Papua Nová Guinea a luxusný Singapur

Papua-Nová Guinea, Singapur

Máte málo času, chcete zažiť niečo unikátne? Skombinujte luxus a zážitky. Ultramoderný Singapur a exotickú Papuu Novú Guineu. Nič nemôže byť rozdielnejšie, o to sú tieto zážitky silnejšie. Len pár dní Vašej dovolenky, ale spomienky na celý život.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018
od 6 450 €

Papua-Nová Guinea, Singapur

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Luxusný Singapur

Kinetický dážď je exkluzívne umelecké dielo na letisku Changi v Singapure. Zastavte sa na Termináli 1 pri jednom z týchto diel. Nájdete ich v hale pri check in pultoch.

 • V lete 2016-2017 sme boli túto cestu pre vás pripraviť
 • Jeden z najexkluzívnejších svetových hotelov v cene
 • Po stopách lovcov lebiek, po stopách ludstva
 • Jedinečný program made in BUBO, aký nikde inde na svete nenájdete 
Zobraziť mapu

Boarding completed a letíte na rovník v modernom Airbuse A380 s usmievavou posádkou a najlepšou leteckou spoločnosťou na svete podľa BUBO.

Pristávame v luxusnom Singapure. Luxus, ktorý funguje. Dáte nám za pravdu, že aj my by sme boli radi keby to u nás bolo rovnako. Príchod do luxusného hotela Marina Bay Sand. To čo je pre Paríž Eifelová veža, je dnes pre Singapur tento hotel –ikona! Leží v absolútnom centre a všetko sa točí okolo neho. Raňajky začnete v druhej veži na 57 poschodí vajíčkom Benedikt. Potom skočíte do bazéna s najkrajším výhľadom na panorámu mesta. Ak sa zveziete rýchlovýťahom dole ocitnete sa v najluxusnejšom obchodnom centre štátu a ceny sú pri nízkej DPH veľmi priaznivé (lacnejšie než v Dubaji). Po check ine vyjdite von a prejdite sa k soche striekajúceho Merliona s historickým hotelom Fullerton v pozadí. Počkajte si na svetelné show, ktorá sa odohráva priamo na Vašom hoteli a jednoduchú večeru vo forme street food ( najlepší na svete) si dáte hneď tu, ale v celebritných reštauráciách vášho hotela.

Príjemný deň v tropickej metropole. Začnite ho rannými tempami v bazéne s vyhliadkou na celé mesto, ochutnajte skvelé raňajky a egg benedict ( druhé najlepšie na svete) a celý deň je pred Vami. Stojíte na mieste, kde ešte donedávna bol oceán. Dnes, moderné a životaschopné mesto. Prejdite sa popod gigantické stromy, navštívte megasklenník s flórou celého sveta. Hneď oproti hotelu máte luxusné nákupné centrum, kde slovo zľava nepoznajú. Po moste v tvare DNA sa dostanete cez Marina square až do Suntec city k Fontáne bohatstva, najväčšej fontáne na svete. Prídite tam večer a absolvujte rituál, ktorý by Vám mal zabezpečiť peniaze. Večer transfer na letisko a odlet do úplne iného sveta.

Prílet do Port Moresby. Welcome to Papua New Guinea alias PNG. Pristáli sme neďaleko 6.dištriktu na Jacksonovom letisku. Exotická pasová kontrola, prvý dotyk s pevninou a zaujímavou Oceániou. Centrálne Moresby, lokálna pláž Ela beach a vyhliadka na mesto. Izolované hlavné mesto, ktoré nie je spojené so zvyškom krajiny žiadnou cestou iba lietadlom. Už dnes sa ponoríme do fascinujúcej histórii tejto krajiny, ktorú drancovali bieli austrálski imigranti a vzťahy ani dnes nie sú ružové. 857 rozličných jazykov, stovky kmeňov považujú túto krajinu za svoj domov už tisícky rokov. S kultúrou aspoň niektorých miestnych národov sa zoznámime priamo na mieste v múzeu s množstvom nádherných sôch a totemov. Tradičný parlament a trhovisko Bokoro budú patriť takisto medzi naše zastavenia. Dedinka Hanuabada kmeňa Motu je pre fotografov rajom. Domov sa domorodci dostanú iba lodičkou, alebo po drevených vysutých chodníkoch, ktorým chýbajú dosky a tak sa ľahko prepadnete. Z ich jazyka vznikol štátny jazyk Hiri Motu. Hiri sú známe obchodné cesty, ktoré ľudia kmeňa Motu realizovali každoročne od pradávna. Tisíce rokov yvážali hlinené hrnce a dovážali sago. Najstaršia časť mesta, ale aj moderné Vision city a Harbour city vedľa Kenedobu. Rugbyový štadión a úlovky na rybacom trhu Koki kde si vysvetlíme kto to je Tkačenko. Praktické rady Pot Moresby na prvý deň: • Izolované hlavné mesto, ktoré nie je spojené so zvyškom krajiny žiadnou cestou iba lietadlom či loďou • Mena sa nazýva “Kina” a deli sa na 100 Toea, ktoré sú zo striebra • Teploty sú celoročne 24-26 stupňov • Jazdí sa na ľavej strane • Čas je oproti nám posunutý o 9 hodín dopredu (neexistuje letný čas) • Štátni úradníci pracujú od 9.00 do 15.00 a menej • V zástrčke je 240 voltov/elektrina pravidelne vypadáva/ zástrčky sú ako v Austrálii či Argentíne • Mesto je nazvané po otcovi (Admirál Sir Faifax Moresby) prvého belocha, ktorý oblast navštívil, no každý domorodec ho volá POM

Presun na domáci terminál, odkiaľ nás čaká prelet do krajiny silných mužov. Air Niugini ešte raz vzlietne hore a ponad tyrkysový oceán sa dostane až do oblakov na hranici vysočiny, spustí sa dole a pristane na exotickom letisku. Je toto Vaše najexotickejšie letisko? Vitajte vo vysočine! Prvé fotografie. Sme vo výške cca 2300 metrov a v krajine silných mužov! Provincia Hela, ktorá je domovom Huliov. Poobedňajšia návšteva posvätného miesta, kde si muži nechávajú narásť vlasy podľa starého rituálu a na záver po 18 až 36 mesiacoch odlúčenia si ich rituálne ostrihajú a stanú sa súčasťou ceremoniálnych parochní. Úvod do kmeňovej kultúry ako sa patrí. Všadeprítomné zákopy, červené fľaky, chlapci s mačetami a vtáky raja. Večera s výhľadom na údolie Tari a skvelý miestny Png export lager a sladké zemiaky.

Dnešok strávime celý v spoločnosti Huliov. Až v 30-tich rokoch 20. storočia vstúpili Huliovia na mapu sveta. Dovtedy žili svoj ničím nedotknutý život vo vysočine PNG. Ich farebné, pomaľované tváre sú symbolom PNG a zároveň úžasným dôkazom, že tradičné kultúry sú tu živé a darí sa im. Dozvieme sa odkiaľ pochádza žltá hlinka, kde žijú, ako bojujú, ako sa starajú o svoje manželky a prečo ich volajú „veľkí muži“. Tradičné tance, rituály, každodenný život. Nič nevynecháme a nič nebude pre nás tabu. Vedeli ste, že poľnohospodárska tradícia tohto regiónu má vyše 10 000 rokov? A Huliovia sú jej potomkami. Je Papua noemovov archou národov? Stretneme sa s lovcami lebiek? Tieto zapadlé oblasti sme prešli v roku 2016 aj 2017 a v tejto chvíli máme najlepšie kontakty. Vieme sa dostať ďalej a vy zrealizujete krajšie fotografie. Večerný západ slnka nad vysočinou a jemný, ticho padajúci dážď.

Po tzv. „diaľnici vysočiny“, kamenistej ceste, drsnou, zelenou krajinou sa presunieme do úrodného údolia Wahgi. Papua Nová Guinea leží na 2. najväčšom ostrove sveta, kde si domorodci z iných kmeňov nerozumejú často ani slovo. Tajomstvá PNG dodnes nie sú objavené. Ide o svet ktorý skončil včera. No tu akosi stále pokračuje. Papua je úžasná v tom, že práve tu sa pôvodné zvyky udržali dlhšie než inde a mnohé sa udržiavajú až do dnešných čias. Cesta je neuveriteľne scénická, pohybujeme sa národným parkom a my často stojíme a fotíme. Ide o celodenný ale nádherný presun smerom do regionálneho centra Mt. Hagen. Rajka je národným vtákom Papui a nájdete ho aj na štátnej vlajke. Rajok je 38 druhov, no na jeden domorodý klobúk, treba zabiť 10 vtákov a rajka s nádhernými perami akokeby z raja, je teraz vzácnym vtákom a nájsť ju v prírode je veľmi ťažké. Minulý rok sme ich videli lietaťv Mendi priamo v džungli. Bol to úžasný zážitok. Dnes sa opäť sa na tom mieste zastavíme a pre záujemcov zrealizujeme krátky trek džungľou.

Pred nami je široké údolie Wahgi, ktoré je biblickou mekkou kmeňov. Nie rieka Omo, ale toto údolie skrýva azda najväčšiu koncentráciu kmeňov na svete. Veď posúdite sami. Vyhasnutý vulkán Mt. Hagen chráni mesto a údolie na jednej strane, Mt. Rondon na druhej a otvorené brány smerujú do horúceho Sepiku a do Lae. Úrodná pôda odjakživa lákala ľudí, aby sa tu usadili. Azda čokoľvek čo tu hodíte na zem tak zapustí korene a vyrastie. Babylon kmeňov spoznáme cez ich rozličné vzory, odevy, masky, totemy. Chimbu, Mt.Hagen, Huli, každý je iný, každý nosí inú masku, rozpráva iným jazykom má iné pomalovanie. Tisíce rokov títo ľudia nemohli cestovať a žili v maximálnej izolácii a kmeňovom nepriateľstve. PNG je veľkou antropologickou živou štúdiou. Viete aký je rozdiel medzi kanibalom a lovcom lebiek?

Po vysokohorskej diaľnici pokračujeme v smere do Lae. Územím Chimbu sa dostaneme do Kundiawy skrytej v tieni najvyššej hory krajiny Mt. Wilhelm. Goroka, Asaro domov slávnych "bahenných mužov". Nahé telá potreté blatom, ktoré zaschnuté zanecháva biely odtieň na tmavom tele a na hlavách ťažké hlinené masky. Príbeh, ktorý sa nesie celou históriou "mudmanov" si pozriete na vlastné oči. Slabý proti silnému, zlo vs dobro a víťazí ľudská vynaliezavosť. Ochutnáme takisto jedinečnú lokálnu kávu, ktorú tu začali pestovať nemeckí kolonialisti. Pravá arabica padne vhod.

Dnes máme v pláne prísť do prístavného mesta Lae, ktoré je najdôležitejším prístavom v krajine a druhým najväčším mestom. Zbehneme z vysočiny dole a zrazu sú okolo nás tisíce arekových a kokosových paliem a rieky sú širokánske. Ochutnáte betelový orech? Príroda aj ľudia sa totálne zmenili. Je úžasné pozorovať architektúru prútených domčekov, ktoré majú teraz kruhový tvar. Toto vidíte už málokde na svete. Cesta sa zlepšuje ale priamo v Lae sme opäť ako na tankodrome. Koniec “dialnice” ktorú sme prešli od prvého kilometra asfaltu po posledný a teraz poznáme ostrov ako málokto.

Tu vaša cesta končí. Opustíme nádhernú Papuu, preletíme do Port Moresby a pokračujeme dlhým letom domov. Pre pohodlný let odporúčame business class.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • prelet Port Moresby - Tari, Lae - Port Moresby
 • ubytovanie v izbách pre 2 osoby v miestnych 3* štandardoch v PNG
 • 1 noci ubytovanie v hoteli Marina Bay Sands v Singapure
 • raňajky
 • slovenského BUBO sprievodcu na Papua Nová Guinea
 • privátnu dopravu počas celého zájazdu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • vstupné do pamiatok a atrakcií v Papui Novej Guinei

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, drobné bakšišné za fotenie, osobné výdaje

Poznámka:

Augustový termín sa koná počas najväčšieho a najfarebnejšieho kmeňového festivalu na svete v Mt. Hagen.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
11.08.2018
22.08.2018
7 210 €
Základná cena 7210 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 7 900 €
Objednať zájazd
14.11.2018
25.11.2018
6 450 €
Základná cena 6450 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 7 140 €

Odporúčame

Papua-Nová Guinea , +3 viac

Lovci ľudožrútov

15.11. → 02.12.2018 +3 ter.
18 dní
10 210 €
Papua-Nová Guinea , +4 viac
19 dní
12 950 €


 • 1 / 0