Rajastan, najpestrejšia India

Do najfarebnejšieho štátu Indie za neuveriteľnými zážitkami a pamiatkami UNESCO. Mughalské pevnosti ako vystrihnuté z orientálnych rozprávok. Veľká indická púšť, ťaví trh, chrám dvadsaťtisíc potkanov, romantický Udaipur a úžasná zhýralosť v drevorezbách Khajuraha. Skvelý zájazd pre náročných.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka Novinka
2017
od 2 090,00 €

India

18 dní
 • Know-how v Indii sme zbierali 20 rokov
 • Na minútu prepracovaný program
 • Cesta pripravená pre tých, ktorí v Indii boli
 • Prenajatá doprava, špičkový slovenský sprievodca
 

Atmosféra DILLÍ Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikhskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura Tandoori? Alebo Vám viac chutí Palak Paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

Odchod do štátu Rajastan. Máme čas porozprávať si o najväčšom štáte Indie. Príchod do mesta BIKANER s príjemnou atmosférou. Sme na dosah od pakistanských hraníc.

Viete, kto je Karni Mata. Prevtelenie Durgy? Po dnešku to budete už vedieť navždy. Chrám krýs, len tridsať kilometrov od Bikaneru, je totiž absolútny unikát a my ho uvidíme! Dvadsaťtisíc čiernych potkanov uctievaných pútnikmi z celej Indie. Neuveriteľný zážitok. Usmeje sa na nás šťastie a požehná nám biely potkan, ktorých je tu len pár? Ochutnáte z jedla, ktorého sa dotkol potkan? Toto by v Európskej únii neprešlo.

JAISALMER je pod ochranou UNESCO. Zlatý pieskovec, pevnosť z 12. storočia s džinistickými chrámami, nádherné sochy. Sme v srdci púšte Thar (Veľká indická púšť) a toto je skutočný Rajastan. A k Rajastanu patria ťavy.

Púštny deň na ceste zo Zlatého do Slnečného mesta.

JODHPUR: kvalitná prehliadka mesta, ktoré Lonely Planet zaradil medzi výnimočné destinácie našej planéty. Pevnosť Mehrangarh patrí k najväčším v Indii. Zvonica Ghanta Ghar vám zasa pripomenie Londýn.

Pevnosť Kumbhalgarh (UNESCO) sa hrdí tým, že tu nájdeme druhý najväčší múr po Veľkom čínskom múre. Fascinujúci džinistický chrám v Ranakpure.

UDAIPUR – Benátky východu, mesto jazier a história rajputov. Ohromný palácový komplex, ktorý stavali 400 rokov a krásne sa v ňom mieša architektúra mughalov a miestnych radžov.

CHITTORGARH – fascinujúca najväčšia pevnosť Indie (UNESCO). Rozprávanie o nekonečnej histórii Indie. Cítite tú silu stáročí?

PUSKHAR patrí k najvýznamnejším pútnickým mestám Indie. Aj nehinduista pochopí prečo. Je nádherný. V novembri sa tu koná najväčší ťaví trh na svete. A my sme tu!

Naša cesta pokračuje. Čaká nás JAIPUR – hlavné mesto štátu Rajastan.

Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia pestrofarebné sárí. Symbol mesta Palác vetrov, trhy látok a drahokamov. Výlet na krásnu pevnosť Amber, kam sa vyvezieme na slonoch ako maharadžovia.

FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou). Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky.

TAJ MAHAL - mohli ste ho vidieť stokrát, no východ slnka si nenecháte ujsť. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

Ráno v Orchhe a blížime sa ku KHAJURAHO.

KHAJURAHO a jeho erotické maľby. Neuveriteľná zhýralosť, kde každý obcuje s každým a zvieracie výjavy nie sú výnimkou. A všetko to chráni UNESCO. V 2. storočí tu stálo 85 chrámov, do dnešných dní sa zachovalo 20. No ich odvážne výjavy vyrazia dych aj ostrieľaným liberálom. Transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v hoteloch
 • jednu noc v luxusnom stane v púšti s plnou penziou
 • raňajky
 • dopravu
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • množstvo prehliadok a výletov
 • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

víza, stravu (okrem uvedenej), vstupné, letiskové poplatky.

Poznámka:

V novembrovom termíne navštevujeme úžasný ťaví trh. V Pushkare strávime dve noci v luxusných stanoch s plnou penziou.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.11.2017
18.11.2017
2 090,00 €

Ôsmy div sveta

Snom každého cestovateľa je vidieť všetkých sedem divov sveta. Sú však miesta, ktoré sa pri veľkej konkurencii na zoznam nedostali. My sme takýto poklad objavili ukrytý 300 kilometrov od…

19
FEB
17:13
2017

Na návšteve u maharadžu z Jaipuru

Ako asi tak býva taký maharadža? My sme si dnes odpovedali a vybrali sme sa do jeho Mesačného paláca v Jaipure, kde žije mladý, osemnásť ročný maharaža so svojou rodinou. Inak výborný hráč…

06
FEB
18:44
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ženy napadnuté diablom padnú do tranzu, jedna po druhej. Prvá začne točiť hlavou, vlasy jej lietajú vo veľkých kruhoch, zachytím neprítomný pohľad. Potom druhá, tretia, je to ako domino. Svet pre nich prestal existovať.

Ženy napadnuté diablom padnú do tranzu, jedna po druhej. Prvá začne točiť hlavou, vlasy jej lietajú vo veľkých kruhoch, zachytím neprítomný pohľad. Potom druhá, tretia, je to ako domino. Svet pre…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0