Luxusná plavba Hornov mys s Ľubošom Fellnerom

Luxusná expedícia do najkrajších kútov Patagónie. Poďme spoločne dobyť Hornov my! Najlepšie chilské vína, jahňa a steaky v Calafate, najlepšie kraby v Ushuaii. Najkrajšia túra Patagónie k vežiam Torres del Paine, na mačkách po najkrajšom ľadovci Argentíny a whisky s tisícročným ľadom. po stopách Kukučína do Punta Arenas. Tučniaky, tulene a veľryby. To všetko s Ľubošom Fellnerom.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka Novinka
2017
 

Argentína, Patagónia, Chile

10000000 dní
 • treking na slávnom ľadovci v mačkách v cene
 • výstup k vežiam Torres del Paine v cene
 • neskutočná plavba na najodľahlejšie miesta kontinentu v cene
 • gurmánske all inclusive v komornej atmosfére lode v cene
 

Odlet z Viedne do Santiago de Chile, hlavného mesta Chile.

Prehliadka jedného z najmodernejších a najbohatších miest Južnej Ameriky. Fakultatívne návšteva slávnych viníc. Ochutnáte Casillero del Diablo?

Celodenný výlet na pobrežie Tichého oceánu do najslávnejších chilských letovísk. Valparaiso je prezývané aj Perla Pacifiku alebo San Francisco Chile. Historické centrum chráni UNESCO. Slúžilo ako vstupná brána pre lode plaviace sa cez nebezpečný Magalhaesov prieliv. Najstaršia burza Latinskej Ameriky, prvá knižnica Chile, najstaršie španielske noviny na svete. Narodil sa tu Allende aj Pinochet, býval tu Pablo Neruda. Nemôžeme obísť. Viňa del Mar si pamätajú futbaloví fanúšikovia z majstrovstiev sveta v roku 1962. Československu tu porazilo Španielsko aj Juhosláviu. Sympatické pláže, kasíno v štýle art deco. Príprava na cestu na ďaleký juh.

Odlet do Punta Arenas, hlavného mesta chilskej Patagónie, pôsobiska slovenského spisovateľa Martina Kukučína. Prečo prišiel práve sem? Ako ho vnímajú miestni? Nadýchneme sa tradičnej chorvátskej atmosféry v cukrárni, akú by ste tu nečakali. Spravíme si selfie pri Kukučínovej pamätnej tabuli a na nádhernom cintoríne budeme čítať chorvátske mená.

Dopoludnia výlet na ostrov Isla Magdalena – hniezdiska 150 tisíc tučniakov magellanských. Super zážitok. Zastavíme aj pri ostrove plnom tuleňov a potom sa už presunieme do najkrajšieho národného parku Chile Torres del Paine. Ubytovanie v krásnom hoteli Serrano s výhľadom na masív Paine.

Nezabudnuteľné ráno. Celodenný výlet po národnom parku Torres del Paine. Guanacá, líšky, nandu, plameniaky, dravé vtáky a fantastické výhľady na nedotknutú prírodu.

Celodenný trek k vežiam masívu Paine. Trvá asi 8 hodín a budete si ho pamätať navždy. Alebo dáte prednosť jazde na koníkoch miestami, kam by ste sa po vlastných nedostali? Či zostanete oddychovať v hoteli pri fľaške dobrého chilského vína s výhľadom, ktorému nemôžete uveriť? Torres del Paine je unikát.

Presun na východnú stranu Ánd, do Argentíny, popoludní prehliadka Calafate. Na večeru dokonalá jahňacina.

Celodenný výlet na najkrajší argentínsky ľadovec Perito Moreno. Okrem klasického výhľadu Vám ponúkneme viac. Loďkou sa prevezieme až priamo k ľadovcu, obujeme si mačky a vydáme sa priamo do jeho chladnej krásy. Ďalší vrchol našej cesty zakončí kalíštek whisky na ľade priamo z ľadovca. Návrat do Calafate.

Odlet do Ushuaie, prehliadka najjužnejšieho mesta planéty.

Celodenný výlet na offroad džípoch po Ohňovej zemi. Krásne jazerá Lago Sarmiento a Lago Escondido. Barbecue v srdci patagónskeho lesa. Kto nevidel patagónsky les, nežil na planéte Zem. Vy ste ho videli.

Nalodenie sa vašu dokonale luxusnú a zároveň expedičnú loď. Večer prvý gurmánsky zážitok na palube. Svetlá Ushuaie miznú, vchádzame do úzkeho prielivu Murray.

Výborné raňajky a prvý fantastický východ slnka. Keď v minulosti námorník oboplával Hornov mys, mohol jesť s jednou nohou vyloženou na stole. My skúsime dobyť toto bájne miesto. Ak nám počasie bude priať, vylodíme sa na ostrove, ktorý už stáročia láka dobrodruhov. Chilský kostol a úžasné fotografie. Pokračujeme. Obed. Popoludní Wulaia Bay. Asi posledné miesto na našej plavbe, kde budeme spomínať okrem prírodnej krásy aj ľudskú civilizáciu. Charles Darwin tu na svojej expedície skúmal príslušníkov kmeňa Yamana. Nádherná panoráma mora a ostrovov. Ľahká túra na vyhliadku. Neuveriteľné. Návrat na loď a ďalší gurmánsky zážitok.

Vstaňte na východ slnka, oplatí sa! Potom opäť skvelé raňajky a sme v kanáli Beagle. V národnom parku Alberto de Agostini vstupujeme do Aleje ľadovcov. Obchádzame polostrov Brecknock, sme vystavení otvorenému Pacifiku a našu loď prvýkrát trochu hojdá. Raňajky a potom už fjord Alakaluf, popoludní úžina Agostini. Budú nám nad hlavami krúžiť kondory? Budú sa okolo nás plaviť tulene a veľryby? Ako vzniká patagónsky les? Treba zažiť. A večer sa o všetkom porozprávať pri fľaši výborného vína a skvelom jedle.

Všetko sa, žiaľ, raz skončí. Príchod do Punta Arenas, rozlúčka s našou posádkou, transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do Viedne. Túto cestu budete spracúvať v spomienkach veľmi dlho.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • drahé vnútroštátne prelety
 • transfery na letiská a z letísk
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách 3* a 4* hoteloch
 • raňajky (na lodi plná penzia, all inclusive)
 • slovenský BUBO-sprievodca Ľuboš Fellner
 • treking na ľadovci Perito Moreno
 • treking k vežiam Torres del Paine
 • výlet za tučniakmi na Isla Magdalena
 • celodenný výlet po národnom parku Torres del Paine
 • celodenný výlet po Ohňovej zemi
 • prehliadku Santiaga,Valparaisa aj Punta Arenas
 • všetky výlety z lode
 • luxusnú plnú penziu na lodi
 • darček na rozlúčku
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby  BUBO

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), letiskové poplatky

Poznámka:

 • v cene plavby do nedotknutých končín Južnej Ameriky sú všetky vylodenia, plná penzia, all inclusive a ubytovanie v kajute s oknom s úžasným výhľadom
Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  

La Reina de la Plata

Sedim si tak na teraske jednej restauracie v Puerto Madero, popijam vynikajuci argentinsky Malbec a cakam na svoj steak. Potichu rozmyslam, kolko takych miest ako je Buenos Aires poznam.…

24
APR
06:06
2017

Ako to vyzerá na plavbe Ohňovou Zemou?

Ležím na posteli je 17.05. Už iba toto je neuveriteľné, to nikdy doma nerobím. Nikdy. Doma naopak robím ako kôň a nikdy neležím v posteli, ani si…

Ľuboš Fellner, BUBO
08
APR
16:47
2017
Tomáš Hušek Tomáš Hušek

Luxus – slovko, ktoré sa dá vysvetliť všelijako. Pre niekoho znamená, že tašky do hotela mu nesie Elton John, ale väčšinou pod týmto pojmom rozumieme príjemné lietanie, špičkový hotel, kde nie je falošný mramor a nepije sa z plastových pohárov. Samozrejmosťou luxusu…

Luxus – slovko, ktoré sa dá vysvetliť všelijako. Pre niekoho znamená, že tašky do hotela mu nesie Elton John, ale väčšinou pod týmto…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0