Rajastan, najpestrejšia India

India

Do najfarebnejšieho štátu Indie za neuveriteľnými zážitkami a pamiatkami UNESCO. Mughalské pevnosti ako vystrihnuté z orientálnych rozprávok. Veľká indická púšť, ťaví trh, chrám dvadsaťtisíc potkanov, romantický Udaipur a úžasná zhýralosť v drevorezbách Khajuraha. Skvelý zájazd pre náročných.

Ján Zachar Ján Zachar Ján Zachar
Novinka
Novinka
2018
od 2 539 €

India

18 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Know-how v Indii sme zbierali 21 rokov
 • Na minútu prepracovaný program
 • Cesta pripravená pre tých, ktorí v Indii boli
 • Prenajatá doprava, špičkový sprievodca
Zobraziť mapu

Atmosféra DILLÍ Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikhskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura Tandoori? Alebo Vám viac chutí Palak Paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

Odchod do štátu Rajastan. Máme čas porozprávať si o najväčšom štáte Indie. Príchod do mesta BIKANER s príjemnou atmosférou. Sme na dosah od pakistanských hraníc.

Viete, kto je Karni Mata. Prevtelenie Durgy? Po dnešku to budete už vedieť navždy. Chrám krýs, len tridsať kilometrov od Bikaneru, je totiž absolútny unikát a my ho uvidíme! Dvadsaťtisíc čiernych potkanov uctievaných pútnikmi z celej Indie. Neuveriteľný zážitok. Usmeje sa na nás šťastie a požehná nám biely potkan, ktorých je tu len pár? Ochutnáte z jedla, ktorého sa dotkol potkan? Toto by v Európskej únii neprešlo.

JAISALMER je pod ochranou UNESCO. Zlatý pieskovec, pevnosť z 12. storočia s džinistickými chrámami, nádherné sochy. Sme v srdci púšte Thar (Veľká indická púšť) a toto je skutočný Rajastan. A k Rajastanu patria ťavy.

Púštny deň na ceste zo Zlatého do Slnečného mesta.

JODHPUR: kvalitná prehliadka mesta, ktoré Lonely Planet zaradil medzi výnimočné destinácie našej planéty. Pevnosť Mehrangarh patrí k najväčším v Indii. Zvonica Ghanta Ghar vám zasa pripomenie Londýn.

Pevnosť Kumbhalgarh (UNESCO) sa hrdí tým, že tu nájdeme druhý najväčší múr po Veľkom čínskom múre. Fascinujúci džinistický chrám v Ranakpure.

UDAIPUR – Benátky východu, mesto jazier a história rajputov. Ohromný palácový komplex, ktorý stavali 400 rokov a krásne sa v ňom mieša architektúra mughalov a miestnych radžov.

CHITTORGARH – fascinujúca najväčšia pevnosť Indie (UNESCO). Rozprávanie o nekonečnej histórii Indie. Cítite tú silu stáročí?

PUSKHAR patrí k najvýznamnejším pútnickým mestám Indie. Aj nehinduista pochopí prečo. Je nádherný. V novembri sa tu koná najväčší ťaví trh na svete. A my sme tu!

Naša cesta pokračuje. Čaká nás JAIPUR – hlavné mesto štátu Rajastan.

Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia pestrofarebné sárí. Symbol mesta Palác vetrov, trhy látok a drahokamov. Výlet na krásnu pevnosť Amber, kam sa vyvezieme na slonoch ako maharadžovia.

FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou). Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky.

TAJ MAHAL - mohli ste ho vidieť stokrát, no východ slnka si nenecháte ujsť. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

Ráno v Orchhe a blížime sa ku KHAJURAHO.

KHAJURAHO a jeho erotické maľby. Neuveriteľná zhýralosť, kde každý obcuje s každým a zvieracie výjavy nie sú výnimkou. A všetko to chráni UNESCO. V 2. storočí tu stálo 85 chrámov, do dnešných dní sa zachovalo 20. No ich odvážne výjavy vyrazia dych aj ostrieľaným liberálom. Transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v hoteloch v izbách pre dve osoby, kategória 3*
 • jednu noc v luxusnom stane v púšti s plnou penziou
 • raňajky
 • dopravu
 • BUBO-sprievodcu
 • množstvo prehliadok a výletov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, stravu (okrem uvedenej), vstupné, letiskové poplatky.

Poznámka:

V novembrovom termíne navštevujeme úžasný ťaví trh. V Pushkare strávime dve noci v luxusných stanoch s plnou penziou.

Minimálny počet 6 osôb, maximálny 12.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
05.11.2018
22.11.2018
2 790 €
Základná cena 2790 €
Letiskové poplatky 390 €
eVisa India (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 275 €
Objednať zájazd
11.04.2019
28.04.2019
2 539 € 2 790 €
Základná cena 2790 €
Letiskové poplatky 390 €
eVisa India (pre občanov SR a ČR) 95 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -251 €
Spolu 3 024 €
02.08.2019
19.08.2019
2 721 € 2 990 €
Základná cena 2990 €
Letiskové poplatky 390 €
eVisa India (pre občanov SR a ČR) 95 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -269 €
Spolu 3 206 €
19.11.2019
06.12.2019
2 539 € 2 790 €
Základná cena 2790 €
Letiskové poplatky 390 €
eVisa India (pre občanov SR a ČR) 95 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -251 €
Spolu 3 024 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

India

India - veľký okruh

15.03. → 27.03.2019 +8 ter.
13 dní
1 990 € 1 811 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

India , +1 viac
18 dní
2 410 € 2 193 €


 • 1 / 0