Safari v JAR, Svazijsko, Lesotho a Zanzibar

Juhoafrická republika, Lesotho, Svazijsko, Tanzánia, Zanzibar

Skvelý zájazd pre tých čo navštevujú Afriku po prvý krát. Počas jednej cesty navštívite 4 rozličné krajiny a kultúry. Hneď na úvod nás čaká safari v najstaršom národnom parku Afriky , ktoré nikoho nenechá na pochybách, že africkej faune sa darí ako nikdy predtým a krajiny juhu robia úžasnú prácu v ochrane prírody. Na Vášho prvého leva nezabudnete nikdy. Kráľovstvo kde kráľ nosí hrdý prívlastok lev, uvidíme vo Svazijsku. Koľko má manželiek? Smutnú koloniálnu históriu spoznáme na oblasti Zululandu a krvavej rieky, kde sa stretli armády Zuluov, Angličanov a búrov. Chladný vzduch a zubaté končiare nás privítajú v Lesothe a potom už len zaboríme nohy do teplého piesku na Zanzibare. Pri vôni klinčekov a mora budete vedieť , že ste si vybrali správne.

Stanislav Cigánek Stanislav Cigánek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 685 €

Juhoafrická republika, Lesotho, Svazijsko, Tanzánia, Zanzibar

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

25 rokov nonstop cestovania do Afriky

Programy vymyslené na Slovensku

Overené, spoľahlivé BUBO s vyše 27 internými sprievodcami

Odborníci na Afriku

Zobraziť mapu

Odlet z Európy na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu.

Prílet a Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou Búrov, nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger National Park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes.

Veľkú päťku – Big 5 – viete v skutočnosti nájsť na celom svete iba na miestach, ktoré spočítate na piatich prstoch vašej ruky. Najstarší národný park Afriky, Kruger, je jedným z nich. BUBO rangeri ho navštevujú už 25 rokov, a máme ho prebrázdený od severu na juh. Rozlohou veľký ako polovica Slovenska s populáciou 2200 stále hladných levov. Skaliská ktoré milujú leopardy, savany ktoré milujú gepardy a tône, kde nájdete takú vzácnosť ako psov hyenovitých. Toto nie je ZOO, ale drsná príroda. Uvidíme žirafy, slony a určite aj najkrajšie antilopy - impaly. Ročne pytliaci v tomto parku zabijú 700 nosorožcov. My budeme pozorovať ich stopy, značenie teritória a budeme sa snažiť ich vystopovať. V Hippo pool budeme hľadať hrochy a krokodíli a aj najnebezpečnejšie zviera Afriky – byvola. Opice a samotárske slony. Každé stretnutie so zvieratami je veľkým zážitkom. So skúseným rangerom je šanca mnohonásobne vyššia, ako keď ide človek sám. Boj o život prebudí naše skryté reflexy

Smerujeme do kráľovstva SVAZIJSKO, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Malý štát s dvoma hlavnými mestami. Po mnohých rokoch aj tu máme program, kde našim klientom ukazujeme kultúru, ktorá sa rýchlo stráca. Prútené domorodé domčeky, náčelníci, králi a šamani. Koľko žien môže mať svazijský muž? Kto vchádza v Svazijsku prvý do dverí? Aké postavenie má stará mama? Nezanedbáme ani nádhernú prírodu tohto exotického štátika. Prechádzka džungľou k vodopádom. Pozor na opice, aby Vám nezobrali fotoaparát a prosím nekúpte sa, sú tu krokodíly.

Cez oblasť Zululandu, odkiaľ pochádza Shaka Zulu, sa dostaneme na miesta, kde prebiehali boje medzi Angličanmi, búrmi a zulu. Ako to dopadlo? Hovorí Vám niečo meno „Krvavá rieka“. Dozviete sa viac o nedávnej histórii krajiny. Viete kde vznikli koncentračné tábory a kto ich zaviedol? Kam zmizlo Krugerove zlato? Nocľah v tieni Dračích hôr a vysokohorského štátu Lesotho.

Celodenný program v tieni DRAKENSBERGU, alias „Dračích hôr“, ktoré tvoria hranicu medzi Lesothom a Južnou Afrikou a sú domovom najvyššej hory juhu, vysokej 3482 metrov. Viete ako sa volá? V národnom parku Royal Natal je druhý najvyšší vodopád na svete Tugela (948m). Prejdete sa na vyhliadku, z ktorej ho môžete vidieť? Krásne výhľady a v zimných mesiacoch (jún,júl, august) možno aj autentická africká guľovačka.

Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Hlavné mesto MASERU, horská scenéria, typické klobúky a dážď. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky?

Opustíme Lesotho a cesta juhom Afriky sa pomaly chýli ku koncu. V zlatom meste, familiárne nazývanom Joburg, si povieme niečo o obrovskom nerastnom bohatstve krajiny, o Cecilovi Rhodesovi, platine, slumoch a rozlúčime sa symbolickým pohľadom na panorámu mesta.

Poznávacia časť sa chýli ku koncu, ale Afriku neopúšťame. Odlietame na rovník, na ostrov klinčekov a nádherných pláží. Tanzánia – Zanzibar! Horúci, tropický ostrov s neopakovateľnou atmosférou a históriou. Od ománskych sultánov, Livingstona, otrokárov až k turistom. Teplý indický oceán je ideálnym miestom na oddych a ten čaká na každého z Vás. Oddychujte a o váš pokoj sa postará BUBO a masajská stráž.

Oddych na plážach Zanzibaru pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Zanzibaru pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Zanzibaru pod horúcim africkým slnkom.

Rozlúčka s Afrikou a odlet domov

Prílet a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Johannesburgu a späť z Dar Es Salamu v economy class
 • 2 x lokálne prelety
 • 7 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby v JAR
 • 4 x ubytovanie v 4* all inclusive hoteli na Zanzibare
 • 6 x raňajky a 4 x all inclusive
 • prehliadku Johannesburgu
 • safari v Kruger national park 
 • vstupné do Kruger NP 
 • letiskové transfery v Afrike
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • BUBO sprievodcu počas dní 1-8 a miestneho partnera na Zanzibare
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Ubytovanie: 

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Kruger NP: Numbi a podobný

Svaziland: Lugogo Sun a podobný

Drakensberg: Mt.Aux Sources a podobný

Maseru: Avani Maseru Sun a podobný 

Johannesburg: Holiday inn a podobný

Zanzibar: 4* Sandies Mapenzi a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 70 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program, prémiové služby

Kedy cestovať:

Poznávacia časť

Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín má svoje silné či slabé stránky. Safari a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.

Jarné mesiace sú najzelenšími, zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 28 stupňov.

Letné mesiace sú suché, s minimom dažďov. V noci teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov.

Jesenné mesiace sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodárny dážď. Teploty okolo 28 stupňov.

Zimné mesiace patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď.

Dažde sú väčšinou krátke prehánky, a aj preto je toto úžasná celoročná destinácia. Sme na južnej pologuli a počasie je pravým opakom toho u nás.

Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém.

Oddych na Zanzibare

Koniec našej zimy a jarné termíny sú teplejšie, teploty môžu stúpnuť na 35°C a voda má až 30°C. v priebehu dňa sa môžu vyskytnúť prehánky.

Letné mesiace sú najpríjemnejšie, teploty sa pohybujú medzi 28-32°C. Voda v oceáne má v tomto období teplotu 24-27°C a kvôli nízkej pocitovej teplote nie každého zláka ku kúpaniu.

Jesenné mesiace sú už teplejšie. Na plážach býva príjemné a teplé počasie do 32°C. Môžu sa vyskytnúť prehánky, ktoré sú však veľmi osviežujúce a zväčša netrvajú dlho. Teplota vody v tomto období stúpa k 30°C.

Nakoľko sa nachádzame v tropickom podnebí, dažde môžu prísť kedykoľvek v priebehu roka. Bývajú skôr krátke a intenzívne, a aj vďaka tomuto je tu nádherná a bujná vegetácia.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný park Kruger je v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán ( z toho minimálne 1 dvojstrana).

Poznámka:

4* hotel Sandies Mapenzi na Zanzibare sa nachádza na východnom pobreží, kde je výrazný odliv. Ak je pre Vás priorita celodenné kúpanie, vyberte si možnosť 5* hotelov, ktoré majú celodenné kúpanie v oceáne.

BUBO PRÉMIUM:

Záver zájazdu si môžete spríjemniť pobytom v našich prémiových hoteloch:

5* GEMMA DELL EST/ HIDEWAY/ ROYAL ZANZIBAR

Hotely sú situované na severe ostrova cca. 70 minút jazdy z letiska v oblasti Nungwi. Stravovanie je formou all inclusive.

Termíny a ceny

Termín
Cena
13.07.2018
26.07.2018
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 4 002 €
Objednať zájazd
27.07.2018
09.08.2018
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 4 002 €
Objednať zájazd
10.08.2018
23.08.2018
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 4 002 €
Objednať zájazd
24.08.2018
06.09.2018
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 4 002 €
Objednať zájazd
21.09.2018
04.10.2018
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 3 702 €
Objednať zájazd
04.10.2018
17.10.2018
3 000 €
Základná cena 3000 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 3 852 €
12.10.2018
25.10.2018
3 270 €
Základná cena 3270 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 4 122 €
26.10.2018
08.11.2018
3 000 €
Základná cena 3000 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 3 852 €
08.11.2018
21.11.2018
3 000 €
Základná cena 3000 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Spolu 3 852 €
01.02.2019
14.02.2019
2 685 € 2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -266 €
Spolu 3 537 €
22.02.2019
07.03.2019
2 685 € 2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -266 €
Spolu 3 537 €
08.03.2019
21.03.2019
2 685 € 2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -266 €
Spolu 3 537 €
22.03.2019
04.04.2019
2 685 € 2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -266 €
Spolu 3 537 €
05.04.2019
18.04.2019
2 821 € 3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -279 €
Spolu 3 673 €
03.05.2019
16.05.2019
2 821 € 3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -279 €
Spolu 3 673 €
12.07.2019
25.07.2019
2 821 € 3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -279 €
Spolu 3 673 €
26.07.2019
08.08.2019
2 821 € 3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -279 €
Spolu 3 673 €
10.08.2019
23.08.2019
2 821 € 3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -279 €
Spolu 3 673 €
20.09.2019
03.10.2019
2 821 € 3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -279 €
Spolu 3 673 €
11.10.2019
24.10.2019
2 685 € 2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -266 €
Spolu 3 537 €
01.11.2019
14.11.2019
2 821 € 3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -279 €
Spolu 3 673 €
15.11.2019
28.11.2019
2 685 € 2 950 €
Základná cena 2950 €
Letiskové,bezpečnostné a palivové poplatky Safari v JAR,Svazijsko,Lesotho a Zanzibar 655 €
Víza ( JAR, Lesotho, Tanzánia) (pre občanov SR) 197 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -266 €
Spolu 3 537 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Juhoafrická republika , +5 viac
14 dní
2 960 € 2 694 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Juhoafrická republika , +5 viac

Južná Afrika Total

25.01. → 09.02.2019 +21 ter.
16 dní
2 900 € 2 639 €

A Alica Cleis

 
a odteraz iba s BUBO-m :-). Bolo to vynikajúce, náš sprievodca Robo Hlaván bol veľmi profesionálny, maximálne ústretový a schopný odpovedať na každú otázku, ale aj znášať naše rôzne nálady. JAR je úžasná a prekrásna krajina, bol to životný zážitok, už rozmýšľam nad ďalšou destináciou.

 

 
asi to nie je pre Vás nič neobvyklé, že občas dostanete svadobné oznámenie od ľudí, ktorých mená sú pre Vás neznáme. A pravdepodobne už asi aj tušíte, čo bude nasledovať v nasledujúcich riadkoch.
Áno, tí dvaja čo si o niekoľko týždňov navzájom vyslovia svoje „ áno“, sa prvý raz stretli a spriatelili práve na zájazde s BUBO-m. Zoznámili sme sa začiatkom decembra 2011, na zájazde Kuba – absolut total. Krásne prostredie a fantastická atmosféra, ktorú dotváral aj skvelý sprievodca Ivan Strapek, sa zaslúžili o to, že sme sa našli práve my dvaja. Dvaja, storí sa tak dlho navzájom hľadali, a teraz chcú žiť ako jeden pár a mať svoju rodinu.
Nádherné zážitky z Kuby a veľká spokojnosť s organizáciou zájazdu, nás naviedli aj na ďalšiu spoločnú exotickú dovolenku. V druhej polovici októbra 2012 sme boli s BUBO-m na veľkom okruhu po JAR, cez Svazijsko a Lesotho. Tentoraz to už bola „ naša “ dovolenka a užívali sme si všetky zážitky a radosti spolu, od prvého do posledného dňa.
Týmto by sme chceli Vám a celému tímu CK BUBO poďakovať za to, čo robíte a hlavne ako to robíte. K množstvu ľudí s krásnymi zážitkami z Vašich zájazdov sa aj vďaka Vám podarilo spojiť dvoch ľudí, ktorým ste ku krásnym zážitkom pridali aj nový zmysel života a veríme, že aj večnú lásku.
Ďakujeme a prajeme Vám veľa úspechov a spokojnosti vo Vašom profesionálnom i súkromnom živote.


 • 1 / 1