New York, New York

USA

Či sem cestujete ako zaľúbený pár, či ste sama a hľadáte miesta známe z filmov a seriálov, ktoré pozná celý svet, či idete za kultúrou v najlepších múzeách, galériách sveta alebo na jednej z top operných scén planéty, či žijete športom pasívne a láka vás najlepší hokej v NHL, alebo aktívne a túžite si zabehnúť najväčší maratón na svete, či sa vaša rodina rozrástla a zaujímajú vás miesta, kde sa budete cítiť dobre aj s ročným bábätkom - New York vás nesklame ani na sekundu a vždy ponúkne niečo nové.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 980 €

USA

5 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Výber termínov počas celého roka
 • Slovenský sprievodca s každou skupinou
 • Plavba okolo Manhattanu
 • Výber najlepších reštaurácií v New Yorku

 

Zobraziť mapu

Odlet a prílet do New Yorku. Staneme sa súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Po ubytovaní budeme mať ešte šancu si užiť večerný New York. Times Square, známe ako pupok sveta, je plné dňom i nocou, alebo si pôjdete užiť výhľad z Empire State Building. Sme v meste, ktoré nikdy nespí, tak hurá doň. NEW YORK, NEW YORK. Ubytovanie v príjemnom hoteli na Long Islande. Ak si želáte zlepšiť úroveň ubytovanie, využite služby BUBO Prémium, kde nájdete široký výber hotelov vyššej kategórie.

Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na Dolnom Manhattane. Z Battery Parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Táto farnosť vlastní väčšinu pozemkov pod Wall Street. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky Svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall Street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall Street nás dovedie k East River a k vyhliadke na Brooklynský most. Z Dolného Manhattanu sa presunieme na Horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central Park s chronicky známymi miestami. Dakota Building, Strawberry Fields, Trumpovo klzisko a hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza sa začína známa nákupná zóna Piatej Avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený kostol sv.Patrika a naproti Rockefellerovo centrum. Neďaleko je Grand Central Station so svojimi preslávenými hodinami a zaujímavou výzdobou stropu. Deň sa ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadwayi.

Aby sa vám trošku zmenil pohľad na mesto, môžete si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo Dolného Manhattanu do East River a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. ( Plavba je fakultatívna a stojí 31 eur). Budete mať šancu pofotiť a pozrieť si mesto z iného uhla. Po tejto plavbe, ktorá trvá dve hodiny, máte ešte dostatok času na vlastný program v meste. V New Yorku je možností neúrekom a za jednu párdňovú návštevu všetko nestihnete. Určite si však toto mesto zamilujete, ako drvivá väčšina zo 65 miliónov návštevníkov, ktorí sem ročne zavítajú. Ak na plavbu nepôjdete tak deň strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami, alebo relaxom v Central Parku. BUBO sprievodca Vám rád poradí.

Priestor na posledné naplnenie nákupných tašiek, individuálne dopozeranie atrakcií, zamávame Times Square a poobede transfer na letisko, odlet domov a prílet ďalší deň.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách v New Yorku
 • prehliadku New Yorku druhý deň zájazdu
 • letiskové transfery v New Yorku
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vstupné do múzeí, pamiatok, atrakcií, ESTA, fakultatívne výlety, poistenie, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Hotel v základnej cene zájazdu je: Ramada Long Island/Four Points Long island a podobný

Preferovanou leteckou spoločnosťou pri tomto zájazde je Austrian airlines, Swiss a Lufthansa.

Luxury
9%
Luxury
27%
Quality
72%

Termíny a ceny

Termín
Cena
20.07.2018
24.07.2018
1 150 €
Základná cena 1150 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 598 €
Objednať zájazd
29.07.2018
02.08.2018
1 150 €
Základná cena 1150 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 598 €
Objednať zájazd
08.08.2018
12.08.2018
1 150 €
Základná cena 1150 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 598 €
Objednať zájazd
19.08.2018
23.08.2018
1 150 €
Základná cena 1150 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 598 €
Objednať zájazd
26.08.2018
30.08.2018
1 150 €
Základná cena 1150 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 598 €
Objednať zájazd
16.09.2018
20.09.2018
1 150 €
Základná cena 1150 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 598 €
Objednať zájazd
27.09.2018
01.10.2018
1 050 €
Základná cena 1050 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 498 €
Objednať zájazd
28.10.2018
01.11.2018
980 €
Základná cena 980 €
Letiskové poplatky 428 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 1 428 €

Odporúčame

Sri Lanka
11 dní
2 210 €
Kuba

Kuba - All inclusive

19.10. → 30.10.2018 +26 ter.
12 dní
2 120 €

M Mgr. Martin Lissník

 
Dobrý deň. Chcel by som sa Vám poďakovať za výbornú dovolenku v zájazde New York New York! Bolo naozaj parádne a neodradil nás ani silný dážď. Chcel by som pochváliť aj chalanov Ericha a Lubora, sprievodcov, ktorí boli veľmi ochotní nápomocní. Samozrejme mali aj výborný výklad. Určite sa opäť na vás obrátim s ďalšou poznávacou cestou. Prajem pekný deň.

D Denisa Bizoňová

 
Dobrý deň,
chcela by som veľmi pekne poďakovať za organizáciu našej cesty do New Yorku. Všetko super naplánované, komunikácia s kanceláriou bezchybná (i keď som s mojimi otázkami pred cestou bola asi už dosť otravná), inštrukcie úplne polopatistické (úplne ako pre mňa:)) a fakt všetko podľa nich klapalo, nikde žiaden problém.
Sprievodca Erik a Marek úžasní, super deň sme s nimi strávili, pozdravujeme ich. Taktiež za hotel som vďačná, že ste nakoniec ubytovali priamo na Manhattane a aj za výber miest v lietadle.
Krásny výlet, dobrá práca.
Ďakujeme.
Denis & DenisaM Marcela Macová

 
ahojte
dakujeme hlavne Kamilovi za to, že sme sa tak veľa dozvedeli o New Yorku. Neviem ako ste ho našli ale mali ste šťastnú ruku :) trpezlivejšieho a ochotnejšieho človeka sme davno nestretli
Marcela, Monika, Radka a Natalia

B Branislav Šándor

 
Chcel by som sa opytat niekoho kto bol na tomto zajazde, ci tych par dni nie je malo na New York?
Dakujem za odpoved

 

 
Milý p.Fellner touto cestou sa Vám chceme poďakovať za úžasný zájazd /bonusový/ New York /19.7-23.7/ .Ako vždy ste boli skvelí a aj po predošlých zájazdoch, ktoré sme s Vami absolvovali neostáva nám nič iné ako vysloviť slová vďaky a chvály.Naša sprievodkyňa Saška bola úžasná tak sa jej chceme aj touto cestou poďakovať a pochváliť jej odborné ako aj organizačné schopnosti.Milý p.Fellner sme radi že môžeme s Vašou cestovnou kanceláriou spoznávať svet a prajeme Vám veľa úžasných sprievodcov ako aj spokojných klientov vo Vašej ďalšej práci .
Tešíme sa na ďalšie zážitky s BUBOM prajeme všetko dobré !

Vašková Jana a Bartolomej

 

 
From: Ľubica Follrichová
Sent: Wednesday, December 14, 2011 9:20 AM
To: bubo@bubo.sk
Subject: Poďakovanie

Milí Bubáci !
Bola som na niekoľkých zájazdoch s Vašou cestovnou kanceláriou a nedá mi ,aby som Vás nepochválila za vysoko profesionálne služby Vašich sprievodcov. Obzvlášť vo mne rezonujú zážitky z návštevy New Yorku/3.-7.12.11/ s Michalom Chmeliarom. V NY som nebola prvýkrát,ale od neho som sa dozvedela o tomto meste najviac. Svojim vystupovaním /presnosťou, skromnosťou, intelektom a vysokou rozhľadenosťou / si nás získal viacerých.
Preto mi dovoľte aj touto cestou mu poďakovať a Vám popriať veľa takych šikovných kolegov.
Celému kolektívu prajem krásne Vianoce a úspešný Nový rok 2012 prežitý v zdraví, pohode a nabitý krásnymi zážitkami.
Ľubica Follrichová

 

 
Chcela by som sa poďakovať celemu tímu BUBO o skvele zorganizovaný zájazd,ale hlavne nasej fantastickej sprievodkyni, s ktorou som cestovala uz druhý krát. Je to človek s veľkou charizmou, dušou oddanou pre klienta, ktorá má energiu na rozdávanie, ale hlavne žiadna otázka z našej strany nikdy nebola nezodpovedaná. Už dnes plánujem cestovat s vami na budúci rok a to zase do NEW YORKU. ĎAKUJEME KOVACSOVI Z MALACIEK.

 

 
Ake su pocity nasich klientov po absolvovanej plavbe okolo Manhattanu zistili v New Yorku Juro Ondrejcik a Martin Navratil. Pozrite si video na
http://www.youtube.com/watch?v=BZSb-wqHIj0

 

 
Fra: Bubo
Dato: 2 oktober 2011 18:12:12 CEST
Til: jozef.zeliznak@bubo.sk
Emne: Bubo Forum

Vážena CK BUBO, vo štvrtok 29.9. sme sa vrátili zo zájazdu New York-mali sme šťastie na sprievodkyňu Sašku, ktorá nám perfektne zorganizovala pobyt, necelé tri dni zbehli veľmi rýchlo, mali sme však pocit,že to bolo dlhšie. Dokázala nám , že v Amerike je všetko možné. Vďaka Saške sme toho spoznali veľmi veľa.Jej obetavý prístup ako aj profesionálna organizácia tohto zájazdu od príchodu až po odchod bola viac ako 100%. Ďakujeme a blahoželáme k takýmto delegátom ktorí Vám robia dobre meno a zároveň aj dobrú reklamu,Aj vďaka Saške sme sa na poslednú chvíľu prihlásili na ďalší zájazd v rámci akcie 1+1.

Ľubčo Vitanov s manželkou.

 

 
-----Original Message-----
From: Richard Krč
Sent: 15. mája 2011 17:45
Subject: podakovanie

Dobry den p. Fellner,
Este raz sa chcem podakovat za par nadhernych dni stravenych v New
Yorku. Skutocne mi to velmi zdvihlo naladu a priviedlo na ine myslienky.

Prajem vsetko dobre a nech sa dari.
P.S. posielam 1 panoramku robenu rano z Central parku:

http://www.krc.sk/ny/panoramaNYfull.zip

... bohuzial je to len z kompaktu...

S pozdravom,
Richard Krc