New York, New York

Myslím si, že nepreháňam, ak poviem, že slová New York sú najskloňovanejším mestom na svete. Právom či neprávom? Ideálne je presvedčiť sa o tom na vlastnej koži prehliadkou tohto liberálneho kolosu. Príjemná cesta vhodná aj na predĺžený víkend, počas ktorej zažijete, uvidíte, nakúpite. S otvorenými ústami sa prejdete pod mrakodrapmi a Váš sprievodca Vás do tohto živého organizmu zasvätí.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 950,00 €

USA

5 dní
 • Výber termínov počas celého roka
 • Slovenský sprievodca s každou skupinou
 • Plavba okolo Manhattanu
 • Výber najlepších reštaurácií v New Yorku

 

 

Odlet a prílet do New Yorku. Staneme sa súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Po ubytovaní budeme mať ešte šancu si užiť večerný New York. Times Square, známe ako pupok sveta, je plné dňom i nocou, alebo si pôjdete užiť výhľad z Empire State Building. Sme v meste, ktoré nikdy nespí, tak hurá doň. NEW YORK, NEW YORK. Ubytovanie v príjemnom hoteli na Long Islande. Ak si želáte zlepšiť úroveň ubytovanie, využite služby BUBO Prémium, kde nájdete široký výber hotelov vyššej kategórie.

Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na Dolnom Manhattane. Z Battery Parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Táto farnosť vlastní väčšinu pozemkov pod Wall Street. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky Svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall Street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall Street nás dovedie k East River a k vyhliadke na Brooklynský most. Z Dolného Manhattanu sa presunieme na Horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central Park s chronicky známymi miestami. Dakota Building, Strawberry Fields, Trumpovo klzisko a hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza sa začína známa nákupná zóna Piatej Avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený kostol sv.Patrika a naproti Rockefellerovo centrum. Neďaleko je Grand Central Station so svojimi preslávenými hodinami a zaujímavou výzdobou stropu. Deň sa ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadwayi.

Aby sa vám trošku zmenil pohľad na mesto, môžete si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo Dolného Manhattanu do East River a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. ( Plavba je fakultatívna a stojí 31 eur). Budete mať šancu pofotiť a pozrieť si mesto z iného uhla. Po tejto plavbe, ktorá trvá dve hodiny, máte ešte dostatok času na vlastný program v meste. V New Yorku je možností neúrekom a za jednu párdňovú návštevu všetko nestihnete. Určite si však toto mesto zamilujete, ako drvivá väčšina zo 65 miliónov návštevníkov, ktorí sem ročne zavítajú. Ak na plavbu nepôjdete tak deň strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami, alebo relaxom v Central Parku. BUBO sprievodca Vám rád poradí.

Priestor na posledné naplnenie nákupných tašiek, individuálne dopozeranie atrakcií, zamávame Times Square a poobede transfer na letisko, odlet domov a prílet ďalší deň.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách v New Yorku
 • prehliadku New Yorku druhý deň zájazdu
 • letiskové transfery v New Yorku
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vstupné do múzeí, pamiatok, atrakcií, ESTA, fakultatívne výlety, poistenie, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.)

Poznámka:

Hotel v základnej cene zájazdu je: Ramada Long Island/Four Points Long island a podobný

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
15.07.2017
19.07.2017
1 050,00 €
29.07.2017
02.08.2017
1 150,00 €
10.08.2017
14.08.2017
1 050,00 €
25.08.2017
29.08.2017
1 150,00 €
17.09.2017
21.09.2017
1 150,00 €
28.09.2017
02.10.2017
1 050,00 €
19.10.2017
23.10.2017
1 050,00 €
28.10.2017
01.11.2017
980,00 €
23.11.2017
27.11.2017
950,00 €
01.12.2017
05.12.2017
950,00 €

Donaldove dane (nie toho z Káčerova...)

Čaute Bubáci,
opäť sa vám hlásim z New Yorku. Určite máte Veľkej noci už plné zuby, tak začneme s iným zážitkom.
Dnes, ako sme s kolegyňou Monikou odpočívali v Bryant Park, ktorý patrí k…

16
APR
00:21
2017

Central park a v nom BUBO!

Takto sme my v BUBO travili vikend na Manhattane! Nasa mala, 8-clenna skupinka sa presunula z Toronta cez krasne Niagarske vodopady az do New Yorku.
A pocasie v sobotu poobede, kedy sa nasa…

27
FEB
15:02
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického útoku sa zmenilo na pietne a finančné centrum, pýchu mesta miest.

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


ahojte dakujeme hlavne Kamilovi za to, že sme sa tak veľa dozvedeli o New Yorku. Neviem ako ste ho našli ale mali ste šťastnú ruku :) trpezlivejšieho a ochotnejšieho človeka sme davno nestretli Marcela, Monika, Radka a Natalia
23. 4. 2014
Chcel by som sa opytat niekoho kto bol na tomto zajazde, ci tych par dni nie je malo na New York? Dakujem za odpoved
12. 3. 2013
Milý p.Fellner touto cestou sa Vám chceme poďakovať za úžasný zájazd /bonusový/ New York /19.7-23.7/ .Ako vždy ste boli skvelí a aj po predošlých zájazdoch, ktoré sme s Vami absolvovali neostáva nám nič iné ako vysloviť slová vďaky a chvály.Naša sprievodkyňa Saška bola úžasná tak sa jej chceme aj touto cestou poďakovať a pochváliť jej odborné ako aj organizačné schopnosti.Milý p.Fellner sme radi že môžeme s Vašou cestovnou kanceláriou spoznávať svet a prajeme Vám veľa úžasných sprievodcov ako aj spokojných klientov vo Vašej ďalšej práci . Tešíme sa na ďalšie zážitky s BUBOM prajeme všetko dobré ! Vašková Jana a Bartolomej
3. 8. 2012
From: Ľubica Follrichová Sent: Wednesday, December 14, 2011 9:20 AM To: bubo@bubo.sk Subject: Poďakovanie Milí Bubáci ! Bola som na niekoľkých zájazdoch s Vašou cestovnou kanceláriou a nedá mi ,aby som Vás nepochválila za vysoko profesionálne služby Vašich sprievodcov. Obzvlášť vo mne rezonujú zážitky z návštevy New Yorku/3.-7.12.11/ s Michalom Chmeliarom. V NY som nebola prvýkrát,ale od neho som sa dozvedela o tomto meste najviac. Svojim vystupovaním /presnosťou, skromnosťou, intelektom a vysokou rozhľadenosťou / si nás získal viacerých. Preto mi dovoľte aj touto cestou mu poďakovať a Vám popriať veľa takych šikovných kolegov. Celému kolektívu prajem krásne Vianoce a úspešný Nový rok 2012 prežitý v zdraví, pohode a nabitý krásnymi zážitkami. Ľubica Follrichová
14. 12. 2011
Chcela by som sa poďakovať celemu tímu BUBO o skvele zorganizovaný zájazd,ale hlavne nasej fantastickej sprievodkyni, s ktorou som cestovala uz druhý krát. Je to človek s veľkou charizmou, dušou oddanou pre klienta, ktorá má energiu na rozdávanie, ale hlavne žiadna otázka z našej strany nikdy nebola nezodpovedaná. Už dnes plánujem cestovat s vami na budúci rok a to zase do NEW YORKU. ĎAKUJEME KOVACSOVI Z MALACIEK.
5. 12. 2011
Ake su pocity nasich klientov po absolvovanej plavbe okolo Manhattanu zistili v New Yorku Juro Ondrejcik a Martin Navratil. Pozrite si video na http://www.youtube.com/watch?v=BZSb-wqHIj0
24. 11. 2011
Fra: Bubo Dato: 2 oktober 2011 18:12:12 CEST Til: jozef.zeliznak@bubo.sk Emne: Bubo Forum Vážena CK BUBO, vo štvrtok 29.9. sme sa vrátili zo zájazdu New York-mali sme šťastie na sprievodkyňu Sašku, ktorá nám perfektne zorganizovala pobyt, necelé tri dni zbehli veľmi rýchlo, mali sme však pocit,že to bolo dlhšie. Dokázala nám , že v Amerike je všetko možné. Vďaka Saške sme toho spoznali veľmi veľa.Jej obetavý prístup ako aj profesionálna organizácia tohto zájazdu od príchodu až po odchod bola viac ako 100%. Ďakujeme a blahoželáme k takýmto delegátom ktorí Vám robia dobre meno a zároveň aj dobrú reklamu,Aj vďaka Saške sme sa na poslednú chvíľu prihlásili na ďalší zájazd v rámci akcie 1+1. Ľubčo Vitanov s manželkou.
25. 10. 2011
-----Original Message----- From: Richard Krč Sent: 15. mája 2011 17:45 Subject: podakovanie Dobry den p. Fellner, Este raz sa chcem podakovat za par nadhernych dni stravenych v New Yorku. Skutocne mi to velmi zdvihlo naladu a priviedlo na ine myslienky. Prajem vsetko dobre a nech sa dari. P.S. posielam 1 panoramku robenu rano z Central parku: http://www.krc.sk/ny/panoramaNYfull.zip ... bohuzial je to len z kompaktu... S pozdravom, Richard Krc
30. 5. 2011
Ahojte, mal by som záujem o tento zájazd, ale neviem si reálne naplánovať rozpočet. Preto by som sa chcel opýtať niekoho, kto už na tomto zájazde bol, koľko asi vyjdú tieto poplatky (Cena nezahŕňa: Letiskové poplatky, stravu, vstupné do múzeí, pamiatok, atrakcií, vybavenie ESTA povolenia na vstup do USA, fakultatívne výlety, cestovné poistenie.) Ak budete mať viac času, poprosím rozpísať po položkách a vaše názory kde možno peniaze pustiť a kde naopak ušetriť :) Ďakujem pekne za všetky odpovede.
12. 2. 2011
From: iveta branicka Sent: so 23. 10. 2010 10:27 To: BUBO Subject: sprava Dobry deň bubáci!! Včera večer sme sa vrátili z NY a mne nedá,aby som si nesadla za PC a nenapísala pár riadkov.Sme absolútne nadšení a veľmi spokojní. Fakt dobrá akcia a dobrý program. Ale nielen to! Mali sme málo času aby sme náležite poďakovali skvelým sprievodcom Saške a Maťovi! Vďaka tomuto úžasnému chalanovi môj manžel konečne zažil skvelú atmosféru bejzbalového zápasu,čo vždy túžil. Martin neváhal ani chvíľu aby nám nesplnil každú maličkosť či už išlo o kúpu suveníru na štadióne alebo hot-dog... Pohotovo nám bol k dispozícii a bez náznaku únavy aj o 2hod.ráno nás informoval o bavil nás. Saška nám tak perfektne vysvetlila ako sa orientovať v meste, že sme aj zabudli, že neovládame reč... Zobrala nám k sebe nákupy, aby sme bez tašiek mohli navštíviť operu a tak som si aj ja na tomto zájazde splnila svoj sen - Fantóm mi vyrazil dych!! Z veľkej vďaky by som vedela ešte veľa písať ako nám vyšli v ústrety títo milí ľudia, preto vás veľmi prosím odovzdajte im pozdrav. Majiteľovi MUDr. Ľubošovi Fellnerovi chcem povedať že vybral tých správnych ľudí. Radi cestujeme a tento rok sme BUBO vyskúšali prvý krát a po týchto skúsenostiach viem už teraz že nie posledný! Prosím Vás, dajte mi hneď ako vyjde nový katalóg na r. 2011 vedieť nech sa už teším na ďalšie zážitky s"bubákmi"! Ešte raz ďakujem!!! S veľkým pozdravom Iveta Branická s manželom.
20. 12. 2010