Portugalsko, Madeira

Portugalsko, Madeira

Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma. Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo a víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti tejto cesty sa vydáme na zelený ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku. Nakukneme za zelené hory a okúpeme sa na plážach, kde sa končí Európa.

Michal Gaj Michal Gaj Michal Gaj
Spokojnosť zákazníkov
od 1 650 €

Portugalsko, Madeira

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

- Relax a poznávanie na najkrajšom ostrove Atlantiku

- Najzápadnejší bod Európy a mesto do dlane Obidos

- Králi a kráľovné Portugalska očami BUBO

- Miesto odkiaľ vyplávali prvé lode objavujúce Afriku

Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Poldenná prehliadka hlavného mesta Portugalska. LISABON: mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavných miest Európy. Pamiatky z čias veľkých námorných objavov, pevnosť Sao Jorge, veža Belém, Hieronymovo opátstvo, námorné múzeum, ktoré patrí k najlepším na svete, rieka Tejo a koniec jej púte Európou. Centrum Lisabonu – zmes Afriky, Európy a Južnej Ameriky. Potulky centrálnym Lisabonom, pri ktorých Vás sprevádza svieži vietor z Atlantiku. Transfer do hotela. Uvítacia večera. Rybacia caldeirada či úžasná treska Bacalhau? Každopádne geniálne vínko, o ktorom sa toľko v našich končinách nevie.

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu, do oblasti, ktorú si portugalskí králi vybrali za svoje letné sídlo. SINTRA: mestečko uprostred borovicových hájov sviežej zelenej farby, medzi ktorými sú letné rezidencie portugalských vládcov. CABO DA ROCA: najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, z ktorého budeme obdivovať divoké pobrežie Atlantiku z vysokých brál a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Maják a maličké múzeum. Gurmánske hody, večera v sprievode hudby fado, pri tónoch ktorej sa Vám budú tisnúť slzy do očí. Dnes si vysvetlíme, čo je Ruby, Tawny, LBV, Colheita a ktorý ročník portského je ten naj.

Celodenný výlet do trojuholníka nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos. FATIMA – jedno z najväčších pútnických miest kresťanskej Európy dostane aj Vás. BATALHA – nádherná ukážka neskorej gotiky z konca 14. storočia. OBIDOS – romantické mesto, ktoré je také malé, že sa Vám zmestí do dlane. Stredoveké krivoľaké uličky, opevnenie a autentické obchodíky. Krásny deň.

Rozlúčka s Portugalskom, transfer na letisko a priamy let na ostrov kvetov. Madeira. Ubytovanie, relax, zoznámenie sa s okolím. Vyberte si hotel, v ktorom chcete stráviť 5 čarovných nocí na ostrove kdesi v Atlantiku.

Dnes prejdeme cez štyri vegetačné pásma. Vodopády, náhorná plošina, kúpalisko z lávových kameňov. Je Madeira najkrajším ostrovom Atlantiku? Estrada Monumental nás zavedie do mestečka, kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov. Vitajte v CAMARA de LOBOS. Ribeira Brava, mesto situované priamo na úrovni mora. Výhľad z horskej ENCUMEADA, kde uvidíme južné i severné pobrežie Madeiry. Poobede sa pozrieme pod Nevestin závoj, jeden z najväčších vodopádov Veo da Noive. Vrcholom cesty bude výhľad z útesu Cabo Girao. Návrat do hotela je naplánovaný na podvečer.

Po kvalitných hotelových raňajkách Vás čaká prehliadka hlavného mesta ostrova – FUNCHAL. Pristavíme sa pri soche krásnej Sissi, ktorá tu trávila často prázdniny či pri soche Krištofa Kolomba. Prejdeme sa divadlom Baltazara Diasa, ochutnáme známe madeirské víno, neminieme katedrálu ani radnicu. Ovocie, kvety či suveníry nakúpime v Mercade. Vyveziete sa lanovkou až na vrchol Monte? Tam nás čaká nádherný kostol s hrobkou rakúskeho cisára Karola a následne adrenalinová 2-kilometrová jazda na drevených sánkach dole kopcom. Trúfnete si?

Relax, oddych v plážovom hoteli. Alebo adrenalínovejší zážitok pre aktívnych. Jeepy i katamaran sú pripravené. Terénne autá nás prevezú vnútrozemím a na katamarane budeme pozorovať delfíny. Podvečer transfer z lodenice do hotela.

Relax, oddych. Individuálny program.

Rozlúčka s ostrovom, transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

  • medzinárodnú letenku v Economy class
  • letiskové transfery v Lisabone a na Madeire
  • 8 nocí ubytovanie v 3* hoteli v izbe pre 2 osoby
  • raňajky
  • rozsiahly poznávací program
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • BUBO sprievodca počas poznávacej časti
  • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové a izbové účty, gurmánske zážitky a ich intenzita je individuálna, ostatné fakultatívne výlety, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (70€/1 kus) 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Hotely:

Lisabon - VIP Executive Diplomatico/Roma a podobný (3 noci)

Funchal - Hotel Musa D´Ajuda/Golden Residence a podobný (5 noci)

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Kategóriu hotela dodržiavame.

Termíny a ceny

Termín
Cena
20.07.2018
28.07.2018
1 700 €
Základná cena 1700 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 010 €
Objednať zájazd
24.08.2018
01.09.2018
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 060 €
Objednať zájazd
14.04.2019
22.04.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 060 €
04.05.2019
12.05.2019
1 820 €
Základná cena 1820 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 130 €
29.06.2019
07.07.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 060 €
23.08.2019
31.08.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 060 €
25.10.2019
02.11.2019
1 650 €
Základná cena 1650 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 1 960 €

Odporúčame

Francúzsko
8 dní
1 750 €
Škótsko , +1 viac
9 dní
1 700 €

 

 
Ahojte,rada by som poďakovala za supppper zájazd Lisabon Madeira,všetko bolo vynikajúce výborný sprevodca Riško Grom ktorého pozdravujeme,,a čarovná Madeira,,,máme super zážitky,, dobrá skupinka ,, veľa sme videli a veľa nového sme sa dozvedeli,,,zájazd bol vynikajúci ešte raz díííík!
Katka

 

 
Ďakujeme za vydarený zájazd Lisabon, Madeira. Náš super sprievodca Riško nám s prehľadom poukazoval všetky fascinujúce a magické miesta v tejto destinácií a veru bolo čo obdivovať. K výbornej atmosfére zájazdu prispeli aj úžasní ľudia ktorí s nami cestovali. Ešte raz všetkým veľké ďaaakujem a pozdravujem.

Alena

 

 
Vážená cestovná kancelária,

nedávno sme sa zúčastnili zájazdu Portugalsko,Madeira, na ktorý radi spomíname.

Prvý raz sme sa cítili úplne bezpečne, pretože už autobusom do Viedne s nami cestoval Váš a náš fantastický delegát Miško Gaj. Mohol by nám byť synom ale mohli by sme to otočiť a povedať, že nám bol akoby otcom. Program zájazdu bol vynikajúci a naplnený. Veľa sme videli, počuli, obdivovali, kúpali sme sa, ale aj sánkovali.

Patrí Vám vďaka za Vaše zájazdy a veľká vďaka Miškovi Gajovi.

Prajeme Vám veľa úspechov vo výbere ciest po svete a takých dobrých delegátov ako je Miško.

S pozdravom

manželia Sejlingeroví, Bratislava

 

 
Dobrý deň BUBO, včera sme sa vrátili z veľmi vydareného a dobre zorganizovaného pobytu v Lisabone a Madeire.Keďže našou vlastnou vinou sme nemali možnosť vyjadriť našu absolútnu spokojnosť so zabezpečením,organizáciou a priebehom zájazdu na formulári,ktorý nám dal sprievodca p.Grom/zabudli sme ho pri poslednej rozlúčkovej večeri celej skupiny v miestnej reštaurácii/ chceli by sme aspoň týmto spôsobom poďakovať všetkým,ktorí sa podieľali na organizačne a obsahovo dobre zrealizovaným zájazdom.Osobitne by sme chceli vyzdvihnúť prácu a mimoriadny ,nad rámec svojich povinnosti,prístup Vášho sprievodcu p.Groma ku každému účastníkovi,ale aj k tým,čo chceli spoznať čo najviac v Madeire.R.Grom pripravil pre nás a osobne ho s nami aj absolvoval ,mimoriadne úspešný výlet po východnej časti Madeiry mimo oficiálny program a tak obohatil naše poznanie o ďalšie zážitky.Vďaka BUBO za to,vďaka BUBO za vysoko kvalitných,profesionálnych a obetavých sprievodcov ako v tomto prípade bol p.Grom.Tešíme sa s BUBO-m na ďalšie zájazdy a budeme ich ďalej propagovať.

S pozdravom František Janík a Katarína Dovičovičová, účastníci zájazdu Portugalsko-Madeira 29.5.-6.62013.


  • 1 / 1