Austrália a Samoa - cesta na kraj sveta

Austrália, Fiji, Západná Samoa, Americká Samoa

Nádherná cesta k protinožcom, počas ktorej navštívime štyri krajiny. Najprv pokojný okruh Austráliou vrátane Uluru, potom exkluzívne s BUBOm Západná a Americká Samoa priamo na dátumovej hranici a na záver exotický ostrov Fiji a jeho pláže. Príjemné hotely a ešte krajšie destinácie.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 6 750 €

Austrália, Fiji, Západná Samoa, Americká Samoa

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Prekročíme dátumovú hranicu
 • Skúsenosti z exotických ostrovov z prvej ruky
 • Sydney, Melbourne a exotické pláže Oceánie
 • Bomba cesta
Zobraziť mapu

Prepánajána, stále sme vo vzduchu. Austrália je už však bližšie.

Skorý ranný prílet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria Market, ale aj najstaršie katedrály a múzeá. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol v Melbourne, v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k Dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

Preletíme 1000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme.

Uvoľnený deň, ktorý strávime prechádzkou v starej časti mesta The Rocks, nákupy v Queen Victoria shopping centre prípadne relax na Bondi beach.

Výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers rock, ktoré sú pre pôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ Slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny.

Návrat z centra najmenšieho kontinentu a večer odlet do..kam?..počkaj pozriem...kde je tá bodka? Tu je! Odlet na ZÁPADNÚ SAMOU, do hlavného mesta Apia. Odtiaľto pochádza mama najsexi muža našej planéty Dwayne ‘The Rock’ Johnsona. Sladký, múdry a sošný. Budú takýto všetci miestni muži? Každopádne 196 cm a 118 kg je tu bežná veľkosť.

Súostrovie sa skladá z dvoch hlavných ostrovov Upolu a Savai’i. Krásna príroda, príjemné podnebie a množstvo legiend, ktoré sa pokúsime odhaliť aj my. Prenajatým autom po južnej strane ostrova Upolu. Miesto, kde sa našli 3 000 rokov staré vykopávky kultúry Lapita. Samoa je najstaršou Polynézskou kultúrou sveta. Tu sa to všetko začalo a začíname aj my. Vyhliadka na pobrežie a dažďový prales. Čvirikanie exotických vtákov, uvítací prípitok a tisíce hviezd nad hlavou. Domorodý tanec, tanec ohňa fiafia a uväzovanie lavalava. APIA: prejdeme celé hlavné mesto, jeho sopečné pláže a promenádu s najvýznačnejšími stavbami.

Po tridsiatich minútach o 8.52 pristávame na AMERICKEJ SAMOE. Hodinky na letisku ukazujú logicky ten istý čas ako na Západnej Samoe, len je včera. Preleteli sme dátumovú hranicu a sme k nej najbližšie na svete! Včera sa Vám niečo nepodarilo? Nevadí, keďže dnes je včera, tak ten istý včerajší čas príde a Vy to môžete vylepšiť. Prejdeme ostrov krížom-krážom cez Fagaalu, Aumi až po Fagaitua. Domorodé dedinky, jedni z najlepších rugbistov sveta a najsilnejší muži v americkej armáde. Čerstvé ryby vreštaurácii v hlavnom meste PAGO PAGO. Spomienka na Somerset Maughama. Tu budeme poslednými ľuďmi na našej planéte, ktorí sa rozlúčia s dnešným dňom. Večerný odlet späť na Západnú Samou, do Apia.

Dobré ráno, sme prvými ľuďmi na našej planéte, ktorí vítajú nový deň. Mah-noo-ee-ah– veľa šťastia! Vyhliadková plavba trajektom okolo ostrovov Apolima a Manono. SAVAI´I, ktorý je tretím najväčším ostrovom Polynézie (po Novom Zélande a Hawaii), je podľa Ľuba Fellnera najčistejším ostrovom sveta. Na tento ostrov sa už pre nestabilný itinerár trajektu dostane málokto. No my máme know-how. Všetko tu funguje pomalšie a ľudia si ešte vedia život naozaj vychutnávať. Zoznámime sa s rodovými náčelníkmi a rodinou - aiga. Ochutnáte oka, marinované ryby v kokosovej omáčke? Sme na konci sveta a je nám dobre. Cesta naprieč pol ostrovom domorodým dreveným autobusom. Máme tu pre Vás veľké prekvapenie. Úžasný zážitok pri oceánskych gejzíroch, kde príboj chrlí vodu do obrovských výšok. Uvidíme vystreľovať kokosové orechy z oceánu do výšky 20 metrov?

Ranný prílet na Fiji, “bula”. Ideme opäť naplno. Kompletná prehliadka veľkého ostrova Viti Levu. Čaj o piatej? Ľudské mäso už k nemu nepodávajú. Suva, prezývaná New Yorkom Melanézie, je najväčším mestom južného Pacifiku. Neuveriteľný kolos – mormonský chrám z bieleho talianskeho granitu s nádhernými výhľadmi na mesto a Tichý oceán. Dostaneme sa na miesta, kam cudzinci nezavítajú. Fotografovanie s exotickou prezidentskou strážou. Hrobka najväčšieho ľudožrúta v ľudskej histórii. Náčelník Udre Udre zjedol vyše 800 ľudí. Veril, že keď ich zje 1 000 stane sa nesmrteľným. Ubytovanie v príjemnom plážovom hoteli.

Teraz Vás už rušiť nebudeme a čaká Vás oddych na plážach Fiji v príjemnom plážovom hoteli Sheraton/Sofitel Fiji.

Relax na exotickej pláži na Fiji.

Relax na exotickej pláži na Fiji.

Odlet z Fiji a máte za sebou naozaj fantastickú cestu. Pozrite sa na mapu.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Melbourne a späť z Nadi
 • prelet Melbourne– Sydney
 • prelet Sydney - Ayers Rock – Sydney
 • prelety Sydney – Apia – Nadi – Sydney
 • prelet Apia – Pago – Apia
 • 9 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 9 x raňajky
 • 4 x ubytovanie v 4* hoteloch bez stravy
 • privátnu dopravu počas celého programu
 • letiskové transfery počas celého zájazdu
 • prehliadku Melbournea Sydney
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates a lokálnymi spoločnosťami Virgin a Fiji airways.

K ceste je nutný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po dátume ukončenia cesty a vízum do Austrálie. Víza podáva za poplatok BUBO. Osoby staršie ako 70 rokov, musia dodať aj zdravotný certifikát od lekára. Víza a rezerváciu zájazdu odporúčame vybavovať v dostatočnom predstihu.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
26.10.2018
11.11.2018
6 750 €
Základná cena 6750 €
Letiskové poplatky 1 150 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 7 920 €
18.11.2018
04.12.2018
6 750 €
Základná cena 6750 €
Letiskové poplatky 1 150 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 7 920 €
27.03.2019
12.04.2019
6 750 €
Základná cena 6750 €
Letiskové poplatky 1 150 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 7 920 €
27.07.2019
12.08.2019
6 900 €
Základná cena 6900 €
Letiskové poplatky 1 150 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 8 070 €
18.11.2019
04.12.2019
6 750 €
Základná cena 6750 €
Letiskové poplatky 1 150 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 7 920 €

Odporúčame

Austrália , +2 viac
16 dní
2 820 €
Nový Zéland , +1 viac
15 dní
4 910 €


 • 1 / 0