Portugalsko, Madeira

Portugalsko, Madeira

Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma. Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo a víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti tejto cesty sa vydáme do Atlantického oceánu na zelený ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku. Nakukneme za zelené hory, posánkujeme sa a okúpeme na plážach, kde sa končí Európa.

Michal Gaj Michal Gaj Michal Gaj
Spokojnosť zákazníkov
od 1 650 €

Portugalsko, Madeira

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Relax a poznávanie na najkrajšom ostrove Atlantiku

Majzápadnejší bod Európy a mesto do dlane Obidos

Králi a kráľovné Portugalska očami BUBO

Miesto odkiaľ vyplávali prvé lode objavujúce Afriku

Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Poldenná prehliadka hlavného mesta Portugalska. LISABON: mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavných miest Európy. Pamiatky z čias veľkých námorných objavov, pevnosť Sao Jorge, veža Belém, Hieronymovo opátstvo, námorné múzeum, ktoré patrí k najlepším na svete, rieka Tejo a koniec jej púte Európou. Centrum Lisabonu – zmes Afriky, Európy a Južnej Ameriky. Potulky centrálnym Lisabonom, pri ktorých Vás sprevádza svieži vietor z Atlantiku. Transfer do hotela. Uvítacia večera. Rybacia caldeirada či úžasná treska Bacalhau? Každopádne geniálne vínko, o ktorom sa toľko v našich končinách nevie.

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu, do oblasti, ktorú si portugalskí králi vybrali za svoje letné sídlo. SINTRA: mestečko uprostred borovicových hájov sviežej zelenej farby, medzi ktorými sú letné rezidencie portugalských vládcov. CABO DA ROCA: najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, z ktorého budeme obdivovať divoké pobrežie Atlantiku z vysokých brál a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Maják a maličké múzeum. Gurmánske hody, večera v sprievode hudby fado, pri tónoch ktorej sa Vám budú tisnúť slzy do očí. Dnes si vysvetlíme, čo je Ruby, Tawny, LBV, Colheita a ktorý ročník portského je ten naj.

Celodenný výlet do trojuholníka nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos. FATIMA – jedno z najväčších pútnických miest kresťanskej Európy dostane aj Vás. BATALHA – nádherná ukážka neskorej gotiky z konca 14. storočia. OBIDOS – romantické mesto, ktoré je také malé, že sa Vám zmestí do dlane. Stredoveké krivoľaké uličky, opevnenie a autentické obchodíky. Krásny deň.

Rozlúčka s Portugalskom, transfer na letisko a priamy let na ostrov kvetov. Madeira. Ubytovanie, relax, zoznámenie sa s okolím. Vyberte si hotel, v ktorom chcete stráviť 5 čarovných nocí na ostrove kdesi v Atlantiku.

Dnes prejdeme cez štyri vegetačné pásma. Vodopády, náhorná plošina, kúpalisko z lávových kameňov. Je Madeira najkrajším ostrovom Atlantiku? Estrada Monumental nás zavedie do mestečka, kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov. Vitajte v CAMARA de LOBOS. Ribeira Brava, mesto situované priamo na úrovni mora. Výhľad z horskej ENCUMEADA, kde uvidíme južné i severné pobrežie Madeiry. Poobede sa pozrieme pod Nevestin závoj, jeden z najväčších vodopádov Veo da Noive. Vrcholom cesty bude výhľad z útesu Cabo Girao. Návrat do hotela je naplánovaný na podvečer.

Po kvalitných hotelových raňajkách Vás čaká prehliadka hlavného mesta ostrova – FUNCHAL. Pristavíme sa pri soche krásnej Sissi, ktorá tu trávila často prázdniny či pri soche Krištofa Kolomba. Prejdeme sa divadlom Baltazara Diasa, ochutnáme známe madeirské víno, neminieme katedrálu ani radnicu. Ovocie, kvety či suveníry nakúpime v Mercade. Vyveziete sa lanovkou až na vrchol Monte? Tam nás čaká nádherný kostol s hrobkou rakúskeho cisára Karola a následne adrenalinová 2-kilometrová jazda na drevených sánkach dole kopcom. Trúfnete si?

Relax, oddych v plážovom hoteli. Alebo adrenalínovejší zážitok pre aktívnych. Jeepy i katamaran sú pripravené. Terénne autá nás prevezú vnútrozemím a na katamarane budeme pozorovať delfíny. Podvečer transfer z lodenice do hotela.

Relax, oddych. Individuálny program.

Rozlúčka s ostrovom, transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

  • medzinárodnú letenku economy class
  • letiskové transefry v Lisabone a na Madeire
  • 8  nocí ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľovej izbe
  • raňajky
  • rozsiahly poznávací program
  • obed na Madeire počas 5.dňa
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti
  • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové a izbové účty, gurmánske zážitky a ich intenzita je individuálna, ostatné fakultatívne výlety, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Termíny a ceny

Termín Cena  
13.10.2017
21.10.2017
1 670 €
Objednať
29.03.2018
06.04.2018
1 650 €
Objednať
27.04.2018
05.05.2018
1 650 €
Objednať
30.06.2018
08.07.2018
1 700 €
Objednať
20.07.2018
28.07.2018
1 700 €