Najzaujímavejšie miesta sveta: Mŕtve more

Jordánsko

Zamilovaná orientálna rozprávka. Púštne kráľovstvo, kde beduínska česť znamená viac ako zákon. Každý deň sa môžete ponoriť do najslanšieho mora na svete a vychutnať si romantický západ slnka na najnižšie položenom mieste našej planéty. Krátka cesta plná lásky a slnka s možnosťou navštíviť Petru, jeden z novodobých divov sveta, ktorý vám nedá spať.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 680 €

Jordánsko

5 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • magické mesto Petra vytesané do ružových skál
 • kúpanie v najslanšom Mŕtvom mori a procedúry Dr. Dianišku
 • zážitky a la Indiana Jones a slávne miesta z biblických príbehov
 • Romantika v púštnom kráľovstve
Zobraziť mapu

Odlet kvalitnou leteckou spoločnosťou a prílet do hlavného mesta Jordánska, Ammánu, ktorý bol kedysi antickou Filadelfiou. Dnes je hlavným mestom krajiny, ktorej vládne odvážny kráľ Abdulláh a krásna a múdra kráľovna Rania. Napadlo by Vás, že si zoberiete inšpiráciu pre svoj vzťah z moslimskej krajiny? Vstúpili sme do Jordánska, kde sa nachádza novodobý div sveta. Z moderného letiska princeznej Alie sa presunieme na najnižšie položené miesto na planéte Zem a zbehneme do údolia Mŕtveho mora. Prekonáme 1200 výškových metrov a sme tam! Príchod do príjemného 3* hotela s bazénom a priamym vstupom do Mŕtveho mora. Nocľah. Ak máte záujem, tak ubytovací štandard si môžete zlepšiť na hotel Kempinski Ishtar. Viac zážitkov nájdete na https://www.bubo.sk/forum/zivi-pri-mrtvom-mori-luxusne

Celodenný relax pri Mŕtvom mori, kúpanie v sladkej či slanej vode. V údolí Mŕtveho mora sa okúpete v najslanšom mori na svete a uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Relax, oddych a liečebné procedúry v Mŕtvom mori. Výborný hotel, strava a fantastické miesto - ste predsa na najnižšie položenom mieste na svete!! Mŕtve more je jedinečný fenomén, ktorý Vám pripravý nezabudnuteľný zážitok. Má rozlohu 1050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemeguli. Voda v Mŕtvom mori obsahuje 10x viac solí ako obyčajná morská voda. Na pobreží sú nánosy bahna, ktoré majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus. Na nervový systém pôsobí kombinácia vody, vzduchu a bahna s veľkým množstvom jódu a brómu, ďalej síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí na artritídu a reumu. Pri príchode k morskému brehu môžete zabudnúť na prirodzené nutkanie nás stredozemcov z krajiny bez mora, kedy sa s radosťou malého dieťaťa vrháme do vôd aby sme sa čo najrýchlejšie ponorili pod hladinu. Odhliadnuc od toho, že pri Mŕtvom mori sa Vám to kvôli vysokej hustote solí tak ľahko nepodarí, tak by ste súčasne zažili silu koncentrácie solí a minerálov v podobe niekoľko hodín intenzívneho štípania očí a ostatných otvorov na hlave, do ktorých by sa voda z Mŕtveho mora dostala. Aby ste naplno využili potenciál liečebnej sily mŕtveho mora, dodržujte nasledujúce pravidlá: 1: plávajte, lepšie povedané nadnášajte sa vo vode Mŕtveho mora 10 - 15 minút. Nesnažte sa ponárať hlavu pod vodu, nerobte prudké pohyby, aby ste nešpliechali na seba, alebo iného človeka. 2: vyjdite na breh a ponatierajte sa bahnom. Bahno nedávajte do tesnej blízkosti očí, úst, nosa a uší. 3: počkajte na brehu 15 až 20 minút, kým bahno dokonale uschne na Vašom tele 4: vráťte sa do mora a zmyte zo seba všetko bahno. Zostaňte vo vode maximálne ďaľších 10 minút. 5: vyjdite na breh a použite sprchu na brehu na starostlivé osprchovanie celého tela. Túto procedúru ideálne urobte 2x denne. Pokiaľ sa Vám žiada viac kúpania, využite širokú škálu bazénov s menej slanou morskou vodou alebo aj sladkou vodou na brehu.

Relax, zdravie a slnečné lúče pri Mŕtvom mori, alebo fakultatívny výlet k novodobému divu sveta, Petre. Fakultatívny celodenný výlet do Petry: začneme už o 04:00 ráno a ukončíme neskoro večer. Každá minúta však stojí zato. Jeden z divov sveta....PETRA. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliadka Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách. Červený prach z Petry spláchneme v bazéne.

Celodenný relax pri Mŕtvom mori. Sladkovodné bazény alebo šialene slaná voda a k tomu horúce slnko.V tento deň máte možnosť absolvovať fakultatívny výlet na sever do najzachovalejšieho antického mesta v krajine. JARASH: antické mesto, kde je odkrytých len necelých 20 percent mesta. Dokonale zachované Cardo Maximus s vyjazdenými stopami od rímskych kočov, množstvo byzantských mozaík, divadlo, tetrapylóny. Mestu na križovatke karavánových ciest sa darilo. Uvidíte sami. Poobede sa zastavíme na mieste odkiaľ Mojžiš videl zem zasľúbenú. Hora Nebo a Mojžišova hrobka. V Madabe na nás čaká najstaršia mozaika Palestíny a pri troche šťastia uvidíme ligotajúce sa kupole Jeruzalemu. Večerný transfer na letisko a odlet domov.

Rozlúčka s Mŕtvym morom, ktoré s nadšením doma opíšete svojim priateľom a známym.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Ammánu v economy class
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteli a late check out
 • 3 x raňajky
 • kúpanie v Mŕtvom mori
 • víza
 • letiskové transfery v Jordánsku
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, cestovné poistenie, fakultatívne výlety

Hotel: Preferovaným hotelov v základnej cene zájazdu je Ramada Dead Sea spa hotel.

Jordánsko sa právom označuje spolu s Marokom za najromantickejšiu krajinu islamského sveta. Okrem prírodných krás, majestátnych stavieb nám zanecháva predovšetkým silné beduínske dedičstvo. Tradície a kultúra beduínov sa zachovávala iba ústne a nadovšetko si cenili rodinné hodnoty a lásku k slobode. Milovali poéziu a básnik mal obrovskú moc. Viac sa dozviete na zájazde od našich skvelých sprievodcov.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
20.10.2018
24.10.2018
680 €
Základná cena 680 €
Letiskové poplatky 305 €
Spolu 985 €
Objednať zájazd
01.11.2018
05.11.2018
780 €
Základná cena 780 €
Letiskové poplatky 305 €
Spolu 1 085 €
24.02.2019
28.02.2019
880 €
Základná cena 880 €
Letiskové poplatky 305 €
Spolu 1 185 €
17.04.2019
21.04.2019
880 €
Základná cena 880 €
Letiskové poplatky 305 €
Spolu 1 185 €

Odporúčame

Irán

Irán - Perzská ríša

28.03. → 08.04.2019 +3 ter.
12 dní
2 480 €
Izrael , +1 viac

Palestína, Izrael

12.10. → 17.10.2018 +7 ter.
6 dní
1 180 €


 • 1 / 0