičky sveta Petronas Towers. Vnikneme do multikultúrnej spoločnosti taoistov, hinduistov, muslimov, kresťanov a konfuciánov. Ukážeme si miesto odkiaľ nafotíme úžasnú budovu, ktorá bola 6 rokov najvyššou na svete najlepšie a miesto kde Donald Trump stavia svoj nový mrakodrap.

Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom sveta (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie v ružových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo –saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas tower si dáme obed (sprieodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš BUBO sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už zdiaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov BUBO. Presný popis hotela nájdete v Doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po úžasných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Tu sa už rozdelíme a v rámci voľného programu môžete absolvovať rozličné zaujímavé veci. Okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných sklenníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš.

Jakarta, najväčšie, najrušnejšie mesto krajiny, sídlo štátnych orgánov, centrum obchodu, mesto kontrastov - tradičné a moderné, bohaté a chudobné, sakrálne a svetské. Protiklady často stoja bok po boku v tejto metropole. Prehliadka moderného centra, obrovské námestie Merdeka, v strede ktorého stojí monument nezávislosti Monas (132 m).

Mešita Istiqlal a hneď oproti katolícka katedrála, nádherný príklad náboženského spolužitia a slobody. Stále funkčný prístav drevených škunerov Sunda Kelapa. Stará Batavia a ukážka holandskej koloniálnej architektúry. Posedenie v Café Batavia pri dobrom obede a káve v štýlovej kaviarni pripomínajúcej koloniálne časy. Transfer na letisko a prelet do Yogyakarty.

Yogyakarta je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier na Jáve. Nachádza sa na úpätí aktívnej sopky Merapi (2930 m). Gamelan, jávanský tanec, wayang kulit (kožené bábky), divadlo a iné prejavy tradičného umenia okúzlia každého návštevníka. Miestni remeselníci vynikajú v umení spracovania striebra, kože a v tvorení batiku. Malioboro, hlavná ulica, je tepnou mesta, vždy preplnená a známa svojim jedlom, nočným životom a pouličnými predavačmi. Vyskúšajte tradičný dopravný prostriedok becak (bicyklová rikša). Brahma, Višnu, Šiva – hinduistická svätá trojica Trimutri a chrámy pre nich ľudskou rukou zhotovené – to je PRAMBANAN. Najväčší hinduistický chrámový komplex v Indonézii z 9. storočia pod záštitou UNESCO. Vedeli ste, že je starší o viac ako 250 rokov než Angkor Wat? Detailné reliéfne zobrazenia hinduistickej mytológie a eposu Ramajána. Návšteva výrobne batiku, strieborných šperkov a bábok používaných pri tieňovom divadle Wayang Kulit. Kráľovské záhrady, vodný palác a sultánov hárem Taman Sari.

Yogyakarte stále vládne sultán. Objasníme si prečo. Volá sa Hamengkubuwono. Koľký v poradí? Jednou z hlavných atrakcií mesta je ‘Kraton’ (sultánov palác). Palác je centrom tradičného života a napriek modernej dobe stále vyžaruje z neho duch dávnej minulosti. Prehliadka palácového komplexu a jeho expozícií. BOROBUDUR jeden z najvýznamnejších budhistických chrámov na svete, taktiež pod záštitou UNESCO. Vznik sa datuje okolo roku 800. Je kamennou učebnicou budhistickej náuky. Chrám postavený na návrší má tvar terasovitej pyramídy. Päť štvorcových terás predstavuje pozemský svet, tri kruhovité terasy symbolizujú svet duchovný. Na samom vrchu 72 zvonovitých stúp so sochami Budhu a najvyššia symbolizujúca nirvánu, duchovnú slobodu a nebo. Návšteva Borobuduru je neopísateľným zážitkom a obohatí každého.

Odlet na Bali, transfer do hotela, prvé kúpanie sa.

Celodenný oddych na slávnych plážach.

Celodenný oddych na slávnych plážach.

Celodenný relax, posledné nákupy nádherných balijských suvenírov a podvečer odlet z Bali.

Prílet do Viedne a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • prelet Singapur - Jakarta
 • prelet Jakarta - Yogyakarta
 • prelet Yogyakarta - Denpasar
 • 1 x ubytovanie v 4* hoteli v Kuala Lumpur
 • 2 x ubytovanie v 4* hoteli v Singapure
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteli na Jáve (Jakarta, Yogyakarta)
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteli na Bali
 • 11 x raňajky
 • prenajatú dopravu
 • BUBO sprievodcu počas poznávacej časti dni 1-9
 • množstvo prehliadok a výletov
 • prehliadku Singapuru a Kuala Lumpur, Jakarty, Borobudur a Prambanan
 • všetky vstupy do pamiatok v Indonézii podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), poistné, osobné výdaje a prémiové hotely, víza (aktuálne víza nie sú nutné)

Hotely používané na zájazde ( zmena vyhradená)

Kuala Lumpur: Furama a podobný 1 noc

Singapore: Tanglin Jen a podobný 2 noci

Jakarta: Ibis a podobný 1 noc

Yogyakarta: Puri Artha a podobný 3 noci

Bali: Jayakarta resort and spa 3 noci

Poznámka:

Túto destináciu lietame leteckou spoločnosťou Emirates s prestupom v Dubaji, alebo Qatar Airways s prestupom v Dohe.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
25.10.2018
06.11.2018
2 280 €
Základná cena 2280 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 775 €
Objednať zájazd
10.11.2018
22.11.2018
2 280 €
Základná cena 2280 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 775 €
18.02.2019
02.03.2019
2 370 €
Základná cena 2370 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 865 €
11.03.2019
23.03.2019
2 370 €
Základná cena 2370 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 865 €
27.04.2019
09.05.2019
2 470 €
Základná cena 2470 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 965 €
13.05.2019
25.05.2019
2 470 €
Základná cena 2470 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 965 €
17.07.2019
29.07.2019
2 570 €
Základná cena 2570 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 3 065 €
05.08.2019
17.08.2019
2 570 €
Základná cena 2570 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 3 065 €
07.10.2019
19.10.2019
2 270 €
Základná cena 2270 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 765 €
21.10.2019
02.11.2019
2 470 €
Základná cena 2470 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 965 €
18.11.2019
30.11.2019
2 370 €
Základná cena 2370 €
Letiskové poplatky 495 €
Spolu 2 865 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +6 viac

Južná Afrika Total

19.10. → 03.11.2018 +19 ter.
16 dní
3 540 €
Malajzia , +3 viac
11 dní
2 360 €


 • 1 / 0