Portugalsko, Madeira a Azorské ostrovy

Portugalsko, Madeira

Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma. Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo a víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti tejto cesty sa vydáme na zelený ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku. Nakukneme za zelené hory a okúpeme na plážach, kde sa končí Európa. Záver cesty je uprostred oceánu na zelených sopečných kopcoch Azorských ostrovov.

Michal Gaj Michal Gaj Michal Gaj
Novinka
Novinka
2018
od 2 320 €

Portugalsko, Madeira

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

- Relax a poznávanie na najkrajšom ostrove Atlantiku

- Najzápadnejší bod Európy a mesto do dlane Obidos

- Portugalské ostrovy hlboko v oceáne

- Miesto odkiaľ vyplávali prvé lode objavujúce Afriku

Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Poldenná prehliadka hlavného mesta Portugalska. LISABON: mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavných miest Európy. Pamiatky z čias veľkých námorných objavov, pevnosť Sao Jorge, veža Belém, Hieronymovo opátstvo, námorné múzeum, ktoré patrí k najlepším na svete, rieka Tejo a koniec jej púte Európou. Centrum Lisabonu – zmes Afriky, Európy a Južnej Ameriky. Potulky centrálnym Lisabonom, pri ktorých Vás sprevádza svieži vietor z Atlantiku. Transfer do hotela. Uvítacia večera. Rybacia caldeirada či úžasná treska Bacalhau? Každopádne geniálne vínko, o ktorom sa toľko v našich končinách nevie.

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu, do oblasti, ktorú si portugalskí králi vybrali za svoje letné sídlo. SINTRA: mestečko uprostred borovicových hájov sviežej zelenej farby, medzi ktorými sú letné rezidencie portugalských vládcov. CABO DA ROCA: najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, z ktorého budeme obdivovať divoké pobrežie Atlantiku z vysokých brál a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Maják a maličké múzeum. Gurmánske hody, večera v sprievode hudby fado, pri tónoch ktorej sa Vám budú tisnúť slzy do očí. Dnes si vysvetlíme, čo je Ruby, Tawny, LBV, Colheita a ktorý ročník portského je ten naj.

Celodenný výlet do trojuholníka nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos. FATIMA – jedno z najväčších pútnických miest kresťanskej Európy dostane aj Vás. BATALHA – nádherná ukážka neskorej gotiky z konca 14. storočia. OBIDOS – romantické mesto, ktoré je také malé, že sa Vám zmestí do dlane. Stredoveké krivoľaké uličky, opevnenie a autentické obchodíky. Krásny deň.

Rozlúčka s Portugalskom, transfer na letisko a priamy let na ostrov kvetov. Madeira. Ubytovanie, relax, zoznámenie sa s okolím. Prvá noc na Madeire kam chodila relaxovať aj cisárovná Sisi.

Dnes prejdeme cez štyri vegetačné pásma. Vodopády, náhorná plošina, kúpalisko z lávových kameňov. Je Madeira najkrajším ostrovom Atlantiku? Estrada Monumental nás zavedie do mestečka, kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov. Vitajte v CAMARA de LOBOS. Ribeira Brava, mesto situované priamo na úrovni mora. Výhľad z horskej ENCUMEADA, kde uvidíme južné i severné pobrežie Madeiry. Poobede sa pozrieme pod Nevestin závoj, jeden z najväčších vodopádov Veo da Noive. Vrcholom cesty bude výhľad z útesu Cabo Girao. Návrat do hotela je naplánovaný na podvečer.

Po kvalitných hotelových raňajkách Vás čaká prehliadka hlavného mesta ostrova – FUNCHAL. Pristavíme sa pri soche krásnej Sissi, ktorá tu trávila často prázdniny či pri soche Krištofa Kolomba. Prejdeme sa divadlom Baltazara Diasa, ochutnáme známe madeirské víno, neminieme katedrálu ani radnicu. Ovocie, kvety či suveníry nakúpime v Mercade. Vyveziete sa lanovkou až na vrchol Monte? Tam nás čaká nádherný kostol s hrobkou rakúskeho cisára Karola a následne adrenalinová 2-kilometrová jazda na drevených sánkach dole kopcom. Trúfnete si?

Jeden ostrov vymeníme za druhý. Prílet do najväčšieho mesta Azorských ostrovov Ponta Delgada. Navštívime centrum s dominantným kostolom Sao Sebastian a navečeriame sa v jednej z malebných uličiek pri prístave.

Navštívime ananásovú farmu. Je to jediné miesto na zemi kde sa pestuje ananás v skleníkoch a práve preto majú jedinečnú a nezameniteľnú chuť. Ochutnáme ananásové pálené a hor sa na dominantu hlavného ostrova Sao Miguel dvojité jazerá Lagoa das Sete Cidades. Ulovíme najkrajšie fotografie z Kráľovskej vyhliadky. Odtiaľ sa presunieme po hrebeni vyhasnutej sopky nazývanej aj Ústami pekla. Deň zakončíme kúpaním sa v prírodnom prameni Ferraria ústiacom do oceánu. Na vlastnej koži pocítime ako sa premiešava chladnejšia morská voda s horúcim prameňom z útrob Zeme. Návrat do Ponta Delgady.

Poldňová plavba za veľrybami, delfínmi a inými morskými živočíchmi. Zastavíme sa v zátoke na neobývanom ostrovčeku pri Vila Franca do Campo. Pokračujeme ľahkou turistikou na krásne jazero Lagoa do Fogo. Je to miesto, kde s obľubou hniezdi množstvo vtákov a možno sa nám pošťastí uvidieť aj niektorý z chránených druhov kanárikov, hýľov alebo rybárov štíhlozubých či niektorý z mnohých ďalších. Večer zakončíme v prírodných kúpeľoch Caldeira Velha a s krásnym výhľadom na nočnú oblohu.

Kto bude máť záujem zhliadne východ slnka z najvýchodnejšieho bodu ostrova. Navštívime dedinku Gorreana, kde sa nachádza najstaršia čajová plantáž v Európe. Pofotíme sa pri vodopáde Ribeira da Salga. Poobede kúpele vo Furnase a gejzíry (Dona Beija / Terra Nostra).

Posledná fotka, transfer na letisko, odlet domov a zdieľanie zážitkov s priateľmi.

Cena zahŕňa

  • medzinárodnú letenku v Economy class
  • letiskové transefry v Lisabone, na Madeire a na Azoroch
  • 11 nocí ubytovanie v 3* hoteli v izbe pre 2 osoby
  • rozsiahly poznávací program
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • BUBO sprievodca
  • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové a izbové účty, gurmánske zážitky a ich intenzita je individuálna, ostatné fakultatívne výlety, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla

Upozornenie: Všetky vonkajšie aktivity sú závislé od počasia. V prípade zlého sa môžu zrušiť alebo podľa dostupnosti presunúť na iný dátum. Medzi Madeirou a Ponta Delgada používame priame lety avšak vzhľadom na ich limitovanú dostupnosť si vyhradzujeme zmenu letu na let cez Lisabon.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Hotely:

Lisabon - VIP Executive Diplomatico/Roma a podobný (3 noci)

Funchal - Hotel Musa D´Ajuda/Golden Residence a podobný (3 noci)

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Kategóriu hotela dodržiavame.

Luxury

Luxusný hotel Grand Azores Atlantico

Ponte Delgada, Azorské ostrovy
8%

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.04.2019
25.04.2019
2 320 €
Základná cena 2320 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 630 €
04.05.2019
15.05.2019
2 320 €
Základná cena 2320 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 630 €
29.06.2019
10.07.2019
2 450 €
Základná cena 2450 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 760 €
23.08.2019
03.09.2019
2 450 €
Základná cena 2450 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 760 €
25.10.2019
05.11.2019
2 320 €
Základná cena 2320 €
Letiskové poplatky 240 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 630 €

Odporúčame

Francúzsko
8 dní
1 750 €
Maroko

Maroko

23.10. → 01.11.2018 +10 ter.
10 dní
1 640 €


  • 1 / 0