Motozájazd Škótsko a Hebridy

BUBO motozájazd, kde cieľom nie je konkrétna destinácia, ale jazda po ceste, ktorá do nej vedie. Máme radi stroj, ktorý nás vezie po ceste, na ktorej sa nepýtame aká je dlhá a koľko času ju trvá prejsť. Zaujíma nás kadiaľ vedie, aké má zákruty, rovinky, okolie, výhľady, akí ľudia okolo nej žijú. Niekedy je to výzva podobná ako náročná horská túra. A niekedy ako prechádzka po slnečnej pláži.

Novinka Novinka
2017
od 1 586,00 €

Škótsko, Veľká Británia

8 dní

Prvý deň v ľavostrannej premávke, prejazd škótskym vidiekom. Cesty prvej triedy lemované lesmi striedajú vidiecke cestičky, ovečky na pasienkoch, typická škótska architektúra roztrúsených usadlostí. Každým kilometrom, je cesta krajšia a krajšia. Vrcholom tohto dňa je priesmyk Glencoe, jedno z najkrajších miest Škótska. Horská cesta, úzka a samá zákruta pre nás dnes končí neďaleko jazera Loch Ness.

Ráno začneme návštevou zrúcanín hradu Urquhart na brehu jazera Loch Ness. Potom pomaly vystúpame typickými cestičkami do srdca Škótskej Vysočiny. Cesta nás zavedie mostom cez úžinu na jeden z ostrovov Vnútorných Hebríd, ostrov Skye. Tento je pokladaný za najromantickejší z Hebridských ostrovov. Prenocujeme na tomto ostrove.

Cestou ponad pobrežie prejdeme okolo ostrova do prístavu Uig a trajektom na ostrov Harris, najväčší z ostrovov Vonkajších Hebríd. Potom do jediného mesta ostrova, prístavného Stornoway.

Okruh okolo ostrova. Zastavíme sa v skanzene „Bearnan Black House Village“, pri „Callanish Standing Stones“ a prejdeme perlou ostrova - neuveriteľnou, 50 kilometrov dlhou Golden Road.

Skoro ráno sa preplavíme do Uig a po štvorhodinovej plavbe si to namierime do Cairngormského národného parku, poobede ochutnávka whisky v Royal Lochnagar Distellery

Presun do Edinburghu. Poobede, voľný program, prehliadka mesta.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

-  preprava motoriek zo Slovenska do Edinburghu a späť

-  spiatočná letenka

-  poplatky za trajekty

-  transfer z letiska a na letisko

-  ubytovanie s raňajkami

-  služby slovenského sprievodcu počas celého zájazdu

-  služby mechanika počas celého zájazdu /odstránenie menších závad/

           

Cena nezahŕňa:

- ostatná strava

- letiskové poplatky

- cestovné poistenie

- sprievodné vozidlo /na požiadanie/ 

- vstupné

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
11.07.2017
18.07.2017
1 586,00 €

SKYE, Glenfinman a alchýmia výroby whisky.

Žiaden okruh Škótskom by nebol kompletný bez návštevy aspoň jedného z množstva ostrovov a preto nás dnes čaká ostrov drakov, najväčší ostrov Hebríd, Vyrazili sme z Fort Williamu na ostrov…

Robert Hašta z BUBO
19
APR
12:52
2017

Whisky za stotisíc libier a nekúp to.

Vstali sme do neobvykle slnečného dňa. Včerajšok patril magickému Lochneskému jazeru a hradu Urquhart ,ktorý sme dnes vymenili za najväčší zámok vysočiny Dunrobin, ktorý patrí klanu…

14
APR
23:30
2017
Zájazdy | BUBO