Nórsko, Dánsko na veľkej lodi

Poďte s nami na sever v pohodlí luxusnej lode so slovenským sprievodcom. Po celý čas bývate vo svojej komfortnej kajute v plávajúcom hoteli, čaká vás gurmánska plná penzia a z paluby obdivujete najkrajšie fjordy našej planéty. Okrem toho v cene aj prehliadka Kodane, plavba po fjorde Geiranger (UNESCO) aj najdlhšom nórskom fjorde a super zážitky.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Spokojnosť klientov
od 1 890,00 €

Nórsko, Dánsko

8 dní
  • doprava Bratislava-Kiel v cene
  • gurmánska plná penzia v cene
    prehliadka Kodane aj Stavangeru v cene
    plavba po najkrajších nórskych fjordoch

 

 

Odchod z Bratislavy do Kielu. Príchod k Vašej lodi a ubytovanie v kajutách. Začína sa veľké námorné dobrodružstvo. Večera na lodi a zoznámenie sa so všetkými možnosťami pre zábavu.

Prehliadka mesta, ktoré preslávil Hans Christian Andersen a výborné pivo. Radničné námestie a najdlhšia pešia zóna na svete, ulička Nyhavn, kde najznámejší Dán býval. Kráľovský palác s čudnou čestnou strážou. Prečo majú Dáni svoju Margarétu tak radi? Pred sídlom dánskeho parlamentu si povieme niečo viac o modernej Škandinávii. Okrúhla veža, na ktorú sa kočom nechal vyviezť aj Peter Veľký. Návrat na loď.

Celý deň na lodi. Do tohto plávajúceho hotela sa zmestí 2 550 cestujúcich, pláva rýchlosťou až 23 uzlov. Užívame si kvalitnú gastronómiu po celý čas, veľký bazén alebo jacuzzi na palube pod holým nebom. Ak ste ako rodina, posádka lode pripravila špeciálny program pre deti aj tínedžerov. Nudiť sa nebudeme. Čo bude na večeru? Dáte prednosť švédskym stolom alebo radšej servírovanej večeri?

Vedeli ste, že Severné more nie je v Európe najsevernejšie? Ďalej na severe je ešte Nórske. Práve sem sme v noci vplávali a vstúpili do krajiny fjordov. Dnes nás čaká ten najkrajší - GEIRANGER. Vylodenie sa na pevninu a užívanie si neuveriteľnej pohody v malej dedinke na konci fjordu. Čas na to, aby sme sa vyviezli na horu Dalsnibba (1 500 m, oplatí sa len za výborného počasia), alebo si vyšli pešo po ceste, ktorú stavali Nóri pred 110 rokmi. Asi neodoláte vôni sladkých vaflí, no my vám ponúkneme ešte čosi iné – sladký kozí syr. Dá sa to jesť? Ak ho budete raňajkovať s džemom, stane sa z vás Nór. Podvečer opúšťame Geiranger a okolo najkrajších nórskych vodopádov Sedem sestier a Nápadník smerujeme späť na otvorené more. Nórske fjordy sú najkrajšie z vody, vy si ich užijete. A slnko v noci nie a nie zapadnúť.

Ráno sa budíme v najdlhšom európskom fjorde Sognefjord. Čo je to vlastne fjord? A je tento naozaj dlhý cez 200 kilometrov? Aký je hlboký? Ranný príchod do dedinky Flam a priestor pre poldenný výlet najkrajšou železnicou Nórska. Vyvezieme sa až do nadmorskej výšky 850 m a nadýchneme sa vône nórskych hôr. Keď vláčik zastaví pri vodopáde a budete môcť vystúpiť, dávajte pozor, možno uvidíte aj skutočné víly. Popoludní voľno v sympatickom Flame. Večer smerujeme opäť na juh.

Prichádzame do mesta, kadiaľ prúdi do Nórska bohatstvo z ropy. Prečo je teda Nórsko také bohaté? A prečo sú tu ľudia takí šťastní? Prečo ho švédsky minister nazval poslednou komunistickou krajinou v Európe? Váš sprievodca Vám všetko vysvetlí. Prehliadka Stavangeru aj s jeho štvrťou pôvodných starých domov a s najstarším kostolom v celom Nórsku. Večer vyrážame definitívne domov.

Ešte jeden deň zábavy na lodi. Všetko využijeme až do vyčerpania. Večer sa pekne oblečte. Na večeru za vami príde sám kapitán lode. Posledná noc v kajute, je čas pripraviť sa na zajtrajšie vylodenie.

Príchod do Kielu, presun do Bratislavy. Takúto plavbu si ešte niekedy zopakujeme.

 

Cena zahŕňa

- spiatočnú autobusovú dopravu do Kielu

- ubytovanie počas plavby v dvojposteľových vnútorných kajutách

- plnú penziu počas plavby

- prehliadku Kodane a Stavangeru

- plavbu po Sognefjorde aj Geirangerfjorde

- slovenského sprievodcu

- asistenčné služby BUBO

- najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

nápoje, ostatné prehliadky/fakultatívne výlety

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
22.07.2017
29.07.2017
1 890,00 €

Pohlad z kazatelnice v Norsku

Stali ste uz niekedy na kazatelnici? Nemyslim tym len tak hocijaku kazatelnicu, ale Preikestolen v Norsku. Kto navstivi hlavne mesto ropy v Norsku, ktorym Stavanger bezpochyby je, urcite…

Robert Taraba z BUBO
16
SEP
19:03
2016

Najnorskejsi fjord Geiranger

National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejsie prirodne pamiatky UNESCO na svete, kde patri od roku 2005. Tento 16 km dlhy fjord, ktory je sucastou Storfjordenu - Velkeho fjordu,…

Robert Taraba z BUBO
11
AUG
18:47
2016
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

S fenoménom spokojnosti s tým, ako spoločnosť v Nórsku funguje, som sa stretával počas celého môjho štúdia v Oslo aj v Bergene a všetky svetové rebríčky toto odvážne tvrdenie potvrdzujú. Naposledy ich za najšťastnejšiu krajinu sveta označil rebríček World Happiness Report. Nóri sú šťastní. Prečo?

S fenoménom spokojnosti s tým, ako spoločnosť v Nórsku funguje, som sa stretával počas celého môjho štúdia v Oslo aj v Bergene a všetky svetové rebríčky toto odvážne tvrdenie potvrdzujú. Naposledy…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár  • 1 / 0