Perly Jadranu a Egejského mora

Krátka týždňová plavba Jadranským a Egejským morom, ktorá poteší každého. Historické miesta a osmanský Istanbul. Plná penzia na výbornej lodi a k tomu čerstvý morský vzduch. Chýba vám niečo? Spýtajte sa vášho BUBO sprievodcu a rád vám poradí.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka Novinka
2017
 

Taliansko, Grécko, Turecko, Chorvátsko

10000000 dní
 • plavba Jadranským a Egejským morom so slovenským sprievodcom
 • kvalitná 4* loď a plná penzia
 • Olympia, Dubrovnik, Istanbul a Ephesus
 • dlhoročné skúsenosti s plavbami
 

V južnom Taliansku, v historickom prístave BRINDISI nastúpime na loď a čaká nás krásna plavba Egejským morom a Jadranom.

Preplavíme sa opačnú stranu Jadranu do prístavu KATAKOLON. Maličká ospalá grécka rybárska dedinka, ktorou však musíme prejsť lebo našim cieľom je OLYMPIA. Prehliadka mesta, kde pretekali zápasníci, atléti, vrhači diskom či jazda na konských záprahoch. Z miesta, z ktorého sa pozeráte vy sa možno kedysi pozeral Aristoteles či Platón. Návrat na loď, chutný obed a plavíme sa ďalej.

V ranných hodinách sa pred nami objaví pobrežie Turecka a mesto IZMIR. Tretie najväčšie turecké mesto nieslo kedysi názov Smyrna. Gréci, Macedónci, Rimania, Arabi všetci viedli o toto mesto divoké bitky. Možnosť výletu do jedného z najzachovalejších gréckych miest na svete, EPHESUS. Miesto, z ktorého dýcha história na každom kroku. Zatvorte oči a pustite uzdu svojej predstavivosti.

V noci míňame na ľavoboku Európu a na pravoboku máme Áziu. Spolu s východom slnka sa pred nami vynorí mesto, ktoré leží na oboch kontinentoch. ISTANBUL Orient a západ v jednom. Mesto s úžasnými pamiatkami ako palác Topkapi, Modrá mešita, chrám Hagia Sophia, Konštantínove vodné nádrže. Bude ťažké vybrať si čo chcete uvidieť v tomto hlavnom meste Osmanskej ríše, ktorá ovplyvnila veľkú časť sveta.

Celý deň strávime na mori plavbou okolo gréckych ostrovov.

Opäť sa vrátime do Jadranského mora a tentokrát na chorvátskej strane. DUBROVNIK. Mesto tak dobre zachované, že je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Prejdeme Stradum krížom krážom a potúlame sa romantickými uličkami. Kedysi tu bola jedna z najstarších lekárni v Európe. Aký bol ich prvý liek? Zase tá rakija? Mladí pôjdu po stopách “Game of Thrones” a rodičia budú zatiaľ vychutnávať ustrice zo Stonu a zapíjať ich vínom Pošip. Jahňacinu si dáte v paláci Pučič a BUBO k nej odporúča Dingač od Grgiča. Vyplávame z prístavu a smerujeme na úplná koniec Jadranu.

Ranný príchod do BENÁTOK. Vylodenie. Individuálna prehliadka mesta a odlet, prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • 6 x ubytovanie a stravovanie vysokej kvality vrátane plnej penzie v dvojlôžkových kajutách vo vnútornej kajute
 • fitness, bazén, športy na palube, zábavné programy na lodi
 • prístavné poplatky a dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • výlet do Olympie

Cena nezahŕňa:

Letenku, letiskové poplatky a transfery do prístavu, ostatnú stravu a nápoje, fakultatívne výlety, sprepitné

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  

Mafiánski zlodeji zo Sicílie - osobná skúsenosť

Moja dcéra Sára si zabudla v reštaurácii v Trapani iPhone. V tomto caffé na Via Ammiraglio Stait hneď oproti prístavu sme boli po prvý raz a bolo to frekventované a dosť neosobné miesto.…

17
SEP
12:56
2016

Čriepky postrehov z dnešnej Kréty

Na obed v taverne na pláži Mataly -pomarančový džús, tzatziki a grécky šalát –horiatiki - a potom úžasné jahňacie (ofto) a…

26
AUG
22:12
2016
Luboš Fellner

Najradšej realizujem cesty pre ľudí, ktorí už danú krajinu, danú lokalitu poznajú. Vtedy dokážu ešte viac rozpoznať ten rozdiel, čo BUBO ponúka. Florenciu pozná každý. No keď cítite, že potrebujete vo Vašom živote silný pozitívny výboj, priniesť farbu do bežnej šede odporúčam predlžený toskánsky víkend. S BUBO!

Najradšej realizujem cesty pre ľudí, ktorí už danú krajinu, danú lokalitu poznajú. Vtedy dokážu ešte viac rozpoznať ten rozdiel, čo BUBO ponúka. Florenciu pozná každý. No keď cítite, že potrebujete…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0