Perly Stredomoria

Stredozemné more je križovatkou námorných ciest a rovnako aj miesta, ktoré plánujeme navštíviť. Kotol menom Rím, antická Sicília, ktorá je kdesi na polceste smerom do Afriky, Barcelona so súčasným Katalánskom a na záver prístavy Marseille a Janov. Predovšetkým však veľmi príjemná plavba v pohodlí výbornej lode a ideálny spôsob ako stráviť voľný týždeň.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
 

Taliansko, Španielsko, Malta

10000000 dní
 • plavba Stredozemným morom so slovenským sprievodcom
 • kvalitná 4* loď a plná penzia
 • Sicília, Rím, Sardínia, Barcelona a Marseille
 • dlhoročné skúsenosti s plavbami
 

Príchod do Janova, nádherné mesto pripomínajúce amfiteáter s modrým Ligúrskym morom ako záhradou bude našim prvým prístavom. Nalodenie, bezpečnostný brífing a plavíme sa!

Večné mesto RÍM. Záujemcovia sa môžu zúčastniť fakultatívnej prehliadky Ríma. Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok Večné. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, Pantheon, Baziliky, katedrály, paláce, gladiátori a Vatikán.

Ráno sa budíme na Sicílii a sprievodca vám porozpráva, aký je rozdiel medzi Camorou a Cosa nostrou. Fakultatívny výlet do možno najkrajšieho mestečka na trase, do Taormíny. Sídlili tu kedysi starí Gréci a neskôr Rimania. Divadlo s výhľadom na majestátnu Etnu a prechádzky orlím mestom. Alternatívne výlet a prehliadka Palerma. Čas na nákupy suvenírov.

Malta ideálna pre tých, ktorí chcú spoznať novú kultúru či bohatú históriu, prípadne si užiť rozsiahle piesočnaté pláže s azúrovým morom. Možno sa nám pošťastí a uvidíme aj delfíny. Ostrov ktorý ponúka množstvo atrakcií. Na lodi je možné si objednať z viacerých fakultatívnych výletov.

Deň na mori. Užite si luxus na plávajúcom mrakodrape, ktorý ponúka množstvo zábavy. Divadeľné predstavenia, živú hudbu v baroch, športové aktivity s inštruktormi, slnenie sa na palube.

Prichádzame do Barcelony, metropoly hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB aj Woody Allen robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim?

Kotvíme v Marseille. Mesto ktoré vzniklo podľa povesti o svadbe z pravej lásky princeznej Gyptis a jej manžela Protisa. Nenecháme si ujsť hlavnú marseillskú tepnu La Canebiére, ktorá bola v 19. storočí jednou z najrušnejších ulíc Francúzska, pobrežie Quai des Belges so starým prístavom Vieux Port plnom plachetníc, kde si každý gurmán príde na svoje!

Naše putovanie Stredozemným morom sa končí. Opäť sa pred nami vynára Janov. Svieži morský vzduch vymeníme za horúci asfalt a odcestujeme domov.

 

Cena zahŕňa

 • 7 x Ubytovanie a stravovanie vysokej kvality vrátane plnej penzie v dvojlôžkových kajutách vo vnútornej kajute
 • fitness, bazén, športy na palube, zábavné programy na lodi
 • prístavné poplatky a dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • výlet do Ríma a na Sicíliu

Cena nezahŕňa:

letenku. Letiskové poplatky a transfery do prístavu, ostatnú stravu a nápoje, fakultatívne výlety, sprepitné

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  

Pico Veleta

Počas môjho pobytu v prekrásnej Granade na mňa každý deň pozerali vrchy pohoria Sierra Nevada. Pico Veleta! 3394 mnm, Tretí najvýšší vrch Apeninského polostrova a pomerne dostupný vrchol,…

25
JAN
18:03
2017

Mafiánski zlodeji zo Sicílie - osobná skúsenosť

Moja dcéra Sára si zabudla v reštaurácii v Trapani iPhone. V tomto caffé na Via Ammiraglio Stait hneď oproti prístavu sme boli po prvý raz a bolo to frekventované a dosť neosobné miesto.…

17
SEP
12:56
2016
Luboš Fellner

Najradšej realizujem cesty pre ľudí, ktorí už danú krajinu, danú lokalitu poznajú. Vtedy dokážu ešte viac rozpoznať ten rozdiel, čo BUBO ponúka. Florenciu pozná každý. No keď cítite, že potrebujete vo Vašom živote silný pozitívny výboj, priniesť farbu do bežnej šede odporúčam predlžený toskánsky víkend. S BUBO!

Najradšej realizujem cesty pre ľudí, ktorí už danú krajinu, danú lokalitu poznajú. Vtedy dokážu ešte viac rozpoznať ten rozdiel, čo BUBO ponúka. Florenciu pozná každý. No keď cítite, že potrebujete…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0