Nórsko, Dánsko na veľkej lodi

Nórsko, Dánsko

Poďte s nami na sever v pohodlí luxusnej lode so slovenským sprievodcom. Po celý čas bývate vo svojej komfortnej kajute v plávajúcom hoteli, čaká vás gurmánska plná penzia a z paluby obdivujete najkrajšie fjordy našej planéty. Okrem toho v cene aj prehliadka Kodane, plavba po fjorde Geiranger (UNESCO) aj najdlhšom nórskom fjorde a super zážitky.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Spokojnosť zákazníkov
od 1 970 €

Nórsko, Dánsko

8 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
  • doprava Bratislava-Kiel v cene
  • gurmánska plná penzia v cene
    prehliadka Kodane aj Stavangeru v cene
    plavba po najkrajších nórskych fjordoch

 

Zobraziť mapu

Odchod z Bratislavy do Kielu. Príchod k Vašej lodi a ubytovanie v kajutách. Začína sa veľké námorné dobrodružstvo. Večera na lodi a zoznámenie sa so všetkými možnosťami pre zábavu.

Prehliadka mesta, ktoré preslávil Hans Christian Andersen a výborné pivo. Radničné námestie a najdlhšia pešia zóna na svete, ulička Nyhavn, kde najznámejší Dán býval. Kráľovský palác s čudnou čestnou strážou. Prečo majú Dáni svoju Margarétu tak radi? Pred sídlom dánskeho parlamentu si povieme niečo viac o modernej Škandinávii. Okrúhla veža, na ktorú sa kočom nechal vyviezť aj Peter Veľký. Návrat na loď.

Celý deň na lodi. Do tohto plávajúceho hotela sa zmestí 2 550 cestujúcich, pláva rýchlosťou až 23 uzlov. Užívame si kvalitnú gastronómiu po celý čas, veľký bazén alebo jacuzzi na palube pod holým nebom. Ak ste ako rodina, posádka lode pripravila špeciálny program pre deti aj tínedžerov. Nudiť sa nebudeme. Čo bude na večeru? Dáte prednosť švédskym stolom alebo radšej servírovanej večeri?

Vedeli ste, že Severné more nie je v Európe najsevernejšie? Ďalej na severe je ešte Nórske. Práve sem sme v noci vplávali a vstúpili do krajiny fjordov. Dnes nás čaká ten najkrajší - GEIRANGER. Vylodenie sa na pevninu a užívanie si neuveriteľnej pohody v malej dedinke na konci fjordu. Čas na to, aby sme sa vyviezli na horu Dalsnibba (1 500 m, oplatí sa len za výborného počasia), alebo si vyšli pešo po ceste, ktorú stavali Nóri pred 110 rokmi. Asi neodoláte vôni sladkých vaflí, no my vám ponúkneme ešte čosi iné – sladký kozí syr. Dá sa to jesť? Ak ho budete raňajkovať s džemom, stane sa z vás Nór. Podvečer opúšťame Geiranger a okolo najkrajších nórskych vodopádov Sedem sestier a Nápadník smerujeme späť na otvorené more. Nórske fjordy sú najkrajšie z vody, vy si ich užijete. A slnko v noci nie a nie zapadnúť.

Ráno sa budíme v najdlhšom európskom fjorde Sognefjord. Čo je to vlastne fjord? A je tento naozaj dlhý cez 200 kilometrov? Aký je hlboký? Ranný príchod do dedinky Flam a priestor pre poldenný výlet najkrajšou železnicou Nórska. Vyvezieme sa až do nadmorskej výšky 850 m a nadýchneme sa vône nórskych hôr. Keď vláčik zastaví pri vodopáde a budete môcť vystúpiť, dávajte pozor, možno uvidíte aj skutočné víly. Popoludní voľno v sympatickom Flame. Večer smerujeme opäť na juh.

Prichádzame do mesta, kadiaľ prúdi do Nórska bohatstvo z ropy. Prečo je teda Nórsko také bohaté? A prečo sú tu ľudia takí šťastní? Prečo ho švédsky minister nazval poslednou komunistickou krajinou v Európe? Váš sprievodca Vám všetko vysvetlí. Prehliadka Stavangeru aj s jeho štvrťou pôvodných starých domov a s najstarším kostolom v celom Nórsku. Večer vyrážame definitívne domov.

Ešte jeden deň zábavy na lodi. Všetko využijeme až do vyčerpania. Večer sa pekne oblečte. Na večeru za vami príde sám kapitán lode. Posledná noc v kajute, je čas pripraviť sa na zajtrajšie vylodenie.

Príchod do Kielu, presun do Bratislavy. Takúto plavbu si ešte niekedy zopakujeme.

Cena zahŕňa

- spiatočnú autobusovú dopravu do Kielu

- ubytovanie počas plavby v dvojposteľových vnútorných kajutách

- plnú penziu počas plavby

- prehliadku Kodane a Stavangeru

- plavbu po Sognefjorde aj Geirangerfjorde

- slovenského sprievodcu

- asistenčné služby BUBO

- najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

nápoje, ostatné prehliadky/fakultatívne výlety

Poznámka:

Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Quality
15%

Termíny a ceny

Termín
Cena
21.07.2018
28.07.2018
1 970 €
Základná cena 1970 €
Spolu 1 970 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Nórsko , +1 viac
7 dní
1 990 €
Island , +1 viac
13 dní
2 350 €


  • 1 / 0