Nový Zéland a Cookove ostrovy

Nový Zéland, Cookove ostrovy

Veľkolepá cesta na opačný koniec sveta na maličké ostrovy uprostred Tichého oceánu. Nazrieme do kultúr Maorov a Polynézanov. Vychutnáme si zasnežený vrchol Ruapehú, biele Chardonnay, Horu osudu a oddýchneme v jednom z najexotickejších zákutí Tichého oceánu. Relax na Cookových ostrovoch, ktorým sa môžete chváliť. Exotická destinácia, ktorá patrí Novému Zélandu, a iste si tu oddýchnete. Oproti preplnenému Tahiti, Cookove ostrovy majú stále tú atmosféru zabudnutého ostrova kdesi v Pacifiku. Ležérny životný štýl, totálne bezstresová dovolenka, kde čas nehrá žiadnu úlohu. Ak sa rozhodnete ísť na fakultatívny výlet na Aitutaki, tak nezabudnite pozrieť ostrov jednej šlapy. Práve tu je asi najkrajšia pláž na svete. Kia Orana!

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 680 €

Nový Zéland, Cookove ostrovy

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Kombinácia dvoch exotických ostrov, z ktorých každý spĺňa základnú predstavu raja
 • Kultúry Tichého oceánu
 • Aktívny oddych na Novom Zéland a leňošenie na Cookových ostrovoch
 • Vyše 20 rokov cestujeme spoločne na Cookove ostrovy
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a dlhý let k južným moriam.

Prepánajána, stále sme vo vzduchu.

Pristávame! Hlavné mesto Nového Zélandu WELLINGTON. Aklimatizácia na časový posun a začíname našu parádnu cestu. Navštívime nádherné Múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu a večer strávime v príjemnej atmosfére na Cuba Street.

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príbehu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

Dnes pokračujeme k ďalšiemu „naj“ a tým je najväčšie jazero Nové Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, ktorej následky sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower, vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert Park, Queen Street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Prívetivá atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill. Ďalší deň odletíme na Cookove ostrovy, ale vďaka dátumovej línii sa nám tento deň zopakuje 2x.

COOKOVE OSTROVY a opäť máme včera (prelet cez dátumovú hranicu). Botanická záhrada bez plota na ostrove Rarotonga, ktorý má rozlohu necelých 65 km štvorcových. Najvyššie kokosové palmy sveta, chlebovník, papaja, banány, taro atď. Polynézsky večer a nádherné polonahé tanečnice, vrtiace bokmi. Na aké spôsoby môžeme uviazať pareo? Najlacnejšie tahitské perly na svete. A kúpanie a kúpanie. Zaslúžený oddych. Chcete navštíviť jeden z najexotickejších pivovarov sveta? Alebo sa prejsť bicyklom či autom okolo ostrova? Váš sprievodca všetko zariadi. Možnosť zahrať si golf aj s požičaním výstroje (cca 25 USD). Fakultatívny výlet na ostrov Aitutaki k najkrajšej lagúne na svete. (50-minútový let a plavba lodičkou na ostrovčeky MOTU na okraji lagúny. Ostrov jednej šľapy máte len pre seba. Biely piesok, nádherné more, kokosové palmy, nikde nikto, ste v raji. Cena cca 320 eur).

Relax na ostrovoch stratených v Pacifiku.

Relax na ostrovoch stratených v Pacifiku.

Relax na ostrovoch stratených v Pacifiku.

Relax na ostrovoch stratených v Pacifiku.

Odlet späť do Aucklandu a prídeme o deń života.

Koniec rozprávky a sveta bez stresu. Odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Wellingtonu a späť z Aucklandu
 • prelet Auckland – Cookove ostrovy – Auckland
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • 5 x ubytovanie v 4* hoteli The Rarotongan na Cookových ostrovoch
 • 5 x raňajky v 4* hoteli The Rarotongan na Cookových ostrovoch
 • privátnu dopravu počas celého programu
 • letiskové transfery na Novom Zélande a v Polynézii
 • prehliadku Wellingtonu, Aucklandu
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti na Novom Zélande
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné dvojstrany.

Túto destináciu lietame leteckou spoločnosťou Emirates v spolupráci s Air New Zealand a Virgin.

Termíny a ceny

Termín
Cena
21.10.2018
04.11.2018
4 750 €
Základná cena 4750 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 430 €
Objednať zájazd
13.11.2018
27.11.2018
4 750 €
Základná cena 4750 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 430 €
Objednať zájazd
26.12.2018
09.01.2019
5 650 €
Základná cena 5650 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 6 330 €
21.02.2019
07.03.2019
4 680 €
Základná cena 4680 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 360 €
22.03.2019
05.04.2019
4 680 €
Základná cena 4680 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 360 €
17.04.2019
01.05.2019
4 680 €
Základná cena 4680 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 360 €
12.07.2019
26.07.2019
4 780 €
Základná cena 4780 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 460 €
18.10.2019
01.11.2019
4 680 €
Základná cena 4680 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 360 €
13.11.2019
27.11.2019
4 680 €
Základná cena 4680 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 360 €
26.12.2019
09.01.2020
4 900 €
Základná cena 4900 €
Letiskové poplatky 680 €
Spolu 5 580 €

Odporúčame

Nový Zéland , +1 viac

Nový Zéland, Austrália

21.10. → 04.11.2018 +9 ter.
15 dní
4 430 €
Nový Zéland , +1 viac
16 dní
6 215 €

 

 
Vážená cestovná kancelária Bubo,

s odstupom času radi by sme Vám poďakovali za sprostredkovanie a organizáciu zájazdu na opačnú stranu zemegule (Austrália - Nový Zéland - Cookove ostrovy - Rarotonga ) v čase od 14.3. - 11.5.2012.
Každé miesto malo svoje špecifikum a čaro. Ostrov Rarotonga bol po náročnej ceste najvhodnejším miestom na oddych, kde čas nehrá žiadnu úlohu a občasné prehánky mali osviežejúci vplyv na tomto slnečnom a malebnom ostrove. Okrem bezstarostného ležania na pláži, uložení v sieti medzi dvomi palmami a kúpanie s "akváriovými rybami" , sme využili ponuku aktívneho športu prostredníctvom vypožičaných bicyklov, vďaka ktorým sme objavovali krásy ostrova.
Naša cesta ďalej pokračovala na Nový Zéland, kde sa nám potvrdila informácia "Ak si nevidel južný Nový Zéland, tak si nevidel Nový Zéland". Podľa nášho názoru, kto má rád prírodu zájazd gradoval na južnom ostrove Nového Zélandu. Daždivé lesy by bez dažďa vyzerali neoriginálne a vzhľadom na dostatok dažďa sme mali možnosť vidieť vodopády vysoké niekoľko desiatok metrov. Nezabudnuteľným zážitkom patrí pozorovanie veľrýb v Kaikoure spojené s artistickým vystúpením voľne žijúcich delfínov. Ani vo sne sme netušili, aká krásna je cesta loďou z južného ostrovu na severný (z Pictonu do Wellingtonu). Účasť na vystúpení Maurov (Rarotonga, Nový Zéland) obzvlášť na Novom Zélande mali nezabudnuteľnú atmosféru aj vďaka bezprostrednému kontaktu s Maurami po ich vystúpení. Hlboký zážitok zanechal na nás aj živý kiwi, ktorý žije len na Novom Zélande.
Návšteva Austrália bola o prehliadke a kúltúre veľkomiest - Melbourne, Cambera a Sydney. Na rozdiel od Maurov, ktorých bolo možné stretávať bežne na Novom Zélande, "aboridžincov" bolo vidieť len ako atrakciu. Na druhej strane sa nám podarilo navštíviť miesto 12 apoštolov pri západe slnka, čo umocnilo krásu tohto miesta. Jednu z najvydarenejších skupinových akcii pokladáme naháňačku s klokanmi vo voľnej prírode s fotoaparátmi a kamerami v rukách všetkých účastníkov zájazdu. Obdobne to bolo i v eukalyptových lesoch pri pozorovaní koál, prebývajúcich v korunách stromov. Pri tejto akcii sa prejavila sprievodcova - Jirkova vôľa vyjsť učastníkom zájazdu v ústrety, aby mali nezabudnuteľný zážitok aj z Austrálie.
Sprievodca Jirko vďaka svojim skúsenostiam, vedel zorganizovať načasovanie prehliadok, presunov, tak aby bol program naplnený, čo kde vidieť, kde sa najesť a čo kúpiť. Chceme vyzdvihnúť aj jeho šoférske majstrovstvo, zvládol s nami cestu vyše 3500 km bezpečne a spoľahlivo.
Ubytovanie bolo skvelé a v Jindabine dokonca prekročilo naše očakávania, čo prispelo k perfektnému oddychu po namáhavých dlhých presunoch a odporúčame, aby sa tento štandard vždy zachoval.
Zájazd celkovo hodnotíme veľmi dobre. Toto je len fragment našich zážitkov, ktoré sú zachytené vo viac ako 1000 fotografických snímkov. Dovolíme si tvrdiť, že kto nuvidí južný Nový Zéland, tak príde oveľa. I napriek s nepríjemnosťami s batožinou, ktorá meškala 1a pol dňa na Rarotongu ako aj 1 deň po návrate domov vyslovujeme spokojnosť s organizáciu zájazdu, programom a sprievodcom.
V prípade, že nám okolnosti dovolia, tešíme sa aj v budúcnosti na ďalší zájazd s Bubom.


S pozdravom

Dana a Ján Kovárovci

 

 
Prajem krasny den do CK BUBO,

zavalena pracou, ale pozitivne naladena a dobita energiou vdaka super zajazdu, az teraz som si nasla chvilku na odpoved.
Chcela by som sa vam uprimne podakovat za skvele zorganizovany zajazd .
Cookove ostrovy no k tomu nie je co dodat iba ze raj na nasej maticke - klud, pokoj
super ludia a uzasny hotel 5 hviezdiciek.
A co povedat o zajazde na NZ ????? vdaka skvelemu, obetavemu, vedomostami disponujucemu a este i soferujucemu Jirkovi - no klobuk dolu. Vzdy dobre naladeny a i po 3000 km jazdenia ochotny splnit nase niekedy uletene poziadavky. Ale nesmiem opomenut ani Kamila tiez bol super. Tomu sa hovori dobry vyber.
Ked sa toto vsetko sklbi este i so super ludmi, ktori sme sa tam nahodne zisli, a s neskutocne krasnou prirodou juzneho ostrova tak tomu hovorim dovolenka snov. Skvelo vybrane hotely. Urcite a na tom sme sa zhodli viaceri s nasej skupiny , ze Vase sluzby vyuzijem i v buducnosti. Laka ma Tibet a Nepal.
Zelam Vam vela podnikatelskych uspechov a hlavne vela spokojnych klientov. Viem o com hovorim ja mam tiez maly penzion/13 izieb/ a robime tiez maximum pre hosti.

S pozdravom Becikova

 

 
From: pavol knaze
Sent: Friday, April 15, 2011 3:24 PM
To: BUBO
Subject: Re: Dopyt ohľadom predlženia zájazdu aj na Cookove ostrovy

Váž.pani M. Čameková!
Váž.pani M.Badinská!
Chceme Vám veľmi pekne poďakovať za zabezpečenie predlženia nášho zájazdu na Nový Zéland o Cookove ostrovy!Všetko dopadlo presne tak ako bolo dojednané a naplanované. Ubytovanie bolo výborné - v resorte nám dali izbu asi najbližšie k moru - s krásnym výhľadom na more. Tak isto prejavili plné porozumenie pre "late departure", keď nás nechali pospať si na izbe až do 2,30 h následujúceho dňa. Všetky odvozy fungovali presne. Aj náš výlet na prekrásny ostrov Aitutaki prebehol perfektne, všetko klapalo.

Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujeme!

So srdečným pozdravom

Daša a Palo Kňazeoví


 • 1 / 1