Panama all inclusive

Panama

Panama si pomaly ale isto buduje image Dubaja Strednej a Južnej Ameriky. Už teraz je obchodným centrom a dôležitým leteckým a námorným uzlom. Turistický ruch zažíva boom a svet sa začína so záujmom pozerať na túto tropickú, pokojnú krajinu. Podľahnite aj vy jej čaru, pozrite si najzaujímavejšie miesta a oddýchnite na plážach Pacifiku pri all inclusive servise. Koloniálnu históriu spoznáme v starej časti Panamy na brehu Karibiku. Poplavíme sa panamským prieplavom a prejdeme džungľou. Na najužšom mieste Strednej Ameriky budeme v jeden a ten istý deň aj na pobreží Pacifiku a Karibiku. Po troch dňoch histórie a prírody pôjdeme do all inclusive rezortu podľa výberu a tam si do sýtosti užijeme mora, piesku a slnka.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 320 €

Panama

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Premiéra na Slovensku
 • Najvýhodnejšia cena na Panamu na trhu
 • Objavujeme nové destinácie
 • Exotická a zaujímavá cesta pre celú rodinu
Zobraziť mapu

Odlet z Európy, ponad celý Atlantik a úzky pás Strednej Ameriky až na pobrežie Tichého oceánu do Panama City. Prilietame do prvého mesta, ktoré postavili belosi na brehoch Tichého oceánu, vitajte v hypermodernom Panama City. Pristávame v bývalej banánovej republike, ktorá sa mení na ekonomického jaguára a kde je domorodou menou americký dolár. Nepotrebujeme víza, žiadne očkovanie, voda sa v Panama city dá piť z kohútika. Vitajte v bezpečnej tropickej krajine plnej prekvapení. Historické mesto Panama City je pod patronátom Unesco. Nenecháme si ujsť Katedrálu Santo Domingo a oblúk zo 17 storočia Arco Chato, kvôli ktorému sa rozhodli postaviť Panamský kanál práve tu. Prezidentský palác, námestie Herrera a námestie Bolivar. Porozprávame si o legendárnom pirátovi Morganovi a v slávnej katedrále San José budeme obdivovať majestátny zlatý oltár (Altar de Oro), ktorý prežil, lebo ho pred pirátmi natreli na čierno. Tento oltár je považovaný za druhý najväčší poklad Panamy, hneď po panamskom kanály. Vstúpime aj dovnútra najvyššieho kostola San Francisco de Asisi, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou panorámy historického mesta. Večerná prechádzka modernou Panamou a budova odkiaľ unikli legendárne panamské dokumenty! Salud so 7 ročným rumom Abuelo, ktorého fabrika patrí rodine prezidenta. Ubytovanie v Panama city.

Celodenná prehliadka Panama City a rozšírená prehliadka Panamského kanála. Panama City je elegantným a prosperujúcim centrom bankovníctva, obchodu a dopravy. Modernou diaľnicou križujúcou oceán pomedzi mrakodrapy najmodernejšej časti mesta. Moderné vs historické mesto. Prejdeme krížom po avenida Balboa a vzdáme hold prvému Európanovi, ktorý uvidel Tichý oceán. V tesnej blízkosti hlavného mesta leží najdostupnejší dažďový prales Panamy, národný park Soberanía. Množstvo cestičiek priam vyzýva na krátku prechádzku. Umelé jazero Lago Gatún tvorí najväčšiu časť Panamského prieplavu a bolo najväčším jazerom aké vytvorila ľudská ruka. Vydáme sa na cca. dvojhodinovú plavbu z rieky Chagres t.j. po Panamskom prieplave, počas ktorej budeme pozorovať krásnu prírodu, ale aj mamutie lode, ktoré plávajú Panamským prieplavom tesne vedľa nás. Vychutnávame si rozkvitnutú tropickú prírodu, sýtožlté stromy guyacan, ktoré mnohí pokladajú za najkrajšie na svete a pozorujeme rôzne druhy exotických opíc. Našou prenajatou lodičkou prídeme na dosah a opice skáču na našu loď a jedia nám banány priamo z rúk. Viete aký je rozdiel medzi krokodílom a kajmanom? Cestou sa snažíme nájsť leňochodov a tukanov. Všade okolo je zelená džungľa a z nej trčia nádherné žlté stromy. Akoby to bolo namaľované. Našou prenajatou loďou sa dostávame na miesta, kam sa inak dostať nedá. Zastaneme kde sa nám páči a spoznávame Panamský kanál dôkladne. Panamský prieplav je najvýznamnejšou vodnou cestou na svete. Tento zázrak techniky je dlhý 80 km a tiahne sa z Panama City na pobreží Tichého oceánu až do Colónu na pobreží Atlantického oceánu. Nezabudneme ani na vyvýšené miesto nad plavebnou komorou Miraflores odkiaľ budeme pozorovať zoraďujúce sa lode. Navštívime múzeum Panamského kanála a aj komory v Pedro Miguel. Prečítajte si náš aktuálny blog o prehliadke Panamského kanála. Ochutnáme špeciality na rybacej tržnici ako napríklad fufu, či ceviche z chobotnice ku ktorému sa hodí ľahké pivo Panama. Ako zákusok si date la Michoacana alebo raspados ? Bude čas kúpiť si ručne vyrábané suveníry od inidánov zo San Blas, alebo kvalitný panamský klobúk “Panamák”. Z pešej promenády plnej bežcov a cyklistov nafotíme “New Yorskú” panorámu novej Panama City najlepšie. Sme v najbohatšom meste Strednej Ameriky.Večer príchod na pláž a zaslúžený oddych v all inclusive rezorte.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Naša cesta novoobjavenou Panamou končí. Doobeda sa prejdeme po pláži, ochutnáme ešte jeden Captain Morgan (iba pre dospelých) a poobede odletíme domov.

Prílet a rozprávanie príbehov z krajiny, ktorá spojila dva oceány.

Cena zahŕňa

 • medzinárodná letenka v Economy class
 • 1 x ubytovanie v 3* hoteli v Panama city s raňajkami
 • 6 x ubytovanie v all inclusive rezorte Royal Decameron a podobný
 • letiskové transfery v Paname
 • výlety a dopravu počas programu
 • BUBO sprievodcu počas poznávacej časti
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, ostatnú stravu, osobné výdaje, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Hotely:

Panama city: Centroamericano/Clarion Vicotria a podobný  1 noci s raňajkami

Playa Blanca: Royal Decameron  6 nocí s all inclusive

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.11.2018
22.11.2018
1 320 €
Základná cena 1320 €
Letiskové poplatky Panama all inclusive 485 €
Spolu 1 805 €
22.11.2018
30.11.2018
1 320 €
Základná cena 1320 €
Letiskové poplatky Panama all inclusive 485 €
Spolu 1 805 €
15.03.2019
23.03.2019
1 320 €
Základná cena 1320 €
Letiskové poplatky Panama all inclusive 485 €
Spolu 1 805 €
03.05.2019
11.05.2019
1 320 €
Základná cena 1320 €
Letiskové poplatky Panama all inclusive 485 €
Spolu 1 805 €
05.08.2019
13.08.2019
1 420 €
Základná cena 1420 €
Letiskové poplatky Panama all inclusive 485 €
Spolu 1 905 €
11.11.2019
19.11.2019
1 320 €
Základná cena 1320 €
Letiskové poplatky Panama all inclusive 485 €
Spolu 1 805 €

Odporúčame

Kolumbia , +1 viac
13 dní
2 880 €
Kolumbia

Kolumbia 5K 2019

08.03. → 17.03.2019 +4 ter.
10 dní
2 250 €


 • 1 / 0